Autor Tema: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?  (Pročitano 33540 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #105 poslato: 19, 02, 2010, 21:30:56 posle podne »
Kapetane, Mossi,

Dozvolite da vas obojicu malo korigujem.
Pisao sam o tome ko  i koliko zaradjuje na dozvolama - pogledajte u temi Dozvole za 2010 (evo linka:
http://www.mojaladja.com/forum/index.php?topic=2411.msg35416#msg35416).

Najkraće, od svake prodate "republičke dozvole" (godišnje, dnevne, višednevne) korisnik plaća ministarstvu 10%. A svih 100% prihoda od lokalnih dozvola ostaje korisniku.

Dakle, u ovom trenutku znam da je "republička" dozvola 4.600 RSD.
Još nisam dobio informaciju koliko će koštati dnevne, višednevne i "lokalne" dozvole.

Ono što ja očekujem, korisnici ribolovnog područja će verovatno dati po jednoj ceni lokalnu dozvolu, a po drugoj ako hoćemo da pecamo kod njih, pa još iz čamca. Verujem da će ta dozvola biti skuplja, obzirom da nam oni to izuzetno dozvoljavaju, obzirom da im je to pravo dao cenjeni gospodin ministar.

Kako je korisnicima dato diskreciono pravo da odredjuju na kojoj vodi će šta dozvoliti, a šta ne, možemo samo da se nadamo da će uredbom o kategorizaciji voda biti postavljeni nekakvi limiti preko kojih korisnici neće moći da idu sa cenama (neće valjda ni ministarstvo njima dati da se oni obogate, a da od tog novca ministarstvo ne dobije ništa!

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #106 poslato: 19, 02, 2010, 22:02:14 posle podne »
Znači, udaranje čežnje (zabrana), a zatim si srećan ako možeš da "dokupiš" dozvolu za pecanje iz čamca!
Što bi reko bosanac, kad skine tesne cipele, auuu koji osjećaj! Milina!

Znači nema brige, samo keš i sve može!

Uff, a ja se već uplašio!
 :good:

 :drinks:

Van mreže Radojković

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 193
  • Pol: Muškarac
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #107 poslato: 20, 02, 2010, 13:23:12 posle podne »
Poslata poruka danas.. Da nas ima sto vise.

Van mreže VMilos

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 60
  • Pol: Muškarac
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #108 poslato: 20, 02, 2010, 18:09:30 posle podne »
Pozdrav drugari  :dance: Citam ove vase postove i u potpunosti se slazem sa  Dule-tom:
Ljudi sprečili seču platana a mi ne možemo da sprečimo jedan sraman paragraf. Gde su ribolovci?
A posto pripadam i imaocima plovila ( ne bas nesto ekstravagantnim, ali ipak mojim) a i ribolovcima, pade mi na pamet ideja da se lepo svi mi organizujemo i okupimo i da javno iznesemo svoje protivljenje po pitanju zabrane rekreativnog pecanja iz camaca i plovila. Cene dozovla za pecanje su cca=5000 din + Registracija plovila + porez na luksuz + moze pecanje iz camca ali uz doplatu + sta jos niste skinuli gace ?!?!?!
Svesni smo toga da nam ribokradice i vecina ribocuvara opustosise vode, ali to nije vazno. Svi cute. A sto cute? U cemu je problem da se napravi jedna lepa i velika peticija i da se posalje Dulicu. Da se istog dana posalje i na adresu Beogradske Hronike, B-92, Studija B pa da se vidi sta ce da se desava uz napomenu da ce se izaci sa plovilima i blokirati plovni put kod (mesto blokade) pa da vidimo ko i zasto uzima po tri puta novac za manje vise istu stvar.

Toliko od mene, ajd sad vi... Ili cemo jednostavno da po obicaju spustimo glavu, skinemo gace pa nek izvole ????!!!!????
Pod vodom mogu da izdržim duže, nego kod kuće !!!
Milosh The Great  :preved:

Van mreže Radojković

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 193
  • Pol: Muškarac
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #109 poslato: 20, 02, 2010, 18:47:52 posle podne »
Sve to ne vredi bez malo sire akcije...Znaci po rib. drustvima,udruzenjima stampati plakate lepiti  i obavestititi  ljude sta im se sprema mnogi ne znaju nisu svi na internetu,ljudi se ne krecu jos nije sezona  .Dok se mi organizujemo dodje leto evo stize i vreme registracije,dozvole..Ja kupio dozvolu a ne znam ni da li cu moci i gde da pecam a kosta me 5000din,registracija + porez za krs od motora i camca 20000din a to sve  samo da bih se vozio po Dunavu???Imao sam ideju da more zamenim sa Dunavom i Tamisom a ono bice skuplje i gotovo nemoguce poplacati sve  sa ovim nasim jadnim platama.  :wild:   :suicide:
pre 3 godine sve me je kostalo 5-6000din  a sada...

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #110 poslato: 20, 02, 2010, 18:59:16 posle podne »
A sto se lepo svi vi pecarosi ne odreknete pecanja i predjete u LOVCE. Danas je RTV u emisuji "5kazanje" bio prilog kako lovci love patke iz camaca. Njima nije uvedena dodatna doplata za lov iz camca. ONI IMAJU PUSKE, pa nek proba neko da im uvede zabranu lova iz camca.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #111 poslato: 20, 02, 2010, 19:04:29 posle podne »
pa vec ti je rekao deda da od sad idemo naoruzani na vodu :good:

Van mreže rade

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 483
  • Pol: Muškarac
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #112 poslato: 20, 02, 2010, 19:15:41 posle podne »
Nebih se protivio ako je to za oporavak ribljeg fonda.Lepo dodjem do mog mestasca i cu da pecam sa obale.Samo da vazi za sve i nema problema.Gledajuci emisiju valjda se zove svet ribolova,na prvom kanalu kad pecaju na reci u SADu pecaju sa obale.A i ovi po evropi cinimise da takodje su na obali.Kako god prvo da proverimo u svojim drustvima da imamo tacne informacije.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #113 poslato: 20, 02, 2010, 19:20:18 posle podne »
pa vec ti je rekao deda da od sad idemo naoruzani na vodu :good:

Nije stvar u tome da li imate oruzje ili ne, iako vam to nije "pribor" kao lovcima, vec lovci mogu da love iz camca bez doplate a ribolovci ne. Jel to znaci da je riblji fond ugrozen do te mere da treba smanjiti mogucnost lova a pticji fond je u espanziji pa treba smanjiti broj ptica, jer su stetocine ili ........

Van mreže VMilos

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 60
  • Pol: Muškarac
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #114 poslato: 20, 02, 2010, 19:39:19 posle podne »
Zorteru,
cinjenica je da je riblji fond unisten, ali nismo ga unistili mi pecarosi koji svake godine placamo dozvole (konkretno sam za proslu godinu kupio dve, jednu SRBIJA-Zapad i jednu za jedan Revir), i pecam po zakonu sa 3+1 stapom, vec oni koji te dozvole ne kupuju, a ribu hvataju bez stapova vec koristeci pribore kao sto su Agregat, Plin, Dinamit, Mreze sa sitnim okcima tako da sa dva camca razvuku tu mrezu i na deset metara izvade vise ribe nego mnogi od nas za celu godinu !!! Nemam ja nista protiv da se trajno zabrani ribolov na godinu dana na svim vodama, ako ce to da oporavi riblji fond, ali da kaznjavaju sve koji se o tu zabranu ogluse i to ne simbolicnim kaznama i spaljivanjem iscepanih mreza, nego bato ZATVOR godinu, dve, pet, pa da vidimo ko ce i kada ponovo da se pravi pametan. Gledao sam e-Patrol kako to rade u Amerikama. Zaustavili tipa sa camcem, dobar dan, da li imate dozvolu? Imam, tu je negde. Ajte da vidimo dozvolu? Nema prelaska na camac, sve kulturno. A lik pocinj nesto tipa..."evo samo da tetki dam lek". Tamo, vamo na kraju price lik nije imao dozvolu i dobio lepu cestitku za ribolov bez dozvole, pa za ulovljenu ribu, pa za camac... Pa 'el znas kad ce jopet da se zeza???

E o tome se radi
Pod vodom mogu da izdržim duže, nego kod kuće !!!
Milosh The Great  :preved:

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #115 poslato: 20, 02, 2010, 20:04:15 posle podne »
Milose,
ne radi se o tome da li je riblji fond unisten ili nije, vec o ravnopravnosti medju (ribo)lovcima. Mislis da lovokradje nema. Da svi lovci imaju dozvole. Da je Srbija prebogata pticama, zecevima, lisicama i ostalom divljaci pa za njih ne treba donositi zakon o posebnim doplatnim dozvolama ako koriste camce za lov. Pa i oni su lovci sa ili bez predznaka "ribo". Problem je u tome sto doticno ministarstvo nema iste arsine prema oba udruzenja. Verovatno je neki od ministara ili clanova vlade lovac a ne ribolovac pa se namerno zaobilaze lovci. O tome pricam. Inace nisam ni lovac ni ribolovac pa se nisam ni javljao po ovom pitanju dok nisam video da vi pokusavate nemoguce a lovci slobodno love iz camca. Po cemu su oni zasticeni ili vazniji ovoj drzavi od vas ribolovaca. Od mene toliko po ovom pitanju, jer nisam ribolovac pa i se i ne smatram kompetentnim da raspravljam dalje po ovom pitanju. Pozzzzzzz

Van mreže VMilos

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 60
  • Pol: Muškarac
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #116 poslato: 20, 02, 2010, 21:09:52 posle podne »
Ajde da mi lepo napravimo akciju i lepo blokiramo sve camce ribocuvarske sluzbe i da ih drzimo u blokadi dok ne dodje ministar. Obavestimo novinare i gg organizuje blokadu. Ne blokiramo ulice, plovni put nego samo par camaca. Pa neka se slikaju jedno pet dana. Da cujem vas

E mislim da bi im se ovim tvojim predlogom bas naje...i majki :( Mislis da oni svaki dan cim svane sedaju u camce i krecu da love ribokradice i kontrolisu pecarose da li imaju ili nemaju dozvole? Ne zanosi se. Na Tamisu kod Farkazdina sam pecao dve godine za redom u letnjem periodu, svaki vikend i za sve to vreme je samo jednom bio jedan ribocuvar, jednom i nikad vise. U Opovu je dolazio tri puta .To ti je ono, mala mesta, svako se sa svakim zna i kraj price. Znaci tu ih nece zaboleti. Druga stvar, sad se krecu u pratnji policije, tako da... Licno sam imao prilike da ih vidim, cak sam za jednog dobio informaciju: "cuti, dobro je sto se nisi previse raspravljao sa njim". E zato ja kazem da treba pisati peticiju, pa istovremeno na TV i nadleznom ministarstvu, vladi, skupstini, pa cemo videti rezultat, na kraju krajeva ako nista ne urodi plodom lepo niko da ne kupi dozvole za pecanje, niko da ne registruje camac i neplati porez na luksuz, pa da vidimo kako ce da objasni vajni ministar kako to da mu je kasa prazna. Ne zaboravite jos i da je proiv istog Revizorska komisija podnela prijavu za nenamensko trosenje para. E kada se to i ovo nase spoji, mislim da ce morati nesto da promeni ili nece dugo ostati u fotelji.
Znaci prvo peticija, pa blokada plovnih puteva pa odbijanje kupovine dozvola i registrovanja camaca ...

Toliko od mene, a sad vi !
Pod vodom mogu da izdržim duže, nego kod kuće !!!
Milosh The Great  :preved:

Van mreže VMilos

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 60
  • Pol: Muškarac
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #117 poslato: 21, 02, 2010, 13:28:04 posle podne »
Dule, blokirati kancelariju Dulica je nazalost ravno naucnoj fantastici. Pa sta ako je polovina vec kupila dozvole? Jel to treba da znaci da su se pomirili sa time da je stvar takva kakva je? Ako to znaci to, onda mozemo da ocekujemo i vece poreze i namete i da znas da me nebi cudilo da se to desi upravo pred nastupajucu sezonu.
Pod vodom mogu da izdržim duže, nego kod kuće !!!
Milosh The Great  :preved:

Van mreže rade

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 483
  • Pol: Muškarac
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #118 poslato: 21, 02, 2010, 15:15:22 posle podne »
Oni valjda prodaju oko 50000 dozvoli,mozda vise mozda manje ali odprilike toliko.Koliko od toga broja pecarosa dotice zabrana pecanja iz camca.Tesko da nas ima 1ooo.I sta sad raditi kad realno sagledas stvari?Dule je upravu za poruke i dosadjivanje to je nasa realnost.

Van mreže rade

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 483
  • Pol: Muškarac
Odg: Ribolov iz Čamca - Zakon ne brani - Korisnik voda - BRANI !?
« Odgovor #119 poslato: 21, 02, 2010, 15:53:38 posle podne »
Kako tretiraju splavove,dali je i njima zabranjeno da pecaju sa njih pa moraju da sidju na obalu. :lol: