Autor Tema: Komunalna taksa  (Pročitano 4647 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Komunalna taksa
« Odgovor #15 poslato: 16, 12, 2009, 19:05:15 posle podne »
Svidjalo se to nama ili ne, haračlije su odredile cenu života u glavnom gradu.
Gradski sekretarijat za saobraćaj i lokalne samouprave na teritoriji grada (zavisi od toga kako je definisano Odlukom o tome ko odredjuje) mogu da po sopstvenom nahodjenju odrede odredjene oblasti i mesta na svojoj teritoriji za koju su dobili nadležnost i na tim mestima taksa mora da bude plaćena - i sve je to po zakonu!
U drugim gradovima to može i da ne postoji, mada, mislim da i ostali veći gradovi naplaćuju razne takse - birokratiju neko mora da plati!
Zato Zelenilo, uz sve ono što radi, umesto da radi više na čišćenju i uredjenju javnih površina (a ne kažem da ne rade i to - na protiv, mislim da je njihov rad nesporan i da se sve više vidi da rade i na tome), dostavlja spiskove svih obveznika plaćanja taksi (ne znam koliko po "ključu" od toga pripadne Zelenilu) i to nam je to.

Van mreže sharke

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 237
  • Pol: Muškarac
Odg: Komunalna taksa
« Odgovor #16 poslato: 16, 12, 2009, 22:19:22 posle podne »
Ja sam takođe dobio ovo rešenje da platim u iznosu od 2800.din.,za kabinaš od 6.70 m i motorom od 6 ks.Takođe na stari registarski broj koji je promenjen na prošloj registraciji.Prošle godine sam platio, platiću verovatno i ove,a onda se rezistrujem u Smederevskoj Kapetaniji, gde tog poreza nema.I dalje mi niuje jasno šta Zelenilo ima sa čamcima,a obale sigurno ne održavaju.

Van mreže pavle

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Komunalna taksa
« Odgovor #17 poslato: 16, 12, 2009, 22:25:01 posle podne »
Verovatno majstori zele da na taj nacin nadoknade to sto su bacili u blokadu 60 000 firmi pa ce im ovaj kes zaleci umesto poreza.Da mi nije muka od svih blizih inostranstava,vozio bih camac tamo,pa sta kosta kosta.Ovako cu uzeti camac i voziti na stranu zastavu,a ne da ispadnem ovca jer mi je camac i ove godine registrovan-105 000 din