Autor Tema: Zidne obloge  (Pročitano 65690 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dule HU

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 295
  • Pol: Muškarac
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #15 poslato: 05, 01, 2010, 07:36:56 pre podne »
Citat
Probali smo sa uvozom, ubacili neku količinu Fastner FR materijala, pokazao se odličan, ali skup...
Ništa Petre nije skupo ako imaš para, pogotovo kad znaš da je to ustvarim osnovna namena matrijala - oblaganje unutrašnjosti. Ove slika na sajtu ne dočaravaju kako stvarno taj materijal izgleda u prirodi. Meni je to odlično rešenje pogotovo kad se uzme u obzir činjenica sa možeš da ga lepiš na bilo koji matrerijal pa čak i na neku tvrdu izolaciju.

Van mreže Bane

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 422
  • Pol: Muškarac
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #16 poslato: 05, 01, 2010, 09:51:00 pre podne »
Radio sam nekada sa FLOTEX-om (domaci) i izuzetno sam zadovoljan kako izgleda i kako lako se radi tj nanosi. Jako interesantan materijal i toplo izgleda. Ima ga Saralida na brodu, i koliko ja znam zadovoljan je.

A sto se tice vanbrodskog motora.... :good:
Duško Radović: Pametni i skromni ljudi neće ono što ne mogu. Zato se drugima čini da oni mogu sve što hoće.

Van mreže brodski stolar

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 45
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #17 poslato: 05, 01, 2010, 22:23:31 posle podne »
prijatelji ja ipak mislim da je najbolja pluta i to ona tanka od 3mm.Lako se lepi a i lepo se slaze uz drvo to bi bio moj predlog. :good:

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #18 poslato: 06, 01, 2010, 00:39:00 pre podne »
ja sam na nekim mestima lepio plutu od 3mm i vrlo sam zadovoljan :good:

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #19 poslato: 06, 01, 2010, 11:26:38 pre podne »
Vidjeo sam nekolicinu slika sa tim kombinacijama , izgleda veoma atraktivno ako se uradi korektno. Da li obicna spera moze da se upotrebi kao podloga za panele na koje se postavlja skaj? Da li ce da strada od vlage ? Na nekim slikama obnove "Ce"-a sam vidjeo plasticni materijal , meni je licio na lamperiju . Kap . kakva je dostupnost tog materijala i cijena ako se sjecas) ?
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #20 poslato: 07, 01, 2010, 23:19:40 posle podne »
evo tek sada pregleda malo ovaj vas sadrzaj.Postoji ploca po imenu FOAM to je presovani pa zapeceni stiropor (neka vrsta)obostrano ima glazuru veoma elastican i pogodan za oblikovanje u debljinama od 2mm do 10mm otporan na vlagu,trajan lak za odrzavanje samo u beloj boji a tabla je cinimi se 3000x1500mm.Znaci ekstra lagan i video sam jedan camac koji je delimicno odradjen sa ovim(wc,kuhinja i kapetanija).Covek odusevljen vec 3 god i hoce i kabinu da odradi sa ovim.Ispod ima stiropor,nikad mu nije bilo nekog kondeza on je to malo i ofarbao sa nekom bojom na nekim mestima neskida se boja.On je stavio 4mm debljinu zbog mehanickog ostecenja a sto se tice cene znam da je jeftinije coveka izaslo nego da je radio sa lamperiom i naravno mnogo brze i trajnije bez mogucnosti pojavljivanja razmaka kao kod lamperije.Te ploce je imala firma a ima ih jos ORACLE bili su na kraju bulevara gde pocinje mali mokri lug ali su se sada negde prebacili (988).Toliko od mene pa sad trazite dalje.
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže BOKAC

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 168
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #21 poslato: 07, 01, 2010, 23:39:31 posle podne »
http://www.oracalpolikarbonati.com/


Foam -x NIKAKO nije otporan na vlagu.U enterijerima  obesen na zid dobije stomak posle nekog vremena,o mehanickim svojstvima tek ne treba pricati.Na blagi pritisak prsta ostaje trajno ulegnuce.Mozda si Busa lose cuo,posto postoji materijal forex (cesto i mi pri usmenim narudzbinama permutujemo) koji bi bio adekvatniji za oblaganje. U slucaju mislim da je suvise "plastican" za oblaganje unutrasnjosti broda.

Pozdrav

Van mreže Mezija

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 416
  • Pol: Muškarac
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #22 poslato: 07, 01, 2010, 23:45:08 posle podne »
Oracle se sad nalaze posle Jugopetrolove pumpe (Mokri lug) nekih 300 m. sa desne strane. Nisam video te ploce,bile su ploce od pur pene oblozene kartonom,
a ja trazim one sto su oblozene pleksijem (pur pena bela u sendvicu od pleksija ) ima ih raznih debljina

Van mreže BOKAC

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 168
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #23 poslato: 07, 01, 2010, 23:52:04 posle podne »
Ako se ne varam mislis na EASY PRINT.Bar ga ja tako znam.Znam da ga  ima u debljini 10 i 23 mm.Mozda imaju i druge debljine.

Korus , Zemun tel.011  2 192 731

Van mreže Mezija

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 416
  • Pol: Muškarac
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #24 poslato: 07, 01, 2010, 23:55:15 posle podne »
Hvala za info Ima ga i Grafix al prodaju samo firmama.
Mislio sam da stavim na plafon.

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #25 poslato: 08, 01, 2010, 19:13:57 posle podne »
bokac moguce da si ti upravu da se zove forex.Posto ovo sto sam video stvarno funkcionise na vlagu a i reko sam da ga ima u kuhinji i wc u.On ga je cak ofarbao i meni izgleda bolje to nego neka rasusena lamperija puna buba ....kao pandam za neko lako odrzavanje i izolaciju a trajno za malo para reci ima li nesto bolje? a estetika uvek kosta to je druga prica.
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže sharke

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 237
  • Pol: Muškarac
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #26 poslato: 16, 01, 2010, 10:48:01 pre podne »
Moj drugar u svom brodu na zidovima kabine ima postavljenu samo PVC lamperiju,i kaže da je zadovoljan jer nema kondenza a lepo izgleda.Ima je u dosta nijansi,a bela je u "URADI SAM" 165.00 din.Izgleda da je to jednostavnije i jeftinije rešenje,a ima efekta zbog kondenza,lako se postavlja i lako održava. :good:

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #27 poslato: 16, 01, 2010, 10:52:57 pre podne »
Meni je nešto najružnije na brodu kad vidim PVC lamperiju.... Ne znam kome to može biti lepo  :this:
Dunav je moje more.....

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #28 poslato: 16, 01, 2010, 11:51:50 pre podne »
Meni je nešto najružnije na brodu kad vidim PVC lamperiju.... Ne znam kome to može biti lepo  :this:
   Kapetanu!!! :lol: :smile:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #29 poslato: 16, 01, 2010, 11:53:03 pre podne »
Joj kapetane izvini...  :yahoo:
Dunav je moje more.....