Autor Tema: Zidne obloge  (Pročitano 65687 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #90 poslato: 29, 09, 2015, 08:56:14 pre podne »
Nesto si pomesao ja cak ne znam ni koji je to materijal. Za moje poimanje stvari enterijer u brodu mora biti pretezno od drveta, uglavnom sam sve radio u speru

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #91 poslato: 29, 09, 2015, 09:24:54 pre podne »
Nesto si pomesao ja cak ne znam ni koji je to materijal. Za moje poimanje stvari enterijer u brodu mora biti pretezno od drveta, uglavnom sam sve radio u speru

kupi sundjer debeo 10 mm stavi na armflex pa preko njega stof i heftaj (ukoliko su ravne povrsine u pitanju ...)

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #92 poslato: 29, 09, 2015, 13:19:01 posle podne »
Sto se tice armaflexa, ja sam navikao sa samoljepljivim pa mi je lakse. Kod krojenja tabli iz armaflexa recimo uzmes traku od ola metra i lijepis odzgor prema dole, pored slazes drugu....Kod zakrivljenja na kabini normalno da ta crta spoja nece vise biti ravna.....Ali skalpel i poravnas da moze doci slijedeci sloj. Spojevi se ne vide ispod štofa ako su armaflexove plahte fino spojene. Sto se tice zavrsnog dijela kod prozora uopce nije potrebno rezati pod 45 stupnjeva da se dobije kosina...Vec prilikom ljepljenja stofa na tim mjestima se štof samo malo više zategne i oblikujes tu kosinu prema svojoj želji. Ja koristim uzin gn 222 , neoprensko ljepilo...
http://www.uzin.hr/prodajni-program/pretrazivanje-proizvoda/details/uzin-gn-222-12501/
Lijepi tako da namzem prvo cijelu povrsinu četkom na armaflex i kolega maze na tkaninu...nakon par minuta i jedna i druga strana su suha na dodir i lijepi sistemom suho na suhom...
Kad prislonim stof na armaflex onda ga otvorenim dlanovima lagano pritiskam uz armaflex, ako kad recimo stavljas foliju na prozor...tj krenem s jedne strane i idem polako prema dole....U ovom slucaju nema pogreske jer kad jenom naslonis jedno na drugo mozes se hebat...nema skidanja....ali strpljivo i polako s nekim kolegom koji ima zivaca i moze se napraviti da doista izgleda kao u novom automobilu...
Štof kupujm u Bosni na koridoru, onaj za presvlačenje namjestaja....pa vidite gdje imate nesto tako za kupiti kod vas...dosta je postojan...ima ga lijepih dezena i nijansi pa se moze birati po zelji da se uklopi s ostatkom broda ili čamca

Van mreže Srecko Sojic

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 331
    • Bela Ladja
  • Brod tip: Mistral
  • Marina: Rotterdam
  • Veličina: 7.0m
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #93 poslato: 29, 09, 2015, 13:53:38 posle podne »
oprosti brokeru macerick je bio u pitanju  tamburanje

maverick, jako detaljno i jasno objasnjenje. mislim da ce uz malo vjezbe negdje u cosku broda i po koje probno skidanje uspjeti. jel mozes samo jos da objasnis kako spajas dvije ploce stofa to jest ake je sirina ili duzina stofa neodgovarajuca pa mora da idu dva reda
Oduvek sam sanjao Panticu da budem kapetan od belu ladju!

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #94 poslato: 29, 09, 2015, 14:59:08 posle podne »
Da li tim lepkom može i armaflex za plastiku?

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #95 poslato: 29, 09, 2015, 23:00:09 posle podne »
Moze i armaflex, a sto se tice stofa spajam ga na dva ancina...jbg nikako da pronadjem slike pa cu probati obajsniti...stof spajas planski...znaci negdje na brodu, ustvari zankiki na rmaflexu ce lagano kredom iscrtati mjesta spajanja stofa ovisno u kakvoj metrazi ga ima. Naravno pazis da da preklapanja imaju nekog smisla, tj da lijeva i desna strana kabine budu simetricna ili ako imas nekakve konzole, krevete ili kutije da planiras spajanje na tim rubovima....ako spajas na ravnom dijelu...onda stranu koja se spaja tj nastavlja s drugim stofom prije ljepljenja na toj strani namazem ljepilom i podvrnem 5 milimetara i onda mazem tu traku stofa ali taj porub koji sam napravio...ustvari sad 5 centimetara uz taj porub ne mazem ljepilom , njega cu kasnije namazati kad dodje red....
Tu plahtu stofa nalijepis na izolaciju...Zadnji dio gdje bi se trebalo spojiti s drugim stofom nismo namazali....da ne zaboravimo  tamburanje sad s drugom plahtom stofa koja se nastavlja na ovu uradimo isto...s desne strane napravimo porub a lijevu...neobradjenu nalijepimo da udje par milimetara ispod onog poruba na prvoj plahti....
Tako dobijes mali preklop koji je vidljiv ali oku ugodan , i ako je simetrican s susjednom stranom dosta razbije monotoniju jednog dekora u cijeloj kabini...Ovo radim kad se nema puno para pa iskoristim i nekoliko stofofa sto mi je ostalo od prije...
Ako imas u blizini nekog jeftinog krojaca onda je najjednostavnije da ti on spoji s masinom pa krojis dalje kako ti sta dolazi...da se nehebete puno s ljepjenjem i crtanjem po kabini

Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #96 poslato: 02, 10, 2015, 09:32:06 pre podne »
Cime mogu da zalepim plutu za stiropor ili stirodur?

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #97 poslato: 02, 10, 2015, 22:21:06 posle podne »
Bilo kojim neoprenskim ljepilom...ako je pluta u roli..to je i jedini nacin, ako je oblika kao u plocama mozes i ljepilom za parket samo moras drzati dok se svaki segment ne osusi posebno...

Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #98 poslato: 03, 10, 2015, 11:25:28 pre podne »
Hvala puno...Imam neku ideju da zalepim prvo storopor ili stirodur pa na njega onu tanku plutu u rolni.Nisam siguran kako ce to estetski da izgleda...U pitanju je metalni camac

Van mreže ANASTASIA II

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 179
  • www.mojaladja.com
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #99 poslato: 03, 10, 2015, 18:49:28 posle podne »
Da ti skratim muke zemljace. Pogledaj na netu KORUND izolacija. Nije prevara, ja probao.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #100 poslato: 09, 10, 2015, 12:54:05 posle podne »
Ja evo gledam, pa imam i par pitanja, sa obzirom da si to radio.
Na stranu što mi deluje nemoguće da 1mm bilo čega menja 50mm stiropora, ali ako kažeš da radi - nema razloga da ti ne verujem.

Na slikama vidim da su mazali unutrašnji deo korita broda, ne znam kako bi se ponašala u prostorijama u kojima se boravi, gde se na nju naslanja i zapinje? Da se ne oljušti ili nešto slično vremenom?

Ako si već radio kod sebe, napiši malo više, pošto deluje više nego zanimljivo.

Van mreže ANASTASIA II

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 179
  • www.mojaladja.com
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #101 poslato: 09, 10, 2015, 13:04:13 posle podne »
Pa morao bi nesto da stavis preko KORUND izolacije. Nije da se zapinje po njoj. A sta da ti kazem osim da je jedan nas proizvodjac stiropora cevi za sprovodjenje pare u fabrici izolovao KORUND izolacijom.

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #102 poslato: 09, 10, 2015, 14:28:00 posle podne »
Da ti olaksam odluku . Prema uporednim testovima 1 cm ove smjese zamjenjuje 8 cm stirodura ili 12 cm stiropora.
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #103 poslato: 09, 10, 2015, 19:22:38 posle podne »
Da ti olaksam odluku . Prema uporednim testovima 1 cm ove smjese zamjenjuje 8 cm stirodura ili 12 cm stiropora.


1 cm ili 1 mm ?

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #104 poslato: 09, 10, 2015, 21:42:15 posle podne »
cm
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.