Autor Tema: RUMUNSKA POLICIJA NA DUNAVU  (Pročitano 3909 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Dule

  • Gost
RUMUNSKA POLICIJA NA DUNAVU
« poslato: 24, 01, 2009, 00:21:31 pre podne »
Ovako je tekla diskusija na ovu temu koju sam preneo ovde, da vidite šta ko može i kako treba ili ne treba postupiti.


Dule
Evo jednog iskustva od prošle godine.
Idemo od Gradišta uzvodno. Držimo se naše obale . Negde na pola puta do ošte okuke prema Ramu vidim na rumunskoj strani gumeni čamac sa hondom od preko sto konja i četiri mladića u njemu. Drze našu brzinu i gledaju nas sa dva dvogleda. To mi je bilo sumnjivo ali nastavimo dalje drzeci nasu stranu ali ne baš uz obalu. Ima tu jedna mala ada. U njenoj visini rumuni daju gas i odlaze do okuke i staju. Iza adice se pojavio njihov mali patrolni čamac sa jednim policajcem i ide lagano iza nas. Kad smo prišli na jedan kilometar do okuke oni u gumenjaku polako kreću ka sredini Dunava, vidim preprečiće nam put. Srećom pojavila se samohotka koja je brzo plovila nizvodno. Naša. Dao sam gas i pobegao skroz do naše obale. Tek tad sam mirnije disao. Pogledao sam ih kroz durbin...
Video sam da je i u gumenjaku u stvari policija ali poskidali gornje delove uniforme. Svi iste plave pantalone i majce. Patrolni čamac se okrenuo i vratio, kao i gumenjak. Sreća da imam brz čamac, ali ne verujem da bih bio brži od gumenjaka. Ni sada mi nije jasno da li bi oni smeli da predju na našu stranu i ko bi nas zaštitio? Taj deo je potpuno pust i da se nije pojavila samohodka... nigde svedoka.
Da li je ovo bila zamka u koju je trebalo da upadnemo?
 

 
espresso

 
da li u ovakvoj i slicnim situacijama treba kontaktirati nasu pogranicnu policiju? vhf-om, telefonom ili telepatijom...
ero, molim te kazi nesto...

 
eravg
 
Pozdrav ljudi !

Jeste bila zamka, nisam upoznat koliko ste imali do sada posla sa rumunima kao ljudima, ali oni su i od gorih gori. Naravno u tim situacijama kada nema svedoka a oni vas privedu kod njihovog sudije, plaćate kaznu, oduzimaju plovilo i naplaćuju ležarinu. Pa to ide do par dana. Neko je ne pisano pravilo da mi idemo u njihovu obalu i oni u našu ali samo ako se radi o krivičnom delu i postoji mogućnost da to lice pobegne.

Rekao sam i ranije ne morate baš po matici jeste da štedi gorivo kad ste nizvodno, ali i uzima gorivo kad ste uzvodno. Zato bliže ivici plovnog puta. Rumuni na ovom donjem delu dunava imaju mnogo, ali stvarno mnogo čamaca, i non stop su navodi, osim kad je vreme mnogo loše. Zato neka ovo Duletovo iskustvo bude NAUK svima koji plove ovim delom Dunava.

Granična Policija Veliko Gradište 012 - 662 - 510 , 662 - 103,
Policija Veliko Gradište 012 662 105,
Kapetanija V.G. 012- 662 - 219, VHF-16

NE POKUŠAVAJTE TELEPATIJOM, NEMA SIGNALA. 

I najavite se barem jedan dan ranije da ohladim neko piće, ako nisam ja na gumenjaku !!!


Dule

 
telefone ću ugravirati na čamac a kada budemo dolazili javljamo se unapred, ali sa hladnim pićem. Imamo i mi frižidere.
Još bolje ako ste na gumenjaku 
Da li naša policija u tom pojasu sluša 16 kanal i na gumenjaku?
I da dodam ovo, držali smo se naše obale, van plovnog puta. Zamka je bila na oštroj okuci jer su verovatno očekivali da tu malo "skratimo put", a kad su videli da nećemo krenuli su na našu stranu. Slučaj je hteo da naidje samohodka. Inače uvek koristim GPS i uvek znam gde sam.
U slučaju da se nešto ipak desi, privedu me sa naše strane da li pozicija zapisana u tom uredjaju važi kao dokaz da nismo povredili graničnu liniju?
 


Pera GARMIN


 
Iz dva koraka se snimi tracklog iz GPS uređaja na karticu (da ga ne bi obrisao iz aktivne memorije posle), uz poneku sliku sa foto aparata, upoređivanjem datuma i vremena fotografije i GPS trackloga može se dokazati gde si se nalazio u kom trenutku...

