Autor Tema: Plastična ambalaža  (Pročitano 14182 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
???: Plastična ambalaža
« Odgovor #30 poslato: 11, 02, 2009, 10:14:25 pre podne »
Nije problem u djubretu vec kontejnera nema nigde kad ti treba :)
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
???: Plastična ambalaža
« Odgovor #31 poslato: 11, 02, 2009, 11:52:50 pre podne »
samo tako, treba dati sto vise pozitivnih primera ljudima...
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Plastična ambalaža
« Odgovor #32 poslato: 11, 02, 2009, 12:56:33 posle podne »
samo tako, treba dati sto vise pozitivnih primera ljudima...

mi cemo u kontejner a domorodci u dunav :(

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
???: Plastična ambalaža
« Odgovor #33 poslato: 19, 02, 2009, 22:33:25 posle podne »
Dule, dzabe se nerviras....dokle god ima stoke bice i govana po putu....a one koji treba da se nerviraju, ni najmanje ne interesuje....
nadam se dacemo malo da ih prodrmamo ovom akcijom...kao i (bar neke ) vlasnike splavova na adi...ti znas, ne moram da ti pricam, sta vikendom uvece, kad se prazni ada od splavadzija i gostiju, pluta pored tebe...
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže skipper

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 879
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
???: Plastična ambalaža
« Odgovor #34 poslato: 20, 02, 2009, 01:41:17 pre podne »
Verujem da i vi, ali ja sam se oduševio prilikom nedavne posete Nemačkoj koja je to kultura življenja i ljudskih navika. Na moje komentare koko je ovo dobro, kako ovo ovde može a kod nas ne, Nemac koji je bio moj domaćin kaže " A šta ti misliš da sme mi mnogo razlikujemo od vas, pa isti smo, samo su kod nas KAZNE MNOGO VEĆE, I ZAKON SE PRAVILNO PRIMENJUJE" na šta sam ja rekao, ništa nisam rekao.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Plastična ambalaža
« Odgovor #35 poslato: 20, 02, 2009, 03:25:41 pre podne »
Nadajmo se samo da generacije koje stasavaju i primaju manire nekih drugih kultura neće poći stopama svojih očeva i dedova.

nadajmo se da nece primiti manire drugih kultura vec svojih PRAdedova koje nisu iskvarili komunisti i poturice... pre samo 100 godina mi smo bili VELIKI narod ...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Plastična ambalaža
« Odgovor #36 poslato: 20, 02, 2009, 17:22:47 posle podne »
Pre sto godina flaša je ostavljana testamentom nasledniku i nije bacana. Ne kažem da nije bilo gradjanske kulture ali i ako je bilo ona je preslikavana iz Pariza koji je bio centar sveta, i to kod malog broja ljudi koji su živeli u zatvorenom krugu. Periferija Beograda pre sto godina nije izgledala ni malo lepše nego danas, i nije bila ništa čistija. Kad ćemo sebi priznati da smo uvek bili neobrazovan narod i poraditi na svom obrazovanju i kulturi i prestati da se dičimo viljuškama na dvoru Nemanjića. Sad mi svoju decu treba da učimo i da im dajemo primere a ne da im pričamo kako je nekada Srbija bila velika, lepa i srećna zemlja kojoj su svi zavideli. Ako to uradimo bićemo veliki narod.

nisi me shvatio , mislim da narod nije bio toliko bezobrazan kao danas i da si mogao da ga naucis.. ai znao se neki red...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Plastična ambalaža
« Odgovor #37 poslato: 20, 02, 2009, 20:37:32 posle podne »
Deda mi je pričao da je u svakom selu postojao seoski starešina koji je vaspitavao seljake batinom. Javno. Zato je narod bio vaspitan, vaspitavali ga kmetovi drenovim prutom.

znaci da imamo KNOW HOW :)

Van mreže namcor

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 161
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: titel 9
  • Marina: biser boljevci
  • Veličina: 5,8
???: Plastična ambalaža
« Odgovor #38 poslato: 20, 02, 2009, 21:11:19 posle podne »
dule je upravu,  sličnu priča imeni je deda pičao prigradsko naselje pre drugog rata ispred svake kuće  itrava  koje se morala kositi drva  koja se moraju okrečiti domaćin koji to ne uradi jednom ga opomenu  ako opet ne uradi žandari ga odvedu i izbatinaju kad se vrati kući ispriča komšijama kako se proveo  ubrzo svi koji nisu uradili to što je trebalo pokose travu i okreče drva , od lepih reči slaba  valjda samo  kazne mogu da reše probleme

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
???: Plastična ambalaža
« Odgovor #39 poslato: 21, 02, 2009, 15:39:09 posle podne »
Muka mi je vec vise od ovakvih razgovora.Pre sto godina nisu postojale plasticne kese i boce kao danas.Cena tehnoloskog napretka je uvek bila velika.Nije problem u kaznjavanju, vec celokupnom sistemu.Danas ne smes da diras pse lutalice i raznoraznu divljac (lisice na pr.), stite ih udruzenja za zastitu zivotinja, a postoji li udruzenje za zastitu ljudi od reznoraznih nepravilnosti sistema.Najlakse je kazniti.Najpre narod treba edukovati kako najbolje da se izbore sa neznanjem iz oblasti ekologije i uticaja nezdravog zivota pa tek onda kaznjavati.Ko ce da kazni petrohemiju u Pancevu sto truje stanovnike? U 21-om veku se cuju sirene za hemijsku opasnost, a o njima niko ni rec. A kaznjavacemo narod za bacen pikavac ili kesu.Kad mi budemo naucili da ne radimo ono ne zelimo da nama drugi rade necemo se radovati na "bolje da komsiji crkne krava...".Pogledajte samo gde su gradske deponije i kako se odrzavaju pa cete shvatiti o cemu govorim (pisem).Zelja mi je da idemo u 21. vek a ne u 19-ti.Dokle vise prica o istoriji.Hajde malo o buducnosti.Sto bi bilo lepo kad bi ........
Oprost ako sam bio neumeren i vise se necu javljati ni pratiti ovu temu.
Ako ovo nije za objavljivanje dajem sva prava moderatoru da ovo izbrise bez ikakve ljutnje.
Pozzzzz svima.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Plastična ambalaža
« Odgovor #40 poslato: 21, 02, 2009, 18:24:21 posle podne »
ovde niko ne brise postove :)

inace slazem se sa tobom, ali nemoj mi reci da trebamo da obrazujemo narod da smece ne baca kroz prozor ili u vodu . e ako to trebamo da objasnjavamo ljudima u debelom smo problemu....

sto se sistema tice dok ne bude pancevacka rafinerija pobila za noc 1/3 stanovnistva panceva  niko prstom nece maknuti .... tuzno ali istinito...

Van mreže Kolega

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
  • Pol: Muškarac
  • ,,Dane provedene na vodi Bog ne racuna'' - rtg
???: Plastična ambalaža
« Odgovor #41 poslato: 21, 02, 2009, 18:26:52 posle podne »
Da barem, za pocetak, zabrane najlon kese...eh, kako se oplete...

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
???: Plastična ambalaža
« Odgovor #42 poslato: 21, 02, 2009, 19:47:44 posle podne »
Kapetane nije samo Pancevacka rafinerija problem.Secas li se da li je iko odgovarao kad se pre nekoliko godina iz Smederevskog SARTID-a izlila nafta ili tako nesto u Dunav.Koliki je pomor ribe bio u V. Moravi isto pre nekoliko godina pa opet nista.Slazem se da neko mora da pokrene pitanje svesti, ali to je dugotrajan proces.Samo kazem da dok ne budu u zatvoru VELIKI direktori sramotno je "batinati guliju raju".Ali "riba se uvek cisti s repa".Stvarno me uzasno nervira "sta smo mi bili pre 100 godina".Zalosno je sto smo i ostali na pre 100 godina a drugi odose 2 veka ispred nas.Ali neka, ko zna zasto je to dobro.Zato mi i mozemo sada da uvezemo ladje i razne motore sto brodske sto vanbrodske iz Holandije, Svajcarse, Nemacke itd.Da smo i mi tako razvijeni sta bi mi kupovali?Kao i oni, motore EURO4 ili vec EURO5.Malo je nas pravih nauticara koji necemo bacati smece po vodi i obali, samo zato sto nama smeta a ne zato sto to rade neki drugi.Mnogo je nelogicnosti u sistemu, ali od necega se mora poceti.A ja sam ipak za to da se pocne od GLAVE a ne od REPA.Pitam te samo da li je ministarstvo za ekologiju kupilo i jedan brod za ciscenje povrsine reka? Na jezeru Perucac sam video brod za kupljenje flasa i povrsinskog djubreta koji su sami napravili da bi ocuvali cistotu jezera.Evo nekoliko slicica tog broda:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Plastična ambalaža
« Odgovor #43 poslato: 21, 02, 2009, 22:49:02 posle podne »
ja bi rekao da je hidro elektrana to finasirala jer njoj smeta...

pre sto godina je barem rep bio cist... ali nije poenta u glavi i repu

celo drustvo je ruinirano moralno i niko ne oseca potrebu da ucini nesto .... k

bas me briga sto komsija baca smece u potok (mirijevski potork mi protice pored kuce) ja cu moje u kantu...

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
???: Plastična ambalaža
« Odgovor #44 poslato: 22, 02, 2009, 12:27:17 posle podne »
ja imam taj problem da uvek osetim potrebu da opomenem tog "komsiju", da mu ukazem na gresku koju pravi: da zatvori kontejner, da pokupi ako je nesto palo pored, da ne pusta kuce da kenja i pisa ispred ulaznih vrata, da ako mu dete izgubi kljuc od ulaza u zgradu ne gura cackalice i sibice u bravu vec da detetu napravi novi kljuc, da suteren zgrade nije prirucna stolarska radionica, da ne pljuje po hodniku, da nije pogresno reci dobar dan i jos mnogo toga. i ja verujem da treba poceti od glave. nazalost ne mogu  se pohvaliti da me zbog toga komsiluk bas obozava.
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.