Autor Tema: Pomoc oko izrade limenog camca  (Pročitano 16823 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kojot

  • Gost
Pomoc oko izrade limenog camca
« poslato: 27, 07, 2009, 12:05:55 posle podne »
Postovani,
Kao sto sam u predstavljanju naveo zelja mi je da izradim camac od lima pa me interesuju Vasa iskustva.
Manje vise camac bi trebalo da bude u stilu bigfoot, dunas, ili slicnih camaca, znaci tabanas do 5-5,5 metara, e sada
imam iskustva u limariji/ posedujem sve alate i radionicu / medutim u samoj izradi camaca ne.
Ono sto me interesuje je: nacrt iliti plan, debljina lima, broj rebara i od koje debljine materijala....itd.Znaci uopsteno sve.

Bilo kakve sugestije i predloge prihvatam, i bilo bi mi drago da se ukljuce u diskusiju ljudi koji su vec odradili slicne camce.

Hvala svima unapred
Pozdrav

Kojot

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
Odg: Pomoc oko izrade limenog camca
« Odgovor #1 poslato: 27, 07, 2009, 14:25:28 posle podne »
Sa kojim motorom mislis da ga teras i za sta ce ti sluziti prevashodno ?

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Pomoc oko izrade limenog camca
« Odgovor #2 poslato: 28, 07, 2009, 02:00:20 pre podne »
dobro kaze Aka, metar u tuke pa merenje... ujedno nemoj se ograniciti na metalne camce, znam camac koji je od metala a uzor mu je bio Dunas.... totalno ok varijanta....

ono sto je bitno da su svi domaci camci rezultat pokusaja i promasaja a ne istrazivanja i znanja, tako da i ako malo omanes nije strasno..

Van mreže budayu

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
  • Pol: Muškarac
Odg: Pomoc oko izrade limenog camca
« Odgovor #3 poslato: 28, 07, 2009, 15:06:54 posle podne »
molim da mi se objasni izraz   >kontrasvans>

Van mreže budayu

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
  • Pol: Muškarac
Odg: Pomoc oko izrade limenog camca
« Odgovor #4 poslato: 28, 07, 2009, 22:53:50 posle podne »
hvala sad mi je jasno... :good: :drinks:

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
Odg: Pomoc oko izrade limenog camca
« Odgovor #5 poslato: 30, 07, 2009, 09:26:53 pre podne »
Sto se tog suzavanja tice mozda nebi bilo lose da pogledas neki pravi smederevac kako stoji na vodi.Cisto zbog proporcija da nebi mnogo lutao.Ja nisam majstor ali sam isti imao 4 godine i uzivao u njemu.Kad kazem "pravi smederevac" mislim na onaj sto se fabricki pravi u SPIN-u u Smederevu a po njemu mnogi "majstori" prave sve i svasta pa na kraju to ne samo sto ne izgleda nikako nego nije ni podvozan itd.

On je duzine 5,85 m , u tabanu 1 m na najsirem delu , visina stranice ako se secam oko 40-45 cm , a sirina gore 1,44 m .
Kazem nebi bilo lose da "snimis" to uglovanje rebara u odnosu na dno da nebi se desilo da lici na sanduk cime povecavas gaz....

Mozda ce neki majstor dati bolje objasnjenje ali ja ti ovo pricam iz iskustva iz voznje istog.


Van mreže shomi

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • Pol: Muškarac
Odg: Pomoc oko izrade limenog camca
« Odgovor #6 poslato: 30, 07, 2009, 18:16:37 posle podne »
A u toku rada crtaj i na papir i kotiraj, pa kad zavrsis stavi plan na forum, da pomognes nekom sledecem ko kao ti krene da pravi camac  :smile:
MPE

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Pomoc oko izrade limenog camca
« Odgovor #7 poslato: 07, 08, 2009, 00:02:55 pre podne »
Evo probao sam da nacrtam nesto , kako Vam se svidja:
 

digni spic jos u vis... dule je na regati primetio da sto idemo nizvodnije gde su veci talasu spic je sve vislji ... znaci nema veze sto nema talasa kod nas ali kada dodju valja imati visok spic.

Van mreže Pantic Dragan 68

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 9
  • www.mojaladja.com
Odg: Pomoc oko izrade limenog camca
« Odgovor #8 poslato: 23, 01, 2010, 17:28:28 posle podne »
Pozdrav ljudi`moze li mi neko objasniti tri stvari u vezi met.camca!
reci*svans i kontrasvans* -upustanje ili isturanje krmenog dela a zavisi od korita camca KAKO? , druga stvar je-stranica na koju se kaci penta mora biti koliko visine da bi pasovala tomos pen. a da bi je najbolje iskoristili(sve se ovo odnosi na camac smeder.)
 Treca stvar je-Zoki iz Pazove je objasnio nacin kako da izvari table lima a ja pitam da li se moze i da li je dobro spajati-variti- table po sirini a pre toga isavijati tako da patos bude 1m a stranice po 0.5m sto se tice srednjeg dela a kasnije ojacati s nekom kutijastom cevi i na kraju ubaciti rasponke i izvariti.Pozdrav i unapred zahvalan.       

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Pomoc oko izrade limenog camca
« Odgovor #9 poslato: 23, 01, 2010, 17:41:07 posle podne »