Autor Tema: Honda BF75L (7.5hp)  (Pročitano 40017 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Honda BF75L (7.5hp)
« Odgovor #60 poslato: 25, 01, 2015, 22:00:37 posle podne »
Ako je odradio to sve ...onda je to vrlo povoljno  thumbup

Van mreže Mezija

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 416
  • Pol: Muškarac
Odg: Honda BF75L (7.5hp)
« Odgovor #61 poslato: 26, 01, 2015, 11:34:35 pre podne »
Stigoh dovde:



sad treba odgonetnuti kako se ovo rastura da može ova mala osovina napolje pa da se pristupi semeringu.
Inače, drugi (zadnji) semering se skoro pa raspao, vire žice iz njega.

Nema potrebe to da rasturas , zapisi oznake sa semeringa i iscupaj ih srafcigerom ,polako da nesto neostetis.
U Savskoj ulici blizu SUP-a  novija zgrada u prizemlju ima radnja za semeringe ako tamo nema ondak ih nema.
Mada na pentama obicno postave semeringe nestandarne velicine zato i kostaju dosta skuplje.

Ako ih nadjes posle sve lepo ocistis podmazes i polako ih navuces preko osovine na mesto , treba ti parce drveta sa rupom vecom od osovine da ih nakuckas na mesto

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Honda BF75L (7.5hp)
« Odgovor #62 poslato: 26, 01, 2015, 21:58:40 posle podne »
Živ bio, kako si to napomenuo a ja se setih kako sam to radio (baš kako si opisao) pre 20 god. kad sam se zanimao sa mehanikom.
Elem, skinuo sam oba semeringa s tim što je za onaj u peti morao prvo da se izbije lager, vadi se iznutra naravno. Srećom pa je lager izleteo lako ali je semering baš bio zapekao zbog vode.
Slabo se vide oznake, skoro pa da ih i nema ali imam podatke za unutrašnji prečnik iz knjige a spoljni sam dobio pomoću šublera  6589.
Ta radnja u Savskoj radi do 16h pa ću sutra da skoknem.

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Honda BF75L (7.5hp)
« Odgovor #63 poslato: 29, 01, 2015, 20:52:34 posle podne »
I kako je red, da zaključim ovaj deo diskusije. Semeringe nisam uspeo da nađem ali sam zato saznao telefone specijalizovanih radnji u BG ako nekome zatreba:

AVALA METAL u Savskoj 33/2,                tel: 3611 310, 2683 089 (rade do 16h)
ASTRID  u Trise Kaclerovica 27k,            tel: 3975 273
AXIAL COOP doo  VOJVODE STEPE 95,  tel: 2474 746
Chesterton (ispod Bogoslovije),            tel: 2083 940     
MF Seals (fabrika semeringa)                tel: 8035 231


Što se tiče ovog mog problema, zaključim da je vreme da odem do majstor Peke u Banovce. Imao je semeringe, zameni ulje u peti i motoru, promeni svećice (jedna bila probila na kvarno, u vožnji jedva da sam i osetio), ispodmazuje sklopove i to sve je koštalo 40 evra.
Korisna stvar kod ovog mog čačkanja bila je da sam otkrio nedostatak dihtovanja između dela ruba čaure i tela kućišta impelera i to tako zakukuljeno da bi i majstor to jedva video a manifestuje se slabijim mlazom vode na hlađenju, deo vode bi gurao u nogu pa bi odatle išla napolje na donji izduv. To je rešio adekvatnom zaptivkom.

Da odgovorim kolegi na preporuku da je ipak bolje otići odmah u servis. Slažem se za oko 75%  6589 a za 25% ne a evo i zašto:

Više NE POSTOJI servis koji će 100% da ostvari kvalitetan rad. Takvo je vreme da će i najbolji majstor neke stvari da zanemari jer mu se ne isplati da radi a i nedostatak vremena (usled borbe za posao) ga tera da ide dalje. S druge strane smo mi koji nećemo pristati na veće troškove zarad isterivanja savršenstva. Zato su servisi na Zapadu otrovno skupi, tamo ga odrade u fulu ali zato ima da se plati!

Nema mnogo veze sa temom ali kad god je o majstorluku reč setim se avanture jednog našeg novinara u Njujorku. Pokvari mu se slavina na veš mašini, pozove majstora a ovaj krene da mu rastura mašinu i proverava sklopove. Novinar se uhvati za glavu a majstor mu odgovori da on MORA da mu isporuči 100% ispravnu mašinu jer u suprotnom, ode mu licenca za rad. Na kraju opravka koštala kao skoro pola od nove mašine. Za ubuduće se bio snašao jer su ga ovi naši povezali sa "našim" majstorom koji radi kako smo mi navikli: polovično.


Van mreže Pavle87

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • www.mojaladja.com
Odg: Honda BF75L (7.5hp)
« Odgovor #64 poslato: 19, 03, 2018, 19:22:12 posle podne »
Pozdrav ,kupio sam Hondu 7.5 i motor lepo pali i radi ali problem je sto ne sija zelena lampica uopste. Proverili smo dzekove i nema signala do lampice ,stavili drugi davac pritiska i opet ne sija.

Послато са Lenovo P70-A уз помоћ Тапатока