Autor Tema: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC  (Pročitano 209369 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #390 poslato: 10, 05, 2010, 08:12:16 pre podne »
Moj utisak je da je svma lakše. Posao je okončan. Ali ne i Zorteru. Za njega je tek počeo. Dobio je čamac a nema ga. Nemam nameru da kvarim utiske ali ću da još jednom kažem. Da je Zorter poslušao moj savet imao bi gotov čamac, odmah upotrebljiv.  Ovaj će, kako ja vidim, do svoje pune upotrebljivosti čekati jako dugo.
Neka je sa srećom Zorter. :)
I zapamti, nije svaki savet koji ti ne prija zlonameran.

Dule, verovatno si u pravu. To svi znamo. Ali ti izgleda ne možeš a da se malo ne pokakiš po nečijoj sreći. Možda je to dobro, protiv uroka. Al daj ljudima bar par dana da uživaju.

Nego šta da se radi. Taki si kaki si. Naš si pa će te istrpimo. Očito da riba na Begeju nije radila kad si pustio malo negativne energije i ovde.  :drinks:

Evo i još nekoliko zakasnelih slika.
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #391 poslato: 10, 05, 2010, 08:14:32 pre podne »
I još malo.
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Bucho

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 300
  • Pol: Muškarac
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #392 poslato: 10, 05, 2010, 08:36:31 pre podne »
Gledam i patim. Mnogo vam je lepo bilo a camac je prva liga. Tacno je da treba jos brdo para ali moze da se paralelno vozikas i dogradjujes parce po parce. Bitno je da ima od cega da se pocne. A para ce biti, nek je samo zdravlja. Jos jednom sve cestitke za majstora i STETA sto je zurijo da gleda derbi. Bolje da nije. Ili mozda nije ni gledao, nista ne komentarise. :preved: :taunt: :drinks:

Van mreže haklberisojer

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 197
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #393 poslato: 10, 05, 2010, 08:42:49 pre podne »
Dobro je - snovi su ostvarljivi...

Komsija nek' je sa srecom. Da uzivas na ovom lepotanu. Sto pre...

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #394 poslato: 10, 05, 2010, 08:49:01 pre podne »
Da ne zaboravim da kažem.

Oduševili su me  Mezija i njegov TAST koji su imali sva rešenja za boravak ovolike grupe ljudi na plaži.  :drinks:
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #395 poslato: 10, 05, 2010, 08:57:27 pre podne »
Moj utisak je da je svma lakše. Posao je okončan. Ali ne i Zorteru. Za njega je tek počeo...

Ama zavisi šta ko hoće da ima. Meni čim je čamac stigao iz Pazove dao sam se u rad. Prvo sam ojačao krmeni deo i napravio osnovu za merdevine za silazak u vodu (i eventualno pomoćni motor), patosirao ga daskama uključujući i baš a sad u subotu ga registrovao i gotovo.
Sledeći mesec dižem tendu (Zoran mi izvario noseće cevke) i pravim uzdužnu klupu koja će se pretvarati u ležaj...i tako redom...ali već sada mogu da plovim i pecam.

Velika zamerka Zorterovom plovilu je što nema komore, da to ima već bi mogao da plovi baš kao i ja, patosira ga, okači motor i ćao zdravo, posle vremenom nek mu dodaje ovo i ono.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #396 poslato: 10, 05, 2010, 09:40:29 pre podne »
Ljubo, komore sam ja izostavio da bi sav raspolozivi materijal otisao u korito. Komore ce biti ali cu to sam raditi. On moze i ovako da plovi, ne brinem. Sava je kod Sapca plitka toliko da i ako potone ne moze toliko da se ceo prekrije vodom :lol: :dance1: .

@Dule
Mi se dobro znamo, tako da nema ljutnje i znam da se svaki tvoj komentar dobronameran. Ti vidis sve sitnice i odmah ih i kazes, ja to znam. Nisam mogao prihvatiti onu tvoju ponudu (iako bi dobio gotovo korito) jer sam osetio raspolozenje u firmi i moj trenutni finansijski krah. Zeleo sam, (i uvek cu takav biti) ostati cistog obraza.

Znam da je ovo bure bez dna, ali sad sve moze polako uz plovidbu. Nigde ne zurim, osim da se popnem u njega i (sto rece kapetan) makar popijem kafu ako ne mogu da se provozam. :good:

Svima HVALA na lepim zeljama. :drinks:

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #397 poslato: 10, 05, 2010, 10:03:48 pre podne »
Zorter, odmah sad dok nisi bilo šta započeo gledaj da nakupiš čamovih dasaka za patos pa ih obradi na abrihteru i premaži firnajzom pa nek se suše negde na vetru, ja sam to radio poslednjih nedelju dana pa sam se pojeo što ne mogu odmah na vodu, jbg ne može se gaziti po limu. Ovako ih sad pripremaj u pauzi jer će ti sigurno trebati pa da ne gubiš vreme.
Komore naravno možeš i sam, samo mora pun var a tu je CO2 nezamenljiv. Ja imam Gorenje inverter koji fenomenalno radi pa opet nije za to šivenje varom.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #398 poslato: 10, 05, 2010, 16:35:27 posle podne »
Ljubo, sta imam to cu i raditi. Polako pripremam sve sto treba. Jedno po jedno. Za sada je preokupacija kako prevesti camac u Sabac. A onda polako ostalo. :good: :drinks:

Van mreže samardza

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 622
  • Pol: Muškarac
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #399 poslato: 10, 05, 2010, 17:05:59 posle podne »
Zoki obavezno ojacanja po patosu izmedju egija.Kao i jedno 100-150mm po boku :drinks:

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #400 poslato: 10, 05, 2010, 17:09:50 posle podne »
Ici ce ojacanja kao na vojnim aluminijumskim, koso povezivanje egija. :good:

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #401 poslato: 11, 05, 2010, 06:13:17 pre podne »

Arso, u meni nema ni malo negativne energije. Meni ribolov nikako nije primaran. Ja uživam u prirodi i svojoj porodici. A savete i primedbe dajem samo ljudima kojima želim dobro. Eto... opet odoh u off.
Ovo je emisija čestitki i želja a ja ... po nečijoj sreći. :)

Dule ja znam da je sve rečeno u dobroj nameri.  :good:

Neke reči ponekad žacnu ljude iako ostali ne vide zašto... Tako se to možda i meni učinilo.

Što se ribolova tiče, ja ga obožavam ali mi takođe nije primaran. Odavno i kod mene važi deviza da moju ribu niko ne može da uhvati.

Lepo se provedi na ovom mini odmoru i uživaj u svakom trenutku. Ovo ti iskreno kažem. Veca i ja smo jedno petnaestak godina godišnji odmor provodili na Dunavu sa decom i prijateljima. To je nešto što se ne zaboravlja. Na sreću imamo mnogo snimljenih sekvenci iz tog vremena pa se to često vrti po kompu kada deci ili nama dođe društvo.

Posle su deca porasla i krenula svojim putevima a mi nismo želeli da im namećemo da idu sa nama, mada se i sada povremeno (kao slučajno), ubace u neko takvo druženje...

Odoh i ja u off i počeh da kak...  :)

Mozda sam rekao šta sam mislio a možda sam i odlutao pošto sam sada stvarno neuračunljiv jer sam konačno, opet na vodi.  :drinks:
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #402 poslato: 11, 05, 2010, 14:39:50 posle podne »
Zorter, kada sam rekao da si trebao da poslušaš savet to se odnosilo na to da si trebao da ostaneš kod prvobitne verzije. Čamac bi bio 100% gotov, sa patosom registrovan i ti bi čamcem mogao u Šabac i celo leto da ploviš. Ovako.. znaš šta ti je činiti. U prevodu ... da oči nisu bile gladne trbuh bi bio pun :)

Dule, ja cu i ovako ove godine ploviti sa ovim koritom. Nije mi zao sto sam ovako postupio, jer veruj mi, imao sam razlog. Kao sto Ti volis da plovis sa Sanjom i Ivonom, tako i ja volim da plovim sa mojom gospodjom i decom. A moja gospodja, ako se samo malo camac naginje na neku stranu kad se hoda po njemu, ona u taj camac ne ulazi jer je ubedila samu sebe da ne zna da pliva. A da ti budem iskren, sta cu ja na vodi SAM. Ovo je ipak po mojoj zelji, meri, potrebama, prava stvar. Umem mnogo toga sam da uradim pa nece biti problem da dalje nastavim, polako, ka pravom plovilu. Videces kakav ce to lep kabinas ispasti na kraju (mada kad imas camac, nikad nema kraja).

Drago mi je da se lepo provodite na Dunavu i Tisi, a bilo bi mi jos draze da se jednog dana (bar dok je Sava visoka) pojavite i u Sapcu. Pozzzzzzzz :good: :good:

Van mreže MisterTwister

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 142
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #403 poslato: 11, 05, 2010, 15:54:18 posle podne »
 :good: ISKRENE CESTITKE NA DOBRO URADJENOM POSLU , CISTIM SRCIMA I DOBRIM DUSHAMA   :party: 
Plutam, plivam, ronim, zaranjam, izranjam, nestajem, vraćam se...

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #404 poslato: 11, 05, 2010, 19:42:08 posle podne »
Pazz sad, kad moram reći jednu u korist mog nesuđenog partnera za bućku.
Čika Olimpe, ima ovde pametnih što ćute i onih drugih što ne zaklapaju.
Čekajući da samo pametni progovore, slabo bi forum "prdeo".
E sad, nisam rekao da je Dule ovaj ili onaj. Jer u ovom slučaju delim Duletov stav 95%.
Velik je to čamac i sigurno neće biti lako završiti ga onako kako bi trebalo, bez obzira koliko je neko vešt.
Budžet je čudo, i pita se ne pravi od "*ovana".
Problem je u tome što je čamac ipak uradjen od relativno tankih limova, verovatno nezaštićen valjano.
Prvi znaci korozije pojaviće se već sredinom leta, a samo za sanaciju rdje svake godine će trebati izbrojati lep keš i odvojiti poprilično vremena, u suprotnom, vek čamca će se najmanje prepoloviti.
Nisam u svom postu slučajno rekao, da bi najbolje bilo čamac zaštititi i odložiti u neki hangar da čeka barem još jednu fazu.

A to znači da ove godine nema vozanja.

I nemojte mi pričati da sad eto i ja kakim po nečijoj sreći, jer sreća će u suprotnom biti vrlo kratkog veka.

 :drinks: