Autor Tema: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO  (Pročitano 110068 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Oklop

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 23
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #90 poslato: 20, 12, 2010, 10:57:46 pre podne »
Стварно ради, прошло је из цуга.

Јесте, ово је први те врсте, који се ради код Драгана у радионици.
У београду су урађена два дужа (12,5 м), са сличним коритом, има негде слика на форуму.
За цену, питајте Драгана (026 662 298,  063 701 8151)

Ко каже да није пескиран и офарбан. За савијање не питај.

У Београду, знам да сечење ради Џип комерц, ласером до дужине од 4м, а плазмом, мислим, и преко 6м.
Цена је пролетос била 120д\метар, за плазму је, чини ми се нешто скупље.
Ово је сечено у Смедереву, радионица Митрашиновић.
« Poslednja izmena: 20, 12, 2010, 11:28:59 pre podne Oklop »

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #91 poslato: 20, 12, 2010, 11:13:31 pre podne »
Sve ovo izgleda dobro!Samo ima ono jedno ali......koliko se da videti sa fotografija MALA TERASA!!!Vecina nas provodi veliki deo vremena na terasi camca a koliko vidim ova terasa je terasica!Dajte joj jos metar!! :) :good: :)
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Oklop

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 23
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #92 poslato: 20, 12, 2010, 11:33:51 pre podne »
Деда, примедба се уважава.
Да ли је сада добро.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #93 poslato: 20, 12, 2010, 11:45:44 pre podne »
Neverovatno!
Deda samo u tri reči stavi primedbu i nedostatak otklonjen!

Deda, hitno javite mom šefu da je moja plata mala!!!

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #94 poslato: 20, 12, 2010, 11:59:15 pre podne »
Jeste ali....... :lol:

Nije isti camac!! :lol:

Ajd malo ozbiljno,na slikama sa kojih kopirate terasa je veca.Nije to primedba vise je konstatacija!Primedbe moze da iznese onaj ko pravi camac!Ako mi se ne dopada alat u ruke pa sam pravi!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Oklop

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 23
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #95 poslato: 20, 12, 2010, 12:47:43 posle podne »
Извињавам се за збрку коју сам направио. Јос осећам последице од јуче.
Тачно је, у питању су два различита чамца. Овај други, је наведен као пример хибридног начина рада, пола нумеричка машина, (корито), а пола брусилица, (надградња), по методу....Радимо по слики...
Да мало разјаснимо, ево га и други чамац рађен хибридно. Корито је исто, Робертс, 9,86м сечено плазмом, а надградња је рађена по цртежу, скици, слици и жељама власника.
Ако са сећате, то је оно што је - гурало воду.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #96 poslato: 20, 12, 2010, 13:10:24 posle podne »
bravo momci !

iako sam bio kriticar Draganovog rada ove slike i podaci koje si izneo su pomakli moje misljenje ka pozitivnom !

fala Bogu da je jedan od nasih majstora krenuo da radi camce po projektu i uz pomoc racunara !!!

Van mreže Профа

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 2156
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com & www.mojaladja.net
    • http://www.mojaladja.net/
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #97 poslato: 21, 12, 2010, 00:09:13 pre podne »
Фотографије говоре доста о вама, иако вјероватно имате довољно купаца мислим да би требали порадити на маркетингу. Знате како кажу, кога нема на интернету као и да не постоји.

Гњурење рода које сте помињали можда и не дјелује толико страшно, јер мотори који их погоне нису за глисирање истих,мада, да ли постоји могућност да је услед промјене распореда и изгледа надградње како сте навели"...Радимо по слики, а испада до мојега." дошло до промјене распореда масе што би могло изазвати гњурење.

Судећи према приказаним фотографијама, радионица заиста израђује разне врсте корита што заиста потврђује да у Србији има све више озбиљних мајстора и радионица...

Само напријед. :good:
Профа

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #98 poslato: 21, 12, 2010, 00:51:04 pre podne »
 :pioneer:

Što se tiče poznavanja nautike, ja sam u pravom smislu đak prvak i imao bi pitanje koje će možda mnogima izgledati glupo :

- Da li postoji bilo koji proizvođač čamaca i jahti kod nas a da ima poznate karakteristike onogo što nudi. U prevodu, ako bi otišao kod nekog majstora i on mi kaže da radi recimo pet korita, da li ima i podatke kako će se ponašati sa različitim motorima, nadgradnjama i opterećenjem. Nešto slično kao u autoindustriji - taj i taj auto sa takvim i takvim motorom ide tako i tako i troši toliko i toliko....
ili se dešava da kupiš korito koje ti se otprilike sviđa, nabaciš neki motor koji ti se zalomio....pa šta ti Bog da.

Priča bi se svela na to da neko ko ima određenu raspoloživu količinu novaca i hoće da kupi plovilo, može unapred da zna šta će imati.
Kod nas je izgleda još uvek pipanje u mraku pa se zato i dešava da neko naruči ili kupi nešto što samo liči na njegove želje, a kada se posle par plovidbi ispostavi da je to sve drugo samo ne ono što je planirao - ljubimac ide na doboš.

Voleo bi kada bi mogao da odem kod proizvođača, pogledam nekakav katalog sa slikama i karakteristikama i odaberem ono što
bi zadovoljilo većinu mojih potreba za novac koji mogu da odvojim.

Zašto bi ovo bilo previše ?
Deda Zoran

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #99 poslato: 21, 12, 2010, 01:10:31 pre podne »

Zašto bi ovo bilo previše ?

zato sto je ovo srbija... djena recimo zadnjih par godina pravi isto korito koje je modifikovano korito HRABRI, ali menja stabilitet i uranjanja sa raznim tipovima kabina prema zahtevu kupca sto menja sve ostale karakteristike...
ni jedan majstor nece sesti sa tobom i popricati gde ces motor, gde ces vodu, gde ces gorivo i slicno ...a posle kliknuti misem par puta po ekranu i reci ti koliko brzo ce da ide ...

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #100 poslato: 21, 12, 2010, 08:30:28 pre podne »

Zašto bi ovo bilo previše ?

zato sto je ovo srbija... djena recimo zadnjih par godina pravi isto korito koje je modifikovano korito HRABRI, ali menja stabilitet i uranjanja sa raznim tipovima kabina prema zahtevu kupca sto menja sve ostale karakteristike...
ni jedan majstor nece sesti sa tobom i popricati gde ces motor, gde ces vodu, gde ces gorivo i slicno ...a posle kliknuti misem par puta po ekranu i reci ti koliko brzo ce da ide ...

Nije to zato što "je ovo Srbija", već zato što smo mi malkice nerealni.
To što Zoran traži, zahteva da se vrše kalkulacije sa barem nekoliko različitih opcija, i naravno, probne plovidbe sa raznim nadgradnjama, raznim tipovima motora, promenjenim težištima itd.
E ljudi moji-TO KOŠTA!
Takav način poslovanja imaju firme kao što su Cranchi, Sunseeker, i da ne nabrajam dalje.  Znate i sami. Ulaznica u taj svet je 200.000 evra!
Stvar je, dakle, u tome što mi imamo nedovoljnu količinu raspoloživog novca za takav tretman.

Kao da si ušao u hotel sa 5 zvezdica, i tražiš kompletnu uslugu, a imaš samo 20 evra u džepu! :taunt:


 
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže bugi

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 643
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Galija Visnjica
  • Veličina: 5.25
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #101 poslato: 21, 12, 2010, 09:07:23 pre podne »
Svasta sam video na Dunavu u zadnjih par godina
Neki brodovi guraju vodu,neki su nestabilni,neki neprakticni a najvise je onih koji slupljaju alge u marinama
Svako od nas bi ponesto svoje dodao ili promenio na svakom brodu
Meni je iskreno svaki od ovih brodova deluje i vise nego odlicno...

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #102 poslato: 21, 12, 2010, 10:06:50 pre podne »
 :good:

Neko me je pogrešno razumeo. Ja sigurno nisam od onih koji mogu da izvade 200.000 i bace na sto za tako nešto.
Oni koji tako mogu da urade obično malo vremena provedu na vodi.

Činjenica je da većina majstora koji rade korita znaju kako koje korito velikih firmi ide i kako se ponaša u raznim uslovima. Koliki je problem da neko pametan odabere par korita i da se, što bi rekli naši, UZME MUSTRA.
Tamo se može videti većina detalja, kakva su rebra, gde su i koliki rezervoari, gde se i kakav motor postavlja, kakva nadgradnja......
Ono što određuje poznate karakteristike ne treba dirati, odnosno svaka promena bi išla na dušu naručioca ili majstora.Otprilike
kao u autoindustriji, šasija se ne dira a ostalo ide poželji slušalaca, ali opet samo u okviru mogućih ponuda.

Da se malo vratimo na početak, a po meni je to PROJEKAT. Normalno je da to košta, ali bi i normalno bilo da projektant koji dobro barata materijom izdefiniše sve nepoznate i da se izdimenzioniše svaki bitan  detalj a da pri tome naručilac tačno zna šta time dobija
i kako će se plovilo ponašati na vodi.

Najlakše nam je reći "ovo je Srbija" i to pokriva sve gluposti i javašluke. Po meni, onaj proizvođač koji bude prihvatio neki normalan način rada imaće posla i uspeha i moći će ponosno da ispisuje svoje ime na belim lađama, ostali će i dalje biti samo bravari i varioci.
Uopšte ne podcenjujem ulogu vrsnih majstora, na protiv, imaju najveće šanse da sa najmanje truda značajno poprave svoj način rada, a na opšte zadovoljstvo kupaca.



Deda Zoran

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #103 poslato: 21, 12, 2010, 10:21:07 pre podne »
 :good:

Samo još da se dopunim :

- Ni projekti ne bi morali da budu skupi ako bi se rcimo išlo na TIPSKE PROJEKTE, nešto kao u građevinarstvu.

Ko kaže da jedan projekat valja samo za jednog kupca. Možda bi moglo i da se recimo tri ili pet kupaca dogovore i kupe JEDAN projekat samo sa više kopija a da time ispunjavaju zahteve kapetanije i mogu da znaju šta će imati.

Da sam ja inženjer i projektant uradio bi upravo tako, napravio bi recimo desetak različitih projekata, krstio ih, i prodavao ih po nekim normalnim cenama, a ako nekome baš ni jedan projekat ne odgovara a ima para neka naruči unikatan i skup.
Deda Zoran

Van mreže medvedicibgd

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 252
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #104 poslato: 21, 12, 2010, 11:10:38 pre podne »
Postoji tu jedan drugi problem,a to su u stvari srpska posla,jedan kupi projekat a 100 ih fotokopira pa onda ne postoji finansijski efekat kod ing.Najveci problem sto ing ne mogu da zastite intelektualna prava. :good: :drinks: