Autor Tema: Osovinski Vod - Pozicija Elise  (Pročitano 25801 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BataVoja

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 108
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • DREEM BOAT
  • Brod tip: GREENLINE 33
  • Marina: Marina YACHTING KLUB
  • Veličina: 10 m
Odg: Osovinski Vod - Pozicija Elise
« Odgovor #30 poslato: 16, 03, 2017, 19:09:04 posle podne »
Letos sam upoznao lika koji ga je ugradio, e sada kada sam ga pitao za utiske rekao mi je da ih nema posto nije nista zakacio, tj nikad nista za 5-6 godina nije zafasovao. Mislim da mu je majstor Zeka nabavljao ili ugradjivao. Ja sam na starom brodicu hteo to da namestim ali sam odustao kada smo provali sta je bio problem u vezi osovine i elise.

Pa to je nepisano pravilo, kad covek ima ugradjen rezac nista ne zakaci, a kad ga nemas mozda se bas desi. Hvala na informaciji u svakom slucaju.

Van mreže kole

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 107
  • www.mojaladja.com
Odg: Osovinski Vod - Pozicija Elise
« Odgovor #31 poslato: 16, 03, 2017, 20:10:38 posle podne »
Možda je i zakačio, ali je sekač odradio posao.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Osovinski Vod - Pozicija Elise
« Odgovor #32 poslato: 16, 03, 2017, 20:33:20 posle podne »
Mislim da ga Misa na Linsenu ima, mozda se javi sa utiscima - on se barem zavlaci svuda

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Osovinski Vod - Pozicija Elise
« Odgovor #33 poslato: 16, 03, 2017, 21:38:25 posle podne »
Ja sam sad vadio mog Narvala i nista nisam imao na osovini a svasta sam kacio. Nemam rezac i ne znam dal je i on srecno resenje. Samo da se sam covek unakazi kad krene rukom da cisti.
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Osovinski Vod - Pozicija Elise
« Odgovor #34 poslato: 17, 03, 2017, 09:20:39 pre podne »
Ja već godinama unazad plovim dosta kilometara, špartao sam i kanalima, i kroz travu, i još mi se nikad ništa nije namotalo oko elise...

Da li si imao problema do sada ili to stavljaš iz predostrožnosti? Poenta moje priče je da ti možda i ne treba, a i tom sekaču sam čuo oprečna mišljenja....

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Osovinski Vod - Pozicija Elise
« Odgovor #35 poslato: 17, 03, 2017, 10:02:53 pre podne »
Jedino kada sam imao priliku da vidim njegov učinak je bila Regata VV pre nekoliko godina. Loše odrzavanje kanala i košava nanosilo je, na našoj plovidbi, travu u velikim količinama (čamci sa vanbrodskim motorom su se namučili skidajući travu na +35C, ali njima je to mnogo lakše da srede).
Od tada te regate ili plovidba po kanalima više nisu interesantne, za mene.
Brod koji je plovio u društvu samnom imao je isto osovinski vod i gaz oko 1m, ali bez tog noža.
Moralo se zavlačiti ispod, a meni je sekač to sve sređivao.
Za kanap će verovatno pomoći, za mrežu ne znam.
Kanap može da zaustavi pogon kada se nema taj nož. Sa prethodnim brodom Beneteau Anteresom8 imao sam ovo iskustvo:
isplovljavam i krećem krmom od obale, plovilo do mene ispušta uzvodni kanap u vodu i on se omotava oko moje elise.
Naterao sam pametnog komšiju da roni ispod i seče veliki čvor, nije mu to bilo baš jednostavno. A nije bilo jednostavno ni meni da se vratim bliže obali da bi u plićoj vodi moglo da se lakše roni ispod, pomogao je prilično pramčani motor.
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže BataVoja

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 108
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • DREEM BOAT
  • Brod tip: GREENLINE 33
  • Marina: Marina YACHTING KLUB
  • Veličina: 10 m
Odg: Osovinski Vod - Pozicija Elise
« Odgovor #36 poslato: 17, 03, 2017, 11:12:17 pre podne »
Ja sam dosao na ideju postavljanja rezaca na bazi prica nekih ljudi, ali nisam do sada imao nekih problema. Medjutim ja ovaj camac imam od jesenas, pre toga gliser, tako da nisam ni mogao da imam neka iskustva.
Hvala Misho na informacijama, ja sam isto mislio da se ne zavlacim u kanale dok ne ugradim rezac. Mozda odlozim ugradnju za iducu godinu, videcu.
Pozdrav

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Osovinski Vod - Pozicija Elise
« Odgovor #37 poslato: 17, 03, 2017, 11:16:23 pre podne »
Probaj malo i da se vozaš kanalima, bar leti kad u najgorem slučaju možeš da zaroniš...
Ja svake godine špartam kanalima i to ne male kilometraže, i još nikad nisam ronio...

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Osovinski Vod - Pozicija Elise
« Odgovor #38 poslato: 17, 03, 2017, 17:26:40 posle podne »
Kada se samostalno ide kanalima i to onim glavnim može se izbeći većina nepokošene trave.
Regata ima svoj plan i organizatori žele da obiđu i ona mesta koja su po nekoliko km udaljena od glavnih kanala jer se žale  lokalne vlasti da su zapostavljeni. Pokose oni travu ali po livadama.
Trećina regataša je 2012. god napustila regatu na pola puta zbog trave u većini kanala..
Zeznuli su se.... što regatu nisu napustili prvog dana.
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže Nidza

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 174
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Bora 3
  • Veličina: 9m
Odg: Osovinski Vod - Pozicija Elise
« Odgovor #39 poslato: 18, 03, 2017, 09:56:04 pre podne »
E sad ste me malo pokolebali, bas sam nesto razmisljao o nekoj takvoj regati ove godine ili plovidbi kanalima nezavisno od regate. Kakvi su kanali koji vode do Bezdana po pitanju trave? Mada svakako treba proveriti prvo i da li su sve prevodnice funkcionalne u periodu kad bih odlucio da idem, ali vise me zanima ovo sa travom sad? Izvinjavam se sto sam malo skrenuo sa teme.

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Osovinski Vod - Pozicija Elise
« Odgovor #40 poslato: 18, 03, 2017, 13:32:31 posle podne »
Regata VV ove godine ide samo Tisom uzvodno i nizvodno, ne ulazi ni u jedan kanal.
Kada se sa regatom VV ide kanalima onda se oni zavlače po manjim kanalima da bi posetili ostala mesta i da bi moglo bezbedno da se priveže oko 100 čamaca. Glavnim kanalima ponekada idu samohotke, a širina kanala nije baš dovoljno bezbedna za mimohod, pogotovo noću, da ne pričam o riziku u krivinama. Krivina i nema mnogo, ali kolona regataša ponekada zna da bude i više stotona metara dugačka.
Kanale sa regatom je dovoljno obići jednom(ploviš kilometrima i kilometrima, nigde drveta, nigde hlada, malo prokrčene trske su flašama i kanapima ogradili lokalni pecaroši), ima mnogo lepših voda u tom kraju, Tisa pre svega.
I za plovidbu i odmor i za uspešno pecanje.
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže Nidza

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 174
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Bora 3
  • Veličina: 9m
Odg: Osovinski Vod - Pozicija Elise
« Odgovor #41 poslato: 18, 03, 2017, 15:52:31 posle podne »
Hvala za detaljne informacije Zox.

Misho, komentarom si iskristalisao moje dvoumljenje oko kanala DTD, hvala. Tisu i jesam samo "pomilovao" prosle godine par kilometara uzvodno od usca tako da sam joj ostao duzan ili je ona ostala meni duzna i to svakako planiram da nadoknadim. Kako sam prosle godine obilazo donji Dunav, deluje mi (ugrubo receno) da su jos na drugu stranu interesatni kanali DTD, Tisa i ostrva na Dunavu uzvodno od Tise (mislim unutar nasih granica). Donjem Dunavu licno uvek dajem prednost sto me podseca na more svojom sirinom i zato sam skeptican da bi mi se kanali dopali. Naravno, stvar je samo afiniteta i ukusa, a o ukusima ne treba raspravljati. Ipak, kanali su mi bili privukli paznju citajuci dnevnike onih koji su to vec prosli i na osnovu cega zakljucih da su pitomi, da im je tok spor, a voda topla sto pogoduje plivanju. I da, znacilo bi malo uspesnog pecanja, bez toga i nisam neki  j1

Van mreže sale.m79

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 926
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Gasa
  • Brod tip: Apic
  • Marina: Smederevo
  • Veličina: 10m
Odg: Osovinski Vod - Pozicija Elise
« Odgovor #42 poslato: 19, 03, 2017, 12:18:12 posle podne »
Sve kud se moglo ploviti ja sam oplovio kanali su dosadni za plovidbu i nisu bas za kupanje.Travu sa elise sam resavao voznjom u nazad sa punim gasom,posto nemam sekac i nema ni mesta za ugradnju.A sto se tice plovidbe i lepote na dunavu samo nizvodno.Prelepa mesta za ribolov lepe plaze dunavci neznam sta izabrati.         Ove godine planiram dole ispod djerdapa na masec dana.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Osovinski Vod - Pozicija Elise
« Odgovor #43 poslato: 19, 03, 2017, 23:21:13 posle podne »
Meni se kanali sviđaju, a tebi Nidžo preporučujem da probaš pa da vidiš sam, vidiš iz naših komentara da je prilično subjektivno.
Ima lepih terena, a ima i hlada. Trave bude kad se voda ugreje, ali tada je i onako u kanalima voda i pretopla da se rashladiš, a reke padnu pa je lepše na Dunavu ili Tisi.

Najbolje je kraj maja / početak juna kada je Dunav još hladan, i dok je visoka voda pa su nam omiljene plaže i sprudovi pod vodom, a kanali topli i prijatni za kupanje.
Mi smo prošle godine išli od Novog Sada do Bečeja, nigde nismo videli ni travčice, a oko Sombora i Turije, pa posle pre Bečeja ima stvarno predivnih mesta.
Da ne pominjem biljni i životinjski svet koji je na kanalima mnogo razvijeniji, ako ste ljubitelji prirode, uživaćete.

Ne razumem što kanali nisu za kupanje, odrastao sam nedaleko od kanala i uvek smo se kupali tamo?
I u svim mestima gde smo proplovili se ljudi bez problema kupaju?

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Osovinski Vod - Pozicija Elise
« Odgovor #44 poslato: 20, 03, 2017, 07:41:26 pre podne »
Увек ће међу нама да се нађе неки Занкики, који ужива на каналима, и неки Сале, коме су канали досадни.

Из ових коментара може се видети колико је све ствар личног доживљаја, колико је све субјективно. Подсетило ме то на оно време кад су колонисти (они после II светског рата) стигли у Војводину па кад су закукали како нигде камена не можеш видети. На супрот њима, покојни Мика је у једној својој песми рекао отприлике овако нешто: ... ту где месец у крошње запиње!

На различите начине доживљавамо исте ствари и зато би кад нас неко пита за мишљење требало да покушамо да се ограничимо само  на оно што је објективно (колико то можемо). Било би добро да напишемо у ком делу је канал плован, која преводница ради, да ли негде има да се пристане, где се може купити гориво... такве ствари.

Имамо ми, овде на форуму, и теме у којима свако може да напише како је лично доживео неку своју пловидбу, да с нама подели сво оно усхићење које је осетио у освит дана или у сумрак, уз цвркут птица или кликтање грабљивица, праћакање риба и бројећи прстенове који се шире водом од места где се праћакнуо буцов...
« Poslednja izmena: 20, 03, 2017, 09:38:30 pre podne LSI »