Autor Tema: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?  (Pročitano 33293 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #30 poslato: 07, 02, 2010, 23:42:43 posle podne »
 :suicide:

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #31 poslato: 08, 02, 2010, 07:46:46 pre podne »
To što je "upravljač" rekao da će da toleriše još ovu godinu još jedna je od gluposti ove države.
Zakon ili važi ili ne važi i ne može da važi u jednoj ribočuvarskoj smeni, a u drugoj ne važi.


Ovo je nevidjena glupost koja direktno udara na slobodu gradjana.
Većina nas čamce ima baš iz razloga da bi mogli, pored ostalog, i da pecamo iz njih jer samo njima možemo do odredjenih mesta da stignemo.

Ova uredba nas tera da svi pecamo isključivo sa obale, a nisam čuo da je tako još negde u Evropi regulisano (upravo se raspitujem o tome i čim nešto saznam javiću).

Ja ovo vidim kao prvu najozbiljniju stvar na kojo treba da se angažuje Udruženje gradjana Moja ladja.

Van mreže rade

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 483
  • Pol: Muškarac
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #32 poslato: 08, 02, 2010, 08:46:06 pre podne »
LSI moze udruzenje ali mozda bi trebalo razmisliti o militantnom krilu moje ladje.To je u trendu. :triniti:

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #33 poslato: 08, 02, 2010, 09:05:59 pre podne »
LSI moze udruzenje ali mozda bi trebalo razmisliti o militantnom krilu moje ladje.To je u trendu. :triniti:

Ako pod militantnim krilom podrazumevate jedinicu s naoružanjem u vidu usr...nog štapa - onda sam za ZA. :agree:
Ovakvi zakonodavci, koji donose ovakve zakone, ne zaslužuju bilo šta drugo. :wild:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #34 poslato: 08, 02, 2010, 10:31:59 pre podne »
neka zabrane privredni ribolov, neka poribe reke, neka smanjenje zagadjenje ... e tek onda neka daju ovakav zakon...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #35 poslato: 08, 02, 2010, 11:17:53 pre podne »
Ne razumem kap, zašto taj zakon ima bilo kakve veze sa poribljavanjem i zagadjenjem. Takav zakon nikada ne treba da se donese. I to je ono što mora da se reši.
E pa vala, jesam član demokratske stranke ali sve više mislim da ipak trebaju novi izbori. Možda bi trebalo da potpišemo Vučićev zahtem. I da ovaj put ne glasamo za ovakve ljude. Nametnuli su nam toliko poreza i taksi da postaje iritirajuće.

u "obrazlozenju" ovakvog zakona  jedina normalna stvar koja moze da stoji da bi opravdala ovakav zahtev jeste da se zakon brine o ocuvanju ribljeg fonda... ja stvarno ne vidim nijedan drugi razlog za ovakav stav u zakonu ...

e ako hoce da ga brane neka prvo sprece ribokredice, ogranice privredni ribolov, zaustave zagadjenje reka, i ponovo poribe reke... vlasti je najkase da udara na "mirne" a ne sme ni da zucne na "besne", pa evo vidi padne 2tone kokaina a oni kao "hapse" dilera posle 3 meseca... ma daj...

dzaba glasas za nove izbore kada celu akciju oko novih izbora vode zuti i sns... ima jedna epizoda ako se ne varam simpsonovih gde dva vanzemaljca zauzmu mesto dve vodece politicke partije u usa(dem i rep) .. i onda ameri biraju na izborima izmedju njih dvoje.... to hoce i kod nas da naprave... ds i sns su iste stranke, i jedna i druga stranka imaju isturena krila srs i ldp... sve ostalo je nebitno... al da se manim politike

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #36 poslato: 08, 02, 2010, 11:25:58 pre podne »
Mi to lepo kažemo " TA MANI GA"

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #37 poslato: 08, 02, 2010, 12:06:41 posle podne »
Mi to lepo kažemo " TA MANI GA"

Utamaniće oni nas.

Rade to sistematski - korak po korak.
Danas jedan zakon, sutra druga uredba, pa tako tok nam ne popiju krv dokraja... :diablo:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #38 poslato: 08, 02, 2010, 12:12:55 posle podne »
Danas jedan zakon, sutra druga uredba, pa tako tok nam ne popiju krv dokraja... :diablo:

nece do kraja to nije ekonomski isplativo , ovcu sisas vise puta u toku zivota tek kada dodje pred sam kraj zivota onda je zakoljes... neokolonijalizam na nivou ...

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #39 poslato: 08, 02, 2010, 15:11:21 posle podne »
Pa ako se predamo tako će i biti,ali nautika sigurno ne mora da bude skup sport...Ja pod nautikom ne smatram snobovske jahte koje za svoje vlasnike predstavljaju stvar prestiža i ništa drugo...
Nautika je nešto sasvim drugo...nautičar može biti i čovek sa šikljom i T4 i to mnogo veći od mnogih snobova sa milionskim jahtama
Dunav je moje more.....

Van mreže rade

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 483
  • Pol: Muškarac
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #40 poslato: 08, 02, 2010, 15:14:49 posle podne »
I sad je skupo ali za mene imati camac nije sport ja se netakmicim sa bilo kime.Ako treba placacu dazbine dokle mogu a posle odoh u gusare. :scyth:

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #41 poslato: 08, 02, 2010, 16:06:31 posle podne »
Tačno se zna šta je privredni, a šta sportski ribolov.

Ovde se radi o tome da je neki nabedjeni mislilac, kao član radne grupe za pisanje zakona, u granicama svojih misaonih mogućnosti, prevazišao i sopstvena očekivanja unoseći odredbu kojom se zabranjuje ribolov iz čamaca!

Ovo je vrhunac ljudske gluposti! I to treba svugde i na svakom mestu jasno i glasno kazati, pa možda i dopre do autora zakona.
Od kada je sveta i veka, ljudi su koristili čamce i za ribolov, a ne samo kao prevozno sredstvo.

Ali naš nadobudni mislilac je potpuno izgubio iz vida da se riblji fond čuva pažljivim planiranjem, poribljavanjem, prihranjivanjem, kontrolisanim izlovom, prevencijom i kažnjavanjem ribokradje.

Ili je možda mislio da je to jednostavnije rešenje i da sada ribočuvari neće morati da obilaze vodotokove i na licu mesta kontrolišu da li pecaroši imaju adekvatne dozvole, da li koriste dozvoljena sredstva za ribolov?

Da neće možda da postave osmatračnice s kojih bi osmatrači pratili šta rade ladjari, pa kada uoče nekog da peca sa čamca dojave to "nadležnima" koji bi organizovali sačekuše po marinama i svim ostalim zgodnim mestima za pristajanje čamaca?

Možda će taj prepad na čamdžije biti toliko strašan da će prestrašeni ladjari sami i svojom voljom priznati na licu mesta da su pecali sa čamca, a ne sa obale na tamo nekoj adi ili u rukavcu?

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #42 poslato: 08, 02, 2010, 16:11:25 posle podne »
Nadovezao bih se i na drugi deo Duletovog komentara.

Tačno je da je posedovanje ladje postalo skupo. Znamo to svi koji imamo ladje, a još bolje to znaju svi oni koji samo sanjaju o njima, ali surova stvarnost ne dozvoljava da im se snovi obistine.

I baš zato što se svi odričemo mnogo čega da bismo uživali na vodi, u prirodi, baš zato što provodimo dane i godine prikuplajući sredstva da sebi obezbedimo kakvu takvu ladju, na vesla, sa motorom ovakvim ili onakvim, od materijala ovog ili onog, ne smemo dozvoliti da nam ovakav zakon ograniči mogućnost korišćenja naših plovila.

Zato treba iskoristiti sva moguća sredstva, pa zato i vidim u tome važnu ulogu Udruženja gradjana, da se ovakva odredba ospori i što pre poništi.
« Poslednja izmena: 08, 02, 2010, 16:17:47 posle podne zorter »

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #43 poslato: 08, 02, 2010, 16:16:23 posle podne »
@LSI, razlikuju se sportski i rekreativni ribolov. A ovde kod nas je 99,8% rekreativni.
Sporstki pokriva pripremu i sama takmičenja, pa i poprilično različitu opremu i kompletan prilaz ribolovu.
Sve u svemu, ne vidim skorog boljitka.

 :nono: :nono: :nono:
 :this:

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #44 poslato: 08, 02, 2010, 16:23:11 posle podne »
@LSI, razlikuju se sportski i rekreativni ribolov. A ovde kod nas je 99,8% rekreativni.
Sporstki pokriva pripremu i sama takmičenja, pa i poprilično različitu opremu i kompletan prilaz ribolovu.
Sve u svemu, ne vidim skorog boljitka.

 :nono: :nono: :nono:
 :this:

Mossi, hvala na dopuni.
Prilikom kucanja i slanja poruke došlo je do neke greške pa sam izgubio čitav tekst i onda sam ga kucao ponovo. Tom prilikom sam ispustio reč: rekreativni.
Trebalo je da glasi: Tačno se zna šta je privredni, a šta rekreativni i sportski ribolov.
Verujem da se sa ostalim što sam rekao slažete u najvećoj meri.