Autor Tema: Komunalna taksa  (Pročitano 4646 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže colonelo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 319
  • BG-023 B
Komunalna taksa
« poslato: 16, 12, 2009, 13:43:22 posle podne »
Aman ljudi pomagajte. Zivim na NBgd i evo opet se oglasio "svojim pismom" tj. resenjem g-din Dragan Strbac i trazi od mene pare. Trazi pare jer imam camac od 6m "smederevac" bez kabine znaci najobicniji pecaroski i zato moram da platim komunalnu taksu na drzanje camca u iznosu od 1000 dinara. Prosle godine sam prvi put platio tu taksu i bila je 600 dinara, sada je vec 1000 dinara poreza za nista. Sta da radim? Da li je jos neko dobio to resenje i da li placati taj novi namet na splavare i camdzije. PA DOKLE VISE :diablo: :diablo: :diablo:
« Poslednja izmena: 16, 12, 2009, 16:09:25 posle podne colonelo »
Bolje je ziveti sam nego sa budalama

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Komunalna taksa za drzanje i koriscenje camaca i splavova na vodi
« Odgovor #1 poslato: 16, 12, 2009, 14:35:51 posle podne »
Tu taksu dobijam vec nekoliko godina i uredno je NE PLACAM!!!!!Postoji nekoliko razloga pa cu krenuti redom: jos uvek dobijam da platim za camac koji nije u mom vlasnistvu vec 5 godina!Plovilo je uredno odjavljeno u kapetaniji BGD,uredno je placen porez na transakciju i ugovor overen u sudu!!Za sadasnji camac sam dobio da platim po dva osnova  prvo resenje pod br.434-13/563-09-021 od 02.12.2009 i glasi na plovilo reg.br.BGD-16885 u iznosu od 6.950,00 rsd!!!Drugo resenje,pod drugim brojem glasi na plovilo reg.br.  BG-986A i na isti iznos!!!Oni samo pisu bas ih je briga za pravo stanje stvari!!Muka mi je vise od njih!!Ljudi rade neki posao a ne znaju da je promenjen nacin izgleda registarskog broja camca!!!Samo grabe,mamu im lopovsku!!!E NEMA MOJE PARE DA VIDE!!!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Komunalna taksa za drzanje i koriscenje camaca i splavova na vodi
« Odgovor #2 poslato: 16, 12, 2009, 15:11:25 posle podne »
zzato registrujes na pencevo i bog da te vidi :)
a i ljudi u kapetaniji pancevo su prva liga a ne ko ovi nasi strucnjaci :good:

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Komunalna taksa za drzanje i koriscenje camaca i splavova na vodi
« Odgovor #3 poslato: 16, 12, 2009, 15:12:56 posle podne »
 :sorry:

Odlukom o izmeni i dopuni odluke o lokalnim komunalnim taksama za teritoriju grada Beograda, objavljenom u Sl. listu grada Beograda propisano je na šta sve grad naplaćuje takse. Po onome što su naveli - na sve (strah me je da će mi neko naplatiti i pisanje ovog teksta!)!!!

Ipak za nas su najvažniji delovi odluke pod:

TAKSENA TARIFA
Tarifni stav 11 - za držanje i korišćenje plovnih postrojenja i plovnih naprava i drugih objekata na vodi
- do 100 t deplasmana plaća se 7.032 dinara
- od 100 do 500 t deplasmana plaća se 10.764 dinara
- preko 500 t deplasmana plaća se 18.216 dinara

Plaća se mesečno, po jedna dvanaestina od utvrdjenog iznosa.
Rešenje donosi Poreska uprava, a "tužibaba", tj. onaj koji daje informacije o obveznicima je Gradsko zelenilo.

i

Tarifni stav 12 - za držanje i korišćenje čamaca i splavova na vodi, osim čamaca koje koriste organizacije koje održavaju i obeležavaju plovne puteve.

- za čamce do 0,5 t deplasmana plaća se 331 dinar
- od 0,5 do 1 t deplasmana plaća se 1.987 dinara
- preko 1 t deplasmana plaća se 5.754 dinara.

Gore navedene takse, uvećavaju se za čamce koji koriste motore i to:
- od 02,94 kW do 22,05 kW za 331 dinar
- od 22,05 kW do 96,60 kW za 896 dinara
- od 96,60 kW do 220,62 kW za 1.724 dinara
- preko 220,60 kW za 2.884 dinara.

Za splavove sa ili bez kućice i to:
- do 30 kvm po kvm utvrdjene površine plaća se 41 dinara
- preko 30 kvm utvrdjuje se još za svaki sledeći kvm 94 dinara.

I ovde važi:
Plaća se mesečno, po jedna dvanaestina od utvrdjenog iznosa.
Rešenje donosi Poreska uprava, a "tužibaba", tj. onaj koji daje informacije o obveznicima je Gradsko zelenilo.

VAŽNO za UG:
Sportske organizacije koje su vlasnici sportskih čamaca ili splavova koji služe unapredjenu sportova na vodi ne plaćaju taksu propisanu za tarifni stav pod brojem 12!

Sve gopre navedene takse (Tar. stav11 i 12) plaćaju vlasnici bez obzira da li su plovila registrovana ili nisu.

Izvinite zbog ispravke. Zaboravio sam da naglasim - ovo je odluka objavljena u Sl. glasniku 29/2005. Svake godine donošena je odluka o povećanju (u 2008. povećanje je bilo za 6% u odnosu na 2007. godinu). Nemam podatke za 2009. godinu, ali sve ovo sam naveo kako biste imali neki osećaj šta, ko i zašto i od koga uzima.
Naše haračlije rade li rade...




Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Komunalna taksa za drzanje i koriscenje camaca i splavova na vodi
« Odgovor #4 poslato: 16, 12, 2009, 15:36:07 posle podne »
Tu taksu dobijam vec nekoliko godina i uredno je NE PLACAM!!!!!Postoji nekoliko razloga pa cu krenuti redom: jos uvek dobijam da platim za camac koji nije u mom vlasnistvu vec 5 godina!Plovilo je uredno odjavljeno u kapetaniji BGD,uredno je placen porez na transakciju i ugovor overen u sudu!!Za sadasnji camac sam dobio da platim po dva osnova  prvo resenje pod br.434-13/563-09-021 od 02.12.2009 i glasi na plovilo reg.br.BGD-16885 u iznosu od 6.950,00 rsd!!!Drugo resenje,pod drugim brojem glasi na plovilo reg.br.  BG-986A i na isti iznos!!!Oni samo pisu bas ih je briga za pravo stanje stvari!!Muka mi je vise od njih!!Ljudi rade neki posao a ne znaju da je promenjen nacin izgleda registarskog broja camca!!!Samo grabe,mamu im lopovsku!!!E NEMA MOJE PARE DA VIDE!!!

Zato i postojimo mi KONTROLORI koji utvrdjujemo pravo stanje na terenu i vrsimo izmene zaduzenja. :yahoo:

Ako se nisi zalio u pisanom obliku i sacuvao kopiju, ako rese da potrzivanje izmire preko suda, gubis parnicu. Ako si se zalio i sacuvao kopiju, od dana podnosenja zalbe te sud oslobadja placanje komunalne takse. Mada u tvom slucaju bi te verovatno oslobodili na prvu registraciju od momenta zaduzenja na novu registraciju, ako uspes da dokazes da se radi o istom plovilu.

Za sada, koliko mi je poznato nema takvih taksi u drugim gradovima (kapetanijama) osim onih koje pripadaju gradu Beogradu. :diablo:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Komunalna taksa za drzanje i koriscenje camaca i splavova na vodi
« Odgovor #5 poslato: 16, 12, 2009, 15:41:11 posle podne »
ne znam o cemu pricate ja nisam registrovao camac pa mi nista i ne stize :)

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Komunalna taksa za drzanje i koriscenje camaca i splavova na vodi
« Odgovor #6 poslato: 16, 12, 2009, 15:44:50 posle podne »
ne znam o cemu pricate ja nisam registrovao camac pa mi nista i ne stize :)

Neće ni stizati sve dok "tužibaba" iz Gradskog zelenila ne dostavi podatke Poreskoj upravi na odredjenoj opštini o plovilu. Od tog momenta vlasnik postaje obveznik plaćanja takse.

U medjuvremenu sam saznao da su i u 2009. godini takse povećane za 6% u odnosu na 2008. godinu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Komunalna taksa za drzanje i koriscenje camaca i splavova na vodi
« Odgovor #7 poslato: 16, 12, 2009, 16:05:25 posle podne »
brod nema registarski broj, na marini imamo Sharka i Elu , dva kera miroljubivog izgleda  :girl_werewolf:

Van mreže colonelo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 319
  • BG-023 B
Odg: Komunalna taksa za drzanje i koriscenje camaca i splavova na vodi
« Odgovor #8 poslato: 16, 12, 2009, 16:07:09 posle podne »
Tarifni stav 12 - za držanje i korišćenje čamaca i splavova na vodi, osim čamaca koje koriste organizacije koje održavaju i obeležavaju plovne puteve.

- za čamce do 0,5 t deplasmana plaća se 331 dinar
- od 0,5 do 1 t deplasmana plaća se 1.987 dinara
- preko 1 t deplasmana plaća se 5.754 dinara.

Gore navedene takse, uvećavaju se za čamce koji koriste motore i to:
- od 02,94 kW do 22,05 kW za 331 dinar
- od 22,05 kW do 96,60 kW za 896 dinara
- od 96,60 kW do 220,62 kW za 1.724 dinara
- preko 220,60 kW za 2.884 dinara.

Ako je tako kako kazes, zasto onda ja za camac "smederevac" od 6m i 250 kg sa Hondom 8KS placam 1000 dinara? To je vise nego sto "tarifa kaze". Tuzibaba za camce nije Gradsko zelenilo nego Kapetanija, jer je u resenju naveden tacan reg.broj camca. Nesto tu "smrdi" :wild: :wild:
Bolje je ziveti sam nego sa budalama

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Komunalna taksa
« Odgovor #9 poslato: 16, 12, 2009, 16:15:55 posle podne »
Colonelo, naglasio sam da su cifre po odluci za 2006. godinu.
2008. podigli su takse za 6% u ondosu na 2007. a 2009. za još 6% u odnosu na 2008.
Ne znam koliko je bilo povećanje taksi 2007. godine u odnosu na 2006.
Možda je zato razlika!?
"Tužibabu" utvrdjuje Skupština grada i tačno je navedeno u Odluci da je to Gradsko zelenilo. Ne znam da li kontrolir Zelenila na licu mesta beleže registarske brojeve koji su istaknuti na čamcima ili podatke dobijaju od Kapetanije. Mogli bismo da se raspitamo i oko toga, pa da znamo koji su "naši" a koji su "njihovi".

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Komunalna taksa za drzanje i koriscenje camaca i splavova na vodi
« Odgovor #10 poslato: 16, 12, 2009, 16:42:21 posle podne »
Tu taksu dobijam vec nekoliko godina i uredno je NE PLACAM!!!!!Postoji nekoliko razloga pa cu krenuti redom: jos uvek dobijam da platim za camac koji nije u mom vlasnistvu vec 5 godina!Plovilo je uredno odjavljeno u kapetaniji BGD,uredno je placen porez na transakciju i ugovor overen u sudu!!Za sadasnji camac sam dobio da platim po dva osnova  prvo resenje pod br.434-13/563-09-021 od 02.12.2009 i glasi na plovilo reg.br.BGD-16885 u iznosu od 6.950,00 rsd!!!Drugo resenje,pod drugim brojem glasi na plovilo reg.br.  BG-986A i na isti iznos!!!Oni samo pisu bas ih je briga za pravo stanje stvari!!Muka mi je vise od njih!!Ljudi rade neki posao a ne znaju da je promenjen nacin izgleda registarskog broja camca!!!Samo grabe,mamu im lopovsku!!!E NEMA MOJE PARE DA VIDE!!!

Deda, a da se ne radi tu onoj naknadi za koriscenje zelene povrsine preko zime, koju pretpostavljam da si placao u marini dok si izvlacio camac.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Komunalna taksa
« Odgovor #11 poslato: 16, 12, 2009, 16:44:13 posle podne »
....Ne znam da li kontrolor Zelenila na licu mesta beleže registarske brojeve koji su istaknuti na čamcima ili podatke dobijaju od Kapetanije......

Nema pravila. Kako se ko snadje, ali mu je verovatno lakse da ode u kapetaniju i uzme spisak nego da "seta" po rekama (ako ima cime). A leti je moguce i da proseta, pa ubije dve koristi odjednom, i donese podatke t.j. prijave i uziva u setnji pored reke, a poneki mozda i zaplovi. Te podatke niko ne proverava. Slepo se veruje potpisu kontrolora ili referentu Zelenila koji je doneo prijavu (potpisao). A ako se na sudu dokaze da su podaci lazni, eeeeeee onda je taj zapecatio sudbinu i mora da plati odstetu za lazne podatke, uznemiravanje, izazivanje nervne napetosti........ i ko zna sta jos uspesan advokat ume i moze da nakaci njemu i sluzbi koja je nalozila naplatu takse.

Van mreže colonelo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 319
  • BG-023 B
Odg: Komunalna taksa
« Odgovor #12 poslato: 16, 12, 2009, 17:13:13 posle podne »
Colonelo, naglasio sam da su cifre po odluci za 2006. godinu.
2008. podigli su takse za 6% u ondosu na 2007. a 2009. za još 6% u odnosu na 2008.
Ne znam koliko je bilo povećanje taksi 2007. godine u odnosu na 2006.
Možda je zato razlika!?
"Tužibabu" utvrdjuje Skupština grada i tačno je navedeno u Odluci da je to Gradsko zelenilo. Ne znam da li kontrolir Zelenila na licu mesta beleže registarske brojeve koji su istaknuti na čamcima ili podatke dobijaju od Kapetanije. Mogli bismo da se raspitamo i oko toga, pa da znamo koji su "naši" a koji su "njihovi".

OK hvala. :drinks:
Bolje je ziveti sam nego sa budalama

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Komunalna taksa
« Odgovor #13 poslato: 16, 12, 2009, 18:27:12 posle podne »
Barba,ovo je komunalna taksa za drzanje i koriscenje camaca i splavova na vod!!!!!!Tako pise na resenju!!A ta taksa o kojoj pricas placa marina(a mi marini) i odnosi se na zauzimanje zelene povrsine!!!! :)
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Komunalna taksa
« Odgovor #14 poslato: 16, 12, 2009, 18:33:30 posle podne »
Jos nesto,Kapetanija BGD je na zahtev Zelenila dostavila njima spisak registrovanih plovila pa zato imamo dupliranje podataka i dupla resenja!!Kapetanija je sada sredila svoju evidenciju,promenom
registracije i prelaskom na trocifrene brojeve,ali ovi u Zelenilu samo stampaju i nista ne gledaju!!!

Na kraju resenja pise da ako se zalim zato sto su oni pogresili moram da platim taksu u iznosu od 300,00rsd!!!I kada grese uzimaju nam pare,idiotizam!!!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran