Autor Tema: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole  (Pročitano 39045 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže 11zodiac11

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 93
  • Pol: Muškarac
    • nautidan
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #30 poslato: 08, 08, 2009, 19:44:10 posle podne »


Apsolutno ok...

nego gde je taj raj na zemlji

 :whistle:
Sve sto bacimo u vodu, vratice nam se u casi. nautidan

Van mreže Блок_64

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 4
  • www.mojaladja.com
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #31 poslato: 23, 12, 2011, 22:09:40 posle podne »
ja i mam nesto literature za polaganje kao i ostale nauticke literature ali ne poznajem nikog ko je pao na tom ispitu a da zna svih 60 slova.ako hoces iskopiracemo knjizicu

Некад било друже.Данас сам био присутан пошто сам закаснио оставили ме само да слушам од њих 7 6 је пало 1 положио.Барем у капетанији у Београду.

Van mreže brankoNV

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 7
  • www.mojaladja.com
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #32 poslato: 06, 02, 2012, 18:51:46 posle podne »
Pozdrav svima, potrebno mi je par saveta iskusnijih kolega i poznavalaca prava u vezi ove tematike, imam par tehnickih pitanja, zivim blizu jezera na Uvcu,na tim jezerima saobraća 50-60 camaca raznih kategorija, uglavnom manji gliserčići, i ribolovoacki camci, niko nikada nije registrovao nijedan camac, vecina motora (tomoske uglavnom) nemaju papire itd... verovatno sa stanovista drzave nezanimljivo podrucije za ubiranje poreza

1.da li je potrebno da i mi registrujemo camce?
2.da li je potrebno imati dozvolu za upravljanjem camcem duzine 4m,za 4 osobe,motor 8 ks?
3. gde se moze polagati,informacije o telefonu i ako ima neko kakvu skriptu  za polaganje?


HVALA SVIM POZNAVAOCIMA NA POMOCI UNAPRED :) mirna voda svima :) 25648


Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #33 poslato: 06, 02, 2012, 19:02:18 posle podne »
po pravilima ne biste smeli da budete na vodi bez polozenog, i sa tomosima koji nemaju papire...

a opet sa druge strane ne cackajte mecku pa da se dajete u trosak (registracija, porez, polaganje...)

a opet sa trece strane http://www.politika.rs/rubrike/Hronika/Stena-u-Uvachkom-jezeru-spasla-sedam-ljudi.lt.html

mislim da je bitnije da ljudi shvate da se nije igrati sa vodom ...

sto se tice tvojih pitanja:

1 DA u opstini sa dva svedoka cete dobiti papire za svakog tomosa
2 DA
3 Ovo su kontakti kapetanija pa vidi koja je najbliza : http://www.exyuberza.com/oglasi_lista.php?podkat_id=191


ali mislim da biste trebali posebnu paznju da posvetite bezbednosti

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #34 poslato: 06, 02, 2012, 19:03:26 posle podne »
btw imas negde na sajtu knjizicu za UMC pa pogledaj

Van mreže brankoNV

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 7
  • www.mojaladja.com
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #35 poslato: 06, 02, 2012, 19:12:06 posle podne »
btw imas negde na sajtu knjizicu za UMC pa pogledaj

pokusavao sam da je pronadjem,al nisam uspeo, hvala na ostalim informacijama :)... bilo je brzo i ekspresno

Van mreže barbanesa

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 998
  • Pol: Muškarac
    • Lence
  • Brod tip: Metalni
  • Marina: Dsrv Karaburma
  • Veličina: 9,5m
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #36 poslato: 06, 02, 2012, 20:19:05 posle podne »
Ne brini doci ce oni kad tad.Prosle godine su bili na jezeru blizu Kraljeva i pokaznjavali masu ljudi.. tamburanje
Niko od njih nije imao nikakva dokumenta za boravak na vodi.. puke
Blago onom ko mlad poludi ceo mu zivot u veselju prodje

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #37 poslato: 06, 02, 2012, 23:04:24 posle podne »
pokusacu da iskopam pa kacim u ovu temu !

Van mreže brankoNV

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 7
  • www.mojaladja.com
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #38 poslato: 06, 02, 2012, 23:59:33 posle podne »
Ne brini doci ce oni kad tad.Prosle godine su bili na jezeru blizu Kraljeva i pokaznjavali masu ljudi.. tamburanje
Niko od njih nije imao nikakva dokumenta za boravak na vodi.. puke

slazem se da treba  pravila vaze za sve,al ovde nikada niko nije registrovao nijedan camac, mislim da mora da postoji neki organ koji ce to da radi, ne mogu ja registrovati moj camac u beogradu i voziti ga ovde, a prebivaliste mi je ovde, mislim kao sto ima smederevo, novi sad, beograd, apatin itd...... tako bi morao neko i ovde to da radi, a taj neko ne postoji. Ne volim da se cimam sa murijom niti inspektorima koje kakvim ni za kakve pare na svetu, kad imam sve papire samo ih OŠTRO pogledam, malo se pravim kao lud nemam pojam sta mi traze, kao nemam nista  no , pa onda sve izvadim od papira  j1  ha i dodam pun gas :)

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #39 poslato: 07, 02, 2012, 01:07:42 pre podne »
nisam siguran , ali da bi mogli da ti pregledaju papire po zakonu to moze samo kapetanije koje tamo nema znaci mirni ste,
u beogradu je kapetanija to prebacila na recnu policiju koje tamo ponovo nema , znaci opet ste mirni ...

cutite i vozite i obratite paznju na bezbednost , pogotovo sa tomosima koji su stari motori a to jezero nije za igranje koliko shvatam ....

Van mreže brankoNV

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 7
  • www.mojaladja.com
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #40 poslato: 07, 02, 2012, 09:44:18 pre podne »
Nijedna vodena povrsina nije za zezanje, jezera su opasna pogotovu kad dune vetar, znaju talasi biti i po metar visine, obicno sve nesrece dolaze zbog budalastina, nepaznje, kur...evitog ponasanja na vodi, i uvek obavezno zbog alkohola....ta nesreca je tada dogodila sa tim uzicanima, i ne pamtim kad je bila jos neka,pretovarnen camac, nisu sedali u camcu nego hodali i gajba piva, i naravno problem se desi....hvala na  pomoci, al voleo bih imati tu knjizicu makar u elektronskoj formi, pa ko ima nek posalje,bicu zahvalan,ako je potrebno i platiti za istu.  357

Van mreže Bucho

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 300
  • Pol: Muškarac
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #41 poslato: 07, 02, 2012, 10:44:52 pre podne »
Komsija, za nase podrucje je nadlezna kapetanija u Sremskoj Mitrovici. Pa ako si dovoljno lud (posten) ti zapali u Sr. Mitrovicu sa sve camcem i obavi to. Jos ponesi desetak-petnaest hiljadarki da drzavi platis, pa sledece godine opet. Salim se, dolazi kapetan iz Mitrovice po pozivu(ako ima desetak camaca za registraciju ili za polaganje). Prosle godine je dolazio jednom ili dva puta na Perucac zbog registracije splavova i polaganja ispita. Ali s obzirom da nema ko da kontrolise, nije mi jasno sto si zapeo da registrujes camac. Vozi i uzivaj. Mozda se i sretnemo na jezeru. Ja dodjem malo na KOKU a malo na Perucac a inace sam Uzicanin. Poznaces me po zastavici MOJA LADJA.  114 114

Van mreže brankoNV

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 7
  • www.mojaladja.com
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #42 poslato: 07, 02, 2012, 23:30:28 posle podne »
Ma, nisam ja bas toliko revnosan da izmirim drzavi njene namete, nego sam hteo cisto da se informisem, da me ne zaustavljaju ribocuvari i traze koje kakve papire,a posto nisam ni ribolovac doci cu u iskusenje da  tamburanje pa bolje da znam svoja prava i obaveze....vidimo se na Kokinom brodu vozim gliser rocca rubis srecno kone

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #43 poslato: 31, 03, 2012, 11:50:47 pre podne »
Koja je donja granica za polaganje za UMC, sin mi ima 15 godina i hoce da polaze.  cap
Kapetane ima li negde na sajtu (nisam je nasao) te knjizice za polaganje za UMC?  114  sha
Marke

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Pravilni8k o plovidbenoj dozvoli i Uputstvo za dobijanje plovidbene dozvole
« Odgovor #44 poslato: 31, 03, 2012, 21:04:56 posle podne »
donja granica 16 god.
U fazi sam narezivanja CD-a koji sam dobio od kapetana Butirića iz kapetanije Titel.
Gledaćemo da postavimo na sajt ,kako bi zainteresovani mogli da preuzmu po potrebi.