Autor Tema: Kupovina ribolovacke opreme u Madjarskoj Szegedinu  (Pročitano 42028 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Bera

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 48
Kupovina ribolovacke opreme u Madjarskoj Szegedinu
« poslato: 09, 12, 2009, 22:30:54 posle podne »
bero okaci link pa da vidimo

http://www.czero.hu/

Nažalost sajt je samo na mađarskom jeziku . Ako nekome treba prevod tu sam. Trenutno kurs je : 100 eur =26500 forinti.Ako pazarite preko 50000 forinti imate pravo da tražite nazad pdv koji je u mađarskoj 25% od bruto cene dobijete nazad 20 %.Kakve su im cene to već morate vi da kažete ja nisam neki stručnjak u temi.

Kapetane - možda bi ovo trebalo negde da premestiš da tema ne ode u off.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Kupovina ribolovacke opreme u Madjarskoj Szegedinu
« Odgovor #1 poslato: 09, 12, 2009, 22:38:02 posle podne »
napravio sam novu temu ...

ajd emalo oko tog povrata PDV-a koja je procedura... da li mora Horgos ili moze Na Kelebiji (manja guzva)

 ja planiram da idem recimo oko 21 22 23 , ako hoce jos neko javljajte se da se organizujemo pa da idemo zajedno ...

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Kupovina ribolovacke opreme u Madjarskoj Szegedinu
« Odgovor #2 poslato: 09, 12, 2009, 22:53:48 posle podne »
pusti madjare nedam im ni kintu
sve to ima i ovde cak i jeftinije
nek te vodi deda ima popust u formaxu :good:

Van mreže Bera

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 48
Odg: Kupovina ribolovacke opreme u Madjarskoj Szegedinu
« Odgovor #3 poslato: 09, 12, 2009, 22:56:51 posle podne »
napravio sam novu temu ...

ajd emalo oko tog povrata PDV-a koja je procedura... da li mora Horgos ili moze Na Kelebiji (manja guzva)

 ja planiram da idem recimo oko 21 22 23 , ako hoce jos neko javljajte se da se organizujemo pa da idemo zajedno ...


Pdv može svako da dobije nazad ko nije državljanin evropske unije i nema stalni boravak u eu.U prodavnicama treba da tražiš formular za AFA kako oni kazu i to mora da overi  Mađarski carinik na granici da je roba izašla iz eu.Nažalost Mađari su izmislili poseban red na granicu  za AFA i tamo moraš malo da čekaš mada ja mislim da se to isplati jer za sat - dva čovek može da ima jako dobru satnicu.Granica svejedno koja je mislim da ne vredi preći na Kelebiju jer to traje oko 60-75 minuta (mislim ako hoćeš da se vratiš na autoput)- provereno već ni ja neznam koliko puta  :lol:
Puno puta pitaju zašto se ne dobije nazad 25% ako je porez 25% ,razlog je :
Roba ima neto vrednost  80000  ft  +AFA (pdv) 25 % = 100000 ft
Ako od bruto 100000 hoćemo da izračunamo neto treba oduzimati 20 % i to je opet 80000.
« Poslednja izmena: 09, 12, 2009, 23:14:37 posle podne Kapetan »

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Kupovina ribolovacke opreme u Madjarskoj Szegedinu
« Odgovor #4 poslato: 09, 12, 2009, 23:16:18 posle podne »
ja iz Segedina krenem kontra putem i dodjem na Kelebiju identicno kao i na hrgos (vremenski) a posle sa horgosa na Palic na klopu pa autoput:)
bolje malo proci po gradicima nego cekati na granici ... ne zaboravi trenutno jako malo ljudi ima vizu posle 19ig pojacace se ludnica na granici a samim tim i cekanja...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Kupovina ribolovacke opreme u Madjarskoj Szegedinu
« Odgovor #5 poslato: 10, 12, 2009, 08:08:10 pre podne »
napravio sam novu temu ...

ajd emalo oko tog povrata PDV-a koja je procedura... da li mora Horgos ili moze Na Kelebiji (manja guzva)

 ja planiram da idem recimo oko 21 22 23 , ako hoce jos neko javljajte se da se organizujemo pa da idemo zajedno ...

Pdv može svako da dobije nazad ko nije državljanin evropske unije i nema stalni boravak u eu.U prodavnicama treba da tražiš formular za AFA kako oni kazu i to mora da overi  Mađarski carinik na granici da je roba izašla iz eu.Nažalost Mađari su izmislili poseban red na granicu  za AFA i tamo moraš malo da čekaš mada ja mislim da se to isplati jer za sat - dva čovek može da ima jako dobru satnicu.Granica svejedno koja je mislim da ne vredi preći na Kelebiju jer to traje oko 60-75 minuta (mislim ako hoćeš da se vratiš na autoput)- provereno već ni ja neznam koliko puta  :lol:
Puno puta pitaju zašto se ne dobije nazad 25% ako je porez 25% ,razlog je :
Roba ima neto vrednost  80000  ft  +AFA (pdv) 25 % = 100000 ft
Ako od bruto 100000 hoćemo da izračunamo neto treba oduzimati 20 % i to je opet 80000.

Ovo je sve tačno ali treba imati na umu i sledeće:

Kada stignete na granicu sa overenim AFA papirom i javite se carinicima, onda vam predstoji procedura koju morate da obavite, a to je da sastavite izvoznu carinsku deklaraciju.
To radi špediter na granici i to nešto košta (zaboravio sam koliko - dugo nisam ništa kupovao u Madjarskoj!). Ranije nisu znali (ili nisu hteli da znaju srpski), pa je sporazumevanje išlo vrlo teško.
U zavisnosti od toga koliko artikala ste kupili, ta procedura može da se otegne. To prvenstveno zavisi od toga koliko različitih artikala ste kupili jer nisu svi možda iz istog tarifnog broja, pa dok špediter utvrdi tarifne brojeve za svaki artikal i sastavi deklaraciju... ja sam jednom prilikom čekao više od 3 sata. A za to vreme možete da stignete do Beograda.
I da, i kod njih ima raznih stopa poreza za razne kategorije artikala, tako da nemojte u startu računati na tih 25% u odnosu na iznos računa!



Van mreže Bera

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 48
Odg: Kupovina ribolovacke opreme u Madjarskoj Szegedinu
« Odgovor #6 poslato: 10, 12, 2009, 10:41:37 pre podne »

I da, i kod njih ima raznih stopa poreza za razne kategorije artikala, tako da nemojte u startu računati na tih 25% u odnosu na iznos računa!

U odnosu na računa treba računati sa 20% ! Kao što sam i u prvom postu rekao . Imate pravo da i kod njih ima više stopa za porez ali za ribolovačku opremu je 25 % ,  prehrambene stvari su 18 % , lekovi , knjige 5 %.


Kada stignete na granicu sa overenim AFA papirom i javite se carinicima, onda vam predstoji procedura koju morate da obavite, a to je da sastavite izvoznu carinsku deklaraciju.
To radi špediter na granici i to nešto košta (zaboravio sam koliko - dugo nisam ništa kupovao u Madjarskoj!). Ranije nisu znali (ili nisu hteli da znaju srpski), pa je sporazumevanje išlo vrlo teško.
U zavisnosti od toga koliko artikala ste kupili, ta procedura može da se otegne. To prvenstveno zavisi od toga koliko različitih artikala ste kupili jer nisu svi možda iz istog tarifnog broja, pa dok špediter utvrdi tarifne brojeve za svaki artikal i sastavi deklaraciju... ja sam jednom prilikom čekao više od 3 sata. A za to vreme možete da stignete do Beograda.

JCI (Jedinstvena carinska deklaracija) ne treba vam na granici , ni tarifni brojevi , to se ne traži , tražili su pre par godina ali sada vam treba samo formular za AFA (PDV) + originalni račun + fotokopija računa.
Granica je čudo svaki put drugačije ispadaju stvari.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Kupovina ribolovacke opreme u Madjarskoj Szegedinu
« Odgovor #7 poslato: 10, 12, 2009, 11:14:02 pre podne »
JCI (Jedinstvena carinska deklaracija) ne treba vam na granici , ni tarifni brojevi , to se ne traži , tražili su pre par godina ali sada vam treba samo formular za AFA (PDV) + originalni račun + fotokopija računa.
Granica je čudo svaki put drugačije ispadaju stvari.

fotokopir ima na granici ili da jurimo u szegedu ?

Van mreže Bera

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 48
Odg: Kupovina ribolovacke opreme u Madjarskoj Szegedinu
« Odgovor #8 poslato: 10, 12, 2009, 11:19:56 pre podne »
JCI (Jedinstvena carinska deklaracija) ne treba vam na granici , ni tarifni brojevi , to se ne traži , tražili su pre par godina ali sada vam treba samo formular za AFA (PDV) + originalni račun + fotokopija računa.
Granica je čudo svaki put drugačije ispadaju stvari.

fotokopir ima na granici ili da jurimo u szegedu ?
Ima ali traži odmah u radnji da ti iskopiraju i onda nemaš brige.

Van mreže BOKAC

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 168
Odg: Kupovina ribolovacke opreme u Madjarskoj Szegedinu
« Odgovor #9 poslato: 10, 12, 2009, 20:30:12 posle podne »
ja iz Segedina krenem kontra putem i dodjem na Kelebiju identicno kao i na hrgos (vremenski) a posle sa horgosa na Palic na klopu pa autoput:)


Greh je ne jesti riblju corbu u Segedinu. Carda se zove Kiskorosi (kako se pise neznam),nalazi se na Tisi.Bio sam tamo sigurno
50-ak puta,corba uvek ista tj.vrhunska.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Kupovina ribolovacke opreme u Madjarskoj Szegedinu
« Odgovor #10 poslato: 10, 12, 2009, 21:44:26 posle podne »
Greh je ne jesti riblju corbu u Segedinu. Carda se zove Kiskorosi (kako se pise neznam),nalazi se na Tisi.Bio sam tamo sigurno
50-ak puta,corba uvek ista tj.vrhunska.

jel imas barem gps koordinate ? ja sam uvek za klopu  :good:

@bera da li na jednom racunu treba da je 50k forinti ili na vise racuna zbirno ?

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Kupovina ribolovacke opreme u Madjarskoj Szegedinu
« Odgovor #11 poslato: 10, 12, 2009, 22:06:22 posle podne »
pusti corbu bices gladan do granice
pohovani kackavalj je majka mara :)

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Kupovina ribolovacke opreme u Madjarskoj Szegedinu
« Odgovor #12 poslato: 10, 12, 2009, 22:49:56 posle podne »
corba je samo uvertira  :pioneer:

Van mreže BOKAC

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 168
Odg: Kupovina ribolovacke opreme u Madjarskoj Szegedinu
« Odgovor #13 poslato: 10, 12, 2009, 22:55:08 posle podne »
Greh je ne jesti riblju corbu u Segedinu. Carda se zove Kiskorosi (kako se pise neznam),nalazi se na Tisi.Bio sam tamo sigurno
50-ak puta,corba uvek ista tj.vrhunska.

jel imas barem gps koordinate ? ja sam uvek za klopu  :good:


Kakve kordinate? Mogu da ti zajmim moj auto,on zna sam da dodje do carde.

Iz centra Segedina izbijes ravno na Tisu,skrenes levo,vozis jedno 2 km i pitas nekog za Kiskorosi cardu. 
corba je samo uvertira  :pioneer:

Neznam koliko si jesan ali mnogo jesni ljudi posle ove corbe nisu mogli vise nista da pojedu

Van mreže Bera

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 48
Odg: Kupovina ribolovacke opreme u Madjarskoj Szegedinu
« Odgovor #14 poslato: 10, 12, 2009, 23:10:52 posle podne »
ja iz Segedina krenem kontra putem i dodjem na Kelebiju identicno kao i na hrgos (vremenski) a posle sa horgosa na Palic na klopu pa autoput:)


Greh je ne jesti riblju corbu u Segedinu. Carda se zove Kiskorosi (kako se pise neznam),nalazi se na Tisi.Bio sam tamo sigurno
50-ak puta,corba uvek ista tj.vrhunska.

Mislis na ovaj ?
http://www.tiszanet.hu/~kiskorossy/kiskorossy.htm