Autor Tema: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC  (Pročitano 209589 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #525 poslato: 13, 09, 2010, 15:46:40 posle podne »
Lazo!!Opet brzas!!
Zoran Terzic-Zorter je SAM SEBI,ponavljam SAM SEBI dao ovlascenje da udje u administrativni deo!Ako nista drugo prekrsio je norme lepog ponasanja.Necu vise o tome,jer imam pametnija posla,recimo da se igram sa unukom!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #526 poslato: 13, 09, 2010, 15:46:55 posle podne »
Godinama sam bio osnivač i vlasnik nečega što je preteča ovih WWW sajtova, tj BBS-ova, nakon toga sam postao i sve to ali sa predznakom WWW. Nakon toga a i za vreme toga sam bio neki mali direktor nekim malih mirmi koje su bile moje ili jedna od njih ortačka. I UVEK je neko mogao da uradi onoliko koliko mu je to bilo OMOGUĆENO. I u tome je LSI u PRAVU!

ZORTER je mogao da uradi onoliko koliko mu je ADMINISTRACIJA OMOGUĆILA.

Svi mi volimo da zavirimo u zabranjenu prostoriju, e sad viši stepen zloupotrebe, PRINT dokumentacije je definitivno nedozvoljen.

Tako da svi snose svoj deo krivice.

Ja rekoh da neću da se izjašnjavam po ovoj temi i neću više, to je sigurno, jer jednom je dovoljno reći.
Neko ili neće ili nesluša ili nije dovoljno pametan, ali to nije moj problem.
A ne želim ni da bude.

 :drinks:

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #527 poslato: 13, 09, 2010, 16:28:20 posle podne »
Lazo!!Opet brzas!!

Deda, u tekstu sam rekao da preuzimam rizik da prodjem kao onaj peti slepac (mada se više i ne sećam kako se tačno završila ta priča).
Zato je ova priča i data kako primer kako svi možemo da izvedemo neodgovarajuće, pa čak i pogrešne zaključke kad ne raspolažemo svim činjenicama.

Ipak, suština sveg mog pisanija je da treba samo malo da se potrudimo da bismo izbegli ovakve situacije. (Nadam se da je to zaključio i Fisherman čitajući samo zaključak :taunt:).

U potpunosti delim Mossijevo mišljenje a Roberto_s me je nasmejao svojim verujem dobronamernim komentarom.  :drinks:

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #528 poslato: 13, 09, 2010, 16:46:41 posle podne »
Sve vreme pokusavam da se ne umesam u raspravu jer mi se cini da je nepotrebno pravdanje, ali ..... (uvek neko ALI ...);

-Prvo,
Sama raspodela ovlascenja je takva da mi je bilo dozvoljeno da mogu (ako hocu ili imam potrebe) da udjem u deo pod nazivom ADMINISTRACIJA, tako da o toj zloupotrebi nema ni slova "Z" od ZLOUPOTREBE.....

-Drugo,
Nikada nisam ulazio u taj deo dok mi nije stigla SMS poruka da bi trebalo da udjem i pogledam sta se tamo pise O MENI (i nekim drugima ali o tome niti sam kome rekao niti bi rekao.....), i to tacno objasnjeno kako da udjem u taj deo u kom pise o meni...

Licno imam utisak da je to uradila ista osoba koja je poslala i onaj SMS na pocetku akcije.

-Trece,
Nista nisam pisao u tom delu jer nisam hteo da se mesam tamo gde mi nije dozvoljeno (ipak ja nisam admin a tamo su samo oni pisali), ali sam sa svakim ponaosob porazgovarao telefonom ili na Skype-u.

-Cetvrto,
Nisam objavio prepisku zbog toga sto me je jedan ADMIN zamolio da to ne radim jer je to licna prepiska i nije javna, a sve vreme raspravljate da su postovi vlasnistvo foruma i niko nema autorska prava na njih.....
No, to sam obecao i ispostovao.

-Peto,
Prepisku sam pokazivao prijateljima za koje znam da je nece zloupotrebiti ali ce shvatiti da li sam ja "kriv" ili ne.

-Sesto,
Nikom ne zameram nista, jer nisam covek koji stvara neprijatelje oko sebe. Umem da oprostim svakom i kazem "NEKA, NISU ZNALI STA RADE".

-Sedmo,
O ljubomori nema govora. Samo sam trazio objasnjenje da bih video demokratiju i pravicnost na delu (ako je ima), ali......opet ALI....

-Osmo,
U trenutku besa, rezigniranosti, trenutka situacije, ....... i ko zna cega jos, sam pozeleo da NESTANEM sa foruma i sajta, ali 90 dana prisutnosti i 3500 postova ne moze da nestane u trenutku, pa sam odlucio da ostanem, jer ipak sam i ja ulozio sebe u ovaj forum da bi bio ovakav kakav jeste (mada ga nisam bas pozeleo ovakvog)......

-Deveto,
Zoki, kacintata, i ja smo seli uvece kod njega u stanu i popricali u stilu:

- Zorteru, sta bi ti hteo (zeleo) da se radi?

-Zoki, sta bilo samo sto vecih dimenzija, da mogu posle ja da nabacim kabinu jer je meni najveci problem korito, ostalo mogu sam. Da je bar 6-7m, ako moze.

-Moglo bi ali samo od lima 2mm, da bi se uklopili u cenu.

-A kojih dimenzija bi moglo biti?

-7m, bez komore, samo korito!

-Odlicno, slazem se.



Tako je tekao razgovor izmedju mene i zokija, i ne vidim nikakav problem u tome.

Mnogi se ljute sto nije radjeno manje korito, po prvom dogovoru.

Ali taj dogovor je posle prerastao u:

"Ljudi nek se Zorter i kacintata dogovore kako ce, necemo da se mesamo, mozda zorteru odgovara nesto drugo."

Neko je dao ovaj predlog i tako je i prihvaceno.

@Sale_NB

Jesi, cuo si me, da sam rekao da mi ne treba plovilo manje od 6m.
Obrazlozio sam nekoliko puta, ali hajde, opet cu:

Moja supruga ne zna da pliva i ne sme u camac ako nije stabilan. U siklju nikad nije usla, a ne bi ni u onaj vojni gumenjak da nije prvo videla koliki je i koliko je stabilan.

A posto najvise vremena provodim sa svojom suprugom (ponekad se pridruze i deca), meni stvarno ne treba plovilo u koje ona nece uci, jer ja na vodu ne idem sam. Ili ako idem, idem na kratko a to sam imao i ranije.
Nadao sam se (a i od nekih forumasa dobio i podrsku i ubedjivanje da tako postupim), da postupam pravilno.

Mozda sam uspeo da bar malo razjasnim situaciju, a ako nisam......... :suicide:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #529 poslato: 13, 09, 2010, 19:01:08 posle podne »
-Prvo,
Sama raspodela ovlascenja je takva da mi je bilo dozvoljeno da mogu (ako hocu ili imam potrebe) da udjem u deo pod nazivom ADMINISTRACIJA, tako da o toj zloupotrebi nema ni slova "Z" od ZLOUPOTREBE.....

-Drugo,
Nikada nisam ulazio u taj deo dok mi nije stigla SMS poruka da bi trebalo da udjem i pogledam sta se tamo pise O MENI (i nekim drugima ali o tome niti sam kome rekao niti bi rekao.....), i to tacno objasnjeno kako da udjem u taj deo u kom pise o meni...

ne mogu da verujem sta pises.. prvo kazes da vidis Administraciju a onda pises kako ti je neko rekao kako da udjes?

to sto si ucinuo se zove exploit racunarskim jezikom i nije dozvoljena akcija...


Licno imam utisak da je to uradila ista osoba koja je poslala i onaj SMS na pocetku akcije.

dobio si od mene sve podatke o toj osobi.. pa izvuci zakljucak ... licno sam sklon misljenju da ne postoji druga osoba, zato ti nisam trazio nijedan podatak da bih ispitao ko sta i gde kao sto si za prvu osobu dobio sve podatke, da li si ikada okrenuo telefonom tu prvu osobu da je pitas sta tacno hoce? ... da si precutao tu SMS poruku koju si dobio, dobio bi predvidjen camac i sve bi bilo ok ...

-Trece,
Nista nisam pisao u tom delu jer nisam hteo da se mesam tamo gde mi nije dozvoljeno (ipak ja nisam admin a tamo su samo oni pisali), ali sam sa svakim ponaosob porazgovarao telefonom ili na Skype-u.

-Cetvrto,
Nisam objavio prepisku zbog toga sto me je jedan ADMIN zamolio da to ne radim jer je to licna prepiska i nije javna, a sve vreme raspravljate da su postovi vlasnistvo foruma i niko nema autorska prava na njih.....
No, to sam obecao i ispostovao.

kad smo se culi pitao sam te odmah sta nije tacno ? samo si za jednu stvar rekao da nije tacna a i to se ispostavilo da ja nisam bio precizan u textu sto manje vise i nije bitno ...

-Peto,
Prepisku sam pokazivao prijateljima za koje znam da je nece zloupotrebiti ali ce shvatiti da li sam ja "kriv" ili ne.

taj deo ne razumem , da ides okolo sa papirima (tel ili skype) i pokazujes privatnu raspravu ljudi ?

da li si dobio dozvolu od ijednog ucesnika u toj raspravi za takav cin?
da li si prikazao sve sto se pisalo ili samo to ?
da li si prikazao i finansijske probleme sa kojima se sajt srece ili samo ono sto je bitno tebi ?
da li si prikazao strategiju sajta o kojoj se raspravljalo u toj sekciji i poteskocama na koje se nailazi ili samo ono sto je bitno tebi ?
da li si prikazao da sajt vec ima jednog zaposlenog u vreme krize i da cemo mozda zaposliti jos ljudi  ili samo ono sto je bitno tebi ?
da li si prikazao bilo sta sto je bitno da bi sajt napredovao ili samo ono sto je bitno tebi ?
da li si kopirao i pokazao deo gde su svi ushiceni sto svi zajedno sa sajta mogu da izvuku jednu humanitarnu akciju ili samo ono sto je bitno tebi ?

mozda najbitnije :

da li si kada si pricao prijateljima pozvao nekoga od ljudi u toj raspravi da potvrde to sto je napisano ili se cula samo tvoja prica?

-Sedmo,
O ljubomori nema govora. Samo sam trazio objasnjenje da bih video demokratiju i pravicnost na delu (ako je ima), ali......opet ALI....

ovde cu ti reci zasto je deda admin a ti ne a pitao si me to par puta... zato sto deda nikada ne bi ucinio to sto si ti uradio... usao u privatne razgovore ljudi i posle isao okolo i to pokazivao ...

-Osmo,
U trenutku besa, rezigniranosti, trenutka situacije, ....... i ko zna cega jos, sam pozeleo da NESTANEM sa foruma i sajta, ali 90 dana prisutnosti i 3500 postova ne moze da nestane u trenutku, pa sam odlucio da ostanem, jer ipak sam i ja ulozio sebe u ovaj forum da bi bio ovakav kakav jeste (mada ga nisam bas pozeleo ovakvog)......

ja sam ti tada rekao , da si posao za koji si bio na neki nacin zaduzen radio perfektno i iza toga i dalje stojim, od kada nisi na toj poziciji dosta stvari nije uradjeno ... svi smo mi deo ovog sajta i ovog foruma tu nema price ... ako je ovaj forum za nekoga ucinio nesto to si ti , i ti si zadnja osoba koja je trebalo da koristi "exploit" kako bi saznao nesto ...

Mnogi se ljute sto nije radjeno manje korito, po prvom dogovoru.
Ali taj dogovor je posle prerastao u:
"Ljudi nek se Zorter i kacintata dogovore kako ce, necemo da se mesamo, mozda zorteru odgovara nesto drugo."

i na ovu temu smo pricali ti i ja telefonom, rekao sam ti da ces mnoge razocarati takvim pristupom i sta to sve moze da izazove, rekao sam ti da necemo moci da pokrenemo humanitarni akciju broj dva ako se odstupi od ideja prve ... sve sam ti unapred rekao , ali nisi hteo da slusas... e zato cemo sada mozda jednom godisnje imati za siklju kada skupimo na google Adsensu....


@LSI cela stvar se desila pre odprilike 2-3 meseca... samim time sto je zorter kontaktirao svakog od nas i raspravio da li su navodi tacni ili ne za mene je prica bila zavrsena , ne znam kako je prosao razgovor kod ostalih al od mene za neke 3-4 stavke je dobio izvinjenje i obrazlozenje za jednu stavku jer nisam bio dovoljno precizan a bila je tacna, a za ostale nije ima primedbe...
kada je pre par dana bio do duleta sa tim papirima dule je saznao i skinuo mu sva ovlascenja, i moram priznati da je dule bio u pravu , zorter sa koristio exploit-om sve to vreme  i proveravao ko sta pise, na srecu forum ima "dnevnik administracije " u kome je sve to zabelezeno...  e tek kada mu je dule skinuo ovlascenja onda je zorter trazio da mu se brisu poruke i slicno ...


e sad javno za zortera...

ja o tebi imam podeljeno misljenje ... sa jedne strane sam odusevljen sa nekim tvojim temama i doprinosima koje si imao na razvoju ovog sajta i zajednice koju okuplja(kao i svi ostali naravno) , a sa druge strane sam krajnje razocaran celom ovom pricom i tvojim ponasanjem ... seti se da sam ja priblizno skoro banovan sa jednog nautickog foruma samo zato sto sam pretnju administratora koja je upucana na PP objavio javno  i pozvao ljude da dodju na moj nalog i vide sta je zaista bilo ...  pa sad uporedi ta dva odnosa, ako mislis da je dule pogresio

posle svega sto si uradio niko ti ruznu rec nije rekao ... a da li ces da odes i obrises sve svoje textove  ili ostanes i svojim doprinosom iskazes postovanje prema ovim ljudima ovde to je samo do tebe...  ono sto znam ova tema ce ostati ovakva i tu se nece obrisati ni jedan post...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #530 poslato: 13, 09, 2010, 19:02:36 posle podne »
@lsi izgleda da si me zarazio :) moj duzi od tvog (mislim na poruku  :dance1:) ... :lol:

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #531 poslato: 13, 09, 2010, 19:16:25 posle podne »
@lsi izgleda da si me zarazio :) moj duzi od tvog (mislim na poruku  :dance1:) ... :lol:

Dragi moj, Kapetane, nisam ja od tih koji mere čiji je duži :taunt:

Nekad je zaista nemoguće iskazati sve što čovek misli i oseća sa malo reči. I ja se sam ponekad zgrozim kad vidim koliko toga sam iskucao, a onda mi dodje žao da bilo šta obrišem, skratim...
Pa onda počnem da stilski sredjujem... Bože, mora da mi nešto ozbiljno fali u glavi ali čini mi se da mi je svaki tekst koji sam napisao drag kao dete pa ga čuvam i pazim i mazim - ma, stvarno, mora da sam poludeo :scare:

Pratim ovu temu i sve vaše komentare jer mi se čini da bi zaista bila velika šteta da pokvarimo dobru atmosferu kojom forum odiše. Nadam se da će na kraju sve doći na svoje mesto - samo treba svi da se malo potrudimo.

Sada je najvažnije da mi koji ne znamo sve detalje što manje guramo prste bilo kome u oči i prepustimo vama koji ste direktno uključeni u sve da tu stvar prevazidjete na najbolji način u interesu foruma. Ako nečiji ponos i bude malo povredjen - pa, da se i to preživeti.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #532 poslato: 13, 09, 2010, 19:43:18 posle podne »
a sta mi nindze da radimo?

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #533 poslato: 13, 09, 2010, 21:25:05 posle podne »
@Kapetan

Kap, samo u nekim stvarima se slazemo a o tome smo cini mi se i popricali.

Da mozda nisam trebao da se javljam po ovom pitanju.

Ali toliko toga se nagadja i ide stranputicom i pogresnim zakljuchcima da sam morao reagovati na LSI-ev post.

Sta je exploit ja ni sad ne znam, ali si znao da imam vidljivu opciju Administracija.
Video si i da nisam reagovao ni pisao nista o tome i nikome (osim vama akterima price) i naravno da sam sve pozvao (koji su mi bili vazni) da pokusamo da razjasnimo neke netacne navode.

Da je bilo SMS-a, jeste. Sto bih izmisljao nesto sto je bilo. Nisam hteo nikog zvati ni onda a ni sad, jer ne zelim sa takvim osobama da raspravljam ni o cemu.

Da li bi deda to uradio (pa cak i ti) da ste dobili takvu poruku i procitali o sebi razne neistine, e to se ne zna. Pokusajte zamisliti sebe kako citate takvu poruku i razmislite da li bi vas radoznalost kopkala.
Strasno mi je zao sto nisam bio dovoljno jak da to prevazidjem, ali ta radoznalost me je raznela (psihicki). Nisam bio dovoljno jak da je prevazidjem.

Sto se tice postova, naravno da sam gledao samo ono sto se mene tice. Za drugo me ne interesuje. Naravno, da ukupno, ljudi koji su videli prepisku, na ovaj ili onaj nacin je, desetak, zajedno sa akterima.
NIje mi bila namera da bilo koga blatim ili ruzim, vec pokusam da objasnim zasto i kako je doslo do preokreta u ponasanju i izjavama pojedinaca u javnom delu foruma i chat-u.

Ukoliko ovo nekom nesto znaci:

JAVNO SE IZVINJAVAM NA SVE MOJE POSTUPKE POVODOM OVOG.


I obecavam da se po ovom pitanju vise necu javljati.

Ubuduce u ovoj temi od mene mozete videti samo slike camca i radova na njemu.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #534 poslato: 13, 09, 2010, 21:29:11 posle podne »
A verujte, kad bude gotov, nikom vise nece biti zao sto je ovako ispalo. :good:

P.S.

I dalje ostajem na ovom sajtu i forumu, mada se mozda to nekima i ne svidja. :good: :drinks: :lol: :dance1: :yahoo:


Hajmo dalje da se salimo i druzimo. :pioneer:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #535 poslato: 13, 09, 2010, 21:48:30 posle podne »
Hajmo dalje da se salimo i druzimo. :pioneer:

 :good:

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #536 poslato: 13, 09, 2010, 22:19:58 posle podne »

    Kada ce ova tema da se zakljuca? Molim vas ne uvlacite barem mene u neke
 vase tajanstvene rasprave.Dosta mi je svega.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #537 poslato: 13, 09, 2010, 22:24:18 posle podne »
zakljucana ...

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #538 poslato: 22, 09, 2011, 22:28:31 posle podne »
Posto verujem da su mnogi pomislili, a neki i komentarisali, da sam ovaj poklon od meni dragih prijatelja i drugova, prodao.... evo prilike da pokazem da nisam i da ipak ima napretka u izrastanju ovog camca u MOJA LADJA 1, (mada se meni vise svidja naziv MOJA LADJA - ZORTER, jer je to prilika da svi koji budu imali ovakvu priliku kao ja ucine isto, a nickname je odlican izbor za naziv ladje.
 
 Evo nekih radova, postavljenih hronoloski kako se i radilo na camcu.
 
 Prvo je radjena konstrukcija za pramcanu komoru, a onda su isecene veze jegija sa centralnim flahom kako bi voda (ako je bude iz bilo kojih razloga) moga da se sliva u najnizu tacku. A to smo prevideli u statu. I naravno novo ojacanje koje je moralo biti postavljeno.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #539 poslato: 22, 09, 2011, 22:48:06 posle podne »
Komora je zatvorena. Naravno sa otvorom, jer je ujedno i ostava.... :good: