Autor Tema: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO  (Pročitano 110042 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Oklop

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 23
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #105 poslato: 21, 12, 2010, 11:39:18 pre podne »
У току је израда типских пројеката, дужине између 8 и 10 метара.
Хвала за подршку.
Поздрав од екипе.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #106 poslato: 21, 12, 2010, 11:49:17 pre podne »
Ono iza su pomocne radnice? :dance:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #107 poslato: 21, 12, 2010, 12:02:18 posle podne »
 :good:

Vidi ti šta Deda gleda, :lol: :lol: jel' to ono - i deda bi sine..... :heat:

Ako ima još raspoložive posade iz pozadine.... :party: :party:
Deda Zoran

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #108 poslato: 21, 12, 2010, 12:07:01 posle podne »
Izgleda blesavo,ali meni pomaze! :)
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #109 poslato: 21, 12, 2010, 12:11:48 posle podne »
Ono iza su pomocne radnice? :dance:

deda to su "mustre" za krivine na koritima  :good:

oklop svaka cast ako ste krenuli u izrade projekata  :good: to je jedini ispravan nacin za ovaj posao! i neka bude neredne godine podaci odprilike, nema veze al bitno je a se krenulo pravim putem u tu pricu!

Citat
Najlakše nam je reći "ovo je Srbija" i to pokriva sve gluposti i javašluke. Po meni, onaj proizvođač koji bude prihvatio neki normalan način rada imaće posla i uspeha i moći će ponosno da ispisuje svoje ime na belim lađama, ostali će i dalje biti samo bravari i varioci.
Uopšte ne podcenjujem ulogu vrsnih majstora, na protiv, imaju najveće šanse da sa najmanje truda značajno poprave svoj način rada, a na opšte zadovoljstvo kupaca.

koliko nas je reklamiralo camac majstoru?  koliko nas je otislo i trazili da se nesto ponovo ofarba , zavari popravi ? ja znam samo jednog coveka koji je isao kod Djene svaki dan i tako tri meseca jer je djena poceo da mu fusari brod... covek je iz beograda pa sad racunaj koliko ga je kostalo svakodnevno odlazenje i proveravanje majstora... vecina nas kaze nece da se zameri majstoru i slicno ... ma daj ...

pricao sam sa 90% srpskih majstora i nijedan nije ispunio uslove da mi gradi brod... taman posla da mu se meri debljina lima, ili da se elektronski provere varovi pa bolje da si mu celu familiju na kolac nabio... ovde se varovi jos uvek proveravaju kredom i naftom pa sad vidi ... eno kempi je u nekoj temi imao pricu o aparatima koji bas to rade...

sto se projekta tice , oni kostaju od 500- 2000 begin_of_the_skype_highlighting              500- 2000      end_of_the_skype_highlighting evra... e sad prosecan majstor izbaci do 20 brodova godisnje neka mu je zarada oko 1000-2000 evra po brodu ...

neka odvoji u jednoj godini 500 evra od svakog broda za projekte , na kraju godine imace 10.000 evra za projekte sto mu dodje 5-20 projekata (bez popusta a uvek se moze pregovarati)... bez problema ce svaki camac po projektu da naplati 300-400 evra vise i tako da pokrije ulaganje u proizvodnju... e to nece ni jedan majstor da uradi , nego kad dobiju projekt da rade obavezno ga kopiraju (krivicno delo) i posle nam nude te price pa jos rade i inetrvencije na projektu (produzenje i skracivanje )...

svojevremeno sam razmenio par poruka sa Bruce Robertsom i shvatio sam da dosta radionica u svetu ima ugovor sa njima da rade njegove brodove a njemu placaju apanazu za svaki brod , sto je mozda i idealnija varijanta... e znas kad ce to da bude u srbiji?

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #110 poslato: 21, 12, 2010, 12:36:09 posle podne »
 :pogranichnik:

Citat
.. e znas kad ce to da bude u srbiji?

Kapetane, to definitivno ne mora tako da bude, ali će biti sve dok se JEDAN PAMETAN preduzimač ne pojavi i radi kako treba.

Dokle god nadri stručnjaci nemaju konkurenciju i imaju ovce za šišanje - nemaju razloga da menjaju svoj stil.

Samo je pitanje dana kada će to i ovde biti normalno.

Kapetanija će verovatno u neko dogledno vreme tažiti kao obavezno projekat sa fiskalnim računom  naručioca,
ili od izvođača radova uz ostalu prateću dokumentaciju potrebnu za registraciju.
« Poslednja izmena: 21, 12, 2010, 21:35:38 posle podne Zoran Marinković »
Deda Zoran

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #111 poslato: 21, 12, 2010, 12:52:21 posle podne »

 e sad prosecan majstor izbaci do 20 brodova godisnje neka mu je zarada oko 1000-2000 evra po brodu ...


E sad, to je već pod velikim znakom pitanja!
U Srbiji ima 10-tak poznatih majstora, i još najmanje 30 malo manje poznatih, pa još lokal-majstori u svakom selu barem jedan!
Kad bi svaki imao takvu produkciju, u Srbiji bi bilo 1.000 novih kabinaša godišnje.
Ne znam da li je neko čitao intervju sa vlasnikom Goge, čovek kaže da su ove sezone prodali tačno 25 plovila, što novih-što polovnih!
Ja računam da je u celoj Srbiji ove godine napravljeno još max. 25 kabinaša.(iole ozbiljnijih)

Dobar projekat košta mnogo, a ako želiš da uz njega isprojektuješ još i par "varijacija na temu" to košta još mnogo više.  Da bi ti se investicija za projekat isplatila, moraš da napraviš taj čamac u seriji od barem 15-20 komada, a to je za većinu posao od 2 godine. A prvo treba naći 15-20 kupaca za baš takav čamac!
Pre će da ti dođe kupac koji hoće čamac po svojoj želji, i kojem ne odgovara nijedna od 5-6 varijacija koje si isplanirao, on baš hoće nešto svoje!
Ili ćeš kao majstor da kreneš po metodi " projekat na salveti", pa kako ispadne, ili ćeš da izgubiš mušteriju, pošto ti potpisujem da nijedan kupac neće biti spreman da plati nekog projektanta 500-1000 evra za izmenu projekta! A mislim da sam tu još prilično skromnu cifru lupio!
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže bugi

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 643
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Galija Visnjica
  • Veličina: 5.25
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #112 poslato: 21, 12, 2010, 12:57:42 posle podne »
Kod mene na marini su od ove godine 3 nova kabinasa
Dva veomaaaaaaa ozbiljna...rekao bi pre da su jahte i jedan bas onakav kakav treba zagrizenom ribolovcu koji voli svaki dan da isplovi...oko 8-9 m

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #113 poslato: 21, 12, 2010, 18:46:10 posle podne »
sale projekti su u celoj prici najeftniji ... najrenomiraniji proizvodjaci su Bruce Roberts i Van de Stadt i njihovi projekti za ladje do 10 11 metara su od 500 do 2000 evra ....

@ zoran marinkovic
ajd cekamo da vidimo dal ce neko da se pojavi, OKLOP je na dobrom putu zoki razmislja, videcemo za ostale  :good:

Van mreže drug_igrutin

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 177
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #114 poslato: 21, 12, 2010, 21:51:37 posle podne »
sale projekti su u celoj prici najeftniji ... najrenomiraniji proizvodjaci su Bruce Roberts i Van de Stadt i njihovi projekti za ladje do 10 11 metara su od 500 do 2000 evra ....

Jesu to cene za tipske projekte i racunica im je u broju primeraka koji prodaju, a Sale je u pravu, svaka izmena bi kostala jer zahteva posebno vreme... ja licno nesto nebi voleo da placam brucea na sat  :)
Npr. ranije je bilo (verovatno ih ima i sada) tipskih projekata kuca koji su kostali cca 100 eura/kom, a ako se placa projekat za jedan objekat onda je cena 5 eur/m2 pa na vise, pa za prosecnu kucu od 200 -tinak kvadrata bude cifra x 10
 
Najveci problem kod nas srba je sto smo mi svi (pored selektora i predsednika) najbolji projektanti, mnogo volemo da preprojkektujemo.... ma cudo jedno :)

p.s. Ovo je iskustvo sa gradjevinskim projektima, a cisto sumnjam da je i sa brodovima drugacije

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #115 poslato: 05, 02, 2011, 22:56:06 posle podne »
danas sa drugarom posetio Dragana pa da postavim par novih slika : ovaj model je od prvog komada koji je izasao u septembru usao u neku ludu lancanu pricu i danas uslikao 6-ti po redu koji je zaredom napravljen .
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #116 poslato: 05, 02, 2011, 22:58:41 posle podne »
evo malo i unutrasnjost ali je jos u radu. A evo i jedna siklja.
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #117 poslato: 05, 02, 2011, 22:59:45 posle podne »
to je isti ko onaj sto su ga prodavali bud-zasto?

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #118 poslato: 05, 02, 2011, 23:03:53 posle podne »
jeste novuse i dalje ima po dobroj ceni jer je usao u neku pricu ....zato ih verovatno tako dobro prodaje i ja sam iznenadjen ali stvarno ima posla stalno mu nosim materijal za varenje...
evo i nekih slika za one koji su sami graditelji.
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: PROIZVODNJA DRAGAN SMEDEREVO
« Odgovor #119 poslato: 05, 02, 2011, 23:05:40 posle podne »
i
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR