Autor Tema: Pozdrav,Vlada 69  (Pročitano 4702 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
Pozdrav,Vlada 69
« poslato: 31, 01, 2009, 10:14:21 pre podne »
Red je da se i ja predstavim.Imam Titel-9 sa Hondom BF8 MHS,lokacija Stari Banovci.Nizvodno sam isao najdalje do ade Medjice u Savi a uzvodno do Beske,Slankamen paTisom do Titela.Obicno sam na Belegiskim adama.Mi u Banovcima imamo problem sto ne postoji nijedna marina ili uredjeno priveziste na pontone.Pokusali smo nesto pre par godina ali nije bilo dovoljno zainteresovanih da bi se ekonomski isplatilo praviti bilo sta!!!Ljudi obicne cunove drze na bovama ili privezane za obalu a mi  ostali imamo spust betonski i svaki put spustamo i dizemo camce posle voznje.Izgleda da je jedino resenje da neki privatnik napravi neku marinicu pa ko ima para...

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
???: Pozdrav,Vlada 69
« Odgovor #1 poslato: 31, 01, 2009, 12:07:57 posle podne »
Pozdrav, komšija!!! Istina je to što kažeš za marinu, ali  problem leži i u samoj konfiguraciji terena i u bahatosti pojedinaca koji su iznad zakona.
Verovatno poznaješ Dragana iz udruženja "Srem", koji radi registracije čamaca i organizuje polaganja za dozvole.
On već godinama pokušava da uspostavi nešto nalik na marinu, da uzme onaj jedan vojni ponton i da se krenemo sa tim.
Ali, problem je i ona separacija koja se parkirala na ušću onog malog kanala, pored Markovog kluba, a to je jedino mesto gde bi se moglo malo otkopati i proširiti, tako da marina bude zaštićena onim malim sprudom. ali separacija je privatna, trebali su se maknuti još pre par godina, ali ko da ih otera?
Verovatno svaki mesec ide neka kovertica nekom od odbornika i to je to. Jedini upotrebljiv privez je upravo ona mala platforma na burićima kod Markovog "Tifrana", a ima i par bova. Problem je što nema čuvara, a vodostaj jako varira. Nekoliko puta ove zime su svi čamci i sama platforma ostajali na suvom...
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
???: Pozdrav,Vlada 69
« Odgovor #2 poslato: 31, 01, 2009, 12:43:10 posle podne »
Tako je Sale.Na Veneciji je voda suvise brza,nizvodno je mrtva voda sa nanosima i travom,kod Marka su oduvek bili sprudovi i mrtva voda-opet ne moze.Jedina lokacija je tamo gde je sljunkara.Znam da navodno treba da se isele ali kada, to moj izvor u MZ ne zna posto je sljunkara u "jurisdikciji" SO S.Pazova (uzeli nam ljudi lepo pre par godina-i sav prihod ide uS.Pazovu).Heroj Pinki je kopao dno za prilaz barzi i tu je dubina i vise nego ok za neku marinu.Problem je samo kada cemo videti ledja ovim nasilnicima sa slunkare i separacije.Posalji mi onaj tel za kuke na pp.Pozdrav

Van mreže namcor

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 161
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: titel 9
  • Marina: biser boljevci
  • Veličina: 5,8
???: Pozdrav,Vlada 69
« Odgovor #3 poslato: 31, 01, 2009, 19:33:45 posle podne »
dobro došao  ovde se lakše diše okej je ekipa,ovde nože slobono broj telefona i proizvođač bez opasnosti od brisanja od admina ,vidim dasi uradio antialgin od kojeg je proizvođača i koliko si puta premazao tenda je okej ja sam ramišljao da pravim ali mise sviđa  i tvoja kao se ponaša tenda po lošem vremenu čini mise da si imao takvo iskustvo,i ako može broj telefona ili koje je proizvođač,čini mise dasi rekao dasi kupio na sajmu samo nosi rekao kom

Van mreže colonelo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 319
  • BG-023 B
???: Pozdrav,Vlada 69
« Odgovor #4 poslato: 01, 02, 2009, 00:11:43 pre podne »
Vlado dobrodosao, kako te sluzi Hondica i gde je servisiras?
Bolje je ziveti sam nego sa budalama

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Pozdrav,Vlada 69
« Odgovor #5 poslato: 01, 02, 2009, 00:55:45 pre podne »
dobrodosao :)

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
???: Pozdrav,Vlada 69
« Odgovor #6 poslato: 02, 02, 2009, 10:35:28 pre podne »
Za q.m. -Kada sam kupio camac bila je jedno ostecenje na spoju kabine i trupa,odnesoh camac da se pokrpi.Trajala popravka nekih dan dva.Kada sam dosao po camac vidim da mi uradise antialgin -kazu gratis.Lepo od njih ali ja camac drzim na prikolici i svaki put ga spustam i vracam na prikolicu pa u dvoriste tako da mi i ne treba zastita.Mislim da je u pitanju Zorka boje.Tendu sam kupio u Gros- inox,N.Sad (021/4790-133),proizvodjac TREM Italija.Kostala 11.000 din u maju prosle godine.

Colonelo,Pentu sam kupio 2006 god.Prezadovoljan sam,tiha,malo trosi ,pouzdana.Sta ce vise.Sto se tice odrzavanja procitaj temu Vanbrodski motori,majstor za Honde.Koja je tvoja masina i plovilo

Van mreže colonelo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 319
  • BG-023 B
???: Pozdrav,Vlada 69
« Odgovor #7 poslato: 02, 02, 2009, 13:55:46 posle podne »
Colonelo,Pentu sam kupio 2006 god.Prezadovoljan sam,tiha,malo trosi ,pouzdana.Sta ce vise.Sto se tice odrzavanja procitaj temu Vanbrodski motori,majstor za Honde.Koja je tvoja masina i plovilo

Vlado ja imam metalni obican "smederevac" sa istom Hondom kao i tvoja. Imas fotku u ovoj rubrici pod "Bolje vas nasao"
Bolje je ziveti sam nego sa budalama

Van mreže namcor

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 161
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: titel 9
  • Marina: biser boljevci
  • Veličina: 5,8
???: Pozdrav,Vlada 69
« Odgovor #8 poslato: 04, 02, 2009, 00:34:32 pre podne »
 intersujeme kako se ponaša čamac kada si sam u njemu sa hondom dali se diže prednji kraj kada voziš sa jači gasom dali moraš da opterećuješ pramac, na slikama vidim da lepo leži na vodi ali da uvek imaš nekog napred ,planiram da uzmem neki četvortaktni  8do10ks znam da su dosta teži od dvotaktni ,drugar mi kaže da će se dizati pramac

Van mreže colonelo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 319
  • BG-023 B
???: Pozdrav,Vlada 69
« Odgovor #9 poslato: 04, 02, 2009, 00:46:55 pre podne »
intersujeme kako se ponaša čamac kada si sam u njemu sa hondom dali se diže prednji kraj kada voziš sa jači gasom dali moraš da opterećuješ pramac, na slikama vidim da lepo leži na vodi ali da uvek imaš nekog napred ,planiram da uzmem neki četvortaktni  8do10ks znam da su dosta teži od dvotaktni ,drugar mi kaže da će se dizati pramac

Ma ne nema ni govora o dizanju prednjeg kraja camca. Uglavno se vozim sam u camcu ( ako ne racunas psa) i pramac je uvek normalan. Pa sam camac je tezak oko 250kg, a Honda 8 je oko 40kg. Pazi ja imam oko 120kg i normalno sedim pozadi kada vozim, ali nema podizanja pramca, verujem da tu ulogu ima sirina camca koja je u tabanu 140 a preko svega 195. Jako sam zadovoljan i sa motorom i nacinom kako gura camac.
Bolje je ziveti sam nego sa budalama

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
???: Pozdrav,Vlada 69
« Odgovor #10 poslato: 04, 02, 2009, 08:39:45 pre podne »
Da,da,mislim da je taj motor od 8ks najbolji izbor za nas "male" nauticare koji dosta provodimo na vodi.Pouzdan,tih,mali potrosac.Siguran sam da ce ti motori oko 8 ks u buducnosti postati ono sto su nekad bile cetvorke.Ja sam prezadovoljan kako gura moj titel 9.Mozes da ga vozis pod malim gasom a kad zatreba mozes i da smugnes od nekog nevremena u zaklon.Svima ga toplo preporucujem.

Van mreže Labud 1258

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 427
  • Pol: Muškarac
  • Ko ne voli karanfile ne treba da živi
    • Revir 2
???: Pozdrav,Vlada 69
« Odgovor #11 poslato: 11, 02, 2009, 00:08:03 pre podne »
Zdravo druze

Imam jedno kostruktivno pitanje za tebe, kao i svi vlasnici T-9 i ja imam problem sa prednjim prozorom ( na srecu jos uvek ne pusta vodu ) tj. sa ventilacijom, tvoje resenje mi jako lepo izgleda i mislim da mi bas to fali pa te molim da mi kazes nesto vise o tome ( gde si ga kupio, cena i nacin ugradnje i naravno da li si ti zadovoljan )

Ako moze i neka malo bliza slika, bio bih ti zahvalan.


Srdacan pozdrav  :dance:

Van mreže Labud 1258

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 427
  • Pol: Muškarac
  • Ko ne voli karanfile ne treba da živi
    • Revir 2
???: Pozdrav,Vlada 69
« Odgovor #12 poslato: 11, 02, 2009, 00:21:07 pre podne »
Trebao sam da utvorim novu temu za ovo pitanje ...

Ako procitas ovu poruku mozes ti da je otvoris pa cemo tamo nastaviti.

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
???: Pozdrav,Vlada 69
« Odgovor #13 poslato: 11, 02, 2009, 08:58:17 pre podne »
Labude,pokusacu da objasnim sta sam uradio po pitanju ventilacije a i mislim da imam resenje za "cuveni prednji prozor" po pitanju dihtovanja.Pogledaj danas u OPREMA, otvoricu novu temu.

Van mreže samardza

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 622
  • Pol: Muškarac
???: Pozdrav,Vlada 69
« Odgovor #14 poslato: 21, 02, 2009, 00:12:32 pre podne »
pozzz :drinks: