Autor Tema: PASARA-REPARACIJA,NADOGRADNJA,PRODUZAVANJE..  (Pročitano 47442 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže taurus021

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 59
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
PASARA-REPARACIJA,NADOGRADNJA,PRODUZAVANJE..
« poslato: 09, 02, 2010, 18:56:27 posle podne »
     LJubav prema Pasari kao i prema Dunavu odavno imamo i supruga i ja. Dugo godina po Dunavo smo krstarili sa malim camcem Shark sa kabinom, ali jednog dana smo odlucili da ga prdamo i da probamo da kupimo Pasaru,koja nam je prirasla za srce.

    I tako krece ova prica....Krajem 2007.god. u oglasu smo pronasli veoma povoljno Pasaru, i neznajuci sta kupujemo i u sta se upustamo, odlucili da je kupimo. Bila je u ocajnom stanju, ali za sumu koju smo dali za nju nismo ni ocekivali bolje.  :this:

Van mreže taurus021

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 59
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: PASARA-REPARACIJA,NADOGRADNJA,PRODUZAVANJE..
« Odgovor #1 poslato: 09, 02, 2010, 19:12:40 posle podne »
      Istu smo vec sutradan dovukli kuci, pozajmo prikolicu od druga i dovukao u dvoriste kod sestre i zeta, posto mi zivimo u stanu i nemam mogucnosti da je drzim i radim ispred zgrade. :lol:

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: PASARA-REPARACIJA,NADOGRADNJA,PRODUZAVANJE..
« Odgovor #2 poslato: 09, 02, 2010, 19:24:36 posle podne »
Odlčno si započeo priču :good:,
jedva čekam dalje :dance:

Van mreže Željoni

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 731
  • Pol: Muškarac
Odg: PASARA-REPARACIJA,NADOGRADNJA,PRODUZAVANJE..
« Odgovor #3 poslato: 09, 02, 2010, 19:25:10 posle podne »
Auu baš je u lošem stanju. Od čega ima ovu ružnu boju kao da je bio potopljen. Svaka Vam čast na hrabrosti i želji. Jedva čekam nastavak!  :good:

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Odg: PASARA-REPARACIJA,NADOGRADNJA,PRODUZAVANJE..
« Odgovor #4 poslato: 09, 02, 2010, 19:40:52 posle podne »
uf,ova je definitivno bila pod vodom...sad si nas zainteresovao, nemoj da cekamo :)
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: PASARA-REPARACIJA,NADOGRADNJA,PRODUZAVANJE..
« Odgovor #5 poslato: 09, 02, 2010, 19:40:24 posle podne »
Auuuu to je baš loše stanje :sorry:
Samo druze napravi dobru računicu jer kod ovakvog plovila moras i najmanu sitnicu skidati i rastavljati i ako ne menjati sa novom onda staru dobro reparirati,komade,prozore,gume,sve od spera...a da negovorimo farbu...
Ja sam sličan posao radio pre 7-8god sa sličnim čamcem i izašlo me je da sam mogao za te pare kupiti neki polovan Bayliner+milion sati rada...  Al nezalim,i opet bih to uradio :dance1:
Samo napred sa pričom i sve lepo proprati sa slikama :good:

Van mreže taurus021

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 59
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: PASARA-REPARACIJA,NADOGRADNJA,PRODUZAVANJE..
« Odgovor #6 poslato: 09, 02, 2010, 19:42:06 posle podne »
      Dosao je i prvi lep prolecni dan, dugo cekan, i krenulu sa poslom .Neznajuci u sta se upustamo, da ce ovo biti dugo i toplo leto ,okupano u sopstvenom znoju.
      Pozajmio sam od duga brusilicu od 550W i kupio kruznu smirglu granulacije 100, da bih ocistio korito camca od svih gluposti koje su se nalazile na njemu, i sitnih pukotina koje sam mislio da cu lako popraviti. Na uzasno zaprepascenje pojavile su se ogromne rupe, plastika je bila trula a ja razocaran i zabrinut, neznajuci sta dalje da radim. LJudi uzas, sve ladje su mi potonule. :suicide:

Van mreže taurus021

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 59
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: PASARA-REPARACIJA,NADOGRADNJA,PRODUZAVANJE..
« Odgovor #7 poslato: 09, 02, 2010, 19:48:40 posle podne »
      Hvala na podrsci, vi ste jedini koji ovo mogu da razumu. Da bila je potopljena,ali ja tad to nisam znao, to sam u toku rada otkrio. Iskustvo je iskustvo...
      Propraticu sve sa slikama i pokusati detaljno da objasnom sta sam sve radio i koliko sam para potrosio. Veliku podrsku za sve mi je davala supruga koja je bila svo vreme uz mene i radila krvnicki kao i ja.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: PASARA-REPARACIJA,NADOGRADNJA,PRODUZAVANJE..
« Odgovor #8 poslato: 09, 02, 2010, 19:53:10 posle podne »
Veliku podrsku za sve mi je davala supruga koja je bila svo vreme uz mene i radila krvnicki kao i ja.

njojzi hvala  :good:  salu na stranu ako covek ima pravu osobu pored sebe moze svasta da napravi  :good:

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: PASARA-REPARACIJA,NADOGRADNJA,PRODUZAVANJE..
« Odgovor #9 poslato: 09, 02, 2010, 20:00:14 posle podne »
Sad tek vidoh u drugoj temi da si ti vec završio pasaru,al si me zeznuo :taunt:
Napravio si od babe devojku,svaka čast :good:

Van mreže kris123

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 44
  • www.mojaladja.com
Odg: PASARA-REPARACIJA,NADOGRADNJA,PRODUZAVANJE..
« Odgovor #10 poslato: 09, 02, 2010, 20:02:18 posle podne »
Mozda pasara jeste u losem stanju ali ako imas dovoljno jaku volju (sto vidim da imas) tu nece biti mnogo problema.Samo rad uz drugare i pivo pa da vidis! Bice ona i lepsa od nove! I naravno ne zaboravite i neki riblji paprikas usput da skuvate.
Srecan rad

Van mreže dugamm

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 179
  • Pol: Muškarac
  • BULKA , BG-626E ,Marina "Ada Ciganlija"
Odg: PASARA-REPARACIJA,NADOGRADNJA,PRODUZAVANJE..
« Odgovor #11 poslato: 09, 02, 2010, 20:11:53 posle podne »
Bravo majstore !

Moja pasara je bila u dobrom stanju ali sam se ogulio od smirglanja . Sada je prava lepojka , ali ova tvoja je PRVA LIGA EXTRA PLUS.

Cekam nastavak sa nestrpljenjem !!!!
Ploviti se mora , ziveti ne !

Van mreže taurus021

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 59
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: PASARA-REPARACIJA,NADOGRADNJA,PRODUZAVANJE..
« Odgovor #12 poslato: 09, 02, 2010, 20:25:02 posle podne »
      Pokusao sam da na sve nacine dodjem do informacija o popravljanju poliesterskih camaca. Veliku pomoc su mi pruzili, u smislu saveta, ljudi koji se bave poliesterom izradom kao i popravkom u Novom Sadu. Tada sam prvi put saznao za OSMOZU., u nasem zargonu-rak plastike. To vam je isto sto i rdja na metalu, samo sto je ovo hemijska reakcija i mora se zaustaviti na bilo koji nacin.
      Na camcu sam odstranio velike povrsine koje su bile trule ili imale velike mehure, plihove, iz kojih kad se probuse istice kiselkasta hemijska tecnost( podseca na blaci miris sirceta ili cak sanitara).
      Nazvao sam prijatelja i zamolio da mi pozajmi aparat za pranje pod velikim pritiskom,sto je i uradio, i objasnio za cega mi treba. On me je posavetovao i dao specijalnu diznu ( rotacionu ),koju smo montirali i ceo camac sa njom oprali, tako da je pocupala sve mehure i dobro isprala. Ostavio sam sve da se susi 7 narednih dana. Za to vreme sam se raspitao za najpovoljniji i kvalitetni poliester koji ce mi posluziti za popravku svih delova na koritu.
      Tako sam poceo sa krpljenjem ,odnosno popravkom samog korita. Sa unutrasnje strane sam postavio prirucni kalup karton presvucen sa najlonom, tako da sam nalio prvi sloj poliestera i postavljao staklenu vunu (vlakna, platno). Sve povrsine koje sam nalivao, nalio sam u sest slojeva, a svaki sloj tj platno pomerao za 45 stepeni.Kompletno krpljenje trajao je oko desetak dana. Nocu smo umirali od svraba i bockanja po celom telu zbog staklene vune,uz svu zastitu koju smo nosili-rukavice,kapu,masku,garderobu, ona je prodirala do tela.
     Sve otvor koji su se napravili i pojavili tokom ciscenja, brusenja, smo zatvorili i popunili.Sa unutrasnje strane ojacali, a sa spoljne prbrusili ponovo brusilicom i stotkom smirglom.
     Kantu poliestera u farbari od 20kg pakovanja sam platio oko 90 evra, smirglu i staklenu vunu oko 25 evra.

Van mreže taurus021

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 59
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: PASARA-REPARACIJA,NADOGRADNJA,PRODUZAVANJE..
« Odgovor #13 poslato: 09, 02, 2010, 20:35:22 posle podne »
     Nisam mislio nikog da zeznem,zelim samo da pomognem ljudima koji su u nekoj dilemi o0ko sredjivanja svojih ljubimaca.
     O da bilo je tu smirglanja i velikog rada, a i paprikasa i rostilja a Bogami i piva. :dance:
     

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: PASARA-REPARACIJA,NADOGRADNJA,PRODUZAVANJE..
« Odgovor #14 poslato: 09, 02, 2010, 20:38:51 posle podne »
     
     Kantu poliestera u farbari od 20kg pakovanja sam platio oko 90 evra, smirglu i staklenu vunu oko 25 evra.

Taman sam hteo da otvorim novu temu gde da nabavim poliester na vece pakovanje-bas to od 20tak kg,kad ti taman dosao kao porucen :dance1:
Gde si to kupio???
Gde ga ima u Ns???