Autor Tema: Muzej rečnog brodarstva Duisburg  (Pročitano 6342 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Muzej rečnog brodarstva Duisburg
« Odgovor #15 poslato: 20, 12, 2009, 14:57:18 posle podne »
Imas ovde interesantan tekst, ali se odnosi na razvoj u komunistickom periodu. Sada je moderno da se po tome pljuje, ali cifre ne lazu.

http://www.dragas.biz/content/view/361/64/
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Muzej rečnog brodarstva Duisburg
« Odgovor #16 poslato: 20, 12, 2009, 18:37:36 posle podne »
neko je pomenuo srpsku nautiku pa sam ja zato povkao od dubrovnika do perasta liniju a i beograda... naravno da je zivota na savi u dunavu stalno bilo ... pa pogledajte lepenski vir...

a o brodarskom muzeju ? pa drzava ne moze da okreci narodni muzej u centru grada a kamoli da gradi novi...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Muzej rečnog brodarstva Duisburg
« Odgovor #17 poslato: 21, 12, 2009, 01:14:48 pre podne »
nisam branio Srpstvo vec sam napomenuo da je bilo nautike u srblja ... ali ja zaista mislim da u ovom drustvu tesko da sta normalno moze da se uradi ... nema interesovanja, opsta apatija je u narodu povodom svih pitanja sem hleba i igara...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Muzej rečnog brodarstva Duisburg
« Odgovor #18 poslato: 21, 12, 2009, 01:40:41 pre podne »
Moderni gladijatori su na Farmi, u Velikom bratu i u skupštini. Pa ko pored njih da misli na dosadne muzeje. Živeo Pink je nova parola.
A za hleb se uvek nadje. I ko je onda lud da radi.

na zalost u pravu si .... ovakvi muzeji ce nam ostati samo san... secam se kako sam ludeo kada su prosle godine zatrpali rimsko naselje u Tadeusa Koscuskog i udarili sine preko njih...  a samo je trebalo da podignu par "rimskih" kuca na tim temeljima i obukli 20 studenata u rimske odore i milina za turiste.... a rimljani im onda kazu da 300 metara dalje na Kalemegdanu imaju isto tako malo pleme Kelta , a Kelti ih upute na Turke Osmanlije , a ovi ih upute Srednjevekovni Beograd a ovi ih upute na Argonaute kod Nebojsine kule...

100 - 150 ljudi dobije posao, turisti ostave pare za razne replike a mi pored trave i zidina dobijemo idealno mesto za setnju klinaca ....

al jebiga PINK je na TV-u