Autor Tema: TOMOS motori 4-20 konja .. skoro sve i svja :)  (Pročitano 68572 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: TOMOS motori 4-20 konja .. skoro sve i svja :)
« Odgovor #90 poslato: 14, 08, 2012, 19:34:14 posle podne »
E ovako...posle godinu dana (dakle prosle godine) uradio sam mu generalnu (tako je preporucio majstor Aca iz Visnjice) i nastavio da ga sretno koristim...:)

A onda havarija mojom krivicom, on ima na nozi jedan deo koji blokira nogu kada motor ide u rikverc (da se ne podigne noga) a oslobadja se sa polugicom koja inace sluzi i da se spusti noga kada je skroz podignuta.
Nekako je noga ostala u polozaju za rikverc (dakle ukocena da ne moze da se podigne) i prilikom nasukavanja motor je zapeo, udarac se preneo i pukla mi je kandza na obe strane (levi i desni deo).
To sam resio (kupio novu kadzu) ali ne mogu da provalim kako sada da namestim da noga NE bude blokirana.
Naime, ona je sad stalno blokirana jer taj deo odmah nasedne za sipku za trim a polugica normalno radi, odblokira dok ja drzim ali cim je pustim sve se vrati nazad.

Gledao sam u katalogu i ne hvali mi nijedan deo, jednostavno kao da nesto prosto previdjam ali ne mogu da dokucim.

Privremeno sam navukao jedno plasticno crevo na sipku za trim tako da blokator ne moze da je zakaci pa je noga slobodna ali sada moram da pazim ako ukljucim rikverc da noga ne odskoci.

Van mreže igorbos

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 417
  • Pol: Muškarac
  • Mirno more nikada nije stvorilo dobrog mornara.
Odg: TOMOS motori 4-20 konja .. skoro sve i svja :)
« Odgovor #91 poslato: 14, 08, 2012, 21:47:23 posle podne »
Kada povuces tu polugu koja oslobadja motor i pocnes dizati motor ka gore pusti polugu i vuci ga jos prema gore dok ne uklopi u zleb.Motor ne moze slobodno da se krece,ima taj donji polozaj gdje uklopi za sipku od trima i ima zleb za gornji polozaj,pogledaj i vidjeces da treba samo jos malo da ga podignes da uzlebi a gore uzlebljuje ta ista poluga koja ga oslobadja iz donjeg polozaja.
                                                                          114
Igor

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: TOMOS motori 4-20 konja .. skoro sve i svja :)
« Odgovor #92 poslato: 20, 08, 2012, 19:44:24 posle podne »
Tu mi nešto opet nije jasno...dakle sada, u "normalnom položaju" blokator je naseo na šipku od trima i ne dozvoljava nozi da krene gore a upravo to je uzrok što mi je pukla kandža kod nasukavanja, znam da kod Tomosa 4 kod zakvog udarca noga odskoči gore a ovde to ne može!.
Kada polugom pritisnem blokator, pokrenem nogu pa ga pustim, noga se odblokira i sledeća blokada je skroz gore, dakle kada dođe u parkirni položaj, da se tako izrazim.
Drugim rečima, pošto je ovo 4.8 i ima rikverc bilo bi logično da polugom mogu da aktiviram blokator da noga ne krene gore tokom kretanja u rikverc i obratno, kad isključim rikverc da mogu polugom da pritisnem blokator tako da noga ostane slobodna prilikom kretanja unapred pa da kod eventualnog udarca odskoči gore.

Majstor mi kaže da je to normalan položaj, sada kako je ali to meni ne ide u glavu tim pre što znam da je pre to moglo a sada posle havarije ne a po katalogu svi delovi su tu, gledao sam i u radnji u Venizelisevoj, i ovde skinuo katalog a gledao i majstor.

Van mreže SaleBeograd

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 7
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Camac (aluminijumski)
Odg: TOMOS motori 4-20 konja .. skoro sve i svja :)
« Odgovor #93 poslato: 09, 12, 2013, 18:13:04 posle podne »
Da li neko zna gde mi je najbolje u beogradu da kupim delove za pentu 4 i koliko bi me izasla generalna samo motora, ne propeler i zupcanici propele, to je zamenjeno..



 k5

Van mreže slovenac15963

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 66
  • www.mojaladja.com
Odg: TOMOS motori 4-20 konja .. skoro sve i svja :)
« Odgovor #94 poslato: 09, 12, 2013, 20:12:52 posle podne »
Tomos-Koper,kako ja znam četvorka neprevazidjena a tek Koper lepota ljudi.   114

Van mreže barbanesa

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 998
  • Pol: Muškarac
    • Lence
  • Brod tip: Metalni
  • Marina: Dsrv Karaburma
  • Veličina: 9,5m
Odg: TOMOS motori 4-20 konja .. skoro sve i svja :)
« Odgovor #95 poslato: 09, 12, 2013, 21:24:44 posle podne »
Prosetaj se po Nbgd OTC  (buvljak),ja mislim 7. ili 11. red ima covek koji ima sve delove za Tomosa.ako nema narucis i on donese sve sta ti treba..Evo nasao sam i tel 063 7700386...ipak je 11. red
Blago onom ko mlad poludi ceo mu zivot u veselju prodje

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: TOMOS motori 4-20 konja .. skoro sve i svja :)
« Odgovor #96 poslato: 09, 12, 2013, 21:42:16 posle podne »
Ili Sale iz Smedereva koji je svake subote na Bubanj potoku.

Poslednji red, uz potok.



Takodje i http://www.motobikeshop.rs/  iz Novog Sada su, salju delove kurirskom sluzbom.

Van mreže SaleBeograd

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 7
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Camac (aluminijumski)
Odg: TOMOS motori 4-20 konja .. skoro sve i svja :)
« Odgovor #97 poslato: 10, 12, 2013, 12:19:38 posle podne »
Hvala nasao delove na buvljaku..covek nema sta nema od delova..