Autor Tema: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO  (Pročitano 110053 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #15 poslato: 13, 01, 2010, 10:56:42 pre podne »
Nesto mi deluje da ovakav pramac skoro i da ne gura vodu,cak naprotiv...

Van mreže Gorio

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 167
  • Pol: Muškarac
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #16 poslato: 13, 01, 2010, 11:01:24 pre podne »
sa spicom samim razgrce vodu sto je normalno,ali onda onaj deo gde prelazi u blaze v korito,tu voda udara kao luda i dosta gura vodu.
Dunav moje more Zemun moj grad!!!!!!!!!!!!

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #17 poslato: 13, 01, 2010, 11:49:20 pre podne »
Aha, znam na sta mislis, ja bih rekao da je to cena kombinovanog dizajna. Mada to ne bi trebalo da bude bas toliki problem, ali ako si se licno uverio, sta da ti kazem, ili tabanas ili deplasmanac.

Meni je ovaj crveni (osn. boja) bas lep. Da je tri puta jeftiniji kupio bih ga sutra, ali ovako mogu samo da :read:
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #18 poslato: 13, 01, 2010, 13:42:36 posle podne »
ovakvo korito negura vodu nego je razbacuje, to što ti vidiš je voda koja je udarom u pramac podignuta i razbijena "razbacana".Dali si obratio pažnju na talase koje takvo korito pravi? vrlo mali talasi ,dok tabanaš pravi mnogo veće talase jer koliko ispred sebe gura toliko iza sebe povlači vodu. Vizuelno samo izgleda da "V" korito gura vodu, u stvari je "razgrće" (princip pluga koji ore)

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #19 poslato: 13, 01, 2010, 13:55:26 posle podne »
ima jos jedan problem .. ako pogledate strane konstruktore oni na ovakve camce stave motore od 200 konja... e mi stavimo 60 konja i posle nam djavo kriv kada gura vodu ...

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #20 poslato: 13, 01, 2010, 14:49:11 posle podne »
Pa nije baš.... na ovakvo korito nema smisla stavljati 200ks, jer se ne dobija ništa.
Stvar je u tome što se čamci dužine do 10-15m u svetu veoma retko prave kao čisti deplasmanci, to su uglavnom polu-deplasmanci, kojima jači motori obezbeđuju mogućnost glisiranja. Ovi čamci ne bi glisirali ni sa 600 ks! Možda taj tabanaš!  :dance:

Problem je poznat , a to je teoretska brzina korita kod deplasmanaca, koja direktno ovisi od dužine korita i od odnosa dužine i širine korita.
Ova korita guraju vodu zato što im se prednji V prebrzo obara prema sredini korita, što je iznuđeno rešenje, da bi bili stabilni. Jednostavno su prekratki.
Ako hoćete dobro deplasmansko korito, pogledajte korito bilo koje jedrilice slične dužine, i obratite pažnju na  pramčani deo i na oblik celog korita, i pod kojim uglom se korito širi.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #21 poslato: 13, 01, 2010, 15:33:03 posle podne »
sale pogledaj link

http://www.bruceroberts.com/public/HTML/descriptions/Coastworker25_description.htm

ima i "grdjih korita" .... pa koriste jake motore i idu od 8 do 25 cvorova... evo naprimer Atlantic





pogledaj kako je tu korito ... a motor preporuceni 250 - 1000 konja sa cim dostize brzinu od 25 cvorova...


i ovo me takodje kod nasih majstora nervira.... pogledajte rebra kako izgledaju kod stranih konstruktora...



a kod nas ovako....




Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #22 poslato: 13, 01, 2010, 18:20:57 posle podne »
Kap, to nisu deplasmanci već gliseri, odnosno polu-deplasmanska korita

Čisto da ne bude zabune- i Bruce ih označava kao Semi-displacement ili Planning hulls.
Pritom je 8 čvorova  max. brzina za polu-deplasmanca, a 25 čvorova postiže gliserska verzija, ako ima dovoljno konjića!  :preved:

Kapetane, znam tvoju dilemu, ti si u stvari gliseraš, ali si "zaveden" u deplasmance!
Samo da znaš, upravo ti Bruceovi projekti su dokaz, nigde ne piše da gliser ne sme da bude metalni! :taunt:

Taj Atlantic gore je gliser, zato i ima tako ojačano dno i uzdužna ukrućenja, deplasmancu takva ojačanja nisu potrebna
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #23 poslato: 13, 01, 2010, 19:42:51 posle podne »
nista ne skode ovakva rebra deplasmancu .... a slazem se za semideplasman, ali opet pogledaj koje motore gura u deplasmanski rezim...

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #24 poslato: 13, 01, 2010, 19:49:32 posle podne »
Razloge za to treba tražiti u "prekomernoj" težini.
Bruce Roberts pravi brodiće koji mogu štošta da izdrže, pa i hir vlasnika da sa njima zapuca preko otvorenog mora, i pritom izdrži svaku oluju koja može da se digne!

Realno, za Dunav to nije potrebno, jednostavno nikad nećeš naleteti na talas veći od metar, metar i po.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #25 poslato: 13, 01, 2010, 19:57:08 posle podne »
a kad krenem nizvodno ?  ma ako kaze bruce  5 6 mm ja nema sta da razmisljam ...

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #26 poslato: 13, 01, 2010, 20:52:14 posle podne »
ama strucnjaci ovo je dragan iz smedereva covek koji kaze donesi projekat ja pravim isto to.Onda oni kazu ali ti nama prepravi to i to i to i to i naravno to vise nije to. pa sam kap je negde reka da svaki srbin moze biti i selektor i premijer i ministar. Moj cilj je bio da samo pokazem sta covek radi sa brusilicom i aparatom za varenje i nista vise od tehnike a i nema tu nekog filozofiranja kod njega :PROJEKAT JE TVOJ I JA PRAVIM ONO STO TI TRAZIS. A ne ko vecina majstora mnogo price a korito talasasto ili krov ima neke grbe ili ga radi 3meseca. On je od novembra uradio 3 broda u proseku od 9 m i 3 manja.Da cujem koji je majstor u predhodna 2 meseca uradio 2broda i naravno nikoga nisam cuo koje radio kod njega da se zalio na rad cak naprotiv . Jedini zajeb je bio kada im uradi nesto sto oni traze pa im se posle to isto nesvidja.Bilo je ljudi koji su trazili da im uradi po projektu brod za 5000 evra koji se preko radi za 8000evra pa nemoze to jos kod nas.I nemam ja nikakav dil sa njim samo sam video kako radi ,koliko radi,koliko je bilo ljudi zadovoljno sa njim pa nadjoh svrsishodnost da ga malo izreklamiram.
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #27 poslato: 13, 01, 2010, 21:00:15 posle podne »
znam likove koji su njegovo korito ofarbano i picnuto gledali na vodi sa razdaljine od 10 m i hteli da se klade da je plasticno. toliko je to dobro ispeglano i jos nesto njegov lim nigde i nikad nezvace.
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #28 poslato: 13, 01, 2010, 21:03:50 posle podne »
na osnovu slika koje si nam poslao,stavrno dobro izgleda... i po meni je dobar majstor  :good:

ako ima još slika,slobodno ih stavljaj
Dunav je moje more.....

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #29 poslato: 13, 01, 2010, 21:06:55 posle podne »
Ma matori kakve veze ima sve da i imaš dil sa njim :)

Meni ovo na slikama zaista deluje dobro i pedantno vidi se nekako i po hangaru da je ozbiljnija priča od većine. Jel znaš kakvi su uslovi sa plaćanjem jel traži novac unapred ili ide kapara?