Autor Tema: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC  (Pročitano 208084 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #510 poslato: 03, 09, 2010, 00:40:50 pre podne »
a sta mi nindze da radimo? :aikido:

Van mreže rade

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 483
  • Pol: Muškarac
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #511 poslato: 03, 09, 2010, 08:03:51 pre podne »
Bio je Zorter i samnom i pokazivao papire.Pricali smo i slozio se da voda donosi i odnosi a sad opet poplava.Zorteru voda je za uzivanje a ovaj forum je poveznica za druzenje,zato uzivaj i druzi se. :party:

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #512 poslato: 03, 09, 2010, 08:51:39 pre podne »
Ljudi pa sta tako "skandalozno" pise na tim papirima?
Rade ti si video pa reci koju.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #513 poslato: 07, 09, 2010, 16:08:49 posle podne »
Sada vidim šta se izdešavalo dok sam bio na odmoru...

Moj komentar na Zorterov nastup je "BLJAK". 

Slažem se sa svima koji nisu za brisanje tekstova. Ako bi brisali postove bilo koga od nas zaista bi ceo sajt bio konfuzan.

Oni koji žele da svoje postove autorski zaštite i sada imaju mogućnost da zaključaju teme koje su otvorili. Tu mogu da navedu da je tekst njihovo vlasništvo i da je za svako korišćenje tog teksta potrebna saglasnost autora. Ako se posle naljute mogu da ponesu svoju temu i srećan im put.  :drinks:

Posle svega, mislim da su meni i mnogima koji su se sa oduševljenjem pojavili na ovoj temi a kasnije i u prirodi (u društvu pokojnog Stanka),  uši jako porasle.  :lol:

Što se tiče sadržaja papira, mene lično uopšte ne zanima.

Celu stvar vidim kao  bezobrazno prekoračenje ovlašćenja. Ne bih voleo ni da slušam, a kamo li gledam kako se neko igra špijuna, traži neprijatelje, kvari odnose i pravi klanove na sajtu.

Zorter je mnogo doprineo popularnosti sajta ali mu to ne daje pravo da se postavlja iznad drugih. Sam je izabrao svoj put i neka mu je sa srećom.  :drinks:
« Poslednja izmena: 07, 09, 2010, 16:30:28 posle podne Arsa »
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže MisterTwister

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 142
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #514 poslato: 07, 09, 2010, 16:19:20 posle podne »
Evo ovako. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Ovo je u znak protesta. OSim toga ja sam protiv brisanja bilo cijeg teksta ili teme. Ako se neko ovde uclanio niko ga nije tukao po usima da to i uradi. Kao drugo ako je neko nesto napisao trebao je prvo dobro da razmisli sta ce da napise jer ako je napisano napisano je. Ukoliko se postovi obrisu mi ostali ispascemo nenormalni jer smo za sve ostale posetioce sajta razgovarali sami sa sobom i to nepovezano.
U PRAVU JE KAPPETAN I '' KAPETANA ZA PREDSEDNIKA DRZAVE''  :good:
Toliko od mene!
Plutam, plivam, ronim, zaranjam, izranjam, nestajem, vraćam se...

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #515 poslato: 07, 09, 2010, 16:58:15 posle podne »
Joj, koje ste vi paljevine!!!
Pa gde Kapetana za predsednika?!!!  :taunt: :nono: Pa propali bi...JUČE!  :lol:
Pa zar vam ovi sadašnji nisu dovoljno loši!?! :lol: :lol: :lol:
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #516 poslato: 07, 09, 2010, 17:33:09 posle podne »
Joj, koje ste vi paljevine!!!
Pa gde Kapetana za predsednika?!!!  :taunt: :nono: Pa propali bi...JUČE!  :lol:
Pa zar vam ovi sadašnji nisu dovoljno loši!?! :lol: :lol: :lol:

bem ti posao oma se javlja opozicija, morace neka svenarodna kolacija :)

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #517 poslato: 07, 09, 2010, 18:07:23 posle podne »
Ajmo mi Kap. lepo u Tisu! :dance:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #518 poslato: 07, 09, 2010, 19:17:12 posle podne »
Ajmo mi Kap. lepo u Tisu! :dance:

pravo da ti kazem bas se razisljam o tisi ... samo da je dunav za nijansu slabiji ...

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #519 poslato: 07, 09, 2010, 19:36:35 posle podne »
Ja sam od ponedeljka u Tisi,neka je jak koliko hoce!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #520 poslato: 07, 09, 2010, 19:56:04 posle podne »
Kapetana za predsjednika , on je pametan pa ce da da ostavku u korist Kralja. Da konacno zavrsimo sa ovim raspikucama konacno i da srbi dobiju domacina opet .
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #521 poslato: 07, 09, 2010, 19:56:31 posle podne »
deda na kom kilometru tise ces biti...................dosao bih i ja da malo proredim soma................mnogo se nakotio otkako vreme provodim u radionici.dojurim iz banovaca za 25 min
  Dogovoricemo se u nedelju u Belegisu!Uostalom evo ti br. tel 064/164-9506 pa me zovni!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #522 poslato: 07, 09, 2010, 20:49:07 posle podne »
Kapetana za predsjednika , on je pametan pa ce da da ostavku u korist Kralja. Da konacno zavrsimo sa ovim raspikucama konacno i da srbi dobiju domacina opet .

ja bih onda da preskocim predsednicku funkciju ako se ikako moze i sa Patrijarhom dogovorim oma kako i dolikuje :)

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #523 poslato: 07, 09, 2010, 20:50:45 posle podne »
zorter nemoze !
nije dobro izbazdaren :good:
stalno mu kazaljka u crvenom

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC - Mogu li malo i ja na ovu temu?
« Odgovor #524 poslato: 13, 09, 2010, 14:29:23 posle podne »
Sinoć sam se vratio sa odmora i jedna od prvih stvari koje sam uradio bila je da vidim šta ima novo na našem forumu - desetak dana nisam imao pristup internetu.
Mnogo interesantnih poruka sam video ali čitanje tekstova u ovoj temi rastužilo me je.

Pre nego što dam bilo kakav komentar, ispričao bih dve kratke priče - posle njih lakše ćete razumeti šta želim da vam kažem.

Priča prva:

U neka davna vremena sakupili se ljudi u jednom selu da vide šta im valja činiti sa grupom slepih ljudi.
Odluče da im daju zadatak, pa ako ga ne reše - likvidiraće ih, jer inače od njih nikakve koristi.

Izvedu pet slepaca na trg i dovedu ih ispred slona, a onda im kažu da njih četvorica opipaju životinju, a da zatim onom petom opišu kako izgleda životinja koju nikada u životu nisu videli.

Jedan opipa surlu, drugi noge, treći trbuh, a četvrti rep. Onda svako ispriča svoju priču onom petom, a on saopšti seljacima kako izgleda ta životinja:
- To je kao nekakva zmija, samo mora da je vrlo velika jer prednji kraj joj viri iz jednog ogromnog bureta podignutog na četiri debela stuba, a rep joj palaca sa zadnje strane kao bič.



Priča druga:

Pre mnogo godina (ja sam tada bio osnovac) bila velika suša negde u Etiopiji. Ljudi umiru od žedji a UN poslale pomoć.
Otvorili iscrpeni ljudi kontejner a u njemu: planinarske cipele i veš mašine - ni jedna boca s vodom, ni jedana komplet opeme za kopanje bunara...



Uz sav rizik da mi se obije o glavu, pokušaću, kao onaj peti slepac, da prokomentarišem ono što sam pročitao iz vaše prepiske ovih dana.

Zorter postao KGB-ovac!  :this:
Provalio u neku tajnu arhivu i pročitao šta administratori pišu jedan drugom, pa to iskopirao, odštampao i počeo da pokazuje nekim ljidima...

Kaže Kapetan da ta arhiva služi administratorima da komuniciraju u cilju tehničkog unapredjenja sajta. Dali svoje komenare i Sale i Dule ali ne nadjoh Zorterov odgovor, osim citata kojim traži brisanje postova...

Prijatelji moji, ne valja nam posao. :nono:

Zorter je samo iskoristio mogućnosti koje ste mu vi kao administratori dali, a tekstovi koje sam i ja imao prilike da vidim, nemaju baš nikakve veze sa tehničkim poboljšanjima sajta. Dragi administratori, to što ste pisali mogli ste i privatnom poštom ili telefonima da saopštite jedni drugima, a ovako, sada se ljutite što je Zorter video ono što mu je bilo dostupno sa ovlašćenjima koje ste mu dali.
I šta sad? Neću više tako da se igram! :sorry:

Moj problem je samo u tome što sam Zorter nije objavio i prokomentarisao ovo, pa sad ne znam kako ja dalje da se postavim, jer ne želim ni njemu, ni bilo kome da budem advokat, niti da držim stranu i dajem podršku.

Zorteru zameram što je vašu prepisku odštampao i pokazao i meni i još nekima, a umesto toga trebalo je da pozove svakog od vas pojedinačno ili sve zajedno.  :telephone: Da sednete i da razjasnite neke stvari.
Bila bi to lepa prilika da Zorter objasni da je možda pogrešno razmeo Duleta kada je uzeo oba elektromotora i da mu kaže šta je sa njima uradio i pita da li i kako da ispravi grešku (ako je pogrešio).

Mogao je tada da objasni i zašto je od Zokija Kaćintate tražio da mu napravi veći čamac od onoga koji je bio planiran kada je dogovarana čitava akcija. Bila je to prilika da objasni da mu ne trebaju "planinarske cipele, već oprema za kopanje bunara".

I sve je to moglo da se uradi i reši bez mnogo žuči i bez mnogo nadmudrivanja.

Zašto sebi dozvoljavamo da komentarišemo da li je Zorter zloupotrebio Zokija ili nije?
Ako su se njih dvojica dogovorili da Zoki napravi korito veće od planiranog i da mu Zorter u kompenzaciji da neke elemente za rasvetu (a dao mu je, to znam jer sam ih ja isporučio), šta mi imamo tu da kažemo? Zašto bi to bila naša briga?

Ne ulazim ja sada u to da li je ta kompenzacija bila odgovarajuća - mene uopšte ne bi iznenadilo da vrednost tih elektro-stvarčica ne pokriva vrednost dodatnih radova i materijala. Šta više, verujem da je Zoki to prihvatio jer nije znao kako da odbije ono jedino što je Zorter u tom trenutku imao i mogao da mu ponudi. Čak mu je omogućio i da spava kod njega tih par dana dok su radovi bili u toku.
Ovo sve govori samo u prilog tome kakav je čovek Zoki! :good:
I umesto da mi o tome pišemo više, da takve stvari ističemo - šta mi radimo? Dozvoljavamo da naša podsvesna sujeta izbije na površinu, jer sami nismo dovoljno veliki da učinimo tako nešto kao što je učinio Zoki.

Po meni, trebalo je odavno da se dogovorimo svi mi koji smo učestvovali u akciji i svi oni kojima je, kao i meni, Zoki nešto uradio ispod uobičajenih cena (a sada nas već ima dosta) i da ga pozovemo da sa suprugom i decom budu naši gosti u nekoj od onih čardi u kojima se skupljamo povremeno.
Da platimo ono što pojedu i popiju i da pokažemo Zokijevoj ženi i deci da poštujemo njihovog muža i oca zbog toga što je takav kakav je (ono, jeste da je "zvezdaš" ali niko nije savršen). I da i supruga i deca shvate da  cenimo to što često zbog nas dolazi kući kasno iz radionice prljav i umoran.

A mi - raspravljamo da li je Zorter trebalo da traži veći čamac, da li je zloupotrebio Zokija, zašto nije do sada već završio radove i spustio čamac u vodu  :download:...?

I kada Zorter nabasa na ovakvu prepisku i pročita i sve ostale komentare koje smo ovde iznosili - šta čovek da radi nego da traži da mu oduzmete ovlašćenja, da obrišete postove...

Ne znam da li medju nama koji smo prisutni na ovom forumu ima više ljudi koji zaradjuju dnevno po hiljadu evra ali zato znam sigurno da nas ima mnogo koji toliko ne zaradimo ni mesečno, a mnogi ni godišnje.
Ali čak i ti koji samo sanjaju o hiljadu evra godišnje imaju pravo da sanjaju i o nekom svom brodu i nekom svom raju na vodi.

Pa otkuda nam onda pravo da kritikujemo nekoga što sa vrlo ogrančenim sredstvima, sopstvenim rukama izvodi radove koji zahtevaju i vreme i pare?

Mislite li da je bilo kome lako da na ovom forumu ili bilo kom drugom mestu priča o tome kako ne zna kako će sutra omogućiti svojoj porodici egzistenciju? Setite se samo da li ste bili u prilici da sebi i svojim najbližima priznate da ste nemoćni da uradite neke stvari i ako jeste kako vam je u tim momentima bilo teško.

Setite se onoga što je osnova naše vere - treba da dajemo čistog srca, nesebično i bezrezervno. Samo tako uzvisićemo se i izdići iz ove žabokrečine u koju pokušavaju da nas uvuku svakog dana sve više i više.

Zar vama nikom ne smeta to što smo danima pokušavali da saznamo šta je to napisano u onoj rezoluciji koju su u naše ime poslali Generalnoj skupštini UN? Što ne znamo šta je pisalo u rezoluciji koju su usvojile zemlje EU? Što ne znamo šta su se to dogovorili Tadić i Eštonova?
Umesto toga nama je servirana priča o nestašici mleka, ulja (sada najavljuju i šećer) a kada je zaplet došao do kulminacije - eh, onda nam je saopšteno da je utvrdjen tačan datum kada je streljan Draža! :diablo:


Zar nije i to, pored velike ljubavi koju osećamo prema prirodi i vodi, jedan od razloga što se družimo na forumu i na vodi?
Pa, zašto onda to kvarimo?


Zato bih zaključio sledećim komentarom:

Pustimo Zortera da dosanja svoj san. Neka napravi ladju koja će njemu i njegovoj porodici pružiti trenutke sreće.

Mi smo mu dali "alat za kopanje bunara" a on će ga sklopiti i aktivirati, pa kad "voda potekne" javiće se on.
I tada ćemo tek svi biti srećni što smo učestvovali u ovoj akciji.  :party:
Niko neće osećati gorčinu u ustima i nikom se neće učiniti da mu "rastu uši".


Izvinite - opet sam odužio.
Kako vi uspevate da u nekoliko rečenica izazovete u meni toliko revolta da mi je potrebno ovoliko reči da objasnim ono što mislim da je ispravno - ne znam.
Nadam se samo da će moji komentari pomoći da se opet uhvatimo za ruke i da se opet svi "igramo" zajedno  :friends:. Hajde da razumemo jedni druge i da pomognemo koliko možemo.
Hajde da širimo dobre vibracije oko sebe  :dance1: i vrlo brzo umesto sedam stotina biće nas na ovom forumu sedam hiljada!
Evo, neću više  :heat: