Autor Tema: Registracija TOMOSOVIH vanbrotskih motora  (Pročitano 4806 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Registracija TOMOSOVIH vanbrotskih motora
« Odgovor #15 poslato: 07, 05, 2009, 22:49:06 posle podne »
doneo iz suise motor 8ks,imam kupoprodajni ugovor.sta dalje raditi da bih ga legalizovao?nije tomos

Van mreže skipper

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 879
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Registracija TOMOSOVIH vanbrotskih motora
« Odgovor #16 poslato: 07, 05, 2009, 22:56:07 posle podne »
ako sam te dobro razumeo iz swiss, onda ti kupoprodajni ugovor nije dovoljan. Potreban ti je JCI, ili ti carinska deklaracija

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Registracija TOMOSOVIH vanbrotskih motora
« Odgovor #17 poslato: 07, 05, 2009, 23:49:19 posle podne »
Ja imam sličan problem ali mi se čini da je totalno nerešiv. Uzeo sam malu pentu Chrysler 5ks od čoveka koji je držao kao pogon za pomoćni čamac a ima svega desetak sati rada tako da je super očuvana. Nikad je nije registrovao a kupio je od nekog Nemca u Istri pre 30 godina! Ima račun na ime tog Nemca, ovaj mu dao sve papire. Hteo on da je uvede u plovidbenu ali su ga na carini ismejali kad su videli račun od pre 30 godina a plus što jednostavno nema vrednost, maltene je sada to bezvredna stvar.
Ja je okačio na šiklju, nosim taj račun iz Nemačke i izjavu 2 svedoka pa ako me neko nešto i upita imam to a ako zapne onda nek je i uzmu sebi za ukras, do sada sam se slatko izvozao, isplatila se.

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Registracija TOMOSOVIH vanbrotskih motora
« Odgovor #18 poslato: 08, 05, 2009, 00:06:58 pre podne »
ako sam te dobro razumeo iz swiss, onda ti kupoprodajni ugovor nije dovoljan. Potreban ti je JCI, ili ti carinska deklaracija
    sta mu to dodje?   cuti bar nije luxuzan :rtfm:

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Registracija TOMOSOVIH vanbrotskih motora
« Odgovor #19 poslato: 08, 05, 2009, 07:35:18 pre podne »
ako sam te dobro razumeo iz swiss, onda ti kupoprodajni ugovor nije dovoljan. Potreban ti je JCI, ili ti carinska deklaracija
    sta mu to dodje?   cuti bar nije luxuzan :rtfm:

Najprostije rečeno, JCI je dokaz da je penta prilikom uvoza prošla carinsku proceduru, tj. da je plaćena carina.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"