Autor Tema: Samogradnja Metalnog Camca sa Kabinom Akvas 15  (Pročitano 30253 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Samogradnja Metalnog Camca sa Kabinom Akvas 15
« Odgovor #15 poslato: 06, 09, 2012, 23:47:44 posle podne »
možda je ovaj poslednji savet i najbolji savet.Ako nemaš iskustva najbolje je probati nešto što te neće puno koštati,i tu ćeš samom sebi pokazati imaš li dara za samogradnju čamca ili ne

Van mreže Mezija

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 416
  • Pol: Muškarac
Odg: Samogradnja Metalnog Camca sa Kabinom Akvas 15
« Odgovor #16 poslato: 07, 09, 2012, 00:13:15 pre podne »
Najbolja kombinacija za uspeh je da covek koji krece u samogradnju zna osnovne tehnicke stvari i da zna kakav camac zeli,i sto manje o problemima koji ga cekaju.
Ta zelja ce biti mnogo puta na ispitu al ako ulozi 1000 +eura sigurno nece ostaviti posao nezavrsen.
Predpostavljam da se obicno ljudi prihvate izrade metalnog camca a svajsovanje moze svako da nauci vrlo brzo ,za varenje korita
bi trebalo angazovati nekog ko zna da vari.
Lepo je nesto kupiti al je covek ispunjeniji kad nesto napravi.

Van mreže Slave

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 6
  • www.mojaladja.com
Odg: Samogradnja Metalnog Camca sa Kabinom Akvas 15
« Odgovor #17 poslato: 07, 09, 2012, 23:37:22 posle podne »
@IKA

Priznajem da sam povrsno pogledao projekat camca, da ne bude zabune. Kad bude doslo vreme, tj. prilika da se ostvari projekat onda ce se sve detaljno prouciti. Dotle natenane.  yg


@Zoran Marinković

Citat
Slave, uzmi i uradi jednu manju najobičniju šiklju koju bi prodao, samo da vidiš koliko si u stanju da kreneš u nešto veće.


To sam i planirao da uradim, mozda cak i par komada pre ovog, cisto da vidim da li mi ide od ruke.
No prvo alat da se nabavi, ovih dana bi trebao da uzmem CO2 aparat.  Sto se tice majstora koji bi mi pomogli ima ih, tako da me to ne brine.  ok