Autor Tema: Kako da Ružno pače postane Labud - prepravke čamca od aluminijuma  (Pročitano 134398 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže fisherman

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • 44°42'5"N 20°18'32"E
    • Docek Nove godine
Odg: Kako da Ružno pače postane Labud - prepravke čamca od aluminijuma
« Odgovor #105 poslato: 29, 03, 2011, 18:38:54 posle podne »
zasto svi kad kupe camac oce odma da ga prosiruju povisuju produzuju...
neverovatno koliko smo mazohisti :)
nediraj nista vozi tako pa ako ti se nesvidja nisi trebalo ni da ga kupujes
neces nista korisno uraditi te pare skupljaj za drugi kad ovaj izgustiras
ovo ti pricam iz licnog iskustva a ne da bi se pravio pametan :good:
ziveli :drinks:

Ja sam pregledao temu od pocetka, i odmah po njenom postavljanju novus je dao ovaj izvarendan komentar i to 09, 12, 2009, 19:44:22 pm ...

:)

Ajde to sto pre da zavrsite ,
Pozdrav

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7040
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Kako da Ružno pače postane Labud - prepravke čamca od aluminijuma
« Odgovor #106 poslato: 29, 03, 2011, 20:22:28 posle podne »

Ja sam pregledao temu od pocetka, i odmah po njenom postavljanju novus je dao ovaj izvarendan komentar i to 09, 12, 2009, 19:44:22 pm ...

:)

Ajde to sto pre da zavrsite ,
Pozdrav


Mladi prijatelju, sećam se tog Novusovog komentara, a bilo je više komentara tog tipa.
Medjutim, nismo mi svi jednaki. Ali to ne znači da smo mazohisti.

Nije nam svima dato da možemo da skupimo dovoljnu količinu novca u jednom trenutku da bismo sebi kupili igračku koja nam se svidja.
Da li zbog toga treba da budemo nesrećni?
Nikako.
Da li da čekamo još malo?
Koliko dugo?

Ali zato možemo da pokušamo da nadjemo razonodu u pokušaju da sa sredstvima koja imamo napravimo sami sebi igračku koja će nas dugo uveseljavati.

I to je ono što i ja pokušavam. Da dobijem ono što mislim da će me učiniti srećnim.
I neću dozvoliti sebi da se mnogo nerviram čak i ako konačni rezultat ne bude baš ono pravo.
Unapred se zahvaljujem i Zoranu i Luki o ostalima koji mi pomognu da ostvarim plan u meri u kojoj to bude moguće.
Uopšte ne sumnjam u to da će moja ladja uskoro zaploviti Dunavom i da će biti prilično drugačija od ladje koju sam kupio.
A da li će biti lepa?
Meni, verovatno hoće.
Najvažnije je da ostane plovna i bezbedna i da sve to ne košta preterano mnogo.
Ja sam sebi odredio budžet za razonodu na vodi u trenutku kada sam rešio da kupim ladju i pokušaću da sve to uradim u okviru planiranog budžeta - pa nisam ja ... (evo neću, baš za inat administratorima).

Kraj.
(Slede fotografije načinjene danas u Zokijevoj radionici)


Ovo je verovatno poslednja fotografija na kojoj čamac još uvek izgleda skoro kao kada sam ga kupio:
.

Na ovoj fotografiji vidi se kako izgleda ladja nakon skidanja zida kabine i isecanja krmene komore:

By null at 2011-03-29

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7040
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Kako da Ružno pače postane Labud - prepravke čamca od aluminijuma
« Odgovor #107 poslato: 29, 03, 2011, 20:30:01 posle podne »
Iz drugog ugla vidi se krmeni deo bez komore malo bolje:

By null at 2011-03-29.

Medjutim, nije sve krenulo lako i bez problema.
Prilikom isecanja komore, desio se previd. Zbog visoke temperature brenera, došlo je do progorevanja lima na boku:

By null at 2011-03-29.

Sada će moji stručnjaci imati malo više posla da ovo dovedu u redu ali ako budu obojica upla toliko dobri koliko se ja nadam - biće to sredjeno tako da se posle farbanja neće primetiti.

Naravno, kada je rezao drugu stranu,Zoki je više pazio i ta stranaje ostala neoštećena.

Ove nedelje ćemo (nadam se) ispeskariti čamac i nastaviti sa pravljenjem nove krmene komore koja će biti pričvršćena na krmenu ploču koja je fabrički napravljena.
E, kako će to izgledati - videćemo.
I ja se pitam...

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Kako da Ružno pače postane Labud - prepravke čamca od aluminijuma
« Odgovor #108 poslato: 29, 03, 2011, 21:28:16 posle podne »
Beše jednom lep čamac, a onda ga kupio LSI.  :lula: :download: :lol:

Ufff. Idem da popijem ne jedno, nego dva piva.

 :drinks:

P.S. Ne sekiraj se LSI, sad si prepušten majstorima, a tada ti je sva sekiracija za džabe.  :diablo:

E da.. uglavnom se seče, malim rućnim fleksom sa pločom za aluminijum.  :download:

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7040
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Kako da Ružno pače postane Labud - prepravke čamca od aluminijuma
« Odgovor #109 poslato: 30, 03, 2011, 07:30:56 pre podne »
Beše jednom lep čamac, a onda ga kupio LSI.  :lula: :download: :lol:

Ufff. Idem da popijem ne jedno, nego dva piva.

 :drinks:

P.S. Ne sekiraj se LSI, sad si prepušten majstorima, a tada ti je sva sekiracija za džabe.  :diablo:

E da.. uglavnom se seče, malim rućnim fleksom sa pločom za aluminijum.  :download:


Unapred se odričem svake odgovornosti ukoliko se Mossi ili bilo ko drugi, ko prati ovu temu, oda alkoholizmu!

Ideja autora ove teme bila je da obavesti cenjene članove foruma o radovima po fazama, u nadi da bi to moglo biti od opšte koristi i za nauk nekim drugim entuzijastima.
Nikako da ih natera na neke očajničke poteze kojim bi ugrozili svoje zdravlje.

Inače, i ja sam bio uveren da se to radi brusnom pločom ili tako nečim, a ne brenerom, ali moj majstor je mislio drugačije, pa sad neka smisli kako da korito vrati u prvobitno stanje (ako to uopšte bude moguće).


A stvarno sam rešio da se ne jedim dok radovi budu trajali. Pa u tom kontekstu, ne pogadjaju me ni komentari koji su se sada pojavili, puni podsmeha, sumničavosti i straha od neuspeha unapred. Neki ljudi jednostavno ne mogu da pobegnu od sebe, pa iako nemaju bolji savet, misle da su od koristi i tako.

Kada bi postojao neki registar nespelih samogradnji i prepravki koje su ljudi do sada izveli - bila bi to verovatno najveća knjižurina na svetu. I garant bi se u njoj našli podaci i o "uspesima" nekih mojih kritičara. Ali o tome se ne priča. To se obično čuva za sebe.

Ja verujem da će moji majstori uradit sve što mogu da nastalu štetu otklone na najbolji način. I nadam se da će ova tema biti od koristi nekim vlasnicima čamaca od aluminijuma kad budu planirali neke radove. Jer i na ovakvim greškama drugih se uči, ako je čovek dovoljno pametan da uči na iskustvima drugih.

Biću zahvalan svakom dobronamernom kritičaru koji ukaže na nešto loše i da predlog kako to izbeći ili otkloniti i tako mi pomogne da čamac u najkraćem roku bude što kvalitetnije preuredjen.

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Kako da Ružno pače postane Labud - prepravke čamca od aluminijuma
« Odgovor #110 poslato: 30, 03, 2011, 08:41:56 pre podne »
LSI za 46 godina imam iza sebe dosta majstora i "majstora".
Pa i majstora koji misle da su pametniji od Boga.

