Autor Tema: Termovizija  (Pročitano 5503 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže skipper

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 879
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
???: Termovizija
« Odgovor #15 poslato: 02, 03, 2009, 11:10:11 pre podne »
ono što sam video kod Pere, vala funkcioniše i po magli.

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
???: Termovizija
« Odgovor #16 poslato: 02, 03, 2009, 15:14:14 posle podne »
jeste, izleciva je. najbolja terapija je vreme i domaca rakija od divlje kruske.
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže Pera GARMIN

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 724
  • Pol: Muškarac
???: Termovizija
« Odgovor #17 poslato: 05, 03, 2009, 23:02:16 posle podne »
Sonar, GPS, karta, Radar... pa onda: Termovizija, Radio stanica, AIS transponder....

Muzika za moje uši !  :yahoo:

Van mreže Željoni

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 731
  • Pol: Muškarac
???: Termovizija
« Odgovor #18 poslato: 05, 03, 2009, 23:08:19 posle podne »
Pero evo društvo me nateralo da pitam šta bi sa slikama i komentarima Zagrebačkog sajma. Inače smo na splavu I JAKO JE VESELO , Dunja samo tako klizi uz Tozovca......

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
???: Termovizija
« Odgovor #19 poslato: 05, 03, 2009, 23:37:15 posle podne »
Svidja mi se night vision kamera, ja imam SONY handycam koji ima tu opciju, probacu bas dali moze da se meri sa ovom uopste, ova je stvarno odlicna. 
Marke

Van mreže Pera GARMIN

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 724
  • Pol: Muškarac
???: Termovizija
« Odgovor #20 poslato: 05, 03, 2009, 23:42:42 posle podne »
Zeljoni,
danas sam se vratio iz Hanovera...  :wild:
Ne smem ništa da obećavam, ali ću se potruditi da sredim te slike iz Zagreba i postavim ih za vikend...

Marke,
Nightvision radi pojačavajući ambijentalno svetlo, ili (d)osvetljavajući infracrvenim svetlom.
Thermalvision radi mereći temperaturne razlike objekata ispred sebe. Malo se razlikuje tehnologija, ali se rezultati mnogo razlikuju... I cena :(
Običan analogni night vision je sjajna spravica za bro pretraživanje oko broda i pogled na blisku površinu vode. Iako je dosa jeftiniji od digitalnog uopšte nije loše rešenje. Digitalni nightvision je bolji za veće daljine i za osmatranje u mirovanju. Obično ga prati i veće povećanje (4x) ali pomalo umara oko kod gledanja zbog velike razlike kontrasta u viziru i okruženju. Thermalvision je jako detaljan na malim i srednjim dometima i podjednako efikasan po danu i u totalnom mraku. Na velikim daljinama je najefikasiniji radar.

Van mreže skipper

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 879
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
(Nema teme)
« Odgovor #21 poslato: 20, 04, 2009, 18:38:27 posle podne »
Flir teromovizijska kamera sa Garmin GPS ploterom 3006 C izvanredna konbinacija, na čamcima Granične policije Srbije.

Van mreže skipper

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 879
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Termovizija
« Odgovor #22 poslato: 22, 04, 2009, 14:49:50 posle podne »
Komanda Flir kamere

Van mreže ljubac

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 164
Odg: ???: Termovizija
« Odgovor #23 poslato: 27, 07, 2009, 22:01:15 posle podne »

Marke,
Nightvision radi pojačavajući ambijentalno svetlo, ili (d)osvetljavajući infracrvenim svetlom.
Thermalvision radi mereći temperaturne razlike objekata ispred sebe. Malo se razlikuje tehnologija, ali se rezultati mnogo razlikuju... I cena :(
Običan analogni night vision je sjajna spravica za bro pretraživanje oko broda i pogled na blisku površinu vode. Iako je dosa jeftiniji od digitalnog uopšte nije loše rešenje. Digitalni nightvision je bolji za veće daljine i za osmatranje u mirovanju. Obično ga prati i veće povećanje (4x) ali pomalo umara oko kod gledanja zbog velike razlike kontrasta u viziru i okruženju. Thermalvision je jako detaljan na malim i srednjim dometima i podjednako efikasan po danu i u totalnom mraku. Na velikim daljinama je najefikasiniji radar.

I da se malo nadovežem ono što razlikuje Flira(izmedju ostalog i zato su toliko skupe ) od bilo koje druge kombinacije da klasičnim ICkamerama sa kojima sam experimentisao je fantastična žiro stabilizacija.Klasične kamere pri velikim zumovima i makar malo talasa su praktično neupotrebljive.

Van mreže Pera GARMIN

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 724
  • Pol: Muškarac
Odg: Termovizija
« Odgovor #24 poslato: 29, 07, 2009, 10:49:18 pre podne »
ljubac,
ovaj konkretan model FLIR-a nema žiro stabilizaciju.
Voyager serija, koja je u žirostabilisanom kućištu, sa dva termalna senzora i jednom "običnom" kamerom, košta oko 67.000€ (+PDV i ostalo...)