Autor Tema: Solarni paneli  (Pročitano 224160 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Srecko Sojic

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 331
    • Bela Ladja
  • Brod tip: Mistral
  • Marina: Rotterdam
  • Veličina: 7.0m
Odg: Solarni paneli
« Odgovor #150 poslato: 22, 03, 2012, 10:24:45 pre podne »
mladji retardirani brat  roll4 je iscackao nesto interesantno. e sad ne znam da li ovde vazi i ona poslovica sto je jefitno to i ne valja pa me zanima vase misljenje

Solar Batterytrainer 12V 2,4 Watt

cijena je negdje oko 40EUR
Oduvek sam sanjao Panticu da budem kapetan od belu ladju!

Van mreže digikv

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 21
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Solarni paneli
Odg: Solarni paneli
« Odgovor #151 poslato: 22, 03, 2012, 10:53:31 pre podne »
@KAPETAN

Ja kazem da ipak verujem onima koji ulazu milione evra u solarne elektrane sa polikristalnim panelima, ne verujem da grese njihovi inzinjeri i jos vise ne veruje da grese bankari (sve banke koje daju kredite za solarne elektrane imaju tehnicki tim, u Grckoj na primer banka Vam daje projekat, panele, sve..) koji daju kredite na tako "bezvezne" elektrane  :king: . Takodje mozete pogledati i sajt Evropske Agencije za fotonaposnke panele (http://re.jrc.ec.europa.eu/pvgis/apps4/pvest.php#) koja takkodje ne pravi razliku izmedju mono i poly.

Kljucni parametar koji pokazuje sta je koliko uspesno je ipak proizvedeni kWh po godinama sa ulozenim EUR na pocetku projekta tzv. ROI, CASH FLOW itd

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Solarni paneli
« Odgovor #152 poslato: 22, 03, 2012, 11:36:30 pre podne »
Digi,da ti ne dodje nesto onaj debeli kratkoruki M.Dinkic  lol,malo me podseti na njega,tako nas i on ubedjivao da nema para na Kipru  ha .ajd sad ,odo u OF  m5
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže digikv

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 21
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Solarni paneli
Odg: Solarni paneli
« Odgovor #153 poslato: 22, 03, 2012, 11:44:17 pre podne »
@HOGAR

Ja sam samo inzenjer koji malo radi na ovim stvarima i bio konsultant za solarne sisteme u BiH za projekte koje je kreditirala EBRD. Pokusavam da kazem da ne postoje razlike a vi ne morate da prihvatite. Ja dajem argumente (sajtove agencija ili najvecih instalacija) Vi dajete Wikipediu :)

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Solarni paneli
« Odgovor #154 poslato: 22, 03, 2012, 12:34:37 posle podne »
mani me EBRD-a radio sam sa njima na dva velika projekta i mogu da kazem da je to skup lihvara koji nemaju pojma sto se tehnike tice, bavim se TV industrijom i zbog mene su dva lika otpustili/promenili posto sam ih naribao na sastancima... a onda je gazda morao da povuce mene iz direktnih pregovora na njihov zahtev  sajkaca

ako cemo strucno... ROI dolazi na 0-u  pre na MONO centralama pogotovo sto padaju cene, pa MONO nisu vise toliko skuplje... Capex jeste bolji kod Poly centrala ali to je najmanje bitno jer se solarni watt placa 4-8 puta vise nego obican...

u hrvatskoj je recimo VECINA kucnih centrala radjena sa MONO panelima... grcka takodje...

Kinezi u ponudama skoro da ne pominju poly vec samo mono panele... jednostavno svi su shvatili da za malo vise para dobijes mnogo vise energije

generalno cini mi se da tvrdis da je za napaljenog klinca bolji MERCEDES od PORSHEA zato sto je jeftiniji ...

ili jos grdje ... propagiras teorijui da je mono koji je skuplji ujedno i losiji ... pa ni jedan se bre ne bi prodao  hahaha
 
tu lokigu jako dobro znam i stalno sam u sukobu sa momcima koji tvrde slicne stvari ...  nikad mi nece biti jasno da ljudi uzimaju jeftinije stvari i tvrde kako je to idealno ...

sto nas dovodi do zakljucka da si kupio vecu kolicinu poly koje bi da prodas ili neka slicna prica  hi  sto je sasvim ok .. ali nemoj please da nas ubedjujes sta je bolje .. svaka roba ima svoga kupca...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Solarni paneli
« Odgovor #155 poslato: 22, 03, 2012, 12:38:34 posle podne »
koji si ti lik  ha

tacno sam znao ... samo sam malo proverio teoriju :

http://www.sokdoo.com/  domaci sajt
http://www.solarnipaneli.us/proiz.html  strani sajt

valjas robu na mobilni fon preko americkog sajta a ovde imas firmu pa da te posle ne jure za garanciju

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Solarni paneli
« Odgovor #156 poslato: 22, 03, 2012, 12:54:36 posle podne »
Ma ja nanjusim dinkice oma  lol lol lol
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže igorbos

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 417
  • Pol: Muškarac
  • Mirno more nikada nije stvorilo dobrog mornara.
Odg: Solarni paneli
« Odgovor #157 poslato: 22, 03, 2012, 13:12:36 posle podne »
koji si ti lik  ha

tacno sam znao ... samo sam malo proverio teoriju :

http://www.sokdoo.com/  domaci sajt
http://www.solarnipaneli.us/proiz.html  strani sajt

valjas robu na mobilni fon preko americkog sajta a ovde imas firmu pa da te posle ne jure za garanciju

                                                      llll                        hi
Igor

Van mreže digikv

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 21
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Solarni paneli
Odg: Solarni paneli
« Odgovor #158 poslato: 22, 03, 2012, 14:49:52 posle podne »
hvala sto ste me reklamirali, ja nigde nisam stavio svoju adresu.
sve ide preko srpske firme i ona daje garanciju.
registrovan domen tamo gde sam mogao (solarnipaneli).
uskoro cu imati i mono po istoj ceni kao i poly, legalan uvoz, kao sto i sve radimo ali ne zivim od ovog posla pa mogu da stavim koju god hocu marzu i da bude pristupacnije svima.


Van mreže digikv

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 21
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Solarni paneli
Odg: Solarni paneli
« Odgovor #159 poslato: 22, 03, 2012, 15:03:47 posle podne »
mani me EBRD-a radio sam sa njima na dva velika projekta i mogu da kazem da je to skup lihvara koji nemaju pojma sto se tehnike tice, bavim se TV industrijom i zbog mene su dva lika otpustili/promenili posto sam ih naribao na sastancima... a onda je gazda morao da povuce mene iz direktnih pregovora na njihov zahtev  sajkaca

ako cemo strucno... ROI dolazi na 0-u  pre na MONO centralama pogotovo sto padaju cene, pa MONO nisu vise toliko skuplje... Capex jeste bolji kod Poly centrala ali to je najmanje bitno jer se solarni watt placa 4-8 puta vise nego obican...

u hrvatskoj je recimo VECINA kucnih centrala radjena sa MONO panelima... grcka takodje...
MOZDA DA KOD KUCNIH, ZBOG PROSTORA ALI ONE GDE SE VRTI VELIKA LOVA NE

Kinezi u ponudama skoro da ne pominju poly vec samo mono panele... jednostavno svi su shvatili da za malo vise para dobijes mnogo vise energije

generalno cini mi se da tvrdis da je za napaljenog klinca bolji MERCEDES od PORSHEA zato sto je jeftiniji ...

ili jos grdje ... propagiras teorijui da je mono koji je skuplji ujedno i losiji ... pa ni jedan se bre ne bi prodao  hahaha
Mislim da sam na najmanje nekoliko mesta napisao da su bolji 2%, a skuplji 20% i da se vise isplate poly paneli (niste mi opovrgli sajtove sa najvecim elektranama i upotrebom poly panela)

tu lokigu jako dobro znam i stalno sam u sukobu sa momcima koji tvrde slicne stvari ...  nikad mi nece biti jasno da ljudi uzimaju jeftinije stvari i tvrde kako je to idealno ...
Uvek treba kupovati one panele koji daju vise kWh za iste pare, a to su poly jer verujem onima koji daju veliku lovu

sto nas dovodi do zakljucka da si kupio vecu kolicinu poly koje bi da prodas ili neka slicna prica  hi  sto je sasvim ok .. ali nemoj please da nas ubedjujes sta je bolje .. svaka roba ima svoga kupca...
Panele kupujem svakih 2-3 meseca kada dodjem na kolicinu od 2kW, evo sada su mi ostala samo 3komada od 100W

Van mreže Bane

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 422
  • Pol: Muškarac
Odg: Solarni paneli
« Odgovor #160 poslato: 22, 03, 2012, 17:26:03 posle podne »
na koju cenu/w smo dosli?
Duško Radović: Pametni i skromni ljudi neće ono što ne mogu. Zato se drugima čini da oni mogu sve što hoće.

Van mreže digikv

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 21
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Solarni paneli
Odg: Solarni paneli
« Odgovor #161 poslato: 22, 03, 2012, 17:51:06 posle podne »
na koju cenu/w smo dosli?
1.5EUR/W+PDV

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Solarni paneli
« Odgovor #162 poslato: 22, 03, 2012, 18:24:44 posle podne »
Ko je proizvodjac tih poly,i buducih mono,na proslom sajmu ih je bilo po toj ceni onoliko,mislim kineskih
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže digikv

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 21
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Solarni paneli
Odg: Solarni paneli
« Odgovor #163 poslato: 22, 03, 2012, 18:30:34 posle podne »
Ko je proizvodjac tih poly,i buducih mono,na proslom sajmu ih je bilo po toj ceni onoliko,mislim kineskih
Ovi poly su "Sole" a mono ce biti kineski "King-PV"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Solarni paneli
« Odgovor #164 poslato: 23, 03, 2012, 08:11:35 pre podne »
@dule
ne prodajem vise panele ima tome skoro godinu dana , u septembru se spremam na put za Kinu kod familije , pa ako se novus i ja dogovorimo uvescemo mozda neku manju kolicinu ali ne preko 30kwatta  , stim da bih ovaj put uzeo recimo 2-3kwatta thinfilm panela koji imaju svoju primenu (savitljivi su mogu da se lepe za bokove i slicno)... cekam da nasi pocnu da postuju zakon o odkupu el eergije, ali dok Kori Udovicki ne otvori centralu tesko da ce to krenuti ....

@bane
cena po wattu kada bih ponovo uvozio bi bila oko 1,3 evra sa uracunatim pdv-om za mono, kontroler oko 20 evra za 10 ampera, ako vam treba dacu vam kontakt pa moze i po nabavnoj  sajkaca

@dikikv
reklama je slobodna! otvori temu i napisi cenu i sve ostalo, nemam ja nista protiv da se reklamiras i da radis, samo je suludo pricati da su POLY dobri kada i sam znas istinu inace ne bi sada uvozio i mono panele :)

@HOGAR
svi paneli se rade u KINI , ukoliko pise recimo proizvodnja EU to znaci da su silikonski moduli uvezeni iz kine a sklopljeni recimo u Nemackoj u nekom selu ....