E, ovako treba... > Enterijer

kabina za wc i tusiranje

<< < (2/3) > >>

Misha D:
Kabina sa umivaonikom,wc-om i tusem je neophodna na svakom plovilu duzem od 6m. Cak i da se tus retko koristi on zauzima isti prostor sa wc-om kao i kada ga nema. Naravno da ce se tus na krmi pretezno koristiti celog leta. Pumpa i ne trosi mnogo struje, a za grejanje vode u bojleru se ne koristi struja nego je to reseno na mom Antaresu tako da se koristi toplota motora.

broker975fx:
I dalje mislim da je nepotrebni luksuz, opet kažem nije da ne bih voleo da imam ali ako čovek može da pređe okean bez tuša onda meni na dunavu zaista nije neophodan, pod utiscima sam jedne knjige pa sam sada u spartanskom fazonu :). Koliko je vode potrebno da se dvoje ili troje istuširaju, koliko god da je spremnik vode brzo će doći do kraja. Još jedna stvar je vezana za odvod sve te vode doduše kod nas to ne važi ali da mora u fekalne tankove to bi ih jako brzo punilo. Ma kao što rekoh nije loše ga imati ali bez toga zaista mogu.

Zoran:
Tule svaka cast.nemam sta da dodam ili oduzmem.
Daj napisi jos nesto.Pravo osvezenje.

Malo odgovora drugima.Ima ljudi koji se u opste ne kupaju.
Ne da bi voleo da ga imam na ladji,nemam reci,inace postoji
tehnicka voda i cista voda,na reci nemamo problema sa vodom
treba izabrati sektor gde je cista.Grejanje preko plinskog
bojlera,solarna pumpa.

Misha D:
ANTARES: Voda za wc je tehnicka, direktno iz Save, odvod pomocu rucne pumpe u tank. Za umivaonik, sudoperu, tus i krmeni tus je pijaca sa bojlerom koji se greje koristeci toplotu motora (posle plovidbe jos dugo ima vrlo tople vode i za sudoperu i za tus na krmi). Iz umivaonika i sudopere voda otice slobodno napolje. Dno tus-kabine ima izlivenu kadicu sa poklopcem, a ispod je pumpa koja vodu od tusiranja odvodi do tanka

tule:
Kep,

Razmisljao sam i o tim kabinama, ali ozenjen sam covek, a ‘hecim’ mi rekao da
izbegavam teske radove, kaze “Gospodine, samo polako” kako cu polako kad
stojim, ajd’ ne mogu sad pred decom da ti objasnjavam

sto se cene tice za pojedine delove pogledati kataloge, wc solja, pumpa za fekalije,
pumpa za tehnicku vodu, svetiljka, itd. Ono sto se odnosi na ugradjen materijal, to
je: kada 70x70 cm 45oo din, OSB ploce 2kom 2000 din, gredice 20x40mm  70din/1m
bambusov parket  1900 din/m2 , eko  koza 540 din/m, sifoni za lavabo i kadu 2kom
1500 din, cep za kadu 1300 din, slavina 600 din, cevi, cevcice,crevca i creva oko 2500din,
Sika 11FC 2kom. 500 din, rukohvati unutrasnji 2 kom 1500 din, da i plocice 550 din/m2,
Srafovi, sarke, bravica i sl da kazemo 2500 din. To je za elemente i okvirno za materijal,
 sad ukoliko angazujes majstore, a to znaci, brodski stolar, keramicar, elektricar, vodoinstalater,
tapetar, onda to moze vrlo lako da dovede do odluke o odustajanju od celog projekta.
Salim se naravno, sve te radove mozes i sam da izvedes pa ako nesto bas i zapne tu smo
da pomognemo.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju