Autor Tema: Grejanje vode na brodu - URADI SAM - by Marke  (Pročitano 7403 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Grejanje vode na brodu - URADI SAM - by Marke
« poslato: 22, 01, 2010, 15:37:43 posle podne »
Ideja za dobar SOLARNI bojler koji se ne vidi i cuva toplu vodu za skoro DZ.
1.  Treba naci izolovani rezervoar koji ce se postaviti u dnu camca zbog stabilnosti. Moze i stari bojler.
2. Nabaviti pumpu od brisaca od Pezoa ili neku drugu koja ima dve cevcice za (prednje i zadnje staklo
) Kad se promeni smer struje i pumpa tera vodu u jedno ili drugo crevo.
Jedno crevo malog promera moze i bakarna cevcica izvuci oko camca moze i po krovu i vratiti u bojler.
Sa malim tajmerom koji uljucuje svakih deset minuta po minut stvara se kruzenje kroz cev i voda koja se ugrejala u cevi ide u bojler a sveza iz bojlera puni cev da se greje u njoj. Takvim kruzenjem bojler se brzo ugreje uz minimum struje za pumpicu. Kad pozelite tusiranje obrnete smer napajanja pumpe i ona potera vodu kroz drugi izlaz i tus crevo i tusirate se. Posto je bojler izolovan mozete imati toplu vodu i ujutro a ako stavite termostat od tog starog bojera iskljucice pumpu kad je voda vruca.
   
Marke

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Grejanje vode na brodu - URADI SAM - by Marke
« Odgovor #1 poslato: 22, 01, 2010, 16:18:34 posle podne »
ima negde vec na sajtu postavljeno iz uradi sam projekat upravo pominjanog sistema.mislim da su kao deo u kom se voda zagreva koristili resetku sa zadnje strane frizidera.ko ima dovoljno mesta na camcu,a bogami i splavu,mogao bi da ugradi jedan takav panel,a moze da bude i demontazan.na kraju mislim da bi ovakve sisteme trebalo posebno staviti u jednu temu,izdvojeno,kao konacni ishod rasprave i najbolje resenje.znaci izvuci marketovo objasnjenje sa strane u posebnu temu npr kako unaprediti zivot na camcu-saveti,sistemi,tipovi ili vec nekako slicno.steta bi bilo da stoje ovako u sred teme,tesko vidljivi osim ze pazljivog citaca i pratioca foruma(da ne gine biser u bunjistu)

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Grejanje vode na brodu - URADI SAM - by Marke
« Odgovor #2 poslato: 10, 03, 2010, 10:43:48 pre podne »
Nevjerovatno kako uspjevamo da zanemarimo sve teme koje imaju u osnovi neku korist za stvarno unapredjenje zivota i boravka na vodi. Sve politicke teme su po hiljadu odgovora a ova , recimo , samo jedan dobar predlog i to ovlas izgovoren.
Jel imaneko rijesenje koje pokazuje makar sematski kako izvesti ovaj sistem sa resetkama od frizidera . Mozda neko fleksibilno rijesenje koje je motazno, demontaznog tipa? Marketovo rijesenje sa bojlerom i cijevima mi se cini znatno komplikovanije od ovog drugog. Garantujem da nas ima  vise koji nemamo pojma kako a napravimo sve  ovo.
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Grejanje vode na brodu - URADI SAM - by Marke
« Odgovor #3 poslato: 10, 03, 2010, 11:26:02 pre podne »
stavi i to drugo resenje koje nije komplikovano , ali ja generalno nemam tih problema jer sem za tusiranje toplu vodu ne koristim ni za sta drugo ... a za tusiranje koristim onaj solarni bojler ili kako vec zovu crnu kesu koja ima crevce i slavinu :)

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: Grejanje vode na brodu - URADI SAM - by Marke
« Odgovor #4 poslato: 10, 03, 2010, 11:41:01 pre podne »
Poenta bojlera je da se gospodja moze na kraju lepog dana istusirati toplom vodom kada vise nece da se kupa u reci ( pred spavanje). Tada je vec voda u tus kesi hladna. Ako se istusira ranije dok je suncano onda se opet okupa u reci ili oznoji i nema efekta (zene su tu drukcije od nas uglavnom).  Naravno najprostiji sistem je imati spiralu od bakarne cevi za erkondisne pricvrscene za neku metalnu plocu koju spojite crevom sa tusem i pumpom i bacite u zar pa ste dobili protocni bojler i primicanjem odmicanjem od zara menjate temperaturu. Danju moze da sluzi kao solarni kolektor i da greje vodu(donekle).
Marke

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Grejanje vode na brodu - URADI SAM - by Marke
« Odgovor #5 poslato: 10, 03, 2010, 12:18:00 posle podne »
Gospodo dame i jesu ciljna grupa mog pitanja o nacinima gijanja vode na plovilima. Ja bas i nisam ljubitelj "kiselih" clanova posade.
Da li neko ima neku shemu postavljanja tih zicanih dijelova frizidera , nacin spajanja vise istih u jednu funkcionalnu , mobilnu povrsinu za pasivno zagrijavanje vode.
Sve ove nase price su uglavnom bazirane na opstanku na vodi na kratak period. Sta mislite o okretanju price u pravcu 10-15 dana autonomije sa dragim osobama pored sebe. Tus kese, "zabe" i ostala prucna sredstva su ok za nas koji smo navikli i na manje . E pa ja nemam bas ideju ad se patim i kad sam na plovilu ako vec u stvarnom zivotu moram. Na onome sto ja planiram ce biti ugradjen i bojler i  agregat ali sad trenutno razmisljam da ideja sa iskoristavanjem nekih inprovizacija za ustedu tokom ljetnih mjeseci uopste nije zanemariva stavka. Kako vam se cini ideja o povezivanju 3 -4 mreze fleksibilnim crijevima. Kad se koriste stavis na krov , kad nije vrjeme tome , sklopis i odlozis na neko prikladno mjesto. Opet sam se raspisao, sorry.
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: Grejanje vode na brodu - URADI SAM - by Marke
« Odgovor #6 poslato: 10, 03, 2010, 12:28:42 posle podne »
Ja se slazem sa tim konceptom s tim sto mi je camac mali pa sve pokusavam da napravim da ga ne sklanjam i postavljam tako da stalno stoji spremno i nevidljivo. Zato sam i planirao cev koja ide po obodu kabine i ne dira se.  To je duzina od oko 12m sasvim pristojno za lagano zagrevanje vode a ne zauzima mesto kao resetke i netreba raditi oko namestanja i odlaganja.
Marke

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Grejanje vode na brodu - URADI SAM - by Marke
« Odgovor #7 poslato: 10, 03, 2010, 18:08:40 posle podne »
Sve navedene kombinacije su originalne, ali ima i drugih ideja:
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Grejanje vode na brodu - URADI SAM - by Marke
« Odgovor #8 poslato: 10, 03, 2010, 18:11:54 posle podne »
Bitno je da cevi budu promisljeno povezane
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Grejanje vode na brodu - URADI SAM - by Marke
« Odgovor #9 poslato: 10, 03, 2010, 18:20:00 posle podne »

Van mreže brodski stolar

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 45
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Grejanje vode na brodu - URADI SAM - by Marke
« Odgovor #10 poslato: 11, 03, 2010, 20:24:31 posle podne »
lepa je tema ali dali neko zna o klima uredjaju koji se namesta na motor direktno i moze da hladi i greje