Autor Tema: Dozvole za 2010  (Pročitano 14905 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže rade

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 483
  • Pol: Muškarac
Odg: Dozvole za 2010
« Odgovor #60 poslato: 13, 02, 2010, 14:41:03 posle podne »
Dobro je sto je ribocuvar zasticen kao sluzbeno lice ali je lose sto onda ima pravo pretresa,oni ce izgleda biti kao buduca komunalna policija.Uglavnom zakon je po mom vise nego dobar.

Van mreže Radojković

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 193
  • Pol: Muškarac
Odg: Dozvole za 2010
« Odgovor #61 poslato: 13, 02, 2010, 15:25:55 posle podne »
Dobro je sto je ribocuvar zasticen kao sluzbeno lice ali je lose sto onda ima pravo pretresa,oni ce izgleda biti kao buduca komunalna policija.Uglavnom zakon je po mom vise nego dobar.
Pa vecina zakona je uglavnom dobra ,uvek nekog vise pogadja a nekog manje samo je problem postovanje istih tih zakona kako od strane ovlascenih lica  tako jos i vise druge strane.Sta vredi zakon ako ga prvo ne postuju i primenjuju ribocuvari ili ga selektivno primenjuju.Moj slucaj prosle godine okolina Panceva-Dunav posle jos jednog jutra i bezuspesnog pecanja nekoliko kidanja pribora zbog mreza u po bela dana vracam se kuci besan kad iza mene dolete niotkuda neki tip u zelenom i ne predstavivsi se zakaci se za moj camac i kaze kontrola ulova-sta si upecao?Ja besan zbog mreza koje nalazim skoro svaki put kad izadjem na vodu kazem da se samo vozim po dunavu i da setam pecaljke ,a on gleda moje stapove i kaze da nije tacno /na njegovo insistiranje kazem mu da nisam nista upecao taj dan a ni prethodnih nekoliko i to zbog mreza koje stoje dan i noc na tih par mesta dobrih za pecanje i da nekoliko puta prodjose vukuci mrezu doticni sa jednog od splavova nekih 100m od nas i da od 15-tak camaca vezanih za splav ni jedan nije registrovan itd.itd i pokazem mu mrezu kako viri iz vode on se prodra na mene i rece da ga mreze ne interesuju okrete se i ode (prodje pored one sto viri iz vode).STA RECI NA TAKVE ribocuvare koji su u vecini slucajeva u dosluhu sa lopovima i ostalima??
Napominjem da su me za 10g samo 3 puta kontrolisali za dozvolu za pecanje a kupujem je redovno a za camac ,registraciju nikad.Opste je poznato i to je rasireno u celoj nasoj drzavi da se svi "ONI" jako dobro poznaju izmedju sebe i  ne diraju se .Sto se tice upisivanja ulova ni tu nema problema posto sam prosle godine od 30-tak izlazaka imao samo 10-tak riba vrednih pomena a pecam vise od 20g i nije da ne znam.Samo je pitanje da li ce mi verovati....  :shout:

Van mreže rade

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 483
  • Pol: Muškarac
Odg: Dozvole za 2010
« Odgovor #62 poslato: 13, 02, 2010, 15:33:45 posle podne »
Verovatno ce veci broj ribocuvara otpasti pri polaganju ispita a verovatno ce i nesto nauciti.Moram biti optimista nekako je lepse verovati u bajke.

Van mreže Radojković

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 193
  • Pol: Muškarac
Odg: Dozvole za 2010
« Odgovor #63 poslato: 13, 02, 2010, 18:51:25 posle podne »
Postujem prave alase i ribare ali da su bas tako bespomocni i da ne mogu da prezive nisam siguran.Ovaj deo oko Panceva mislim da je najsiromasniji sa ribom pa ipak na pijaci ima svega.Ako je kg smudja 300-400din soma isto tu negde a imaju ih u mrezi dosta, par kila dnevno vrlo lako isplati sve troskove + bela riba koja ima malu cenu od stotinak dinara.Da ne pricamo da je nizvodno mnogo bogatije i ima mnogo vise ribe(znaju svi koji su isli da pecaju u Dubovac recimo) cak i ovi trgovci idu u Dubovac za ribu.E tek tamo je zarada mnogo veca.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Dozvole za 2010
« Odgovor #64 poslato: 13, 02, 2010, 22:48:08 posle podne »
a sto se 5-6 alasa ne udruze u jednu firmu i pokriju troskove ? taj deo mi nije jasan

Van mreže colonelo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 319
  • BG-023 B
Odg: Dozvole za 2010
« Odgovor #65 poslato: 14, 02, 2010, 00:28:20 pre podne »
a sto se 5-6 alasa ne udruze u jednu firmu i pokriju troskove ? taj deo mi nije jasan

Ma kakvo udruzivanje? :nono: ZABRANITI potpuno privredni ribolov i resen je problem. :diablo: :diablo:
Bolje je ziveti sam nego sa budalama

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: Dozvole za 2010
« Odgovor #66 poslato: 14, 02, 2010, 00:43:44 pre podne »
nije problem zabraniti privredni ribolov ,niti podici cenu dozvole, ni zabraniti pecanje iz camca. nego koce to sve kontrolisati i sprovoditi po tom njihovom zakonu opet ce nadrljati oni koji cine najmanju stetu.
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže colonelo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 319
  • BG-023 B
Odg: Dozvole za 2010
« Odgovor #67 poslato: 14, 02, 2010, 13:21:41 posle podne »
Ljudi ako se zabrani privredni ribolov, svaki od nas sportskih ribolovaca moze da prijavi bilo kakvu aktivnost sa mrezama. Samo treba zakonom zapretiti visoke kazne i stvar je resena.
Bolje je ziveti sam nego sa budalama

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Dozvole za 2010
« Odgovor #68 poslato: 14, 02, 2010, 16:16:16 posle podne »
gospodo draga.skoro je izmisljen termin za radnju koja je odavno bila u delu i glavama postenih ljudi i pravih ljubitelja PRIRODE.kazu samoodrzivi razvoj.e sad izmislili ko toplu vodu pa nikom nista.probajte da saznate neki podatak,koliko je ribara-privrednih bilo pocetkom proslog veka na ovim nasim prostorima.ima navodi postavljeni tekstovi mike alasa pa izvolte.eto prilike.kad iz oskudnih clanaka pohvatamo zakljucke shvatimo da ih je bilo najmanje 3-5puta vise kao i da su koristili mnogo ozbiljnije alate od ovih sad.i sta je zakljucak?privredni ribolov bi trebalo da se obavlja na delovima vodene povrsine gde takva aktivnost ne bi ostavljala trajne i nenadoknadive posledice.posto je dunav sputan raznim nasipima i branama,smanjene su i povrsine koje sluze za nesmetan mrest riba i sklonista od velikih voda,predatora i kozna jos cega.da ne duzim sve smo unistili pa sad pogresnim redom pokusavamo da "ispravimo" stetu.u kužnoj vodi riba ne raste.bilo bi jako velika steta da se privredni resursi namerno unistavaju i ne iskoriscavaju ali to nam je stvarnost.pogledajte korov na nasim njivama.naravno zabraniti pr.ribolov na vodama koje svojim prirodnim prirastom nisu za to dane,kao i odrediti kvote i broj ribara.sa dobrim zakonom kojio se postuje ......eh o cemu ja to??
i da dodam,u truloj i glupoj,necivilizovanoj drzavi svajcarskoj privredni ribolov  nije zabranjen,a nikad nije ni bio.sto bi se reklo sta oni znaju

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Dozvole za 2010
« Odgovor #69 poslato: 14, 02, 2010, 22:59:16 posle podne »
stari vs moderni ribari ....

stari ribari su radili u krugu oko 2km od mesta gde im je camac suvise je zamorno bilo ploviti, moredni ribari imaju camce kokji idu po 15, 20 , 30 km na cas .. moze da zivi u beogradu a baca mrezu u vinci ... ovo znaci da je odmah van gradova bilo mesta gde ribari nikada nisu zabacili , a samim time su to bila velika mrestilista....


u pravi je i ovo sto peca kaze.. mislim da beograd ima preko 100km urbanizovane obale (sava, dunav leva i desna strana) gde riba nema sanse da se mresti...

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Dozvole za 2010
« Odgovor #70 poslato: 15, 02, 2010, 01:42:36 pre podne »
bas u pomenutoj knjizi,pod nazivom Ribarstvo se govori o kilometrima alata i enormnim,za nase danasnje pojmove,kolicinama ribe.to nije ni bitno,nego se krade bre.i truje.i sta sve ne radi.svi dobro znamo sta je posredi

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Dozvole za 2010
« Odgovor #71 poslato: 15, 02, 2010, 02:06:58 pre podne »
ljudi oce meni neko da kaze gde u Beogradu da kupim ovu dozvolu ?

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Dozvole za 2010
« Odgovor #72 poslato: 15, 02, 2010, 07:42:04 pre podne »
ljudi oce meni neko da kaze gde u Beogradu da kupim ovu dozvolu ?
Gde,kako,koliko i gde sa njom mogu bez problema da pecam?

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Dozvole za 2010
« Odgovor #73 poslato: 15, 02, 2010, 10:13:49 pre podne »
I bi ministar Dulic na B92 i ne rece nista pametno!Rece da budemo strpljivi i da ce se pecati i iz camca i iz vode(njegove reci)ali da cemo za pecanje iz camca placati skuplje dozvole!! :suicide:
Mislim da on nije puno upucen u nas problem i da su ovo pisali saradnici koji moraju da opravdaju platu koju primaju za nerad!Naravno,nijedan od njih nije u zivotu pecao!!! :aikido:
http://www.b92.net/radio/najava.php?id=664
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Dozvole za 2010
« Odgovor #74 poslato: 15, 02, 2010, 10:32:37 pre podne »
sad ga nece zvati duze vreme povodom tog pitanja, to je televizijski princip....  bilo bi idelno kada bi smo za metar dana otisli do b92 i poducili voditeljku o cemu se zaista radi da i ona zna gde da pritisne...

a to za skuplje dozvole .. sta ja kupim za pecanje sa obale a onda kupim jos jednu za pecanje sa camca?

ko mi garantuje da necu morati da kupujem i trecu dozvolu ako pecam na levoj obali dunava ???