Autor Tema: za kapetana  (Pročitano 27107 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: za kapetana
« Odgovor #60 poslato: 09, 01, 2010, 01:28:32 pre podne »
Zoke, stav ili izjava pojedinca svakako ne predstavlja stav svih.
Verujem da neki ljudi ovde imaju takav stav ( bolje rečeno: gard) jer su zadnjih 20 godina varani, i varani, i varani!
Opekli se, sada duvaju i na 'ladno pivce! :taunt:

Nego , meni se , barem za sada, izjalovila kupovina novog čamca, pa moram da pripremim stari za sezonu.
Ima li još onih jeftinih elisa za mog Johnsona 25?
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže zoke

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 736
  • Pol: Muškarac
    • PERAVA
  • Brod tip: MBD-Hausboot
  • Marina: N:K:-Moja ladja-Brcko
  • Veličina: 10x4,40N:K
Odg: za kapetana
« Odgovor #61 poslato: 09, 01, 2010, 01:42:28 pre podne »
Znam ja sale to znas li ti sta je odavde da nekazem mog naroda mojih prijatelj pa cak i rodbine doslo iz BEOGRADA autobusom jer su im pokrali tamo kola i neznam ti sta sve vec pa nisam ni jednog momenta rekao VI ste lopovi prevaranti opasna zona itd itd. Vjerujem da je tako svagdje ali nije moje da sudim nego da te prihvatim kao covjeka ili ne prihvatim. Sto se tice elise javi mi koja te interesuje ja mislim da si rekao 10x14 ili 10x15 nazvacu sutra prijatelja da vidim i izvidim da nedodje do zabune i javljam ti tacnu informaciju. A ja sam tebe htio da pitam imam elan 402 gt i johnson 25 duga cizma i hocu to da uparim . a vidio sam kad si renovirao svoj camac da si nadogradio nosac motora  ZASTO sta se desavalo

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: za kapetana
« Odgovor #62 poslato: 09, 01, 2010, 01:42:43 pre podne »
Zoke, ne znam zasto si se nasao uvredjen i gde si sebe prepoznao. Koliko sam ja shvatio ti samo prenosis informacije. Ne znam ni kakve veze sa ovom pricom ima kategorizacija Srba iz RS u kriminalce, a ne znam ni ko ih je to i kada tako kategorisao. Pricu o motorima nisam pratio. Evidentno je da je brod prvo ponudjen za 9500e od nekoga ko uopste nije vlasnik. Sada je cena 12500e. A ti bi prijatelju bar trebalo da znas da oprez nikada nije na odmet.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: za kapetana
« Odgovor #63 poslato: 09, 01, 2010, 01:55:14 pre podne »
Ja sam u Srbiju došao 1999-e i 2 nedelje kasnije ostao bez auta! Doduše, našla ga murija nakon 7 dana, ali više nije bio baš isti!  :yahoo: :suicide: To je svuda bilo ludo vreme, ali Beograd je poseban po tome, jednostavno u velegradu uvek ima najviše kriminala.

Standardna elisa za mog Johnsona je 10x 13, ali rado bih probao 10x14 ili 10x15 . Obrati pažnju da moj Johnson ima izduv kroz elisu ( središnji deo elise je istog promera od početka do kraja, tj. ne završava u špic)
Pričao si da imaš i mogućnost da središ stare elise, kojima kliže guma? Ovde to rade, ali em je skupo, em nemaju prave sirovine.
Što se dizanja daske tiče, problem se javlja zato što čizma i elisa "oru" duboko ispod čamca, što pravi problem prilikom pristajanja u plićaku, ali i krade snagu. Moj čamac je dosta dobio na brzini kada sam doveo motor na pravu visinu.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže zoke

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 736
  • Pol: Muškarac
    • PERAVA
  • Brod tip: MBD-Hausboot
  • Marina: N:K:-Moja ladja-Brcko
  • Veličina: 10x4,40N:K
Odg: za kapetana
« Odgovor #64 poslato: 09, 01, 2010, 01:58:22 pre podne »
Barba prijatelju neko vece je toliko kuvanje bilo na chatu da se stvarno covjeku smuci.Za ovaj brod nebitno sad sam znao da se prodaje ali nisam znao za koliko,a gazde broda ni za lijeka, onda sam sreo momka koji ga povremeno koristi a inace je prof.ronilac i on mi je dao tu informaciju a danas sam sreo gazdu i on je dao drugu cijenu. Z nam djeluje neozbiljno ali sam svoj lapsus ispravio i javio ovdje sta je u pitanju i nema veze opet ce doci gazda da otvori brod da ga zorter islika i da se vidi kako je unutra sredjen bez obzira bio kupljen ili ne, a to sto ja vama javim ili slikom posaljem neku ladju budite sigurni da je cista i uredna sto se zakona tice a boze moj hoce li je neko ili nece  to je licna tvar, i da li se nekom svidja ili nesvidja stvar ukusa. Z nam ja dobro sta se ovdje radilo ili radi i danas ali te radnje mene i mojih drugara uopste neinteresuju toliko pozzz.

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: za kapetana
« Odgovor #65 poslato: 09, 01, 2010, 02:02:10 pre podne »
 :good:
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže zoke

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 736
  • Pol: Muškarac
    • PERAVA
  • Brod tip: MBD-Hausboot
  • Marina: N:K:-Moja ladja-Brcko
  • Veličina: 10x4,40N:K
Odg: za kapetana
« Odgovor #66 poslato: 09, 01, 2010, 02:04:13 pre podne »
sale i moj johnson ima elisu 10x13 izduv kroz nju znam o cemu pricas pogledaj u majstori maje u centar strogi stori slikao sam svoju osisanu elisu. D a ti kazem masu elisa sam uradio to jest gumirao nazubljenu piksnu za tijelo elise i voze ljudi danas dan posalji radim ti gratis nije to problem uvodim sve u strogi centar ali ako je kriva ja je ne balansiran niti znam niti imam cime toliko

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: za kapetana
« Odgovor #67 poslato: 09, 01, 2010, 02:08:49 pre podne »
Ma kriva je i izubijana ( ne kao ona tvoja sa slike  :good:), ali to mi nije problem, već je počela da kliže pri najmanjem povećanju opterećenja. Uhvati se par vlati trave i već prokliže. Prije bi to sasekla bez problema.
Sam sam ja nju "sredio", obmotao mi se konopac oko elise letos, tad je proklizala prvi put, i sada je svakim danom sve gora.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže maki69

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 78
  • Pol: Muškarac
  • malo smo se ponovili
Odg: za kapetana
« Odgovor #68 poslato: 09, 01, 2010, 02:13:43 pre podne »
Zoke sve je u redu prijatelju,neuzbudjuj se niko nije imao lose namere.Samo smo svi na oprezu i nezelimo da potrosimo pare uzalud.Video si kako sam ja izneo onaj brod 9.25m i sta covek prodaje unutra za onaj novac i to sam hteo da podelim sa svima i da cujem komentare.Znaci nista licno,ovde ljudi nisu zli,samo kroz salu sve prihvataju,a ako im se svidi uzivo pazare!!! :drinks:

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: za kapetana
« Odgovor #69 poslato: 09, 01, 2010, 09:35:48 pre podne »
.... a vidio sam kad si renovirao svoj camac da si nadogradio nosac motora  ZASTO sta se desavalo

Zoke,
ja sam u svemu ovome nov ali sam dosta razgovarao sa ljudima i dosta pročitao o vanbrodskim motorima i njihovom postavljanju.
Našao sam i informacije koje kažu da motor mora da bude postavljen tako da kavitaciona ploča i vrh elise treba da budu par santimetara ispod korita čamca.
Mnogo niže od toga ili iznad toga - ne valja.
Radi se o hidrodinamici, strujanjima i vrtloženjima.

To je odgovor na Vaše pitanje u najkraćem. Ima na ovom forumu ljudi koji to mogu mnogo detaljnije da objasne.

Inače, iako mi je Sale NB rekao da je moja elisa sasvim OK, meni se čini da je iskrzana na ivicama i da su lopatice malo zakrivljene, pa i ja razmišljam o nanabvci nove (čak i polovne, ali u dobrom stanju). Čak i ako je ne promenim odmah, dobro je imati rezervu.

U tom smislu, molio bih informaciju koliko bi me koštalo i kada i kako bih mogao da dobijem elisu za Evinrude 25 - B25BALCTE?
Motor je iz 1983. godine, gotovo isti kao Saletov, ali nema izduv kroz centar elise.
Hvala na odgovoru i na pomoći.

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
Odg: za kapetana
« Odgovor #70 poslato: 09, 01, 2010, 12:33:54 posle podne »
Ako je elisa malo ostecena (iskrzana po ivici)mogu da je navarim i obrusim i to ce sluziti bez problema.Meni sam na T-10 navrio a falilo je pola jednog kraka,ostala dva su bila malo ostecena,obrusio sam i tako vozim vec 2 godine i nisam primetio neka cimanja ili bacanja,verovatno ima malo odstupanja ali to nije strasno,jer su lezajevi i semerinzi u cizmi ok(menjao ulje letos)pa pregledani,tako da skoro sve moze da se sredi.

Van mreže kemppi

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 424
  • Pol: Muškarac
Odg: za kapetana
« Odgovor #71 poslato: 09, 01, 2010, 12:39:20 posle podne »
@LSI
Ako je elisa ostecena po ivicama znaci da je motor bio u morskoj vodi,a ajkule su ostrile zube o  nju. :yahoo:

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: za kapetana
« Odgovor #72 poslato: 09, 01, 2010, 19:21:48 posle podne »
Ako je elisa malo ostecena (iskrzana po ivici)mogu da je navarim i obrusim i to ce sluziti bez problema.Meni sam na T-10 navrio a falilo je pola jednog kraka,ostala dva su bila malo ostecena,obrusio sam i tako vozim vec 2 godine i nisam primetio neka cimanja ili bacanja,verovatno ima malo odstupanja ali to nije strasno,jer su lezajevi i semerinzi u cizmi ok(menjao ulje letos)pa pregledani,tako da skoro sve moze da se sredi.

Vlado, ovo možemo da uradimo bilo kada do proleća kad budete imali vremena. Samo mi javite kad ste slobodni za ovu rabotu, pa da vidimo kako ćemo se organizovati (treba to i demontirati sa osovine, a ja to nikad nisam radio).

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: za kapetana
« Odgovor #73 poslato: 09, 01, 2010, 19:24:57 posle podne »
@LSI
Ako je elisa ostecena po ivicama znaci da je motor bio u morskoj vodi,a ajkule su ostrile zube o  nju. :yahoo:

Kemppi,
obzirom da motor nije bio u morskoj vodi, kako je meni rečeno, ovo mora da su bile neke rečne ajkule. Samo što ta vrsta još nije otkrivena. :good:

Van mreže BOKAC

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 168
Odg: za kapetana
« Odgovor #74 poslato: 09, 01, 2010, 20:42:50 posle podne »
@LSI
Ako je elisa ostecena po ivicama znaci da je motor bio u morskoj vodi,a ajkule su ostrile zube o  nju. :yahoo:

Kemppi,
obzirom da motor nije bio u morskoj vodi, kako je meni rečeno, ovo mora da su bile neke rečne ajkule. Samo što ta vrsta još nije otkrivena. :good:

Otkrivena u Brckom,sad ce se nastani u Beogradu.