Autor Tema: Rostilj  (Pročitano 10775 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Rostilj
« poslato: 19, 12, 2009, 19:56:29 posle podne »
Da pomenemo i Rostilj...  Mozda i najkorisceniji nacin pripreme hrane na brodu i oko broda...

Meni se najprakticniji i najpokretljiviji pokazao rostilj od 500 dinara kupljen u URADI SAM



slican ovome se slike... stim da postoji jedan trik ako hocete da vas dugo sluzi... kad ga sklopite prvi put stegnite sve kako treba i ne rasklapajte ga nikada vise... mene je sluzio celu sezonu (sigurno 15 rostilja napravljeno) a kad sam izgubio gornju mrezicu poklonio sam ga samardzi...


 na brodu uvek imam cumur,  ekolosku potpalu i sibice od 20 cm ... pored mesa to je sve sto vam treba  :friends:

pepeo od rostilja slobodno mozete baciti u vodu, a sam rostilj posle toga bucnite par puta da ga operete i to je celo odrzavanje ....

Van mreže sLLayer

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 181
Odg: Rostilj
« Odgovor #1 poslato: 20, 12, 2009, 11:55:30 pre podne »
ja imam rostilj koji se samo zavrne na vrh one male plinske boce i to je to, sigurno najjednostavniji od svih, samo je problem prilikom voznje plinski rostilji s gase :sorry: a imam i alternativu na cumur, on je 1m sa 50cm za malo vece komade izradjen je od onog lima za bubanj masine koji nemoze zahrdjati :slow_en:

Van mreže colonelo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 319
  • BG-023 B
Odg: Rostilj
« Odgovor #2 poslato: 20, 12, 2009, 13:54:15 posle podne »
Vidio sam na sajmu sklopivi roštilj od debljeg metala. Kada se sklopi izgleda kao aktovka taška malo grublje izrade, čini se vrlo funkcionalan i čvrst, a sklopljen, ne zauzima mnogo prostora. Kada budem išao na sajam fotografirati ću ga da ga vidite. jedino, mišljenja sam, da mu je rešetka malo prerijetka.

Ako ima donju fioku za pepeo i gore poklopac koji se pomera radi "cuga" onda je to nekada proizvodio "Mio standard" iz Osijeka. Imam i ja takav, ali nazalost posle dugogodisnjeg koriscenja resetke ( od tucenog materijala) su mu se slomile, pa mi je sada ostao samo rostilj bez resetki. Voleo bi kada bi negde mogao daq nadjem resetke.
Bolje je ziveti sam nego sa budalama

Van mreže colonelo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 319
  • BG-023 B
Odg: Rostilj
« Odgovor #3 poslato: 20, 12, 2009, 19:09:58 posle podne »
Za rešetke pitaj na sajmu one koji proizvode roštilje jer i rešetke rade, samo izmjeri dimenzije :good:

na kojem sajmu?
Bolje je ziveti sam nego sa budalama

Van mreže sLLayer

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 181
Odg: Rostilj
« Odgovor #4 poslato: 20, 12, 2009, 20:00:36 posle podne »
kupis neki jeftini rostilj i samo izrezes ore resetke od njega prema svojoj mjeri  :taunt:

Van mreže fisherman

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • 44°42'5"N 20°18'32"E
    • Docek Nove godine
Odg: Rostilj
« Odgovor #5 poslato: 26, 07, 2010, 14:54:58 posle podne »
Ja razmisljam da uzmem ovo za splavic
rostilj na plin

http://www.campingaz.com/p-23345-expert-2-deluxe.aspx
cena oko 25000 :)

Bez ovog dodatnog sa desne strane je 10000 ....


I ludilo od rostilja na plin:
http://www.coleman-bbq.com/video/3dvideo.html

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Rostilj
« Odgovor #6 poslato: 26, 07, 2010, 16:19:28 posle podne »
Ma kakav plin. Nema roštilja bez dima i ćumura. :nono:

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7041
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Rostilj
« Odgovor #7 poslato: 26, 07, 2010, 17:00:49 posle podne »
Pre nekih dvadeset i nešto godina u Italiji sam kupio roštilj kakav je opisan u ranijim porukama: sklopljen liči na malo deblju akt tašnu, a kada se montira, poklopac se podigne i ima ulogu zaštite od promaje zajedno sa dvema bočnim stranicama. Rešetka se može postaviti u tri različita položaja po visini i napravljena je od nerdjajućeg čelika. Ispod rešetke, na dnu donjeg dela, postoji perforirana ploča od lima debljine oko 1,5 mm na kojoj stoji užareni ćumur.
Sve to stoji na četiri, takodje sklopive nožice, koje se uglavljuju po principu muško/žensko i fiksiraju se u za to predvidjene žljebove.

Isti takav roštilj nedavno sam video u Merkuru na Bežanijskoj kosi po ceni od oko 3.000 dinara. Čini mi se da je lim kućišta nešto tanji nego što je kod mog roštilja ali verujem da može dobro i dugo da služi.
Obratite pažnju ako budete otišli da pogledate - postoji još jedan, veoma sličan model.
Praktično sve izgleda isto, ali nožice i stranice se fiksiraju zavrtnjima (na mom roštilju se ništa ne "šrafi" - samo se ubacuje u odgovarajuća ležišta!) Taj model nikom ne bih preporučio jer nakon nekoliko upotreba, siguran sam da bi ti zavrtnji potpuno zapekli i posle toga zaboravite na mogućnost sklapanja i rasklapanja.

Za sve ove godine ne znam koliko puta je roštilj upotrebljen. Najkraće rečeno - bezbroj.
Svi oni koji su bliski sa krugovima koji se bave orijentiringom mogu da pitaju sve koji su u orijentacionom sportu posle 1995. godine šta misle o roštilju kluba LSI. Verujem da ćete čuti da je to najčešće korićeni roštilj za koji oni znaju.
Dim sa mog roštilja dimio se iz Donjeg grada ispod Kalemegdana i 1999. godine u vreme bombardovanja (napravili smo takmičenje usred kampanje NATO pakta i avioni su se spuštali prilično nisko da bi videli šta se to dešava, kakava je to grupa ljudi van skloništa okupljena oko roštilja, uz zvuk harmonike, bodrila takmičare koji su učestvovanjem na tom takmičenju iskazali svoj protest (drugačije i nismo mogli kad su stalno bili iznad 10.000 m).

Sve ovo vam pišem zato da biste mi poverovali kad vam kažem da mislim da o roštilju znam poprilično.

A da bi roštilj duže trajao,  treba ga koristiti što više i što češće. Za sve ove godine nije se dogodilo ni jednom da ga posle upotrebe nisam pažljivo odložio. A to podrazumeva da sam svaki put ili sačekao da žeravica izgori ili sam je sam ugasio vodom, a zatim obrisao sve limene delove kućišta; rešetku bi žena oprala deterdžentom i sve bi čisto i suvo sačekalo sledeću upotrebu.

I još nešto, ovakvi roštilji su zgodni zato što je žeravica u zatvorenom prostoru i manja je opasnost od požara. Medjutim, nikada ne koristim roštilj ako kraj sebe nemam dovoljnu količinu vode za svaki slučaj - umeju varnice da se raspršte na sve strane!
A kad praznim roštilj, pepeo koji ostaje posle roštiljanja, uvek prekrijem slojem zemlje, a mesto na kojem sam pekao i par metara u krug dobro poprskam vodom.

Van mreže barbanesa

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 998
  • Pol: Muškarac
    • Lence
  • Brod tip: Metalni
  • Marina: Dsrv Karaburma
  • Veličina: 9,5m
Odg: Rostilj
« Odgovor #8 poslato: 01, 08, 2010, 21:52:24 posle podne »
Nadam se Lazo da ce taj rostilj biti u funkciji kad se sledeci put vidimo na porinucu camca ?
Sad ima dvostrukog razloga za to.. :drinks:
Blago onom ko mlad poludi ceo mu zivot u veselju prodje

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Rostilj
« Odgovor #9 poslato: 02, 08, 2010, 00:00:30 pre podne »
dok laza sve to isprica sto bi inace ovde napisao sve ima da izgori.....

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7041
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Rostilj
« Odgovor #10 poslato: 02, 08, 2010, 07:17:09 pre podne »
"Više dana nego kobasica!" - kaže se u narodu.

Dakle, nema razloga za sekiraciju.
Biće i roštiljanja. Samo neka smo mi svi živi i zdravi.
Ne bih ja sve to napisao da nisam mislio da, bez obzira na veličinu čamca, negde na njemu mora biti mesto za roštilj.

Ma, samo da čamac bude suv - lako ćemo se mi i nadimiti i pokvasiti! :drinks:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Rostilj
« Odgovor #11 poslato: 02, 08, 2010, 14:13:36 posle podne »
samo reci vreme i mesto negde na Dunavu i eto nas :)

Van mreže barbanesa

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 998
  • Pol: Muškarac
    • Lence
  • Brod tip: Metalni
  • Marina: Dsrv Karaburma
  • Veličina: 9,5m
Odg: Rostilj
« Odgovor #12 poslato: 02, 08, 2010, 21:10:39 posle podne »
Ma camac ce biti suv ,sve zavisi od deda Laze kako se pokaze tj otvori..... :lol: :lol:
Blago onom ko mlad poludi ceo mu zivot u veselju prodje