Nautika opšta... > Ono što niste znali...

Balon stanica u Djerdapu " PENA "

<< < (3/3)

Kapetan:

--- Citat: Gremlin  12, 02, 2009, 01:48:14 pre podne ---Dobro, al ja prvo da pitam...prilicno sam nov na ovom forumu, pa da nesto ne zabrljam

--- Kraj citata ---

a bre ljudi ovde je sve dozvoljeno sem nerviranja... evo prekrsio sam pravilo  :suicide:

Профа:
Дуле, хвала што скрећеш пажњу на овакве теме јер зиста заслужују да буду прочитане.

Zoran:
   Mala dopuna
  Kod kazana postoje dve balon stanice donja i gornja,gornja je data na koriscenje slikaru Trkulji
  i on je tu organizovao slikarske kolonije.Posto kod nas nista nije sveto,svake godine nepodobni
  ljudi to obiju.
  Kod donje signalne stanice je neki tip postavio par pontona i pokusao nesto,ali je sve to propalo.

Zoran:
Dule ne razumem dve teme ali nema veze.Ja sam samo malo vise pojasnio Trkuljinu galeriju,i pristan.

LSI:
Nekada su na Petrovaradinskoj tvrdjavi, odmah pored kule sa satom stajale takve dve velike kugle kao i ove koje su bile na ovim stanicama u Djerdapu.
Ja ih se još uvek sećam ali ne sećam se da su u moje vreme još brodarima služile za ono što im je bila namena.
Stajale su godinama, više kao ukras, a u stvari, čekalo se da neko donese odluku da ih skloni.
Kome su smetale i ko to u njima nije video moguću atrakciju za turiste, ni da nas ne znam, tek kugle su jednoga dana skinute i sada ima samo još po neko od nas ko ih se seća...

Navigacija

[0] Indeks poruka

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju