Autor Tema: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole  (Pročitano 39044 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Argus

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
    • myspace
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #15 poslato: 26, 07, 2009, 16:06:45 posle podne »
Ne mogu da verujem da niko ne prati "onaj sajt" i nije prebacio dve interesantne teme. Radi se o sajtu "Na vodi" i sledecim temama:

http://www.navodi.com/docs/Pravilnik_o_plovidbenoj_dozvoli.pdf

Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole

Rešenjem br. 342-01-64/2005-15/1 Ministarstva za kapitalne investicije Republike Srbije od 11.07.2005. godine, za polaganje stručnog ispita za upravljača čamca, rukovaoca: motornog čamca, skele, motorne skele i mornara na plovećem postrojenju a na osnovu pravilnika o programu i načinu polaganja stručnog ispita za sticanje zvanja upravljača i rukovaoca čamca, polažu se sledeći predmeti:

1. Opšti deo (ustavno uređenje, radni odnosi, upravni postupak
2. Plovidbeni propisi na unutrašnjim plovnim putevima
3. Osnovi navigacije
4. Plovni objekti i njihovo korišćenje
5. Poznavanje motora
6. Osnovi pružanje prve pomoći
7. Praktični ispit

Na osnovu postignutog uspeha ispitna Komisija utvrđuje da li je kandidat položio ispit - pao na popravni (nije položio jedan od ispita) - nije položio (kada kandidat nije pokazao dovoljan uspeh iz najmanje dva predmeta)

Uz prijavu za polaganje stručnog ispita, koju možete skinuti klikom na donju sliku, potrebno je uplatiti 3.500 dinara.

Rešenjem o visini naknade za pregled čamaca i plovećih postrojenja, donetim 28.07.2005.godine:

1. Visina naknade za pregled čamaca i plovećih postrojenja, određuje se u zavisnosti od veličine objekta, vrste pogona, odnosno uređaja, opreme i nadgradnje.

2. Visina naknade za čamac određuje se u dinarima :
- za čamac do 5 metara - 300,00 dinara (bez kabine) - 500,00 dinara (sa kabinom)
- za čamac preko 5 do 10 metara - 650,00 dinara (bez kabine) - 900,00 dinara (sa kabinom)
- za čamac preko 10 do 15 metara - 1000,00 dinara (bez kabine) - 1.500,00 (sa kabinom)

Za čamce koji se koriste u privredne svrhe visina naknade se uvećava za 50%

Za čamce sa pogonom dodaje se u obračun visina naknade u zavisnosti od snage motora, i to :
- do 2,94 KW - 80,00 dinara
- preko 2,94 KW do 7,35 KW - 200,00 dinara
- preko 7,35 KW do 22,05 KW - 360,00 dinara
- preko 22,05 KW do 96,60 KW - 700,00 dinara
- preko 96,60 KW - 1.500,00 dinara

3. Visina naknade za ploveća postrojenja koja se koriste u privredne i javne svrhe nije 50% veća od plovećih postrojenja koja se koriste za sport i razonodu.

Visina ove naknade određuje se u dinarima i iznosi 100,00 dinara po kvadratnom metru površine plovećeg postrojenja.

(Rešenje o naknadama je doneseno od strane Ministarstva za kapitalne investicije 21.marta 2006 godine.)

4. Visina naknade za vodene skutere sa pogonom određuje se u zavisnosti od snage motora, i to:
- do 73,6 KW - 3.000,00 dinara
- preko 73,6 KW do 96,6 KW - 4.000,00 dinara
- preko 96,6 KW - 5.000,00 dinara

5. Visina naknade za obrazac plovidbene dozvole je 100,00 dinara

6. Sredstva naknade za pregled uplaćuju se na žiro račun Prihoda Organa i Organizacija Republike Srbije.

 

Primer 1 :
Svrha uplate : Registracija čamca
Primalac : Prihod Organa i Organizacija
Račun : 840 - 1562845 - 88
Broj modela : 97 Poziv na broj : 11 - 12400 - 0000 - 74232116

Primer 2 :
Svrha uplate : Administrativna taksa
Primalac : Budžet Republike Srbije
Račun : 840 - 742221843 - 57
Broj modela : 97 Poziv na račun : 50 - 016

- Produženje plovidbene dozvole - 440,00 dinara
- Bilo kakva promena na dozvoli (tehnička) - 770,00 dinara
- Prvi upis za fizička lica - 1750,00 dinara
- Prvi upis za pravna lica - 5690,00 dinara





Jel ima neko mozda ove udzbenike za ove ispite? Mozada bi mogao  da ih okaci.
Da li su teski ti ispiti za polaganje? I koja je kategorizacija vozila a samim tim i dozvola?


Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #16 poslato: 26, 07, 2009, 22:49:40 posle podne »
argus nema potrebe za udzbenicima :)

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #17 poslato: 27, 07, 2009, 00:31:25 pre podne »
Argus, polaganje košta 4-5000 dinara, a sve potrebno znanje se svodi na zdrav razum i klimanje glavom! :taunt:
Dozvola za Upravljača motornim čamcem na našim rekama važi za sva plovila do 15m dužine.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Argus

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
    • myspace
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #18 poslato: 27, 07, 2009, 19:53:58 posle podne »
Ok, ok jasno mi je. Hvala svima na objasnjenju.

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #19 poslato: 05, 08, 2009, 23:05:31 posle podne »
Koliko sam ja upucen na prikolici mora da bude tablica ista kao na vucnom vozilu,tj da ti izdaju 3 tablicu na autu

Van mreže 11zodiac11

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 93
  • Pol: Muškarac
    • nautidan
Odg:
« Odgovor #20 poslato: 06, 08, 2009, 04:08:06 pre podne »
  Ocigledno je da recna policija debelo prekoracuje svoja ovlascenja i zalosno je sto u ovoj drzavi nema zakona da bi oni bili sankcionisani kako su zasluzili i da su pojedinci koji su placeni da rade svoj posao, pod raznoraznim izgovorima opijeni zeljom za vlascu i moci pa ma kakva ona bila,toliko zabrazdili u kriminal da je to za neverovati.Ali ocigledno da ta pojava kao rak-rana izjeda drustvo na svim nivoima i socijalnim stalezima sa tom razlikom da sirotinja plati za sve.Zalosno i bedno.


 


 




 

Sve sto bacimo u vodu, vratice nam se u casi. nautidan

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #21 poslato: 06, 08, 2009, 09:04:27 pre podne »
Prikolica ,ma sta da vuce mora biti registrovana ili sa trecom tablom (ista kao na autu koji je vuce) ako spada u lake prikolice obicno bez inercijalne kocnice (najbolje proveri u amss) ili ako se radi o vecim prikolicama one moraju posedovati svoje tablice.
Znaci tablice camca(kome je pri tom vec istekla registracija) na toj prikolici ne znace nista !!!

Sto se tice prevoza camca koji je neregistrovan a vozis ga na toj prikolici,nema problema ukoliko imas "papire" za taj camac odnosno neki valjan dokaz o vlasnistvu istog (kako bi prilikom kontrole policiji mogao da dokazes da ga npr.nisi ukrao).Npr. camac ti je havarisan ,stojao ti je u dvoristu dve godine i sada ga vozis na popravku.Niko te ne obavezuje da moras da ga registrujes da bi ga odslepao prikolicom u servis.

Kada vuces camac u inostranstvo mora biti i registrovan i moras imati polisu osiguranja usled stete prema trecem licu.

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #22 poslato: 06, 08, 2009, 10:37:13 pre podne »
Citat
Sto se tice prevoza camca koji je neregistrovan a vozis ga na toj prikolici,nema problema ukoliko imas "papire" za taj camac odnosno neki valjan dokaz o vlasnistvu istog (kako bi prilikom kontrole policiji mogao da dokazes da ga npr.nisi ukrao).

Ne razumem zašto mi večito moramo dokazivati da nismo nešto ukrali  :wild:
Pa zar ne treba da bude obrnuto ???
Još malo ću i za bicikli koji vozim morati da nosim račun stalno uz sebe da pokažem policiji ako me pitaju čiji je bicikli  :diablo:
Dunav je moje more.....

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #23 poslato: 06, 08, 2009, 10:46:37 pre podne »
Ne razumem ni ja ,ali je tako.Tu se nesto kao non-stop kontrolise ,"da nije ukradeno" a bas bih voleo da izbace statistiku koliko je plovila i penti nadjeno od ukupnog broja ukradenih :wild:.
Pre 15-tak godina ukrali mi hrastov camac koji je bio vezan za bovu kod restorana Venecija u St.Banovcima,sve sa bovom i svemerom.

I sta mislis dali je nadjen ? :diablo:

Van mreže ljubac

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 164
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #24 poslato: 06, 08, 2009, 22:52:45 posle podne »
Citat
Sto se tice prevoza camca koji je neregistrovan a vozis ga na toj prikolici,nema problema ukoliko imas "papire" za taj camac odnosno neki valjan dokaz o vlasnistvu istog (kako bi prilikom kontrole policiji mogao da dokazes da ga npr.nisi ukrao).

Ne razumem zašto mi večito moramo dokazivati da nismo nešto ukrali  :wild:
Pa zar ne treba da bude obrnuto ???
Još malo ću i za bicikli koji vozim morati da nosim račun stalno uz sebe da pokažem policiji ako me pitaju čiji je bicikli  :diablo:
To je mala dezinformacija...Panduri NEMAJU pravo da kontroliše teret,promet roba i sl,(tačno se zna koja služba može to da radi) na bilo kom vozilu,pa tako ni čamac na prikolici,a to što se oni malko kurče sa tim u fazonu " da to nije možda ukradeno negde" i sličnim forama nema uporište nigde u zakonu.Slobodno im odgovorite : DA ukrao sam a vi nadjite gde pa me onda hapsite a dotle malo živite u zabludi da sam neki strašan kriminalac...
Nemaju nikakvih prava ni da vas pitaju sta vozite u gepeku ,na prikolici i sl.Najmanje 10 puta su me to pitali i slatko sam ih isprašio.

                                             Uslovi i način zaustavljanja i pregledanja
Član 64.
Ovlašćeno službeno lice ovlašćeno je da zaustavi i izvrši pregled lica, predmeta koje lice nosi sa sobom i saobraćajnog sredstva kada je to neophodno radi
pronalaska predmeta podobnih za napad ili samopovređivanje.

Prilikom zaustavljanja ovlašćeno službeno lice, pre nego što pristupi pregledu iz stava 1. ovog člana, saopšava licu da li je zaustavljeno radi vršenja pregleda zbog preventivne kontrole, zbog njegovog ili tuđeg prekršaja ili krivičnog dela ili iz drugog bezbednosnog razloga.
Pregledom lica u smislu stava 1. ovog člana, smatra se uvid u sadržaj odeće i obuće.
Pregledom saobraćajnog sredstva u smislu stava 1. ovog člana, smatra se pregled svih otvorenih i zatvorenih prostora saobraćajnog sredstva i predmeta koji se prevoze.
Pregled predmeta koje lice nosi sa sobom obuhvata pregled predmeta koji su kod lica ili u njegovoj neposrednoj blizini ili predmeta lica po čijem se nalogu u njegovoj pratnji oni prevoze.
Pregled lica mora vršiti lice istog pola, izuzev kada je neophodan hitan pregled lica radi oduzimanja oružja ili predmeta podobnih za napad ili samopovređivanje.
Prilikom pregleda ovlašćena službena lica ovlašćena su da koriste tehnička sredstva i službenog psa.
Pri preduzimanju mera iz stava 1. ovog člana ovlašćeno službeno lice ovlašćeno je da prinudno otvori zatvoreno saobraćajno sredstvo ili predmet koji lice nosi sa sobom.
Ako postoje osnovi sumnje da lice kod sebe, u saobraćajnom sredstvu ili u predmetu koji nosi sa sobom ima predmete koji mogu poslužiti kao dokaz u krivičnom ili prekršajnom postupku, ovlašćeno službeno lice ovlašćeno je da zadrži lice do pribavljanja naloga za pretres, a najduže šest časova.

« Poslednja izmena: 06, 08, 2009, 23:12:56 posle podne ljubac »

Van mreže ljubac

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 164
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #25 poslato: 06, 08, 2009, 23:19:20 posle podne »
a evo nešto što možete da primenite u slučaju da vas teraju na vanredni tehnički pregled  (provereno u praksi)

                                                  Princip srazmernosti
                       Član 36.
Primena policijskog ovlašćenja mora biti srazmerna potrebi zbog koje se preduzima.

Primena policijskog ovlašćenja ne sme izazvati veće štetne posledice od onih koje bi nastupile da policijsko ovlašćenje nije primenjeno.

Između više policijskih ovlašćenja primeniće se ono kojim se zadatak može izvršiti sa najmanje štetnih posledica i gubljenja vremena.

Prilikom primene sredstava prinude nastojaće se da njihova upotreba bude postupna, odnosno od najlakšeg prema težem sredstvu prinude i, u svakom slučaju, uz minimum neophodne sile.


samo im recite npr da žurite na zakazani lekarski pregled i ako oni nerazumeju šta znači ovaj član neka pišu prijavu .sudija je pismen čovek on će znati...

Izvinjavam se zbog dva uzastopna posta zeza me nešto i nemogu da pišem duge postove

Van mreže 11zodiac11

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 93
  • Pol: Muškarac
    • nautidan
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #26 poslato: 07, 08, 2009, 01:16:51 pre podne »
To je clan zakona o policiji i po njemu "pandur" postupa u skladu za ovlascenjem iz tog clana tj. Zakona o policiji (malo tumacenja pri citanju) i ne pise nikakve prijave (a kako ako je nepismen?), vec utvrdjuje cinjenice (penje se na ladju, pregleda dokumenta, !brodski dnevnik, teret, putnike..."Panduri NEMAJU pravo da kontroliše teret,promet roba i sl,(tačno se zna koja služba može to da radi)!". Inace tema je zakoni i propisi a ne "o` anarhijo i drz` pandura",  ima takvih foruma pregrst na internetu, ali tebi racunar ne pise dugacke postove! Ima i pismenih pandura kojima shodno datim ovlascenjima u skladu sa zakonom o policiji i moralnim i etickim principima, lakonski i profesionalno obucenim ne bi proslo ni citanje navedenog u postu  "Nemaju nikakvih prava ni da vas pitaju sta vozite u gepeku ,na prikolici i sl.Najmanje 10 puta su me to pitali i slatko sam ih isprašio" a kamoli u praksi na terenu ako je !neko previse opusten, kaze da je lopov i sl.
Krade se nazalost i meni su krali, a kako da "pandur" ustanovi cinjenicu da li je camac na prikolici (osnova sumnje) ukraden, ako to ne proveri vizuelno, uvidom u papirne dokumente... i verbalno (recima) obavljanjem razgovora, a da to ne povredi gradjanjska prava, ponos ili vec sta lica kome se "pandur" sluzbeno obraca.
Sve sto bacimo u vodu, vratice nam se u casi. nautidan

Van mreže ljubac

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 164
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #27 poslato: 07, 08, 2009, 16:53:15 posle podne »
To je clan zakona o policiji i po njemu "pandur" postupa u skladu za ovlascenjem iz tog clana tj. Zakona o policiji (malo tumacenja pri citanju) i ne pise nikakve prijave (a kako ako je nepismen?), vec utvrdjuje cinjenice (penje se na ladju, pregleda dokumenta, !brodski dnevnik, teret, putnike..."Panduri NEMAJU pravo da kontroliše teret,promet roba i sl,(tačno se zna koja služba može to da radi)!". Inace tema je zakoni i propisi a ne "o` anarhijo i drz` pandura",  ima takvih foruma pregrst na internetu, ali tebi racunar ne pise dugacke postove! Ima i pismenih pandura kojima shodno datim ovlascenjima u skladu sa zakonom o policiji i moralnim i etickim principima, lakonski i profesionalno obucenim ne bi proslo ni citanje navedenog u postu  "Nemaju nikakvih prava ni da vas pitaju sta vozite u gepeku ,na prikolici i sl.Najmanje 10 puta su me to pitali i slatko sam ih isprašio" a kamoli u praksi na terenu ako je !neko previse opusten, kaze da je lopov i sl.
Krade se nazalost i meni su krali, a kako da "pandur" ustanovi cinjenicu da li je camac na prikolici (osnova sumnje) ukraden, ako to ne proveri vizuelno, uvidom u papirne dokumente... i verbalno (recima) obavljanjem razgovora, a da to ne povredi gradjanjska prava, ponos ili vec sta lica kome se "pandur" sluzbeno obraca.

Znam ja sta je tema ali čovek lepo pitao,bez uvrede ali ti mora da si jedan od onih pismenijih jer koristiš računar i ne bih da polemišem na forumu o tome
ali mali primer;
U mom gepeku se nalazi nešto ,izmedju ostalog, i što piše : 1.KX-TDE0111XJ DSP64 Card (built in 8 IP trunks & 16 IP PT license)
i ti oćeš da kažeš da sam ja dužan da panduru objašnjavam u 6 ujutro na autoputu šta je to ,da mi traži fakturu otkud mi to,da li nekog možda mogu da povredim sa tim ili da se samopovredim.ma ajde ...
Inače to je principijelna stvar nije bitno da li je kartica u gepeku ili čamac na prikolici.I usput imam ja malo više veza sa policijom i o zakonu o policiji znam koliko i ti ,ali isto tako imam i svoje mišljenje o svemu tome koje opet da ne širimo polemiku na ovom lepom forumu.I na kraju nema krivice dok se to ne dokaže i overi u sudu a teret dokazivanja osim u dva slučaja je na policiji

Van mreže 11zodiac11

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 93
  • Pol: Muškarac
    • nautidan
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #28 poslato: 07, 08, 2009, 21:59:35 posle podne »
Nije pitao vec je pogresno ili namerno protumacio zakon. Nema polemike za to treba sagovornik (i moj Sin od 9 god apsolitno perfektno koristi racunar) a i ovaj forum apsolutno to ne zasluzuje. Ecka/Belo Blato/Lukio Selo/Carska Bara/kotlic...10,00 am Raj na zemlji, 06,00 pandur, ha ha. Pozdrav svima.
Sve sto bacimo u vodu, vratice nam se u casi. nautidan

Van mreže ljubac

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 164
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #29 poslato: 07, 08, 2009, 22:26:42 posle podne »
Nije pitao vec je pogresno ili namerno protumacio zakon. Nema polemike za to treba sagovornik (i moj Sin od 9 god apsolitno perfektno koristi racunar) a i ovaj forum apsolutno to ne zasluzuje. Ecka/Belo Blato/Lukio Selo/Carska Bara/kotlic...10,00 am Raj na zemlji, 06,00 pandur, ha ha. Pozdrav svima.

Apsolutno ok...

nego gde je taj raj na zemlji