Autor Tema: Plastifikacija Metalnih plovila  (Pročitano 4142 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Plastifikacija Metalnih plovila
« poslato: 18, 02, 2010, 23:46:46 posle podne »
Naidjoh pre neki dan na oglas kod nas...





"Profesionalno radjen po nacrtu.Svi varovi su odradjeni sa Co2 aparatom,varovi korita,vareni i spolja i iznutra.Lim je brodski hladno valjani,debljina lima je 2.5mm,predvidjena je plastifikacija korita."

koliko je izvodljiva ta plastifikacija ? Ja nigde ne videh kombinaciju plastike i metala



Van mreže Mezija

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 416
  • Pol: Muškarac
Odg: Plastifikacija Metalnih plovila
« Odgovor #1 poslato: 18, 02, 2010, 23:55:02 posle podne »
Neznam na kakvu plastifikaciju misli , ali ako je varijanta kao kad plastificiraju cevi to je jako lose
metal istruli totalno a spolja se nevidi.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Plastifikacija Metalnih plovila
« Odgovor #2 poslato: 18, 02, 2010, 23:59:18 posle podne »
to sam i ja cuo ... al ne verujem da je to u pitanju mora da ima neka druga fora...

ja do sledece godine ne kupujem ladju tako da cu ovo propustiti , ali me bas zanima kako ide ta plastifikacija

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: Plastifikacija Metalnih plovila
« Odgovor #3 poslato: 19, 02, 2010, 00:17:09 pre podne »
neznam za plastifikaciju ali ako rade od hladno valjanog lima ti su ili teski profesionalci ili ludaci.Nece niko da radi od hladno valjanog lima.
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: Plastifikacija Metalnih plovila
« Odgovor #4 poslato: 19, 02, 2010, 00:23:03 pre podne »
postoje mase za plastifikaciju u gradjevinarstvu koje su uzadnjih par godina kod nas hit-za terase,prehrambenu industriju.....itd koje se liju.Ima ih i hladnih i toplih mozda su nasli neku foru i za camace.Zovi ,pitaj i stavi nam na forum to je novina.
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Plastifikacija Metalnih plovila
« Odgovor #5 poslato: 19, 02, 2010, 00:35:47 pre podne »
kapetane ne zanosi se .
Jesi li čuo za nekog svetskog, renomiranog , proizvođača da plastificira plovila.
Ideja koju sam čuo nekoliko puta je plastificiranje oblaganjem broda poliesterom , neki su to čak i uradili ,i to vrlo rado zovem NEBULOZA.
Verujem i da je ovde takva zamisao , nazovi i pitaj, verujem da to planiraju.
Nemogu se oteti utisku da od tipa koji kaže" korito povareno i iznutra i spolja - lim 2.5 mm itd.... može proisteći neka druga ideja o načinu plastificiranja osim ove koju ja zovem Nebuloza

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Plastifikacija Metalnih plovila
« Odgovor #6 poslato: 19, 02, 2010, 00:42:14 pre podne »
postoje mase za plastifikaciju u gradjevinarstvu koje su uzadnjih par godina kod nas hit-za terase,prehrambenu industriju.....itd koje se liju.Ima ih i hladnih i toplih mozda su nasli neku foru i za camace.Zovi ,pitaj i stavi nam na forum to je novina.

Busa profesijom sam vezan za građevinsku industriju , veruj mi ništa iz te branše neide u brodogradnji.
Pokušavali su ljudi svašta, pa i farbanje broda farbom za kolovoze ali to jednostavno nij to.
Sve su to očajnički pokušaji da bude nešto jeftinije i bolje a na kraju ispada i skuplje i lošije.
Brodogradnja ima svoje , građevinarstvo svoje

Van mreže KNINDZA

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 227
  • Pol: Muškarac
    • Crveni krst Stari grad
Odg: Plastifikacija Metalnih plovila
« Odgovor #7 poslato: 19, 02, 2010, 00:44:49 pre podne »
Koliko para toliko i muzike....imate lepkova (masa za plastifikaciju) svih vrsta i kvaliteta....dok sam radio sa kompozitima na praksi u jatu radili smo sa lepkom za pripremu koji na sebi ima 6 mrtvackih glava  :skull: :D pa kompozit pa na metal, drvo, aluminium.....samo shto je skupo...ali posle metal je vecan....nema rdje jer nema kontakta sa kiseonikom...
Duboka reka se nece zamutiti ako u nju bacis kamen.Tako je i sa covekom:ako se ljuti zbog uvreda,onda on nije reka nego bara.

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Plastifikacija Metalnih plovila
« Odgovor #8 poslato: 19, 02, 2010, 00:52:25 pre podne »
Koliko para toliko i muzike....imate lepkova (masa za plastifikaciju) svih vrsta i kvaliteta....dok sam radio sa kompozitima na praksi u jatu radili smo sa lepkom za pripremu koji na sebi ima 6 mrtvackih glava  :skull: :D pa kompozit pa na metal, drvo, aluminium.....samo shto je skupo...ali posle metal je vecan....nema rdje jer nema kontakta sa kiseonikom...

znači uslov je onda sa obe strane plastifikacija , da nema kontakt sa kiseonikom .

Šta misliš onda šta planira tip koji pravi brod od hladno valjanog lima (brodskog) 2.5 mm
koliko da da za kompozite

Van mreže KNINDZA

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 227
  • Pol: Muškarac
    • Crveni krst Stari grad
Odg: Plastifikacija Metalnih plovila
« Odgovor #9 poslato: 19, 02, 2010, 01:07:33 pre podne »
Šta misliš onda šta planira tip koji pravi brod od hladno valjanog lima (brodskog) 2.5 mm
koliko da da za kompozite

Pa shta mislis shto je taj brod u berzi :D

Nemislim da ce raditi kompozit ali ako hoce da uradi iole kvalitetnu plastifikaciju ili shta vec... jako puno ce kostati....i verovatno moguce da u slucaju da se negde osteti plastika dodje do oksidacije metala... a da se nevidi......

Moguce je uraditi, ali ne jeftino....
Duboka reka se nece zamutiti ako u nju bacis kamen.Tako je i sa covekom:ako se ljuti zbog uvreda,onda on nije reka nego bara.