Autor Tema: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO  (Pročitano 111700 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #180 poslato: 14, 09, 2011, 07:53:49 pre podne »
E smem i ja malo?!  :lol: :taunt:

Kao prvo, crveno-beli brod na slikan na suvom, sa bow-thrusterom, i crveno-beli brodić na vodi nemaju isto korito. Prvi ima pravo V korito, u nekoj polu-deplasmanskoj verziji, a ovaj drugi ima taban korito, ili neki blagi V,  kao Zokijevi čamci.

Zato, ovo što Kapetan priča, ta ima smisla samo kod prvog korita, jer će to korito u deplasmanskoj plovidbi stvarno dobiti na brzini i stabilnosti, jer će povećati oplakanu površinu boka i dna korita i smanjiti vrtloženje vode (pod uslovom da je krma pravilno oblikovana).
Ovo taban korito, praktično nema oplakane bokove, zbog veoma malog gaza, tako da tu produženje krme ne donosi skoro ništa.

Treće, time što ćeš napraviti terasu i izmaknuti motor jedno metar iza krme, ne donosi najčešće takođe ništa, tj. ima smisla samo kod korita koja su jako švancovana, jer tada smanjuje kavitaciju i vrtloženje vode oko elise, što dovodi do efikasnijeg pogona.
Daleko je bolje motor pomeriti što je više moguće prema pramcu ( rešenje kao kod npr. Varia 19), čime se praktično simulira efikasnost osovinskog voda, a osovinski vod je tata za vanbrodske- što se efikasnosti tiče. O drugim prednostima i nedostacima je već sve rečeno....

Jasno da su sve naši graditeljski poduhvati već u startu osuđeni na propast- zbog nedovoljnih finansija.
Većina ima i pretanke limove i debelo preslabe motore!
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #181 poslato: 14, 09, 2011, 18:02:09 posle podne »
ja nikada nisam osporavao kapetanovu pricu o projektu ali sam uvek pricao isto sto je i odisej naveo .STA CE MENI KAMION DA SE VOZIM PO GRADU SAM SA ZENOM . ?
i sale neradi se o istom koritu moje korito je skroz ravno .
Brodic AŽBAHA II sa mog kluba pravljena je 94 god OD TRGOVACKOG LIMA 3MM KOD DRAGANA i pre mesec dana je radjena naravno kao i do sada svake 4 godine smirglanje i farbenje, NISTA NIJE PROPAO LIM ALI SVAKE GODINE MENJA PROTEKTORE TAKO DA KAPETANE NEMOGU DA TI DOZVOLIM DA MI PLASIRAS TU PRICU KOJA NIJE U MOJOJ PRAKSI TACNA. :diablo:
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #182 poslato: 14, 09, 2011, 18:10:30 posle podne »
to sto govoris o malom procentu  starijih camaca  ima veze samo sa nemarom vlasnika istih i nista vise.
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #183 poslato: 14, 09, 2011, 20:35:10 posle podne »
Ej bre kud ćeš bolji čamac za 5000e i na njemu ne treba tražiti zamerke! Ako hoćeš kvalitet odna se treba ispružiti, a za vikendaša je ovo premija! Lično se ne bi bunio da ima ovakav čamac.

Van mreže Labud 1258

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 427
  • Pol: Muškarac
  • Ko ne voli karanfile ne treba da živi
    • Revir 2
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #184 poslato: 14, 09, 2011, 21:40:35 posle podne »
U NS ih ima podosta preko 20 godine starosti ( za koje sigurno znam ) a bome i preko 30 leta. Šta je toliko velik problem debljina ako se održava kako treba, tj peskarenje i prave farbe. Na kraju ako je vlasnik lenj ( kao jedan naš forumaš) pa ladju ne vadi duže vreme, onda uloži koju stotinu ( zavisi od korita ) zameni deo tabana i teraj opet.

Ni 5 mm nije dosta ako nemaš u planu održavanje  :smile:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16691
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #185 poslato: 15, 09, 2011, 16:06:37 posle podne »
peskarenje je abrazivni postupa i tanji lim poprilicno.. samim time nije najpametnije, naravno ima skupljih varijanti koje nisu abrazivne ali nije o njima rec...

@vuk materijal da taj camac bude kako treba bi kostao 10% vise i neka ruke kostaju isto toliko i imao bi covek pravi camac ovako ima katastrofu ...


Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16691
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #186 poslato: 15, 09, 2011, 16:09:39 posle podne »
Citat
Brodic AŽBAHA II sa mog kluba pravljena je 94 god OD TRGOVACKOG LIMA 3MM KOD DRAGANA i pre mesec dana je radjena naravno kao i do sada svake 4 godine smirglanje i farbenje, NISTA NIJE PROPAO LIM ALI SVAKE GODINE MENJA PROTEKTORE TAKO DA KAPETANE NEMOGU DA TI DOZVOLIM DA MI PLASIRAS TU PRICU KOJA NIJE U MOJOJ PRAKSI TACNA. :diablo:

koji ste uredjal koristili za "NISTA NIJE PROPAO LIM" ili je to onako od oka kako i dolikuje nasim prilikama?

ja ne videh mesto ni za pasivni (protektori) ili za aktivnu zastitu od rdje ?

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #187 poslato: 27, 09, 2011, 21:25:42 posle podne »
Busa, jel tvoj ovaj beli camac za crvenom straftom u marini 4. juli? Gledao sam ga u subotu i mogu ti reci da mi se poprilicno svidja i ovako nezavrsen. Nema ondulacija i rad mi deluje dobro (mada sam laik). Ne svidja mi se samo nacin startovanja motora, ono ruka u sklop motora.
Jes da mi korito na suvom deluje kao zasiljeni sifonjer, ali u vodi nije uopste cemerno.  Jel imas neke zamerke do sada? (naravno ako je camac tvoj)
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #188 poslato: 27, 09, 2011, 21:50:55 posle podne »
Nije moj Barba ali se zavrsava jedan takav za mog dobrog prijatelja koji zivi u nemackoj i koji je izrazio zelju da mu ja pomognem oko odabira brodica za njegove potrebe u srbiji (koje se svode na 40-ak  dana godisnje,a ostalo vreme meni na obavezu).Naravno njegov budzet sa kompletnim enterijerom i motorima ,akumulatori ,upravljacki mehanizam....(znaci ful) je 10soma evra . Njegovi zahtevi su bili sledeci : da sve bude novo i da taj brodic limarski odradi Dragan smederevo(jer je vec provodio vreme na nekim njegovim camcima).Naravno posto je prijatelj ja udjoh u igranku samo tako i sada se cesem jer i pored svih mojih kombinacija naravno to ce biti jako tesko.
Elem , po nezvanicnoj prici ljudi ciji je camac su zadovoljni sa draganovim radovima i plovnim karakteristikama broda ali imaju problem sa novim stabilnim motorom pa ga verovatno voze na pomocni .
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #189 poslato: 27, 09, 2011, 22:01:26 posle podne »
OK, hvala. Znaci 12000 - 15000e bez kombinacija.  :sorry:

"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #190 poslato: 27, 09, 2011, 22:33:52 posle podne »
ma barba imao sam dve  musterije u nekom razmaku od 3-4 meseca sa indeticnim plovilima jedan se hvali da je sve zavrsio sto mu treba za 9000 evra a drugi je kukao da je pukao 12000 evra a da jos nije malte ne dosao ni do pola . Ja nisam video ni jedno plovilo da utvrdim razliku koja je sigurno postojala ali verovatno su potrebe u detaljima i estetici bile te koje su napravile ovu prevagu : rasveta kina ili original led ,stari akumulator ili solarni panel sa modulom i novi zel akumulatori, par kineskih prekidaca ili tabla koju je pravio jeri ili bane struja,johnson 9,9 iz 82 god ili yamaha 25 HT, jeftina nitro boja ili poliuretan..... :download:  :suicide:
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže eni blue

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 339
  • www.mojaladja.com
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #191 poslato: 28, 09, 2011, 06:41:54 pre podne »
INZINJER, vidim ja da ces ti postati strucnjak i da ces uskoro uzeti aparat za varenje i poceti da peckas brodice, samo pripremi puuunooo pakovanja zvaki :download:

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #192 poslato: 11, 10, 2011, 20:45:39 posle podne »
postavi cu samo jednu novu sliku  iz Draganove radionice 
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #193 poslato: 11, 10, 2011, 20:48:18 posle podne »
ALI NOVOST JE TO DA JE LUNA PRODAO BROD ZA 300000 ILI 35000 EVRA I DA SE UZURBANO ZAVRSAVA DRUGI KOJI JE DANAS SLIKAN ?!?!?!?
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #194 poslato: 12, 10, 2011, 09:03:01 pre podne »
Ne bi rek'o,meni se cini da je ovo isti camac,a prica o prodaji mozda uvod u prodaju ovog sa ovom,po mome,prevelikom kobilicom  :preved:,za ovo korito.Nece taj moci brze od 10-11 kmh,dok ne prebaci 200-250ks,vec smo pisali o tome ,onomad.
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala