Autor Tema: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole  (Pročitano 39048 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #60 poslato: 04, 04, 2012, 22:04:50 posle podne »
Mnogi zeljno ocekujemo to obelezje za plovila
Lipši magarče do zelene trave...  sajkaca  Meni je obećana evo ima godina..   roll4

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #61 poslato: 04, 04, 2012, 22:37:17 posle podne »
Malo soli za ljute rane ... ffff ima svega
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže zica

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #62 poslato: 04, 04, 2012, 22:40:00 posle podne »
Ipak mi i dalje verujemo nasem kapetanu  114 kgk

Van mreže dankan

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 72
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #63 poslato: 05, 04, 2012, 16:05:38 posle podne »
Drugari imam pitanje u vezi sa registracijom camca. Naime kupio sam pasaru koja je poslednji put registrovana pre 10 godina.

Sta mi treba od papira? Imam staru plovidbenu...

Hvala!

Van mreže Stufy

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 64
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #64 poslato: 05, 04, 2012, 16:15:07 posle podne »
Ako se ne varam potrebno je prisustvo lica na koje se vodi plovilo u staroj plovidbenoj dozvoli. Makar sam ja tako radio za stari camac. Dosao je stari vlasnik dao svoju licnu kartu, potom ja moju, poplacao sam dazbine i dobio novu plovidbenu. To bese pre 4 godine u Beogradu, sad da li se nesto menjalo ili postoji alternativa ne znam.
Brad Paisley - Water

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #65 poslato: 05, 04, 2012, 17:00:40 posle podne »
Drugari imam pitanje u vezi sa registracijom camca. Naime kupio sam pasaru koja je poslednji put registrovana pre 10 godina.

Sta mi treba od papira? Imam staru plovidbenu...

Hvala!

Stara plovidbena, ugovor o kupoprodaji (overen) i potvrda o izmirenom porezu - ovo bi trebalo da je dovoljno.
Kad ovo sve imate, nije potreban bivši vlasnik.
Proverite za svaki slučaj u Kapetaniji (može i telefonom).

Van mreže Stufy

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 64
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #66 poslato: 05, 04, 2012, 17:27:02 posle podne »
Onda su mene bezveze terali da vucem coveka za rukav da dodje u kapetaniju a svu navedenu papirologiju sam imao...
Brad Paisley - Water

Van mreže dankan

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 72
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #67 poslato: 05, 04, 2012, 21:48:27 posle podne »
Hvala!

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #68 poslato: 10, 04, 2012, 14:47:26 posle podne »
Nek je sa srecom kupovina    114 k5 kgk
Marke

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #69 poslato: 10, 04, 2012, 15:31:28 posle podne »
Drugari imam pitanje u vezi sa registracijom camca. Naime kupio sam pasaru koja je poslednji put registrovana pre 10 godina.

Sta mi treba od papira? Imam staru plovidbenu...

Hvala!

najbolje ti nazovi Kapetaniju na 011/202-9900 ili 202-9906 i neka ti oni kazu sta treba
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže dankan

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 72
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #70 poslato: 10, 04, 2012, 22:07:47 posle podne »
Nek je sa srecom kupovina    114 k5 kgk
Hvala ;)

Van mreže Sci

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 212
  • www.mojaladja.com
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #71 poslato: 20, 02, 2013, 04:11:31 pre podne »
A sto se tice dozvole i knjizice za polaganje UMC - RMC, nekoliko ljudi je pomenulo da je maciji kasalj. Nemojte to olako shvatiti, ja sam recimo polagao 2003-ce i taj ispit mi je bio tezi od ispita sa fakulteta, na kojem sam inace imao prosek 9.30. Tada nije bilo nikakve sanse da se prodje laganica, ili na "foru", neki kapetan fanatik, pa jos zuri i jedva ceka da obori, poobarao je silne ljude. Imao sam pitanja iz radnog prava, koja tela cine skupstinu i slicne nebuloze. Da nisam izmedju ostalog pravnik po struci nista me ne bi povadilo. U medicinskom delu sam imao pitanje u vezi suncanice i toplotnog udara. Polagalo se pred troclanom komisijom u tri razlicite kancelarije. Secam se jednog dede, doveo unuka da polaze, a mali padne u prvoj kao i vecina ljudi. Kapetan izlazi iz kancelarije, a deda ce:"daj bre ovom mom malom da polozi, dosli smo izdaleka", sve ne verujuci da je mali zaista pao. "Kad nauci polozice", odgovori mu kapetan koji je zaista imao kriterijum kao da polazemo za kapetana nosaca aviona 4587 a0335. ":Daj bre, pa sta tu ima da se zna, ko' da je vazno, to je bre obican mali camac, nemoj da ZAJEBAVAS". Na to se kapetan brecnu i povisenim tonom rece:"pazite kako se ponasate, inace necu primiti malog sledeci mesec na polaganje, za mene je poznavanje upravljanja plovnim objektom najvaznija stvar na svetu.". Deda ukjapirao da se malo preigrao, pa se poce izvinjavati, a kapetan ode u neku kancelariju. Taj je bio strah i trepet odnda, mozda je sad snizen kriterijum, ali nesto nisam siguran. Nemojte da odete nespremni, pa da bacate pare bzvz. Nas su odveli na prakticni deo kod "Stenke", pa naidje srecom drugi kapetan i rece da od voznje nema nista, zuri kao negde, tako da mi odosmo kuci pevajuci. To je moje iskustvo iz kapetanije. Dobio sam onu, kako je zovu "plavu" knjizicu, mada je ustvari bela sa plavim sarenisem po njoj. Valjda je to ta najnovija, izdalo je ministarstvo za saobracaj i trgovinu cini mi se.
Zelim svima srecu pri polaganju.
Vozi Miskooooo.....

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #72 poslato: 02, 03, 2013, 09:26:52 pre podne »
Prva registracija plovila,od 07.02.2013,se mora izvrsiti u opstini,tj mestu prebivalista,tj kapetanija nadleznoj za tu opstinu.
Plovila koja su upisana u registre kapetanijama vam mesta prebivalista doraju do 07.02.2014 izvrsiti izmene i preregistrovati plovila.