Autor Tema: Drvena paluba  (Pročitano 31572 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Drvena paluba
« Odgovor #105 poslato: 23, 10, 2016, 10:05:52 pre podne »
prvo sve rezes na meru montiras (privremeno) i sklapas na pozicje...kad sve legne na mesto i na poziciji se lepo uklopi kako treba sve razmontiras i deo po deo na farbanje zastitu itd...posle ponovo sklapanje...eventualno ako je nesto dekorativno i vidljivo zadnju ruku mozes na licu mesta da predjes cisto estetike radi...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Srecko Sojic

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 331
    • Bela Ladja
  • Brod tip: Mistral
  • Marina: Rotterdam
  • Veličina: 7.0m
Odg: Drvena paluba
« Odgovor #106 poslato: 23, 10, 2016, 10:42:58 pre podne »
razumio kapetane  thumbup

posto ovu renovaciju planiram kao cist hobi i nesto sto me zanima da radim otvoricu novu temu kada krenem sa radovima.
moze biti zanimljivo, a i korisno ostalima. meni u svakom slucaju trebaju savjeti i iskustva ove vrste

za sada prikupljam informacije o materijalima i tehnikama da bih izvrsio sto bolji proracun i nabavku.

sto se konstrukcije ispod poda tice (mosnice ili rebra i rebrenice) mislio sam da koristim AW100 sperplocu od 15mm
na youtube sam nasao dosta snimaka i ljudi stavljaju svasta pa cak i jelovu dasku s tim sto sve laminiraju. ipak, cini mi se da je ova sperploca najbolja opcija.

posto ce konstrukcija imati dosta pregrada, zbog oblika korita, pod nece lezati na velikim povrsinama bez oslonca tako da sam mislio da za pod koristim takodje AW100 ali 12mm debljine. ne bi trebalo da dodje do uvijanja.

nravno, kao sto sam ranije rekao, planiram da sve ovo zastitim poliuretanskom smolom i jednim slojem platna pa cak mozda i da ofarbam sve to kada bude montirano
Oduvek sam sanjao Panticu da budem kapetan od belu ladju!

Van mreže Srecko Sojic

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 331
    • Bela Ladja
  • Brod tip: Mistral
  • Marina: Rotterdam
  • Veličina: 7.0m
Odg: Drvena paluba
« Odgovor #107 poslato: 27, 10, 2016, 14:26:44 posle podne »
evo specifikacije i cijene sperploce
ovo je njemacka fabrika koja se nalazi u Visokom u BiH....za nas "prekodrinske"

ako preracunavate gledajte MPC i dijelite sa 1.95 koliko je konvertibilna marka u odnosu na EUR

Oduvek sam sanjao Panticu da budem kapetan od belu ladju!