Autor Tema: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO  (Pročitano 111195 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #210 poslato: 13, 11, 2011, 21:51:55 posle podne »

         Alo bre Kapetane.Mani se Buse vise ako boga znas,pa oterao si ga!
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #211 poslato: 14, 11, 2011, 00:06:28 pre podne »
ne bih se slozio sa tobom , dobro je njemu tamo gde je  :good:

Van mreže kemppi

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 424
  • Pol: Muškarac
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #212 poslato: 15, 11, 2011, 13:00:51 posle podne »
Stvarno ne razumem Kapetane,oterao si coveka,pa opet provociras.Koji je smisao terati kvalitetne clanove?

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #213 poslato: 16, 11, 2011, 11:05:24 pre podne »
ja ne vidim da sam ga oterao , covek je sam nasao gde ce da prodaje svoje proizvode i presao, ujedno je trazio da mu ovde ostane podforum kao reklama , ja sam mu tu zelju naravno ispunio ...

ne vidim ni jedan momenat gde sam ja ispao nefer...  takozvani "sukob" je nastao oko price koje se moze svesti na "inzinjeri brodogradnje vs varioci/bravari " gde sam ja zastupao prvu grupaciju a on drugu  ...

inace kada sam postavio taj link za busu, mislim da sam dan pre ili istog dana bio kod njega u radnji (on morao da izadje pa smo se culi telefonom) i zvucao je ok , iskreno mislio sam da se opet igra varijanti "ocu kakim necu kakim" jer je to jednom dvaput vec uradio... (otisao pa se vratio)...

sto se mene tice iako je trazio nisam brisao njegov nalog i poruke jer bih onda automatski pobrisao i tehnonautiku , dacin nalog nije diran  jer daca nikada nije trazio nista slicno, a posto je momak punoletan nisam se obazirao na busin zahtev povodom tog naloga , a i daca je recimo juce bio online , tako da busina prica ne pije vodu i mislim da sam dobro postupio po tom pitanju... ja mislim da ce tu doci do raspodele izmedju njih dvojice po forumima , i to mi je ok

sve u svemu ja ne vidim da smo busa i ja u zavadi/svadji ili nesto trece , kada smo se culi pre par dana nije tako ni zvucalo a i pazario sam neke kanape i klocer tom prilikom, tako da ne vidim da je zbog svadje otisao a kamoli da sam ga ja oterao ...

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #214 poslato: 16, 11, 2011, 11:46:23 pre podne »
Do sada nisam hteo da se mesam u ovu "igranku" al da i ja kazem neku!!Po hiljaditi put tvrdim da smo mi mnogo teski ljudi !! Kada neko ne potvrdjuje nase misljenje spremni smo da udjemo u sukob po svaku cenu.Nije Busa nesto posebno pomogao Draganu svojim zauzimanjem za njega niti je Kapetan odmogao!Uvek ce majstori imati , vise-manje musterija.Neko ce kod Dragana , neko kod Kacintate a neko kod Soleta.Mogu se voditi bilo kakve kampanje ali odluku donosi novcanik!!On i niko drugi!!Po meni , glavni razlog ovog neslaganja misljenja lezi u tome sto je Busa camac radio za prijatelja koji verovatno prati ovaj forum.Jasno je i verovatno da ce covek pitati Busu kod kakvog dundjera ti to pravis camac!!!Da sam ja bio na Businom mestu pozvao bih Kapetana i objasnio o cemu se radi i zamolio da mi ne rusi prijateljstvo!Mozda Busin drugar ima limitiran budjet i on mora da se snalazi u tim ogranicenjima!!Kako da ode kod Soleta i trazi brod za 5000 eura kada toliko , recimo , kosta samo Soletov rad!U toj situaciji je Dragan logican izbor. Samo ima ta mala zackoljica , mnogo smo bre zajeban narod!Tvrdoglavi do bola i na svoju stetu!!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #215 poslato: 16, 11, 2011, 12:06:12 posle podne »
Ala ga je opravio,svaka mu cast,ostali samo dugmici :lol: :lol: :lol:
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže dača

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 113
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #216 poslato: 17, 11, 2011, 11:23:10 pre podne »
Nije moj Barba ali se zavrsava jedan takav za mog dobrog prijatelja koji zivi u nemackoj i koji je izrazio zelju da mu ja pomognem oko odabira brodica za njegove potrebe u srbiji (koje se svode na 40-ak  dana godisnje,a ostalo vreme meni na obavezu).Naravno njegov budzet sa kompletnim enterijerom i motorima ,akumulatori ,upravljacki mehanizam....(znaci ful) je 10soma evra . Njegovi zahtevi su bili sledeci : da sve bude novo i da taj brodic limarski odradi Dragan smederevo(jer je vec provodio vreme na nekim njegovim camcima).Naravno posto je prijatelj ja udjoh u igranku samo tako i sada se cesem jer i pored svih mojih kombinacija naravno to ce biti jako tesko.
Elem , po nezvanicnoj prici ljudi ciji je camac su zadovoljni sa draganovim radovima i plovnim karakteristikama broda ali imaju problem sa novim stabilnim motorom pa ga verovatno voze na pomocni .

Cale nikoga nije ni nasta nagovarao iz posta se vidi da je covek sam trazio Dragana takodje nema sta da krije .Trazio je da se obrise njegov nalog ali da se nebrise radnja vec da se samo zatvore teme .Ipak je obrisana i radnja . Takodje pre brisanje radnje prebacena je bila u podforum sa nazivom OLUPINE ako se smatra da je nasa radnja olupina onda nije on taj koji "hoce kaki -nece kaki " nego je neko ovde ko mnogo kaki i prica jedno a radi drugo .Neozbiljnost nekih stvari prevazisla meru u nekim postovima ,osim ako nije bile neke namere da tako i ispadne

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #217 poslato: 17, 11, 2011, 11:39:13 pre podne »
daco to su neistine...

1 Radnja nije obrisana vec stoji dole gde je bila

2 za OLUPINE sam mu licno objasnio da je to deo foruma gde idu spasene teme kada se desi pucanje baze, ja sam tamo pomerio na par sati i zaboravio da udarim oznaku HIDE (sakrij) kada sam radio update .. pa se zato videlo ... ali posle je vraceno kao sto je bilo taj period je trajao mozda 12 sati i bio je u toku noci ... ne vidim uopste razlog da se to uzima sada za zlo kada sam busi sve putem telefona objasnio , osim ako namera tvoga posta nije maliciozna ili ti busa nije rekao da sam mu em poslao SMS em obavestio preko fona, u tom slucaju ok...


jedino sto nisam hteo da radim jeste zakljucavanje tema, posto ih ima dosta a ne mogu sve automatski da se zakljucaju, tako da bih izgubio dosta vremena dok sve to zavrsim ... a ujedno nisam hteo ni tvoj nalog da brisem .. eto dve stvari nisam ucinio po njegovoj zelji ...

ovo "nece kaki oce kaki" ne bih da komentarisem mislim da je svima jasno zasto su njegovi zahtevi bili bas ovakvi kakve ih i ti navodis...

Van mreže dača

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 113
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #218 poslato: 17, 11, 2011, 11:54:57 pre podne »
radnja se tek sada pojavila medju ostalim radnjama inace do sada nije bila vidljiva (provereno sa vise kompijutera) zasto ne znam ali nije ni bitno Jeste kapetane culi ste se i naravno da nije ljut ni on ni ja ali sve sto ispada oko nase radnje a u nekim cudnim postovima daje negativno misljenje pa se zato i povukao .Ima suvise cudan splet nekih okolnosti sa brisanjem ,prebacivanjem pa se nevide gde bi trebalo ...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #219 poslato: 17, 11, 2011, 12:04:08 posle podne »
vidi to je paranoja i ne bih se mesao u to ....

sto se radnje tice mozda je HIDE zezao sad sam se logovao kao obican user i sve radi kako treba ...

ma nije meni nista problem , samo mi nije jasno zasto tebe potura a kada se vidimo i pricamo sve ok... pa bio si svedok sad pre nedelju dana kada smo se culi telefonom i kada sam bio u radnji.. nije mi jasno zasto u dirketnj komunikaciji sve bude ok a posle neka deseta prica...

ajd ziv bio i da zavrsavamo ovu pricu ...

Van mreže dača

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 113
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #220 poslato: 17, 11, 2011, 12:48:45 posle podne »
naravno da je sve ok  i nema paranoje i niko ne potura nikoga . opet zamena teza on nema pojma sta pisem a pisem zato sto se kaze da ima radnje a u stvari nije je bilo do malopre  :smile:

Van mreže igorbos

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 417
  • Pol: Muškarac
  • Mirno more nikada nije stvorilo dobrog mornara.
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #221 poslato: 17, 11, 2011, 14:13:37 posle podne »
Ovo je sad vec spanska serija! Jos samo grom da pukne u ovu temu i bice kompletan dozivljaj! :diablo:
Igor

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #222 poslato: 17, 11, 2011, 17:46:47 posle podne »
procisticu temu ali moram ostavim par slika :






Van mreže industrijski dizajner

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
  • www.mojaladja.com
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #223 poslato: 06, 01, 2012, 13:01:54 posle podne »
Zorane,

Problem je profesionalizam u Srbiji. Proizvodjac bi trebao da se specializuje za 2-3 korita sa razlicitim karakteristikama i da za njih ima 2 do 3 optimalne varijante. Da ih je ispitao i da kad kupac dodje kod njega on vec ima varijante koje su ispitane i da zna njihove performanse (kao sto se to radi u autoindustriji).
Onda proizvodjac postaje profesionalac zaa tu oblast i moze da podigne cenu, a sa odredjivanjem programa onda ima i preciznu kalkulaciju u ceni (a ne kao na pijaci).
Tad moze da radi na svom imenu i reklami! ;)
ALI nasi ljudi vole da kazu da mogu SVE da naprve, a sa malom cenom (sto govori da ne garantuje za kvalitet produkta), a onda je logicno da ne moze da se reklamira jer ne zna ni sta radi, pa nema ni sa cim da se reklamira i ostaje samo jedan obican majstor za lokalne potrebe :( na zalost.
Tako da to nema veze sa "Srbijom" nego sa Srbima. ;)

Milos

P.S. Znam da bi svaki od tih majstora voleli da im plovilo naruci neki "Nemac"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #224 poslato: 06, 01, 2012, 18:49:53 posle podne »
milose dobro dosao , moram priznati da se slazem , ali to je samo prvi korak... SVAKI proizvodjac mora imati telefon makar jednog projektanta koji ce da garantuje performanse. e to je vec posao i takvim koracima izlazimo iz Srbistana...

a onda dolazimo do nasih projektanata koji su skuplji od bruca robertsa... (provereno veruj mi ...)