Autor Tema: za kapetana  (Pročitano 26969 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: za kapetana
« Odgovor #120 poslato: 10, 01, 2010, 17:07:02 posle podne »
Evo kako je gledam na stvar:   Ljudi u Brckom imaju majstore kakve imaju,boljih nema!Dali neko zna dobrog majstora za camce u BiH?Ja ne znam!Ekonomska situacija je drugi segment price!Ako bi mozda neko hteo i mogao da pravi ozbiljan camac trebao bi to da radi,recimo u Srbiji!To znaci papirologiju,prevoz i ostale probleme.Tu je jos i problem sto je Sava podeljena jer je Hrvatska prekoputa.Mogucnosti za ozbiljniju plovidbu su zbog toga smanjene.Sve to,plus ne tako davni zavrsetak rata dovodi do toga da ti ljudi prave camce kakve prave i kladim se da ce za pet godina situacija biti mnogo bolja!!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: za kapetana
« Odgovor #121 poslato: 10, 01, 2010, 18:34:43 posle podne »
neko rece "da vidimo ko bi odbio brod da je besplatan" ako je tacno da je korito 3mm ja bih ga glat odbio jer ne bih voleo da sa parkiranjem na beloj steni brod ostane na njoj ... 3mm je ludilo za sve preko 10 metara ... ozbiljni konstruktori inace na 12 metara stavljaju 6mm  doduse za more ... koliko imaju bese remorkeri i radni brodovi ? koliko imaju recni brodovi u inostranstvu ? ne zanosite se da je 3mm pametno za bilo sta sto je iznad 5 metara

druga stvar problematicnije je ta da je WC solja koju vidim direktno vezana sa vodom, to je ok za savu jer ne mrzne ali na dunavu ne bi preziveo sezonu vezan za najbolju marinu... 

ujedno brodovi i camci se dele na morske , recne, kanalske  i eventualno jezerske (pogon)

to sto je brod uzak ne znaci da je i brz , to je preduslov za deplasmanca ali nije cinjenica... problem je sto je mnogo visok , prema dimenzijama koje sam video on je definitivno vislji nego sto je sirok.. a to nevalja nikako... doduse nije mi jasno kako nije uspeo da izgura stajacu visinu u kabinama...


sto se enterijera tice to ne treba diskutovati, nekome je ruzan nekome je lep to su vec ukusi... iskreno receno sem onih koznih fotelja ostalo mi je jos i ok , malo smetaju ona sijalicna grla na 220v pa se moze desiti da ako vas zvekne panj dok ste vezani, a vi polubunovni iz sna poskocite , prikljucite sebe na 220v ... bilo bi Plug and Play


e sad ono sto me nervira...

kakve veze ima da li je bilo rata? kakve veze ima da li je ekonomija losa ? problem je u majstorima i u nama.. u prvim aje problem sto posle 40 godina nece nista da promene a u nama sto to tolerisemo .. ujedno je problem sto da bismo ustedeli idemo kod majstora koji rade ograde u sezoni a brodove van sezone...  ko je od nas otisao sa projektom kod majstora i rekao "ovako ili nikako" ?



Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: za kapetana
« Odgovor #122 poslato: 10, 01, 2010, 18:38:17 posle podne »
zaboravih da se zahvalim svima na angazovanju  :good:

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: za kapetana
« Odgovor #123 poslato: 10, 01, 2010, 18:41:54 posle podne »
Kap, covek je nizi od mene, on stoji svuda, u svim prostorijama. :good:

Van mreže Dule HU

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 295
  • Pol: Muškarac
Odg: za kapetana
« Odgovor #124 poslato: 10, 01, 2010, 18:50:50 posle podne »
zaboravih da se zahvalim svima na angazovanju  :good:
Ma Kap zahvali Zorteru mi smo se zajebavali svo vreme, ustvari kad je došao vlasnik (ima oko 140KG) i popeo se na brod isti se nagno ko da će da potone, tako da se ja nisam ni peo na ladju.
Ali zorter je slikao , snimao i montirao kao Bunjoel.
Samo jedna stvar , ovaj brod je pravljen i imao je namenu (bar ja tako mislim) za zajebanciju i privođenje riba (ne savskih). Vlasnik je pun ko brod (ali ne Galeb) i njega zabole dal se zanosi, koliko  je debeo lim , dal ima kobilicu, gde ja WC šolja itd....
Njega je to koštalo xxxxx eura i on to ceni sad koliko je rekao a sve ostalo je nebitno (bar za njega)

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: za kapetana
« Odgovor #125 poslato: 10, 01, 2010, 19:00:50 posle podne »
Kapetane,ima veze rat i to debele!Ljudi se doselili u Brcko pre XXY godina,treba se srediti,zauzeti neko mesto u drustvu,zaposliti se ,zapoceti neki biznis.Kad se to namesti onda dolaze druge stvari na red!Ako je u Brckom cena izrade camca po duznom metru 400-500 eura sa majstorovim matrijalom,peskiranjem i farbanjem u osnovnu boju onda,po meni,to pokazuje koliko narod tamo moze da plati!O kvalitetu izrade ne diskutujem,sve sam ti vec rekao!Uostalom ako je njima sve to dobro i meni je!Mozda na leto kada pogledaju nase camce dobiju zelju da nesto od toga primene!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: za kapetana
« Odgovor #126 poslato: 10, 01, 2010, 19:10:20 posle podne »
Usrecice se ako se budu ugledali na nase camce...  :)
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: za kapetana
« Odgovor #127 poslato: 10, 01, 2010, 19:10:38 posle podne »
deda da li mislis da je mozda tom majstoru pametnije da kupi od bruca robertsa  projekat za 400 evra i da recimo samo radi korito a nadgradnji po zelji  ? po napravljenom camcu bi ga projekat izasao oko 10 20 evra ali bi zato SVI PRICALI kako ima super plovne camce i proizvodi bi DUPLO ili TRODUPLO na proizvodnju koju sada ima...

ma nece ljudi da se potrude da naprave nesto novo i kvalitetno isto je i tamo i ovde dok se prodaje ne menjaj...

ja mogu da se kladim kada bi taj iz brckog radio po projektu bruca i drzao cenu 450 evra a ja uvozio i prodavao ovde za 600 evra da bismo se odvalili od love.. al 100% sam siguran da mu dam prjekat da bi odmah uneo svoje izmene...
(jos jednom napominjem brcko je primer , mogao je biti i naveden i titel, zrenjanin, smederevo ....)

Van mreže BOKAC

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 168
Odg: za kapetana
« Odgovor #128 poslato: 10, 01, 2010, 19:19:04 posle podne »
ja mogu da se kladim kada bi taj iz brckog radio po projektu bruca i drzao cenu 450 evra a ja uvozio i prodavao ovde za 600 evra da bismo se odvalili od love.. al 100% sam siguran da mu dam prjekat da bi odmah uneo svoje izmene...
(jos jednom napominjem brcko je primer , mogao je biti i naveden i titel, zrenjanin, smederevo ....)

Na stranu i rat i nemastina, da li ti mislis da bi taj iz Brckog mogao da uradi bilo sta ( mislim na brodogradnju) po projektu.

I ja napominjem da je majstor iz Brckog uzet za primer,a odnosi se na jako veliki procenat "majstora".

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: za kapetana
« Odgovor #129 poslato: 10, 01, 2010, 19:23:14 posle podne »
Na stranu i rat i nemastina, da li ti mislis da bi taj iz Brckog mogao da uradi bilo sta ( mislim na brodogradnju) po projektu.

I ja napominjem da je majstor iz Brckog uzet za primer,a odnosi se na jako veliki procenat "majstora".

pa to upravo i kazem , ono sto ne znaju ili im je tesko bilo bi "ma ne zna bruce veruj ti meni..."

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: za kapetana
« Odgovor #130 poslato: 10, 01, 2010, 19:26:27 posle podne »
Ej bre ljudi sta on da radi sa Bruce-om, kad svi imaju kobilice. Na sta da ugradi. Gde bi plovio? Sava tamo izmedju 100 i 200m siroka, pola na Hrvatskoj strani gde ne smeju da pristanu i izadju na obalu, a dubina padne i na 20cm. Prilagodili se ljudi potrebama.

SILA ZAKON MENJA.

Van mreže BOKAC

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 168
Odg: za kapetana
« Odgovor #131 poslato: 10, 01, 2010, 19:34:15 posle podne »
Ej bre ljudi sta on da radi sa Bruce-om, kad svi imaju kobilice. Na sta da ugradi. Gde bi plovio? Sava tamo izmedju 100 i 200m siroka, pola na Hrvatskoj strani gde ne smeju da pristanu i izadju na obalu, a dubina padne i na 20cm. Prilagodili se ljudi potrebama.

SILA ZAKON MENJA.

Zortere,

ne radi se o Bruce-u,radi se o izcitavanju i realizaciji bilo kog projekta.Ako on (covek stuca non-stop) uradi onaj brod ciji projekat drzi u ruci(receno je da je to sledece sto pravi) i brodic na kraju ispadne i 90% od projekta,ja isti pojedem sa sve enterijerom.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: za kapetana
« Odgovor #132 poslato: 10, 01, 2010, 19:45:41 posle podne »
Darko, nisam ulazio u razmatranje ni nacrta ni radova. Vise sam slikao i ponesto pitao. Majstor rece da mu je najlakse preko nacrta ali moze i po dogovoru samo sto je onda sporije i teze jer treba za svaki problem da pita vlasnika sta da i kako hoce.

Koliko sam ja shvatio oni projekat koriste za dimenzije a ne vrstu i kvalitet materijala. Materijal koriste koji mogu da nadju kod njih a ne sta pise po projektu. A to rade i ovde. Mnogi uzmu projekat za drveni camac a rade ga od metala. Kao da se drvo i metal ponasaju isto u svim uslovima.
No, dzaba mi to komentarisemo. Svako ce i dalje raditi kako moze a mi samo mozemo da kupimo ako nam se svidja ili da se okrenemo i idemo dalje.

Van mreže BOKAC

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 168
Odg: za kapetana
« Odgovor #133 poslato: 10, 01, 2010, 20:09:47 posle podne »
Ljudi,koji vam je?!Neko spomenu da ovdasnji majstori prave camce van sezone varenja ograda i ostalih glavnih poslova,to je to.Camci se rade kad nema posla i "od oka",kakvi nacrti???Nema ovde nijednog majstora za camce.Ovde ko hoce pravi camac ide u Futog.Ima blizu Brckog covjek u jednom selu fabriku jedrenjaka ali radi za Austriju,nisam siguran da ima ovde maloprodaju,nego je samo fazon jeftine radne snage ali pitacu kolko veceras.

Meni je samo zasmetalo sto je ovog coveka neko nazvao "majstor za camce". :good:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: za kapetana
« Odgovor #134 poslato: 10, 01, 2010, 20:10:55 posle podne »
Ima blizu Brckog covjek u jednom selu fabriku jedrenjaka ali radi za Austriju,nisam siguran da ima ovde maloprodaju,nego je samo fazon jeftine radne snage ali pitacu kolko veceras.

to malopr enapisah , al ima i nekoga ko im zavrce usi kadkrenu da vrludaju ...