Autor Tema: RAT Stop  (Pročitano 12160 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže skipper

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 879
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
RAT Stop
« poslato: 31, 01, 2009, 18:25:22 posle podne »
Verujem da svi znate, ali ja sam ranije imao ovaj problem ali i problem sa zmijama. Sa pacovima smo slično ovako rešili ali za zmije nismo imali rešenje. Videćemo kako će biti ove godine.

Van mreže skipper

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 879
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
???: RAT Stop
« Odgovor #1 poslato: 01, 02, 2009, 11:58:11 pre podne »
Pa nadam se Vodene, ako nisu mutirale. Kod nas na Dunavu, zmija koliko hoćeš.

Van mreže giganova

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 647
  • Pol: Muškarac
  • podsetnik sta nam sledi od evrope
???: RAT Stop
« Odgovor #2 poslato: 01, 02, 2009, 22:46:07 posle podne »
Ima ih i kod nas.Mislim da je prosla god bila najnenormalnija.Pokusavao sam da saznam dali postoji neki rasterivac gmizavaca ili bilo sta sto bi pomoglo u tu svrhu,i niko nista.Ostalo mije ili da kupim morke ili adekvatnog psa. da ga dresiram.Ja sam se odlucio za "Tozu".Do sada je smlatio dva pacova i letos tri zmije.Mislim da ce  biti dobra zastita od gamadi...

Van mreže skipper

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 879
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
???: RAT Stop
« Odgovor #3 poslato: 02, 02, 2009, 00:23:22 pre podne »
Moraću i ja da nabavim jednog Tozu !!!

Van mreže misaf

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 65
???: RAT Stop
« Odgovor #4 poslato: 20, 03, 2009, 12:57:15 posle podne »
Giga super ti je ovaj Toza. Jel čist NLT ili mešanac. Ali je baš sladak pas. Imam i ja jednog NLTa, Bakija, al ga još nisam puštao na zmije.
Znam da ljudi probleme sa miševima i pacovima rešavaju sa običnim levkom koji navuku na kanape za privez, sa širom stranom ka obali, tako da ovi ne mogu da prođu. A kako ovaj RAT radi? Jel se obrne kad miš proba da ga pređe, pa ga smlati u vodi ili?
Za zmije je najbolje zapatiti mungose :spiteful:

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
???: RAT Stop
« Odgovor #5 poslato: 20, 03, 2009, 13:34:38 posle podne »
upravo tako. ako stetocina proba da se popne preko, ovaj "tanjir" se okrene i baci ga u vodu.
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže giganova

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 647
  • Pol: Muškarac
  • podsetnik sta nam sledi od evrope
???: RAT Stop
« Odgovor #6 poslato: 20, 03, 2009, 19:01:12 posle podne »
Miso Toza je cist NLT i obozavam ga.Od malena sam ga ucio da hvata zmije,sada je to vec kompletan pas koji ce me stititi od gamadi.Inace imam jos patuljastog pekinezera i kokera crnog oni nedolaze na Savu.Kucni psi.
:

Van mreže samardza

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 622
  • Pol: Muškarac
???: RAT Stop
« Odgovor #7 poslato: 20, 03, 2009, 20:13:17 posle podne »
prijatelji sta imate protiv zmija. I one imaju prav na zivot. Neverujem da je ikoga napala ako i sama nije bila ugrozena.Bez razloga ih se plasimo.  I ja sam se plasio dok nisam nesto naucio o njima                                                                                 

Van mreže giganova

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 647
  • Pol: Muškarac
  • podsetnik sta nam sledi od evrope
???: RAT Stop
« Odgovor #8 poslato: 20, 03, 2009, 20:52:15 posle podne »
Samardza sve sto ih skupim  letos donosim tebi pa se druzite   :good:                                                                                                                  .Da si je koji put nasao u camcu onako lepo sklupcanu kako se plazucka promenuo bi misljenje.A tek da ti je tu scenu videla gospodja nebi vise krocila na brod,a ladja bi sada bila na berzi.Inace od mojih ukucana jedino je meni gadna.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
???: RAT Stop
« Odgovor #9 poslato: 20, 03, 2009, 21:18:46 posle podne »
Samardza sve sto ih skupim  letos donosim tebi pa se druzite   :good:                                                                                                                  .Da si je koji put nasao u camcu onako lepo sklupcanu kako se plazucka promenuo bi misljenje.A tek da ti je tu scenu videla gospodja nebi vise krocila na brod,a ladja bi sada bila na berzi.Inace od mojih ukucana jedino je meni gadna.
   Znam da mi nece nista ali,brate mili,kada je vidim[pogotovo na obali]muka mi!A jos kada u ustima nosi pesa a kedera ni za lek,prve su na listi omrzenih zivotinja!!! :wild:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže samardza

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 622
  • Pol: Muškarac
???: RAT Stop
« Odgovor #10 poslato: 20, 03, 2009, 21:21:57 posle podne »
Samardza sve sto ih skupim  letos donosim tebi pa se druzite   :good:                                                                                                                  .Da si je koji put nasao u camcu onako lepo sklupcanu kako se plazucka promenuo bi misljenje.A tek da ti je tu scenu videla gospodja nebi vise krocila na brod,a ladja bi sada bila na berzi.Inace od mojih ukucana jedino je meni gadna.
giganova nikada nisam imao ruznih iskustava sa tim stvorenjima ako uhvatis sarenog smuka rado bi ga preuzeo pozzz :drinks:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: RAT Stop
« Odgovor #11 poslato: 21, 03, 2009, 01:37:33 pre podne »
Iako svu hranu, mamce i primamu drzim u metalnim kutijama, paRcove nikako ne volim u kampu. Tu moram da smislim neko efikasno resenje, makar radikalno.

evo resenja :)


Van mreže splavarsale

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 122
  • Pol: Muškarac
Odg: RAT Stop
« Odgovor #12 poslato: 02, 05, 2009, 00:27:22 pre podne »
Ja sam na splavu imao problem sa misevima,ali sam prosle godine kupio rasterivac glodara koji se reklamira na TV,valjda je firma Medisana ili tako nekako,radi fenomenalono,nisam imao ni jednog na splavu.A sto se tice zmija,njih nema jer se plase buke pa i ne svracaju na splav.

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: RAT Stop
« Odgovor #13 poslato: 07, 05, 2009, 17:58:53 posle podne »
zmije su zasticene zakonom i zabranjeno ih je ubijati.uz vodu kod nas(sava,dunav,morava)nema otrovnica.jedine dve otrovnice su u nasim krajevima poskok i sarka i ni jedna ne obitava na nadmorskoj visini ispod 400m(ako se ne varam)

Van mreže misaf

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 65
Odg: RAT Stop
« Odgovor #14 poslato: 08, 05, 2009, 14:41:34 posle podne »
Varaš se :exclam: Otrovnica ima u Đerdapskoj klisuri odmah od Golupca, i šarki i poskoka, zato se pripazite kada ste na obali, na kamenjaru, kada idete po Golubačkoj tvrđavi. Nije toliko strašno, jer sve živo beži od čoveka (naj gori smo), pa im možda nikad i nećete videti u životu, ali ipak pazite gde stajete ili gde bi da sednete... Ima i škorpija, ali to su naše domaće, male i bezopasne...