Autor Tema: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC  (Pročitano 208034 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže barbanesa

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 998
  • Pol: Muškarac
    • Lence
  • Brod tip: Metalni
  • Marina: Dsrv Karaburma
  • Veličina: 9,5m
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #210 poslato: 03, 03, 2010, 23:04:47 posle podne »
Prijatelju moj ne vidim u cemu je problem.ja sam bio jasan.Kad zavrsimo akciju za Zortera  AKO ostane para da se kupi mat. za dalje.to naravno podrazumeva i farbanje i ostalo za naseg druga
Blago onom ko mlad poludi ceo mu zivot u veselju prodje

Van mreže zoke

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 736
  • Pol: Muškarac
    • PERAVA
  • Brod tip: MBD-Hausboot
  • Marina: N:K:-Moja ladja-Brcko
  • Veličina: 10x4,40N:K
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #211 poslato: 03, 03, 2010, 23:14:48 posle podne »
Cekajte ljudi polako, akcija je zapoceta naslovom da se skupe prilozi za Zortera,,tako je pocelo tako bi trebalo da se i zavrsi. Ja mislim da je prvobitna ideja bila camac jer se sumnjalo da ce se i nakupiti dovoljno za njega,e samim tim vecina nas znajuci Zortera je velikodusno i od srca dalo i odazvalo se akciji.Sta se desava novac koji je skupljen je presao potrebe za prvu ideju i ja sam za da se sa tim novcem pravi sta se moze napraviti ma koliko to veliko bilo. Cemu ovakvi komentari jel nas neko terao ili prisilio da plati nije,sad nam odjednom zao zokija da radi TOLIKI BROD a nije nam zao da radi dva camca odjednom to je etoboze lakse i brze. Neznam radite kako hocete a ja sam i ovi moji ,dali novac za zortera i tako ostaje (mislim iz bosne) a to ,da se poslije vidi kome jos treba kod mene licno nepije vode.Ako sam nekom dao nedaje mi prava da nekom solim pamet dao sam i gotovo,dao sam mu selvu 35 ks sta sad treba da kazem prejaka ti je za camac vracaj nazad ,dao sam i radi sta ti je volja mjenjaj prodaj uzmi manji to je njegov problem a ne moj

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #212 poslato: 03, 03, 2010, 23:17:10 posle podne »
ja ne znam da li su ljudi shvatili sva lova koja je skupljena do sada ide za zortera, lova koja se skupi nadaje ide za drugi camac...

Van mreže barbanesa

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 998
  • Pol: Muškarac
    • Lence
  • Brod tip: Metalni
  • Marina: Dsrv Karaburma
  • Veličina: 9,5m
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #213 poslato: 03, 03, 2010, 23:20:32 posle podne »
tako je :drinks: :drinks: :drinks:
Blago onom ko mlad poludi ceo mu zivot u veselju prodje

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #214 poslato: 03, 03, 2010, 23:21:46 posle podne »
akcija dokle traje traje
od skupljenog novca zorter i zoki prave dogovor i camac
kapetwn postavlja spisak uplata i rashoda i gotova prica
o nekim drugim akcijama nekom drugom prilikom
ajde da bar nesto zapoceto i dovrsimo

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #215 poslato: 03, 03, 2010, 23:27:58 posle podne »

    Ne slažem se sa tvojom konstatacijom Kapetane.Sta to nismo shvatili,da je tvoj forum
i tvoja zadnja.
    Pare se skupljaju za Zortera,i dokle god pristižu idu za njega.Pokreni novu akciju za
drugu ladju i materijal.
   NE BACAJ KLIPOVE U TOČKOVE AKCIJE.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #216 poslato: 03, 03, 2010, 23:30:04 posle podne »
sa danasnjim danom skupljeno je 315 evra, ja bih ovde povukao liniju kako bismo u sto skorije vreme nastavili akciju i napravili jos jednu siklju nekome kome je takodje neophodna ,

visak para (zbog skoka cene lima je recimo oko 40 evra) cemo preusmeriti u opremu camca (kanapi, bokobrani sta god)...

znaci nema vise uplata  :good:

krecemo u kupovinu lima a pocetkom aprila pocinje rad i svecano urucenje negde na dunavu  :good:
Ajde da vidimo gde smo i sta radimo!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #217 poslato: 03, 03, 2010, 23:31:47 posle podne »
evo ga spisak , ja cu lovu odnesti zokiju u petak kao sto je dogovoreno ... ostatak love koji se skupi neka takodje ide zokiju ..

ja sam pogresno shvatio akciju .... izvinjavam se svima...


(skinuo sam spisak iz sigurnosnih razloga pa ce zorter da procisti adrese stanovanja  i postavi prociscen da vidimo da nekoga nismo ispustili)
« Poslednja izmena: 03, 03, 2010, 23:42:38 posle podne Kapetan »

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #218 poslato: 03, 03, 2010, 23:53:42 posle podne »
Konačno da se i mi negde složimo.

Kako ja razumem, ova akcija  se odnosi na izradu čamca za Zortera. Na nju se odazvao veći broj ljudi nego što se predpostavljalo. To ne znači da pare namenjene toj akciji treba dati nekom drugom već za ono za šta su i namenjene. Napominjem da još ne znamo kolčiko će izrada čamca zaista koštati. Mozda tih 40 eura, navodnog viška ne bude dovoljno.

Mislim da je dobar predlog da se produži rok za donacije za 7 dana pa ko hoće, neka da prilog za ovu akciju.

Novu akciju ne bih započinjao dok ne vidimo kako će se završiti ova koja je u toku.
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže zoke

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 736
  • Pol: Muškarac
    • PERAVA
  • Brod tip: MBD-Hausboot
  • Marina: N:K:-Moja ladja-Brcko
  • Veličina: 10x4,40N:K
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #219 poslato: 04, 03, 2010, 00:05:26 pre podne »
Kapetane zasto imam utisak da se nesto ljutis na nase komentare,taj mi ton govori kao ok nosim pare i j......se neka bude sta bude. Kapetane usao si u ladju i uhvatio si kurs nazvan ZORTER mornari su slijedili tvoju komandu kurs i odjednom skreci sa kursa pa preko panja neide to. Ne izvlaci se iz svega ovoga  nema sanse nedamo ti sta sad treba od jednog gesta treba da zakrvimo i na kraju da dozivimo da Zorter popizdi i da kaze hvala netreba mi vec mi je izasla dvaput na nos . Ako nista drugo neigrajte se ni sa njegovim dostojanstvom koje mislim da je ovdje par puta naruseno ne njegovom krivicom. Ajde ko boga vas molim da ovo dovedemo do kraja i da to proslavimo ko ljudi

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #220 poslato: 04, 03, 2010, 02:58:37 pre podne »
Aman ljudi !
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže Dule HU

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 295
  • Pol: Muškarac
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #221 poslato: 04, 03, 2010, 08:44:11 pre podne »
LJudi mi se očigledno ništa ne razumemo, kao prvo Zoki ja sam predložio da napravi ZORTERU ladju ako se skupe pare za meterijal. Prvo je bila priča o tabanašu 6x1.25.
Okačena je tema i svi smo priložili pare za Zortrerovu ladju a ne za neku drugu, treću...
Kad smo videli da će preteći para solucija je bila da mu se malo poveća čamac ili kupi nešto opreme.
Kacintata je teda rekao da nije problem povećati čamac al će mu trebati i malo pomoći , a nas nekoliko je reklo da će doći što će i biti. Zorter se tu umešao sa nekom svojom idejom opet na predlog Zokija i par nas (a nije trebao - kad bolje razmislim).
Pošto svi obećani novci nisu na računu očigledno! Vodićemo se time što imamao izvući max. iz te svote.
Moj predlog je da se pare za lim odnesu u petak kako bi izbegli povećanje troškova, a da se npr. rok za uplate produži do 10.03. (do tada će valjda svi koji su imali nameru uplatiti)
Pare za majstora se nigde i nikad nisu pominjale znači Dule ako neko hoće da uradi za Dž nema potrebe mu plaćati, e sad ukoliko ti preko svega ovog hoćeš da ispadneš džentlmen to je tvoje pravo.
Ja toliko i neću više o ovome.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #222 poslato: 04, 03, 2010, 08:53:56 pre podne »
Počeli smo akciju da skupimo pare za Zortera. Mnogi su uplatili odmah, neki su čekali plate da bi mogli da uplate, neki još uvek čekaju!
Kako god okrenete, te pare se skupljaju za Zortera, i treba ih tako i potrošiti. Za sledeći čamac će se skupljati sledeći put!
Ipak, Zoki i Zorter su se dogovorili šta i koliko će praviti, ako bude skupljeno dovoljno novca, ja nemam ništa protiv, ali poznajem Zokija, znam kako živi i kolike su mu obaveze, tako da apsolutno podržavam Duleta u stavu da Zoki ovo NE SME raditi za džabe.
Jednostavno, čovek ima veliko srce, ali on nije u situaciji da pokloni 200-300 evra! A možda je i više. Niko ne računa iznajmljivanje hale, utrošak struje, a sve to se treba platiti i platiće Zoki.
Neka se kupi materijal za ovo što je skupljeno, prvenstveno zato što najavljuju daljnja poskupljenja lima, a ako se prikupi još sredstava, neka bude utrošeno prvo na majstora, a onda na neku opremu i slično!
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #223 poslato: 04, 03, 2010, 09:02:47 pre podne »
A jel može malo jednostavnije:

Skupljene pare do 10. marta predati majstoru, on i Zorter nek se dogovore kako će te novce utrošiti!
Kapetan neka samo prekontroliše da nisu pojeli i popili više od 5% para i sve OK!  :lol: :lol: :lol:

 :drinks:


Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Prva Humanitarna akcija MOJA LADJA CAMAC
« Odgovor #224 poslato: 04, 03, 2010, 11:02:23 pre podne »
Hteo sam i ja da se oglasim po ovom pitanju ali sam odustao!
Ubuduce,ako bude slicnih akcija(a nadam se da nece)izabrati tri coveka koji ce sve to sprovesti u delo a nas ostale samo obavestavati kako se sve odvija!
Necu se vise o ovome oglasavati jer.....da je klopa (lignje,dagnje,jagnje) u pitanju dogovorili bi smo se za 5 minuta!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran