Autor Tema: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?  (Pročitano 33466 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #45 poslato: 08, 02, 2010, 16:25:12 posle podne »
Ne slažem, nego potpisujem!
 :good:

Na mreži LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7044
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #46 poslato: 08, 02, 2010, 20:38:39 posle podne »
Sad sam razgovarao sa jednim prijateljem - čovek je advokat; ima malog kabinaša i drži ga na vezu kod Beške.

Prijatelj kaže da nije video tekst tog zakona ali je čuo od nekih prijatelja o čemu se u zakonu radi i kaže da mu je došlo da plače od muke.
Rekao bih da bi svi pravnici trebalo da zaplaču i od sramote.
Jer takva uredba, takav zakon je sramota za pravničku profesiju.

Videću od nedelje, kad se sretnemo, šta bi tu moglo da se uradi...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #47 poslato: 08, 02, 2010, 23:24:09 posle podne »
aj bice ovo okupljanje 14og pa cemo videti sta i kako ...

Van mreže Radojković

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 193
  • Pol: Muškarac
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #48 poslato: 09, 02, 2010, 00:15:05 pre podne »
I posle svega racunica je ovakva:camac 7m kabina i motor 18k tomos skoro 20000din registracija i porez pa dozvola za pecanje 5000din znaci 25000din ako vezem camac u nekom klubu ili splavu minimum 15-20eur mesecno sto za 6 mes. minimum 100e ili 10000din+ pribor, gorivo... znaci 35000din godisnje mene u Pancevu kosta ovo"zadovoljstvo" i na kraju mi ne daju da pecam iz camca.Beogradjane verujem i vise ..Dobro ajde sa obale Dunava-pecao sam godinama kod usca Tamisa u Dunav jer je tu jedno od redjih mesta gde je blizu grada i ima mesta za nekoliko pecarosa,a po nesto se i upeca.Mali problem jer ima dosta kidanja zbog vodenih prepreka ali i to je bilo podnosljivo.Sve dok nije dosao veliki gazda (PECONI kupio Luku DUnav) i uzurpirao celu obalu i zabranio prilaz do Dunava i niko mu nista nemoze
Onda ti ja kupim materijal i uradim camac da pecam kao sav normalan svet  i moja radost kratko trajase do poreza i novog zakona.Ja nemama gde da pecam sa obale  na Dunavu ali to izgleda ove ne interesuje sem mojih para.Plati  porez na luksuz,plati dozvolu ,plati komunalnu taksu ,plati mesto u marini-vezu plati ovo plati ono al nema pecanja iz camca -koja je svrha svega toga?? Upecao sam svega mozda 10-tak kvalitetnih riba i 15-tak babuski za celu sezonu a i mnogi drugi koje poznajem nisu bolje prosli od mene i ja ugrozavam riblji fond pecanjem iz camca??Svi mi  volimo Dunav Savu  neki vole da se voze neki vole da pecaju a neki i jedno i drugo,ja volim i jedno i drugo uzivam da zabacim pecaljke sednem u stolicu i dremam do zalaska pa upeco il ne upeco sve jedno ali to mi je bio san i to sam  mislio da sam ostvario. Ne mogu da verujem da ce mi neko sa ovim zakonom to sve pokvariti.  :suicide: totalno ludilo u drzavi i nesposobnost  vladajuce garniture da sagleda probleme i donese prave odluke i prave zakone.

Van mreže Radojković

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 193
  • Pol: Muškarac
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #49 poslato: 09, 02, 2010, 00:17:57 pre podne »
ovi novi zakoni prevazilaze granicu dobrog ukusa...................malo toga je u ovoj jadnoj zemlji ostalo dostupno i dozvoljeno................jebala ih evropa
A greska u Jevropi nije dozvoljen privredni ribolov a jeste dozvoljeno pecanje iz camca...i ima ribe u rekama sto je najvaznije.

Van mreže parigroz

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 313
  • Pol: Muškarac
  • Tko leti......vrijedi! Tko ne leti.....ne vrijedi!
    • Tiger shark
  • Brod tip: SAIL 15
  • Marina: "Marko Kulić" Pančevo
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #50 poslato: 09, 02, 2010, 06:04:35 pre podne »
<peep>............ako krenem da komentarisem,opet ce da mi ripi zucker i pritisak..........
 :diablo:  :skull:  :sorry:  :aikido:  :nono:  :heat:  :aggressive:  :diablo:....i oca i mater,
                                                                 
 e ajde sad stvarno da ih bojkotujemo i ne placamo im nista zivo,mamicu im nenormalnu!
ne moz covek vise ni na vodu da se skloni od budalastine....................grrrrrrrrr!

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #51 poslato: 09, 02, 2010, 09:13:03 pre podne »
LSI moze udruzenje ali mozda bi trebalo razmisliti o militantnom krilu moje ladje.To je u trendu. :triniti:

Besplatna obuka i trenig od mene.
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Na mreži LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7044
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #52 poslato: 09, 02, 2010, 10:01:46 pre podne »
LSI moze udruzenje ali mozda bi trebalo razmisliti o militantnom krilu moje ladje.To je u trendu. :triniti:

Besplatna obuka i trenig od mene.

Poljo,
Ovu stvar moramo tretirati kao untrašnje pitanje. Bojim se da svako uplitanje sa strane može da dovede do toga da nas proglase stranim plaćenicima, izdajnicima i svim ostalim što smo već videli na ovim prostorima.

Inače, za mahanje usr...nim štapovima nije potrebna neka specijalna obuka. Dovoljna je samo dobra (čuj: dobra!) volja i malo kondicije da bi mogli da ih najurimo dovoljno daleko da se više nikada ne pojave u javnosti.

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #53 poslato: 09, 02, 2010, 10:09:58 pre podne »
Naravno da ne treba placati, mnogi su od toga odustali jos prosle godine, u marini sam saznao da su od oko 100 plovila tek  20-30 produzili plovidbenu, dozvolu za pecanje odavno slabo ko i vadi.
Kontrole nema jer nema ljudi koji bi bili spremni da rade taj naporan posao za male pare plus što na terenu svasta moze da se desi, ljudi su inače na ivici nerava.
A onda se pojavi ovakav nebulozni zakon koji vređa zdravu pamet i naravno, konflikti su neizbežni. Ali da je samo ovo bez veze ni po jada, nego bre cela država nam je kao ludnica, prosto se zapitam da li ja ovo sanjam ili je java, šta se to s nama dešava?

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #54 poslato: 09, 02, 2010, 10:43:14 pre podne »
Hajde da onu što vodi kažiprst nagovorimo da ga pozove i izdribla u vezi našeg pitanja :)
Ovako niko nema pojma šta se dešava, pa ni ministar :)
Njemu je to "paragraf ko paragraf"


sta je kaziprst ? btw ja vec vidim jedno ozbiljno okupljanje povodom ovog pitanja kao i ostalih koja nas muce (porez i slicno) .. ovaj put bismo mogli da blokiramo medjunarodni plovni put... ali treba sacekati mart i lepse vreme ...

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #55 poslato: 09, 02, 2010, 11:16:08 pre podne »
LSI moze udruzenje ali mozda bi trebalo razmisliti o militantnom krilu moje ladje.To je u trendu. :triniti:

Besplatna obuka i trenig od mene.

Poljo,
Ovu stvar moramo tretirati kao untrašnje pitanje. Bojim se da svako uplitanje sa strane može da dovede do toga da nas proglase stranim plaćenicima, izdajnicima i svim ostalim što smo već videli na ovim prostorima.

Inače, za mahanje usr...nim štapovima nije potrebna neka specijalna obuka. Dovoljna je samo dobra (čuj: dobra!) volja i malo kondicije da bi mogli da ih najurimo dovoljno daleko da se više nikada ne pojave u javnosti.
Svako Srpsko pitanje je moje unutrasnje pitanje .
Slu n stranu, ako se nesto ne preduzme ozbiljno sve ce to da postane unutrasnje pitanje svih nas sa Balkana.Glupost se siri kao zarazna bolest.
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #56 poslato: 09, 02, 2010, 13:02:10 posle podne »
.. ovaj put bismo mogli da blokiramo medjunarodni plovni put... ali treba sacekati mart i lepse vreme ...

Kapetane, nemojte svojim protestima da ugrožavate prava drugih.
Ja u takvim vidovima protesta, ne mogu i neću da učestvujem jer je to protivno mojim osnovnim načelima o slobodi kretanja.
O tome koliko je krivično gonjivo, neću ni da pričam jer me taj deo ne interesuje.

Pametni ste ljudi, smislite nešto drugo!
Pa da udarimo iz sve snage!

 :drinks:

Odgovorni ministar: Oliver Dulić

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #57 poslato: 09, 02, 2010, 14:06:45 posle podne »
@mossi nije "svojim" nego "nasim" protestima, ja vala ne upecah nista sem pesa, zabacio sam mozda deset puta stapove sa camca  al opet necu da dozvolim da se ovako nesto radi ...

postoji zakonska procedura ako neko hoce da blokira plovni put ... znaci sve se organizuje, u toj organizaciji ucestvuje kapetanija, policija, plovput, spasioci svi... znaci procedura je jasna ... prosli put smo isto imali zastitu policije, spasilacku sluzbu i ostalo... niko nije rekao "e sad cemo se bacimo ispod tankera u voznji"...  znaci sve legalno

ako se ne varam min dve nedelje ranije se najavi protest onda kapetanioja i plovput obavestavaju brodove ... znaci sve regularno i zakonski

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #58 poslato: 09, 02, 2010, 14:24:24 posle podne »
Očigledno je da se ne razumemo.
Mene ne interesuju RAZLOZI, zašto je put blokiran, niti da li je to negde i nekome najavljeno, osim ako nije nekakva rekonstrukcija.
A kad sam mislio na "svoje" tj vaše, mislio sam na te na kojima ja ne učestvujem, pa samim tim nisu i moji tj naši.

Dečko sa foruma Varalicar.com, skoro svaki dan zasipa odgovorno ministarstvo fotkama o ilegalnoj prodaji ribe na pijacama,  osim što su ga ispluvali par puta, NIŠTA se nije desilo!

Borba je teška i ide od glave (riba smrdi), a kako doćo do glave?  :scare:
Glava će žrtvovati i kraljicu, a ne piune!

 :drinks:


Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #59 poslato: 09, 02, 2010, 14:37:06 posle podne »
malopre sam poslao mail Robertu na varalicar.com ...
sa predlogom da organizujemo zajednicku akciju, ako ljudi nisu za blokadu onda ok ..

mada mozemo mi da radimo sta hocemo dok im gazde iz evrope ne podviknu sto je dunav blokiran nece se ovde skrenuti paznja na nas... problem naseg mentaliteta....  i sam kazes da ih zasipa slikama i nikom nista...