Autor Tema: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO  (Pročitano 110037 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #30 poslato: 13, 01, 2010, 21:25:37 posle podne »
jako je korektan netrazi nista nerazumno moze i parcijalno stvar je dogovora ako hoces camac sad i odmah ima to svoju cenu .Ono sto sam ja primetio kod njega i sto se pokazalo najbolje a i on tako voli das za pocetak 30-40 posto ,onda dodjes obidjes brod malo se konsultujete obicno zove kad sklopi celo korito das 10-20%,onda radi kabinu kad sklopi dodjes obidjes 10-20% sminka doterivanje dorada zajebi  i kad dodjes da ga vozis pregled i ostala isplat 20-30%.to je red velicine od 40 do 60 dana u zavisnosti sta pravis.
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #31 poslato: 13, 01, 2010, 23:24:57 posle podne »
neznam,radi sa sinom ima oko50 god,nekad radio u prostoru firme POBEDA sada u vecoj hali,naglo mu se povecao obim posla u poslednje 2god
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #32 poslato: 14, 01, 2010, 01:23:00 pre podne »
Razloge za to treba tražiti u "prekomernoj" težini.
Bruce Roberts pravi brodiće koji mogu štošta da izdrže, pa i hir vlasnika da sa njima zapuca preko otvorenog mora, i pritom izdrži svaku oluju koja može da se digne!

Realno, za Dunav to nije potrebno, jednostavno nikad nećeš naleteti na talas veći od metar, metar i po.
Ne bih se slozio...Da si se kojim slucajem zadesio okolo Rama po nevremenu mislim da bi tvoj odgovor bio drugaciji,stavarno nije sala...

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #33 poslato: 14, 01, 2010, 08:08:34 pre podne »
Čak i po najvećem nevremenu, ne verujem da talasi na Ramu prelaze metar i po (kao da je to malo?!), a bilo koji ozbiljno napravljen brodić jednostavno ne sme da ima problema sa takvim talasima.
A prošao sam preko Rama letos, bilo je dosta vetra i talasa, pa nisam video ništa naročito.
Veće talase sam prošao kod Belegiša i Surduka, i par salauka.

Sa bilo kojim ozbiljnim koritom, od 6m ili veće, i dobrim, pouzdanim motorom, Dunav nije problem.
Dunav jeste velika reka i zaslužuje respekt, ali je ipak samo reka!

"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #34 poslato: 14, 01, 2010, 08:55:16 pre podne »
Čak i po najvećem nevremenu, ne verujem da talasi na Ramu prelaze metar i po (kao da je to malo?!), a bilo koji ozbiljno napravljen brodić jednostavno ne sme da ima problema sa takvim talasima.
A prošao sam preko Rama letos, bilo je dosta vetra i talasa, pa nisam video ništa naročito.
Veće talase sam prošao kod Belegiša i Surduka, i par salauka.

Sa bilo kojim ozbiljnim koritom, od 6m ili veće, i dobrim, pouzdanim motorom, Dunav nije problem.
Dunav jeste velika reka i zaslužuje respekt, ali je ipak samo reka!
Sale,uz svo uvazavanje,nisi u pravu!!Ako ljudi sa 30-40 godina iskustva respektuju Ram i o njemu govore sa postovanjem i blagim stahom,to je znak da je u pitanju "crna tacka"!!Mada,ima i gori mesta ako je u pitanju nevreme!!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #35 poslato: 14, 01, 2010, 09:21:48 pre podne »
Ni ne kažem da Ram treba shvatiti olako,  i ja poštujem Dunav, ali isto tako ti ljudi, bez obzira na količinu iskustva, ako plove u tabanašima, onda su ograničeni sposobnostima svog plovila.
Moj post se odnosi na to da ako imaš neki gliser kao Duletova Petra ili Mišin Benetau, jednostavno nema čega da se plašiš- ni na Ramu!
Sigurno da i najbolji brod zahteva iskusnog skipera, a nevreme ne oprašta početničke greške.
Ali to nije do plovila.
 
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #36 poslato: 14, 01, 2010, 10:35:34 pre podne »
U Ramu talasi znaju u jakim olujama da dostignu visinu i 5 (pet) metara...da razbacaju brodove i barže na sve strane,pa kad se smiri oluja brodari idu i traže svoje barže...svi alati popucaju, ma totalni haos...Bio sam u Ramu sa brodom "Panonija" i slušao sam od iskusnih ljudi razne priče...
Dunav je veoma nezgodan na nekim svojim delovima i treba biti jako oprezen...

jednostavno Dunav se mora poštovati..
Dunav je moje more.....

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #37 poslato: 14, 01, 2010, 10:58:29 pre podne »
Eh, to bi voleo da doživim, ali ne na Zeki! :taunt:
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #38 poslato: 14, 01, 2010, 11:01:55 pre podne »
U Ramu talasi znaju u jakim olujama da dostignu visinu i 5 (pet) metara...da razbacaju brodove i barže na sve strane,pa kad se smiri oluja brodari idu i traže svoje barže...svi alati popucaju, ma totalni haos...Bio sam u Ramu sa brodom "Panonija" i slušao sam od iskusnih ljudi razne priče...
Dunav je veoma nezgodan na nekim svojim delovima i treba biti jako oprezen...

jednostavno Dunav se mora poštovati..

upravo dok sam bio na Klisi posada mi je pricala da uopste nije za zezanje... i da je i njima velika frka kada krene oluja iako nemaju barze vec je brod iz jednog "komada" to jest trupa...

druga stvar... iskustvo ...  sta znaci iskustvo ako oluja krene za 5 minuta sto nije retko a ja imam ladju od 6 tona sa onakvim egijama i nalazim se na sred dunava.... ici ka obali da me talasi razbiju ili ostati na matici da me talasi lome... i koliko ladja moze da opstane u tim uslovima ?

u ovoj zemlji su mnogo standardi niski pa i u ladjarskoj industriji .. jednostavno brod od 10 metara ne sme imati egije od "L" profila .. jednostavno to nije normalno pa debljina lima i egija (3+4mm) je samo 1 mm deblja od projektovane debljine lima bez egija na standardnim plovilima bilo gde u inostranstvu ...


btw bruce pravi brodove za kanale i reke pa i u njima rebra su rebra a ne "L" profili

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #39 poslato: 14, 01, 2010, 13:13:54 posle podne »
Realno, za Dunav to nije potrebno, jednostavno nikad nećeš naleteti na talas veći od metar, metar i po.

Matori, uopste nisi upravu jer si ovo uputio Kapetanu. Pa on je na Dunavu doziveo artiljerijski napad sa obale, naleteo na pregradjen Dunav, sidrio se na mestima gde je za sidro potrebno 200 metara kanapa, a to su samo manje interesantni delovi njegovog dnevnika.  On talase od metar i po i ne racuna za talase :)  :) :)
   
Ja mislim da bi Kapetan trebalo da nabavi Brusa, ali da modifikuje korito otvorima za topove, da bi mogao da uzvrati paljbu, a ne da bega i cik cak kao prosle godine.  :)
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #40 poslato: 14, 01, 2010, 13:26:48 posle podne »
ceo put je bio cik cak :) nikad se ne zna da li je neprijatelj presao reku ...  i nisam sidrio na 200 metara  :on_the_quiet:

Van mreže Gorio

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 167
  • Pol: Muškarac
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #41 poslato: 14, 01, 2010, 15:25:11 posle podne »
U Ramu talasi znaju u jakim olujama da dostignu visinu i 5 (pet) metara...da razbacaju brodove i barže na sve strane,pa kad se smiri oluja brodari idu i traže svoje barže...svi alati popucaju, ma totalni haos...Bio sam u Ramu sa brodom "Panonija" i slušao sam od iskusnih ljudi razne priče...
Dunav je veoma nezgodan na nekim svojim delovima i treba biti jako oprezen...

jednostavno Dunav se mora poštovati..
U Ramu 5 metera??????? Mozda u duzinu ali u visinu nema sanse.A brodove rasturi vetar a ne da ih talasi razbacaju,nego vetar.Bio sam ja 2008 kod rama sa mojom sikljom od 6,4 metra i tomosom 4,imas slike u temi salauka,talasi su stvarno bili veliki ali 5 metara bas nesto i neverujem.
Dunav moje more Zemun moj grad!!!!!!!!!!!!

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #42 poslato: 14, 01, 2010, 16:59:05 posle podne »
U Ramu talasi znaju u jakim olujama da dostignu visinu i 5 (pet) metara...da razbacaju brodove i barže na sve strane,pa kad se smiri oluja brodari idu i traže svoje barže...svi alati popucaju, ma totalni haos...Bio sam u Ramu sa brodom "Panonija" i slušao sam od iskusnih ljudi razne priče...
Dunav je veoma nezgodan na nekim svojim delovima i treba biti jako oprezen...

jednostavno Dunav se mora poštovati..
U Ramu 5 metera??????? Mozda u duzinu ali u visinu nema sanse.A brodove rasturi vetar a ne da ih talasi razbacaju,nego vetar.Bio sam ja 2008 kod rama sa mojom sikljom od 6,4 metra i tomosom 4,imas slike u temi salauka,talasi su stvarno bili veliki ali 5 metara bas nesto i neverujem.
Mozda tada nisu,ali poenta cele price je da mogu biti... :agree:

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #43 poslato: 14, 01, 2010, 17:50:31 posle podne »
U Ramu talasi znaju u jakim olujama da dostignu visinu i 5 (pet) metara...da razbacaju brodove i barže na sve strane,pa kad se smiri oluja brodari idu i traže svoje barže...svi alati popucaju, ma totalni haos...Bio sam u Ramu sa brodom "Panonija" i slušao sam od iskusnih ljudi razne priče...
Dunav je veoma nezgodan na nekim svojim delovima i treba biti jako oprezen...

jednostavno Dunav se mora poštovati..
U Ramu 5 metera??????? Mozda u duzinu ali u visinu nema sanse.A brodove rasturi vetar a ne da ih talasi razbacaju,nego vetar.Bio sam ja 2008 kod rama sa mojom sikljom od 6,4 metra i tomosom 4,imas slike u temi salauka,talasi su stvarno bili veliki ali 5 metara bas nesto i neverujem.

Gorio, ja nisam doziveo tako nesto,ali ljudi koji jesu su mi pricali,a radi se o iskusnim brodarima
a ko zna koji vetar je duvao kad si ti bio,i to je bitno,odakle vetar duva
Dunav je moje more.....

Van mreže Gorio

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 167
  • Pol: Muškarac
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #44 poslato: 14, 01, 2010, 18:10:15 posle podne »
Pa duvala je takozvana kosava,i talasi su bili stvarno veliki.Neki kabinas sa blagim v koritom i da je u spic i nema nikakvih problema.Ako mmotor nezakaze  :suicide:
Dunav moje more Zemun moj grad!!!!!!!!!!!!