Nautika opšta... > Ono što niste znali...

Golubački grad čuvar Đerdapskog tesnaca - Legenda o zaljubljenom zapovedniku

<< < (3/3)

stvlada:
Od praseceg pecenja,jednjece pecenje

Kapetan:

--- Citat: Dule  03, 09, 2010, 21:23:13 posle podne ---To isto će se desiti i sa tvdjavama. Komercijalizovaće se i umesto na minule vekove mirisaće na pleskavice i praseće pečenje.

--- Kraj citata ---

i trebaju da se komercijalizuju , ali ne treba praviti razanj-turizam.... al nema ko u ovoj zemlji da proceni sta je kic a sta nije...

Kapetan:
na zalost slazem se, ali generalno sam za to da se sva ta mesta ucine pristupacnim i da se dobro urede... a kad dodjem na lice mesta da mi ponude turistickog vodica koga cu naravno platiti, da mi ponude knjigu , monografiju koju cu naravno kupiti i ako je rec o naseoini da me posluze u restoranu koji prirprama bas tu hranu koju su jeli i stanovnici naseobine ... znaci pun utisak ...

po onome sto sam cuo za sada u Srbiji to nudi samo viminacijum... icic sledece nedelje pa cu se valjda i prijatno uveriti !

Barba:
Dule, i  ja se slazem sa tobom da bi rostilj komercijalizacija tih tvrdjava dovela do jos gore situacije. Ali to sto ti pretpostavlhjas da bi se desilo, a vrlo je realno, je opet dokaz nesposobnosti, nemara i alavosti lokalnih mocnika. Ja razumem da su sve te tvrdjave (Ram, Golubac, Maglic i ko zna koje jos) ostavljene da propadaju jer su stanovnici tih krajeva svoju buducnost videli u industrijskom razvoju, a ne u turizmu. Primer je Srebrno jezero, koje umesto da je biser Srbije, kaska za Adom Ciganlijom bar 50 godina.

Svi znamo za super popularnu turu "Dvorci Bavarske", e to kosta, ali donosi i novac i brendira zemlju. Nasi brendovi su, na zalost, Guca, Leskovacka rostiljijada i Exit.

a pogledajte ove linkove:

http://www.dvorci.info/mapal.php

http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%A1%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%BA_%D1%82%D0%B2%D1%80%D1%92%D0%B0%D0%B2%D0%B0_%D1%83_%D0%A1%D1%80%D0%B1%D0%B8%D1%98%D0%B8

Imamo mi mnogo toga da obidjemo u svojoj zemlji, ali i da se hvalimo time. Ovako mozemo samo da se brukamo.

   

Navigacija

[0] Indeks poruka

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju