Autor Tema: Honda BF75L (7.5hp)  (Pročitano 39902 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Honda BF75L (7.5hp)
« poslato: 09, 02, 2010, 19:53:37 posle podne »
Zdravo drustvo, plovi li se?
Eto mozda pazarim/mo jednu hondu 7.5 ks ser.br 1703536. Zna li neko koje je godiste motor i ima li dostupnih delova? Danas sam je gledao i ako se ne varam, a mislim da ne, kao da ima benzina u ulju ( vrlo retko s obzirom na spoljnju temperaturu i oseti se miris benzina) i curi ulje oko donje svecice :this:. Veci problem je sto taj motor stoji na brodicu od kad ja znam za sebe. Ko zna da li je ikad konzervirana ili ne daj boze promenjeno ulje u menjacu. Drnda je tamo neki koji nije ni vlasnik brodica nego samo korisnik. Ako je problem benzina u ulju pocepana membrabna goriva onda nije problem da se to sanira, ako je nesto drugo onda :suicide: Ako neko nesto zna o ovom motoru neka napise koju, da ne pominjem da se kupuje u kompletu sa manjim brodicem i bice malo vise vlasnika  :drinks: Pozdrav od Vuka!

ps. Ako hocete slike motora nece biti problem da ih okacim.

Van mreže power70

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
Odg: Honda BF75L (7.5hp)
« Odgovor #1 poslato: 09, 02, 2010, 21:49:51 posle podne »
Naravno da mogu slike!

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: Honda BF75L (7.5hp)
« Odgovor #2 poslato: 09, 02, 2010, 22:04:39 posle podne »
Ako mesa benzin u ulje jedino moze biti kao sto si i sam zakljucio do Ac pumpe,jedino tu dolaze blizu jednom drugom :good:
Ili u manjoj mogucoj verovatnoci da je motor stalno vozen pod saugom pa hoce da visak nesagorelog benzina scedi (prodje)niz karike do kartera,al to bi se vec videlo da baca i ziv benzin kroz auspuh i u vodu i masti jako svecice
Posto si vec rekao da masti na donjoj svecici moze biti da nesto nije recimo u redu sa tom bombinom(ako ih ima dve??) pa nema dobru iskru,redovnu ili sta vec... i eto ti loseg i nepotpunog sagorevanja u tom cilindru i eto zivog benzina u karteru

Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: Honda BF75L (7.5hp)
« Odgovor #3 poslato: 09, 02, 2010, 23:09:15 posle podne »
Hvala vam što ste se ukljucili u temu! Slike će da budu samo sutra  :) Što se tiče bobine moram je prvo proveriti, a i tajno ću proveriti kompresiju motora pre nego se sa sastanem sa vlasnikom čisto da znam ne ćemu sam. Da li je vožen pod saugom ili ne, ne znam ali može biti jer sam rekao da ga koristi tamo neki lik koji predpostavljam nema pojma o motorima i koji samo koristi brodić da bi izvadio ribu iz mreze, lovokredica! Nego niste mi rekli, pre nego nazovem servis, ima li dostupnih delova za taj motor s obzirom da je star?
Ajde da još kažem brodić tj. više neki kabinaš od jedno 7x1.8 sa hondom 7.5ks i tomos 4sk staje 2500 eur. Realno mislim da nije previše čak šta više nigde na berzi ne postoji cena od 2500 eur za tako nešto što lično smatram da je vrlo povoljno.

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: Honda BF75L (7.5hp)
« Odgovor #4 poslato: 10, 02, 2010, 00:29:14 pre podne »
Samo ti izmeri kompresiju i rece ti sve,moguce i da je na tom donjem cilindru losija ili pukla karika pa ga i zbog toga masti a onda je spreman za generalnu ili bar osvezavanje
Loše je kad motor tako svako njaka a onda se to obicno i neodrzava,svako vice nije taj motor moj nek ga odrzava čiji je i obrnuto i lako takav motor moze biti i losa kupovina a i nemora da znaci,sve je stvar sreće!!!
Znas i sam kao kako je kupovina bilo kakvog auta,motora ili bilo čega drugog polovnog"mačka u dzaku",pa kako ubodeš
Najbolje ti njega ako mozes spakuj pa kod nekog majstora na pregled ipak ćeti on najvise pomoći nego mi ovako preko tastature...
Ima ovde dosta na forumu vlasnika takvih nekih Hondica pa valjda ceti se neki javiti i uputiti oko delova,odrzavanje,kojeg majstora...

Van mreže taurus021

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 59
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Honda BF75L (7.5hp)
« Odgovor #5 poslato: 11, 02, 2010, 20:41:39 posle podne »
      Vlasnik sam takvog motora HONDA 7.5 mogu samo reci da je motor odlican i vrlo pouzdan posto se radi o cetvorotaktnom motoru koji vrlo stabilno i lepo radi,samo ako se redovno odrzava.U smislu odrzavanja nije zahtevan, redovna zamena ulja i svecica svaku sezonu.Ja sam moj nosio u servis kod Vlade u Futog gde je zamenio par dihtunga na karburatoru opro karburator i zamenio kais.Sve delove imas u servisima u Srbiji.




Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: Honda BF75L (7.5hp)
« Odgovor #6 poslato: 11, 02, 2010, 21:54:48 posle podne »
taurus021 hvala na odgovoru. Mislio sam da zovnem Vladu da ga pitam. Sad mi je malo lakse.

Van mreže namcor

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 161
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: titel 9
  • Marina: biser boljevci
  • Veličina: 5,8
Odg: Honda BF75L (7.5hp)
« Odgovor #7 poslato: 11, 02, 2010, 23:41:25 posle podne »
i ja sam vlasnik honde 7,5 izuzetan motor ,evo moje i skustvo sa ujem za motor, tip koji ga je uvezao iz švajcarske od kog sam ga kupio je sipao merkuri uljue za motor ali ga je motor prilično trošio otprilke na dva sata vožnje skino bi pojednu crtu na meračuna ,na forumu sam pitao za iskustva sa tim motorom zoki novus je rekao da on u njegov sipa motulovo ulje, sipao sam i ja u moju hondu koja je potpuno prerstala da troši ulje , posle sipanja motula  motor je radio je oko 25 sati ulje stoji na meraču kao prvi dan kad je sipano ,

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: Honda BF75L (7.5hp)
« Odgovor #8 poslato: 11, 02, 2010, 23:51:25 posle podne »
Eto male cake koje zivot znače :good:

Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: Honda BF75L (7.5hp)
« Odgovor #9 poslato: 12, 02, 2010, 17:45:34 posle podne »
Ok hvala na informacijama. Nego da pitam vas koji je imate ako znate koliki je stepen kompresije čisto da znam kad je budem kontrolisao? Na vasim slikama vidim da nemate komande gasa i komande volana. Na ovom motoru je bukvalno to nabudzeno i radi jako, jako loše. Ima kutiju komandi i treba da budes majstor da ubodes u ler ili brzinu. Ako nema original onda moram i ja nešto nabudzite ali da radi kako treba. Video sam da je neko na mercury 9.9 uradio isto i ispalo je dosta dobro. Slicno je nesto uradjeno i na ovom motoru samo sto sve, bukvalno sve ima lufta tako da se sajle i kutija gasa mora zameniti.

Van mreže namcor

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 161
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: titel 9
  • Marina: biser boljevci
  • Veličina: 5,8
Odg: Honda BF75L (7.5hp)
« Odgovor #10 poslato: 12, 02, 2010, 18:21:19 posle podne »
slikaj pa baci na forum da vidimo na čega to liči ,ja sam kupio komande za moju hondu  univerzalne ,ne bi trebalo da bude problem da se ugrade

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: Honda BF75L (7.5hp)
« Odgovor #11 poslato: 12, 02, 2010, 19:34:52 posle podne »
http://www.mojaladja.com/forum/index.php?topic=426.0

Evo teme za daljinsku komandu
Tu sam ja vec stavljao slike kako je stara Evinrude komanda napasovana na merkury5,budz jeste ali je jednostavna i izvrsno i precizno radi, na taj "sistem" sam i daljinski gurao i malog Evinrude6 i tomosa4 a ni jedan nije imao predvidjeno za daljinsku :good:

Van mreže taurus021

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 59
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Honda BF75L (7.5hp)
« Odgovor #12 poslato: 12, 02, 2010, 20:52:52 posle podne »
      Ja posedujem komande za daljinsko upravljanje za hondu, i ove godine planiram da ih montiram.Na sam motor prilikom skidanja rucice gasa montira se metalni dodatak koji drzi i fiksira sajlu za gas i sajlu za brzine. To ti je najbitnije.
Rucku za gas i menjanje brzina, mozes staviti skoro sve tipove sa ovim dodatkom.Ovih dana cu ti slikati taj metalni i poslati slike,pa ako ti bude od pomoci,dogovoricemo se da dodjes da uzmes mere. :good:

Van mreže haklberisojer

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 197
Odg: Honda BF75L (7.5hp)
« Odgovor #13 poslato: 20, 09, 2011, 13:54:30 posle podne »
Trazio sam na forumu i mislim da nema nigde procedura za rucno "hladno" i "toplo" startovanje 4T vanbrodskog motora.

Mene zanima konkretno start  vanbrodskog Honda BF75L. Postoje razna usmena uputstva. Naravno razlicita :) A ja sam, priznajem,  pocetnikk u ovome...

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: Honda BF75L (7.5hp)
« Odgovor #14 poslato: 20, 09, 2011, 14:16:14 posle podne »
Hladan start-proveris dali ti je menjac u neutralnom,das malo gasa,napumpas gorivo na pumpici,povuces saug i zaverglas,cim upali vratis saug

Topao start-menjac u neutralno,malo gasa i samo zaverglas

slika ce ti sve reci :good: