E, ovako treba... > Majstorije i popravke - Uradi sam..

Smetnje na radio stanici

(1/1)

Dule:
Sa starom radio stanicom nisam imao problema ali ova nova Cobra marine ima smetnje.
Kad se uključi frižider ona lagano zuji, kad upalim agregat opet isto, verovatno će biti tako i kada upalim motor, to ove godine još nisam radio.
Da li neko zna kako otkloniti smetnje ili da menjam radio stanicu?

Kapetan:
bavim se tv tehnikom i to se kod nas zove "brum" obicno se javlja u slici .. ali ima to ga i u tonu pogotovo ako je microfon pored neonke... za neke od njih jedina pomoc je da se potrosaci fizicki udalje .. ali nepisnao pravilo je da u 90 % slucajeva problem bude u MASI.. znaci sve mase na jedan kabl i dobro uzemljenje... kod nas sa metalnim brodovima mi masu vodimo direktno na brod  pa ona sama ode u vodu,,, moj savet je da uradis -pokusas ove  stvari

1 sa radio stanice minus baci u vodu (duzi kabl) i vidis sta se desava

2 izvuci radio stanicu van broda prikljuci na poseban akumulator i vidi sta se desava

3 proverio da ti antena nije spojena na masu (ako je jedna licna u pitanju oce da pravi smetenje ali nece da pregori)

4 resenje koje je aka dao

5 ako mozes pokusaj da napravis mali faradejev kavez oko stanice (ne i antene) i uzemlji ga dobro


posle toga ces odmah shvatiti gde je problem....

Kapetan:
samo da nampomenem da imas srece :) meni se to desili kada sam napravio prvu tv stanicu :) dva recka od po 42 jedinice puni do vrha i sum u slici ... ukupna duzina video kablova oko 4 km....  nocna  mora...

Navigacija

[0] Indeks poruka

Idi na punu verziju