Nemoj da misliš da sam imao ružnu nameru, jednostavno to je tako.
Neko padne, ti mu pružiš ruku i umreš od smeha pošto se tip razbio ko ona stvar, ali najbitnije je da je sve prošlo bez posledica/povreda.

Ja sam u mojoj priči o nastanku Varalice naveo neke propuste i pametovanja mog majstora.
Čak ni jednu šticnu od prohroma nije uradio kako sam hteo.
Pravio se pametan i napravio "bolje" nego što sam tražio.
Napravio savršen konus vrh, a ja tražio da vrh ima 4 stranice i da ih povari u špic.
Njegovo je lepše, uložio je truda, materijala, vremena, ali meni treba sa 4 stranice, jer konus ne kopa nego proklizava.

Sa majstorima nikad nije dosadno.

Ovo je forum, i sve ovo ide u radni staž.
Svi mi volimo da budemo ovde, a razlozi su ipak manje više isti.
Jedino se uloge ciklično menjanju, ili bi trebalo...

Zaista se nadam da će uspeti da repariraju štetu i da ćeš dobiti što si zamislio / PLATIO!

 :drinks:

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7040
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Kako da Ružno pače postane Labud - prepravke čamca od aluminijuma
« Odgovor #111 poslato: 30, 03, 2011, 10:34:18 pre podne »
Mossi, vaš prethodni komentar me je samo nasmejao i potpuno se slažem i sa ovim poslednjim.
Sa majstorima je uvek tako ali kad čovek ne ume ili ne može sam, onda mu nema druge.

Zato ja i pišem o svemu ovome, pa neka ljudi imaju i to u vidu kad počnu da razmišljaju o nekakvim radovima.

Van mreže kemppi

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 424
  • Pol: Muškarac
Odg: Kako da Ružno pače postane Labud - prepravke čamca od aluminijuma
« Odgovor #112 poslato: 30, 03, 2011, 11:50:44 pre podne »
Rusi imaju malo drugaciju tehnologiju od ostalog dela sveta,ako je neko rasturao Ruski vanbrodski motor,primeti se da srafovi nisu prohromski,vec celicni,ali nikada nece da zapeknu,jer su u pecima bombardovani plutonijumom i na taj nacin imaju poboljsane antikorozivne osobine.Aluminijumske table su podvrgnute slicnom procesu,pa se zbog toga nituju,jer bi se varenjem,tj. unosom toplote ubrzalo oslobadjanje alfa zraka.To je izuzetno mala kolicina zracenja,bezopasna po ljudski organizam,ali prilikom unosa toplote postaju alfa emiseri.Zato,prilikom radova sa takvim materijalima treba se pridrzavati nekih uputstava,kada se zalomi takav sraf na motoru nikada se ne navaruje,niti se takve table lima vare,jer je izlozenost opasna po onog sto izvrsava radove,opasno je i kada se sece brusilicom udisati opiljke ili se poseci na taj lim.Obavezna HTZ oprema,obradu lima izvrsavati iskljucivo rezanjem(busenje,secenje makazama).

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: Kako da Ružno pače postane Labud - prepravke čamca od aluminijuma
« Odgovor #113 poslato: 30, 03, 2011, 13:42:44 posle podne »
ja sam primetio da kad je isecena komora ostavljen je deo lima uz pod i stranice. posto je komora imala i ulogu jegije treba ostaviti istu visinu lima da sluzi kao jegija ili opet navariti neku jegiju. 
Marke

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7040
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Kako da Ružno pače postane Labud - prepravke čamca od aluminijuma
« Odgovor #114 poslato: 30, 03, 2011, 15:28:10 posle podne »
Kemppi, ovo je dragocena informacija - preneću je Zoranu svakako.


Marke, u tom delu ćemo zaista postaviti poprečne učvršćivače koji će istovremeno biti nosači patosa.


Ilija, mene ljudi kritikuju što pišem duge tekstove ali eto, očigledno je da nisu bili ni dovoljno dugi, ni dovoljno jasni.
Ne pravim ja od babe devojku!
Ja samo od onoga što sam kupio hoću da napravim nešto što će mi se, čini mi se, više svidjati. I to je sve. Potrošiću upravo onoliko novca koliko sam za to namenio i koliko imam i ni dinar više od toga. Pa šta ispadne...

Ostaju nama naše sose onakve kakve jesu, da su nam žive i zdrave još dugo. Ma, ostajemo i mi njima, pa sad - ko u tome bolje prodje...

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Kako da Ružno pače postane Labud - prepravke čamca od aluminijuma
« Odgovor #115 poslato: 30, 03, 2011, 18:57:20 posle podne »
Ma hajde LSI sam ti gruvaj sa radovima, sad su svi kao pametni a dobro svi znamo da smo svi malo čvaknuti i da umesto da teramo to što imamo i budemo srećni mal mal pa nešto prepravljamo, sečemo povećavamo i menjamo. Jbg to su svi radili sem možda nekog ko kupi nešto novo i veliko u stratu (mada će i taj ako ga uhvati virus se dohvatiti brusilice). Sredi ti to pa kako bude i uskoro ga bacaj na vodu i uživaj sa ženom u tome što je urađeno. A majstori pa to uvek i kako god mora da bude tenzija :) 

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2073
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Kako da Ružno pače postane Labud - prepravke čamca od aluminijuma
« Odgovor #116 poslato: 30, 03, 2011, 20:34:19 posle podne »
ЛСИ, ако је тачно то што каже Кемпи (а немам разлога да не верујем да јесте-ваљда човек зна шта прича), онда имаш јединствен чамац са специјалним АТОМСКИМ погоном и који ЗРАЧИ лепотом. Можда да му промениш име у нпр. ПЛУТОН или нешто слично.  :lol:

Van mreže barbanesa

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 998
  • Pol: Muškarac
    • Lence
  • Brod tip: Metalni
  • Marina: Dsrv Karaburma
  • Veličina: 9,5m
Odg: Kako da Ružno pače postane Labud - prepravke čamca od aluminijuma
« Odgovor #117 poslato: 30, 03, 2011, 22:51:05 posle podne »
Aman pustite coveka da radi ono sto mu je volja.Laki samo napred i pritegni Zokija da ti sto pre zavrsi prepravku pa na vodu.Kad bude porinuce nemoj da zoves ove badavadzije na cast.samo mene i nikad ti dobro nece biti... :lol:  :drinks:
Blago onom ko mlad poludi ceo mu zivot u veselju prodje

Van mreže fisherman

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • 44°42'5"N 20°18'32"E
    • Docek Nove godine
Odg: Kako da Ružno pače postane Labud - prepravke čamca od aluminijuma
« Odgovor #118 poslato: 31, 03, 2011, 13:12:14 posle podne »

                  Lsi

                  Sto si na kraj srca.Pa ne mislis valjda da ti zelimo lose?
   Uzeo si da radis nesto veoma,veoma neuobicajeno.Moras priznati
   da smo zato zabrinuti.A malo dobronamerne sale uz komentar,pa
   ne bi trebalo da je strasno.
                                                 :drinks:
LSI isto sam i ja ovo hteo da napisem.
Zelim sto pre da camac spustite u vodu. Zato sam onde i citirao novusa kao kroz malu salu :)
Nikako da vas uvredim :)

Veliki pozdrav



Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Kako da Ružno pače postane Labud - prepravke čamca od aluminijuma
« Odgovor #119 poslato: 31, 03, 2011, 15:56:30 posle podne »
a sta bijase s onom trakom o kojoj se vodila rasprava tu na forumu...uzmeš i njom poljepiš te rupe  :good: :taunt: