Autor Tema: KANU  (Pročitano 145891 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BataC

  • Moderator
  • Veliki rečni berberin
  • *****
  • Poruke: 116
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: KANU
« Odgovor #105 poslato: 14, 12, 2012, 00:42:46 pre podne »
Nisu losi,mada neznam da li se jos prave...Malo mi je bolji Elanov kanu...Anton Plast iz Knicanina pravi kanue ,po cini mi se ,ovom modelu...
 114

Van mreže zastupnik

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 40
  • www.mojaladja.com
Odg: KANU
« Odgovor #106 poslato: 21, 01, 2013, 14:28:47 posle podne »
Zdravo, obaveštavam vas da je pokrenuta nova tema “Kajakaške/kanu  regate 2013
 na http://www.mojaladja.com/forum/index.php/topic,11323.0.html pa izvolite.
Pozdrav!!!
 hi

Van mreže don hose

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
    • 123
  • Brod tip: 123
  • Marina: 123
  • Veličina: 123
Odg: KANU
« Odgovor #107 poslato: 19, 04, 2013, 09:47:50 pre podne »
Ima li zivih pred novu sezonu?  114

Hteo sam da pitam Vladu 69 da li je uzeo kanu od Antona i kako je zadovoljan?

Ja isto pregledam temu pa razmisjam sta bih uzeo


"Ovaj tip kanua radi Apatinski majstor Nenad Maras" ima li neko kontakt doticnog gospodina i kako se krecu cene kod njega?

Interesuje me i sta mislite o gumenim kajacima?
Prevashodno bi vozio kajak na Tisi (mrtvoj) Curug je upitanju, i verovatno na moru, nedelju dve.... Na sta obratiti paznju?
Idem svuda kolima svakako, a ovo mi nekako najprakticnije za nosenje i pakovanje ...

Sada sam u dilemi... Zainteresovan sam za ono sto Anton pravi (kanu), a nekako mi i ovi gumeni izgledaju sasvim pristojno, ono i da se bucnem sa njega na sred Tise...
http://www.gumenicamac.rs/kajak_ventura_330cm.html

ISTI samo dosta jeftiniji ovde
http://www.parsun.si/index.php?option=com_jshopping&controller=product&task=view&category_id=3&product_id=50&Itemid=143&lang=sr
« Poslednja izmena: 19, 04, 2013, 13:19:37 posle podne don hose »
Think of me like Yoda, but instead of being little and green I wear suits and I'm awesome.

Van mreže BataC

  • Moderator
  • Veliki rečni berberin
  • *****
  • Poruke: 116
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: KANU
« Odgovor #108 poslato: 19, 04, 2013, 20:43:15 posle podne »
Gumeni kajaci sa slika su jako losi.Dobti su samo za rekreaciju ,za veslanje do par stotina metara.Tesko se veslaju,neupravljivi su,prakticno igracke...Pronadji na netu Roto plast iz Alibunara,imaju dosta modela kajaka i kanua...Trazi im cenovnik...Antonovi kanui su oko 400 evra... 114

Van mreže zastupnik

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 40
  • www.mojaladja.com
Odg: KANU
« Odgovor #109 poslato: 19, 04, 2013, 21:16:36 posle podne »
Idi kod Ćire na štrand u Novi Sad ... http://www.dunavskirafting.com/, pogledaj njegovu ponudu, na licu mesta i provozaj, pa biraj. Ja sam uzeo Buran i zadovoljan sam jer mogu lako da ga stavim na auto i proputujem Srbiju, Bosnu, Hrvatsku, kajakam po Jadranu, Drini, Neretvi... Lak je za manipulaciju a mnogo ozbiljniji od bilo kog gumenjaka. Često idem mrtvom tisom od bečejskog odžaka do Čuruga. Za nas amatere odlično rešenje.

Van mreže don hose

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
    • 123
  • Brod tip: 123
  • Marina: 123
  • Veličina: 123
Odg: KANU
« Odgovor #110 poslato: 20, 04, 2013, 13:42:09 posle podne »
Hvala puno na odgovorima.
Otpada gumenjak, definitivno. Nabacicu krovni nosac, pa namestati na njega.

Otici cu do kluba, svakako sam blizu Keja :)
Planiram dvosed neki. A kod njih u ponudi vidim Calipso, Calipso weekend i Adriatic 2.

Kakva su Vam iskustva sa http://www.dunavskirafting.com/ponuda/adriatic2.html ?

Samo mi malo skupo :) Planirao sam do 400 evra, a vidim da su negde oko 600, pazaricu otkaz od lepse polovine  tamburanje

Pokusacu neki polovan da nadjem :) ako uspem....

Zna li neko da li je od 26-29.04.2013. Sajam nautike u Novom Sadu? U sklopu moto sajma.

Obozavam reku, a steta je koliko ne koristimo to sto zivimo pored reke. Dunav mi je na 300 m, a Tisa na 35km, pa resih to da promenim  25648

Think of me like Yoda, but instead of being little and green I wear suits and I'm awesome.

Van mreže BataC

  • Moderator
  • Veliki rečni berberin
  • *****
  • Poruke: 116
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: KANU
« Odgovor #111 poslato: 20, 04, 2013, 21:27:06 posle podne »
Dunavski rafting prodaje Roto-plastove kanue i kajake...Buran nije los ali je jednosed,a ti trazis dvosed...Pogledaj na sajtu www.kulakajak.org/ njihove oglase...Cesto se nadje nesto povoljno...Polovno...Mozda je za tebe resenje Calipso,Dunavskog raftinga...Sa srecom,i javi kada se ponovis... 114

Van mreže don hose

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
    • 123
  • Brod tip: 123
  • Marina: 123
  • Veličina: 123
Odg: KANU
« Odgovor #112 poslato: 20, 04, 2013, 22:18:14 posle podne »
Hvala na pomoci.

Kajak ce biti definitivno, e sada se jos razmisljam za jednosed ii dvosed. Cisto sumnjam da ce lepsa polovina da me isprati bas uvek u tome, pa razmisljam da budu 2 jednoseda. Polovno mi isto dolazi u obzir, gledao sam na oglasima ali nije bas neki izbor.
Nekako mi ovi Sit on Top izgledaju primamnjivo, moze se i brcnuti negde sa njih, pa ponovo uci u kajak..

Praticu situaciju, pa da naidje nesto bice kupovine.
Think of me like Yoda, but instead of being little and green I wear suits and I'm awesome.

Van mreže itchi

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 19
  • www.mojaladja.com
Odg: KANU
« Odgovor #113 poslato: 21, 04, 2013, 22:30:52 posle podne »
Ako mogu malo da pomognem sa svojim "iskustvom"

Čekam da mi stigne Buran weekend, probao sam Basic na Šalinačkom jezeru, mislim da je dobar kajak za rekreaciju i ako tek ulaziš u te vode (pardon the pun). Skoro sam bio u Alibunaru da malo bolje pogledam weekend, izgleda jak kajak, čovek mi je rekao da sve stvari koje proizvode proizvode od istog tipa plastike iste debljine (na oko se čini da jeste isto). Onda je uzeo neku saksiju i pošteno je izudarao o beton pa je stao na nju. Saksiji ništa. Kanda se čini valjani kajak za te novce (prva sledeća opcija je 1000 evra i više).

Thule nosači su skupi za mene (300 evra) pa sam uzeo one na naduvavanje (handirack). Za sada deluju dobro, probaću ih uskoro kada stigne kajak pa ću javiti iskustva (oni su 9.000 dinara).

Kajak ili kanu? Kajak se lakše vesla i jednosed može glat da vozi jedan čovek. Nikada još nisam video da kanu vozi jedan čovek ali u toj varijanti pretpostavljam da treba malo više veštine i snage (zbog upravljanja i veličine). Dvojica u kanuu treba da budu sinhronizovana da bi išli baš pravo i brzo. Kajak bolje podnosi visoke talase ali kanu neuporedivo više nosi (pogotovo gabaritnije stvari) i u njemu imaš više mesta da se protežeš. Za one koji mešaju kajak i kanu: kanu voze indijanci, kajake voze eskimi.

Sit on top ili sit in kajak? Sit on top je stabilniji, nosi više i stvoren je za pecanje (što ne znači da je samo za tu namenu). Nisam siguran koliko je "suvlji". Sit in (kao Buran) te sigurno bolje štiti od vode (sa neoprenskom špricdekom), verovatno je malo brži. Za reku su oba dobra jer kod nas nema talasa koji te mogu prevrnuti (možda oluja, nisam doživeo tako da ti stabilnost nije važna opcija, uz malo vežbe ćeš ulaziti i u sit-in bez problema).

Nisam probao varijante sa kobilicom ili kormilom pa ne bih znao da kažem da li su za naše reke i jezera neophodnost (windcocking).
Nije zgoreg pročitati nešto o skladištenju kajaka, neće da škodi.

Ako se setim još nečega javiću, možda nekome pomogne. Ako te još nešto interesuje, pitaj.

Pozdrav,
itchi

Van mreže BataC

  • Moderator
  • Veliki rečni berberin
  • *****
  • Poruke: 116
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: KANU
« Odgovor #114 poslato: 21, 04, 2013, 23:49:31 posle podne »
Upravo ovih dana pravim kormilo,prohromsko.za kajak...Cim ga budem zavrsio postavicu slike...Ni ja nisam siguran da li je kormilo potrebno za nase reke...Oduvek veslam bez njega,pa sada resio da ga napravim i probam...

Van mreže don hose

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
    • 123
  • Brod tip: 123
  • Marina: 123
  • Veličina: 123
Odg: KANU
« Odgovor #115 poslato: 22, 04, 2013, 07:22:10 pre podne »
Sto vise gledam, sve mi se vise povecava kolicina novca koju bih izdvojio, a to ne valja  jh

Za sada mi je nekako najpovoljniji da uzmem Roto sport kayak Dalmatic - Weekend

Za sit on top sam se odlucio iz razloga sto bih se nekada pustio u vodu iz kajaka, a zatim da se vratim u njega, sto sa sit in ne mogu.

Sto se tice skladistenja tj. drzanja kajaka posle rekreacije, u slucaju da je kajak duzi teze mi je da nadjem mesto da ga ostavim. A cini mi se da kraci kajaci gube na brzini pri vozni za razliku od duzih.
Jos jedna dilema mi je nosenje kajaka na krovnom nosacu, da li ako je duzi od kola, zahteva po propisima prikolicu za nosenje ili ne?

Zna li neko koja je razlika izmedju kajaka Dalmatica i Adriatica ? u istom su cenovnom rangu....

I da li da sakupim jos para, pa da uzmem nesto druga i sta preporucujete od Sit on Top.
Svidja mi se See star od Roto Alibunar, ali je jako skup, a i 4,5m je. Dok je Dalmatic 2,7m

Sta bi se moglo jos uzeti u cenovnom rangu do 450 eura, govorim o jednosedima.
Za dvosed sam pitao da li moze da se vozi bez partnera, kazu moze, ali da se stavi ranac odredjene tezine na prazno sediste.

I sta bi od toga moglo i na malo duze veslanje?


Hahahha opet ono " Kako sa sto manje para kupiti sto bolje " Sve sam pregledao kod nas, i nema nigde polovno da se kupi, nasao sam buran weekend polovan za 400 jura jedino. A sit on top ni od korova.
http://www.polovniautomobili.com/oglas2659468/buuran_weekend/
http://www.kupindo.com/Ostalo/10148104_KAJAK

Ovde ima dobrih, ali su cene astronomske :)
http://www.vitalclub.hu/tura/kajak.htm
http://www.kajaci.rs/

Dunavski rafting sam zvao, rade od prvog maja, kada se strand otvori, ali oni koliko vidim prodaju od Roto Alibunar proizvode, a kod njih nije bas neki jako veliki izbor, mada su najpovoljniji i izgleda cu, ako ne nadjem polovno uzeti neki od njih.

Nadam se da moderatori nece obrisati poruku zbog raznih uporedjivanja koje sam naveo, ali nije reklama, vec samo pokusavam pri svom nalazenju i drugima da pomognem pri nalazenju najpovoljnijih kajaka u odnosu cena-kvalitet
« Poslednja izmena: 22, 04, 2013, 10:30:41 pre podne don hose »
Think of me like Yoda, but instead of being little and green I wear suits and I'm awesome.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: KANU
« Odgovor #116 poslato: 22, 04, 2013, 20:03:46 posle podne »
ljudi , otvorili smo novu kategoriju Kanu & Kajak ... i dva podforuma :)

Van mreže don hose

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
    • 123
  • Brod tip: 123
  • Marina: 123
  • Veličina: 123
Odg: KANU
« Odgovor #117 poslato: 23, 04, 2013, 07:57:59 pre podne »
Svaka cast, thumbup

Jos ja trazim po plovilima, mislio obrisali temu  jh
Think of me like Yoda, but instead of being little and green I wear suits and I'm awesome.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: KANU
« Odgovor #118 poslato: 23, 04, 2013, 08:53:35 pre podne »
Svaka cast, thumbup

Jos ja trazim po plovilima, mislio obrisali temu  jh

ujedno niko ne brise teme u kojima se pominju proizvodjaci , cene , poredjenja... te teme su najpozeljnije na foruu jer ljudima daju sirok bolji uvid u stanje na trzistu ...

ujedno zasto ne razmislis o uvozu kanua?

Van mreže don hose

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
    • 123
  • Brod tip: 123
  • Marina: 123
  • Veličina: 123
Odg: KANU
« Odgovor #119 poslato: 23, 04, 2013, 10:02:55 pre podne »
Razmisljao sam. U hrvatskoj su jeftiniji, a imaju i veci izbor. Dolazi  mi u obzir i Madjarska, samo se bojim Carine za sve to. Ne znam da li da se pravim lud, pa da kazem da idem sa veslanja :)

Troumljenje :)

Bojim se da uzmem nesto , pa da mi ne zadovoljava potrebe, pa da trazim opet nesto drugo, a sa druge strane, bojim se da dam previse para, a da ne koristim bas jako puno (mada se to nece desiti)

Problem je sto kod nas nece da daju na rate/odlozeno placanje, nemam kesa sada preko 500 jura da izvadim i dam nekom.
Slao sam mail roto alibunar, ali oni hoce kes odmah, kao i na jos jednom mestu sto uvoze.
A na rate mi najpovoljnije, jer imam i drugih izdataka, pa se mogu odreci dela plate, a dok ustedim proci ce leto  jh
Mislim nije to neka suma novca, ali opet u besparici, svaki dinar znaci.

Ali to  je poslovanje u Srbiji i zelja da se zarade pare.


Think of me like Yoda, but instead of being little and green I wear suits and I'm awesome.