Autor Tema: Zidne obloge  (Pročitano 65976 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Zidne obloge
« poslato: 04, 01, 2010, 19:53:46 posle podne »
Saraju ci po netu i trazeci razne ideje poprilicno cesto se spominju , pored drveniarije , skaj (eko koza) i pluto kao materijeli koji se koriste u enterijerima na raznim plovilima . Imal neko konkretno iskustvo sa tim materijalima ? Da li stavljati ispod skaja spuzvu ili nesto drugo? Raspisite se malo mislim da bi moglo da koristi iskustvo mnogima. Nekako mi se cini da je lamperija toliko uobicajena da je postalo bljak vidjeti je . Vecina plovila i onako vec lice jedno na drugo ko da ih je isti covjek pravio.
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #1 poslato: 04, 01, 2010, 21:21:29 posle podne »
aj da dodam i ja ovaj materijal... da li neko ima iskustva sa njim ?

Decotex ili Flotex , ili kako ga zovu tecna tapeta...

http://www.flotex.co.rs









koliko sam skapirao to je tkanina sitno seckana i mesana sa lepkom

Van mreže Mezija

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 416
  • Pol: Muškarac
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #2 poslato: 04, 01, 2010, 21:37:55 posle podne »
Ja imam dekotex gajbi ,al mislim da se postavlja mesanjem sa toplom vodom, isto tako se i skida kad se dobro pokvasi pa neznam kako bi sa pokazao na camcu. Inace moze da se postavi i preko drveta.
Ja razmisljam o pur peni koja je u sendvicu od tankog pleksija koriste je na sajmovima za standove (pregrade) moze blago da savije ada nepukne,mlecne boje.Moze da se nabavi u Grafixu u Bigzovoj zgradi ali prodaju samo firmama.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #3 poslato: 04, 01, 2010, 21:45:39 posle podne »
Kod mene je od celog stana ostale jos dve sobe pod Decotex-om. Izuzetno sam zadovoljan.
Ne skuplja prasinu, lako se nanosi, lako skida, ne izaziva alergiju....... ali nije za camac i vlazno okruzenje. Inace je dobar toplotni izolator, ali u dodiru s vlagom pocinje da se odlepljuje i najmanji dodir ga ljusti sa zida. :good:

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #4 poslato: 04, 01, 2010, 21:49:31 posle podne »
I ja sam u dilemi što postaviti između stjenke kabine i unutrašnje obloge koja će vjerojatno biti vodootpotns šperploča  :stop:

Stiropor (stirodur) je dobar, ali ako slucajno udje mis u kabinu, ne izadje dok sve ne pojede. A u tu svrhu je najbolja staklena vuna pomesana sa krecom u prahu. Tu nece uci ni misevi, ni bube, ni zmije. Mislim da je to jedino resenje za prostor izmedju spoljnje i unutrasnje obloge zidova kabine.

Van mreže Dule HU

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 295
  • Pol: Muškarac
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #5 poslato: 04, 01, 2010, 21:52:04 posle podne »
Ja sam čuo i video parče materijala koje služi za oblaganje enterijera, to je neka vrsta sunđeraste tkanine koje se lepi ali izgleda fantastično, ali više o tome može da nam kaže Pera Garmin jer mi je on to parče pokazao a doneo ga je sa prošlogodišnjeg Metza ako se ne varam. Pero demantuj me i kaži da nemaš pojma o čemu pričam pa da ispadnem somina.
 

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #6 poslato: 04, 01, 2010, 22:10:01 posle podne »
Eto vidi se koliko ne znas o ovom materijalu.  :nono:
Ovo su prvi "izmislili" Francuzi a u Srbiji je prvi poceo da radi Dačević (zaboravio sam mu ime), mi ga zovemo Dača, sa Dumače kod Šapca još 1993. godine. A osnovni sastojak ovog materijala je SULFATNO BELJEN papir, koji jedini ne menja boju na Suncu. Nijanse se dobijaju mešanjem sa tkaninom (takodje usitnjenom) na mlinu na kom se melje i papir. Inače ovaj materijal NE UPIJA MIRISE, pa ni miris (smrad) duvanskog dima.
Sve ostale kombinacije nisu DECOTEX već su samo vizuelna zamena, pa zato i prima mirise duvana, i okoline. :good:

Van mreže Dule HU

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 295
  • Pol: Muškarac
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #7 poslato: 04, 01, 2010, 22:14:49 posle podne »
E mora da provuče negde da je sve krenulo iz Šapca i to ti je! Šta ti je Čivijaš.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #8 poslato: 04, 01, 2010, 22:15:51 posle podne »
Jok sve je krenulo iz Beeeeooogradaaa. :lol:

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #9 poslato: 04, 01, 2010, 22:23:58 posle podne »
E dobro kad vi kazete. :on_the_quiet: :on_the_quiet: :on_the_quiet:

Van mreže Dule HU

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 295
  • Pol: Muškarac
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #10 poslato: 04, 01, 2010, 22:25:36 posle podne »
E mora da provuče negde da je sve krenulo iz Šapca i to ti je! Šta ti je Čivijaš.

E Dule , ajd pogodi gde je napravljen prvi vanbrodski motor i koje godine. Naravno .......SH :yahoo: :yahoo: :yahoo:


i tako krenusmo mi u off.....
Pa prvi vanbrodsko motor je napravljen prošle godina u Šapcu i to sasvim slučajno kad je Zorter hteo da iskoristi staru čizmu od ko zna čega  i upario je sa koslilicom tipa Wankel-Boxer

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #11 poslato: 04, 01, 2010, 22:28:28 posle podne »
E to ces tek da vidis, cizma od Johnsona i motor od kosilice. Samo da nadjem kosilicu. :good: :lol:

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #12 poslato: 04, 01, 2010, 22:33:13 posle podne »
Ajd nazad . Skaj , pluto ????? Te tecne tapete ne igraju ocito jedino da se mijesaju sa plastikom kakvom al ce onda da bude tvrdo i sareno ...znaci bljak.
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #13 poslato: 04, 01, 2010, 22:31:44 posle podne »
Poljo, skaj se lako zapara i cepa. Ne preporucujem. :nono:

Van mreže Pera GARMIN

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 724
  • Pol: Muškarac
Odg: Zidne obloge
« Odgovor #14 poslato: 05, 01, 2010, 00:25:49 pre podne »
Citat
Ja sam čuo i video parče materijala koje služi za oblaganje enterijera, to je neka vrsta sunđeraste tkanine koje se lepi ali izgleda fantastično, ali više o tome može da nam kaže Pera Garmin jer mi je on to parče pokazao a doneo ga je sa prošlogodišnjeg Metza ako se ne varam. Pero demantuj me i kaži da nemaš pojma o čemu pričam pa da ispadnem somina.

Dule,
tebe ne bi mogao da demantuje ni hadži struja lično...

LM, radi se o skaju, veštačkoj koži, eko koži... kako god... vinilnom materijalu na koji je u procesu proizvodnje laminiran tanak sloj poliuretanske pene, koja liči na sunđer. Ispadne kao da je skaj zalepljen na sunđer. Ali je naravno sve UV stabilno, ne pije vodu, i namenjeno je nautičkoj upotrebi. Glavna namena mu je oblaganje obloga enterijera, nije za direktno lepljenje na oplatu sa unutrašnje strane. Stvar olakšava tapaciranje, jer nije potrebno krojiti sunđer pa skaj...
http://www.resinflex.com/be/main.php?page=fe_std&id_page=sezione3&sezione_fe=sezione3

Probali smo sa uvozom, ubacili neku količinu Fastner FR materijala, pokazao se odličan, ali skup...