A da li je to validan dokaz pri nekakvom sporu ne znam. Bojim se da pred našim sudom nije...



Dule


Ne sudi nas sud vec sudija za prekršaje Rumunije.
Ako vredi njihova reč da sam prešao granicu valjda imam pravo da dokazujem da nisam, mada mislim da je to ono narodno "šut sa rogatim".
U takvim situacijama svi plate i samo gledaju da se izvuku a oni to zloupotrebljavaju. Dokaz je dokaz, i ako bih ja imao dokaz da su me oni neopravdano priveli onda bi morala da odgovara njihova pogranična policija. U ruminiji....
Ipak što kaže era, dupe uza zid.
 

 

espresso

jos nesto mi nije jasno. sve i da me rumuni zaustave radi kontrole, imam uredno registovan camac pod zastavom Republike Srbije. vazece dokumente i pasose za vazecim sengen vizama. nisam pristao uz nihovu obalu, vozio sam po medjunarodnom plovnom putu. sta moze biti razlog za privodjenje i oduzimanje plovila???
ero, izvini sto ti trosim vreme, ali i ja kao i dule plovim sa zenom i dve devojcice, pa sam malo zabrinut. ove godine smo resili da ne idemo na more zbog selidbe, pa cemo godisnji odmor u celini provesti u plovidbi Dunavom.
_________________

 
Dule


A ja imam sve osim shengen vize. Šta onda?
Mislim da i ako imaš vizu a predješ u Rumuniju moraš prvo da se javiš našoj carini u V. Gradištu. Da ti oni overe izlazak, pa onda do rumunske carine, ne znam gde je da overe ulazak u zemlju. Ali po zakonu svako može da plovi medjunarodnim plovnim putem i bez odjavljivanja i prijavljivanja samo ne sme da pristaje na obalu.
Stvar je samo u bezobrazluku. Čik dokaži da nisi napravio prekršaj, a kazne su oko 2000e



Mushu

Ma tu dokaza nema a njima se na sudu"veruje". Ero, ako imas vremena, bilo bi dobro da nam objasnis u kojim slucajevima mogu da nam oduzmu plovilo. jer ako se ovo kako je Dule opisao desava cesto, kako izbeci, jasno je da Rumunski policajci, prezale i na nasu stranu kako ces dokazati u cijim vodama si zaustavljen. Zahvalan na odgovoru, do sada nisam imao ovaj problem ali je ocigledno da ce incidenata biti sve vise. Drazao sam nasu stranu i nije bilo problema.
 
 
 

slalic

Pročitao sam Dule šta Vam se desilo i zaista me uznemirila pomisao da se možeš naći u nebranom grožđu, ni kriv ni dužan. Palo mi je na pamet da ni činjenica da si privezan za obalu ne bi mnogo promenila stvar... I da su pucali, i zaustavili Vas, zar bi značila nešto Vaša reč protiv njihove?
Dakle, u ovakvoj sutuaciji, svakako da bi postojeći track-log bio validan dokaz pred nezavisnim sudom. Ali u situaciji gde se policija ponaša kao običan kriminalac, kako verovati i pravosuđu takve države? Mislim da je najbolje, i najcelishodnije, događaj prijaviti ZVANIČNO carinskoj policiji Veliko Gradište, i isti taj dopis poslati na znanje ministru unutrašnjih poslova RS. U slučaju da se tako nešto ponovo desi, odnosno da Vas privedu, takva bi prijava imala svoju težinu.
I na kraju, šta očekivati od kriminalaca sa brzim čamcima sa rumunske strane?
 

 

eravg

ZA sve U REPUBLICI SRBIJI NE POSTOJI ,, CARINSKA POLICIJA ,,

Bez obzira što ste u međunarodnom plovnom putu, Vi niste izašli iz naših teritorijalnih vodi i ne treba vam nikakvo javljanje sem kapetaniji radi informisanja. Rumuni su veoma bezobrazni i drski po tom pitanju. X puta samo priđu našim ribarima i privedu ih. A sad koliko ste spremni da date živaca i eura za dokazivanje na Rumunskom sudu, gde ste stranac. ( šta mislite kome će više verovati.)

Policija ne sluša 16 kanal, (..... vetar .....) ali zato sluša kapetanija. Što se tiče trackloga, mislim da bi bio dobar dokaz uz par fotografija.

Na Međunarodni rečni granični prelaz Veliko Gradište stajete samo ako radite izlaznu kontrolu i izlazite iz R.Srbije i putujete npr. za Crno more. Ako želite odmah da idete u Rumuniju ulaznu reviziju radite u Moldova Veche 1043 pl.km i dalje plovite i sa rumunskom zastavom, rumunskim ter.vodama. Ako ne tamo gde zelite da pristanete tu i radite reviziu. A zadnji rečni granični prelaz u Srbiji na kome morate da uradite izlaznu kontrolu je Prahovo na 859 pl.km.

Šta još ......





Dule
 
Ovo je važna tema.
Zato davimo ali neka era oprosti, nama ponekad treba crtati.
Postoji pogranična policija a ne carinska, to mi je jasno.
Ali mi nije jasno ovo:
Ako mi se opet desi slično, primetim sumnjivu situaciju a na našoj strani sam sta da radim?
Prva varijanta, gas do daske uz našu obalu i do Rama, Gradišta ili Golupca trka sa rumunima uz pozive kapetanii i policiji obaveštenje istih o situaciji. (da li bi rumuni pucali?)
Druga varijanta, bezi na obalu, usidri se i zovi preko stanice kapetaniju objasni situaciju telefonom pograničnu policiju, opet objašnjenje i moliš boga da rumuni odustanu. (da li bi naša patrola došla na poziv i šta bi savetovala kapetanija ?).
Treća varijanta bi bila bezi do prvog broda ili bagera sa našom zastavom, opet uz pozive policiji i kapetaniji.
U svakoj toj varijanti bežiš, i oni mogu da kažu da si se opirao a to ne valja.
Četvrta varijanta je držiš pravac i brzinu, praviš se da ne primećuješ ništa i javiš se kapetaniji i kažeš da je situacija takva i takva i tražiš uputstvo. Poziciju obavezno snimiš i sakriješ karticu a neko tajno napravi par fotografija, ili još bolje mala kamerica pa sve lepo snimiš.
Peta, najbolja je ona da takve teritojije prelaziš u društvu. Kad je par čamaca u pitanju oni ipak ne smeju da udare.
Nisam pametan, ja se rukovodim instiktom i izvukao sam se zato što sam bio oprezan.
Ova današnja policija, pa ja mogu da kažem da joj je jedini cilj da te ulove i lepo naplate reket. Vide veliki čamac, porodica, platiće samo da nemaju maltretiranja.



 
 
Dule

Jedan savet svima koji imaju stanice.
Obavezno javljajte preko stanice svoju poziciju. Sluša to kapetanija, čisto da znaju da ste u njihovom akvatorijumu. Nautičari nemaju taj običaj ali...
Uvek kad možete nadjite društvo da zajedno preplovite neku destinaciju gde nema naseljenih mesta.
Moje iskustvo je još i ovo, od Milanovca pa nizvodno nikada mi se ništa neprijatno nije desilo a nisam ni primetio ništa sumnjivo. Čak ni patrole. Ima puno njihovih turističkih brodića.





 
 
Dule

I moj najvažniji savet.
Sedite u brodić, i obavezno posetite donji Dunav, Eru, Gradište, Milanovac, Kazane...
Nema lepše destinacije. Priroda, istorija, dobri ljudi...
Ovom temom nisam hteo da vas uplašim već da skrenem pažnju na nešto što može da se desi, i kako se ponašati u takvim situacijama. Ja sam od 92 godine svake godine bar jednom prolazio tuda (imam vikendicu u Vincima) i samo 1993 i 2008 sam imao susret "treće vrste" ali sam oba puta iz toga izašao bez štete. I nisu mi pokvarili letovanje. Samo sam stekao iskustvo više koje sad pokušavam da podelim sa vama.
Ko se vrabaca boji....
Zato, slobono dižite sidro
 


 
 
Dule


Ako me ponovo zaskoče pustiću ih da pridju, pozvaću našu policiju i kad se vezu odvući ću ih sa sve čamcem na našu obalu. Pa neka se oni pravdaju eri šta će tamo  . Imaju brzi ali ne i jači motor.
 
   
 

eravg


Dule, nema smaranja. Samo pitajte, zato smo na forumu da se pomažemo i družimo.

Ta pojava prepada Rumunske policije, dešava se samo na tom delu od 1075 pl.km pa do 1040 otprilike do Golubca. Ispod Golubca nadležnost ima njihova druga stanica. Kada ste u društvu to se sigurno neće desiti.

Ako plovite našom stranom, rumuni neće pucati (barem nisu do sada)

Što se tiče varijanti sve su opcione 4. je najnormalnija.

 

igogitar

 
Znaci svuda ista prica!Zivim u R.Srpskoj,u Gradisci.Samo Sava nas dijeli od R.Hrvatske.Desavaju nam se potpuno iste stvari.Nedavno smo malo lovili na Savi i presli smo granicu(granica je sredina plovnog puta)s namjerom da meredovom uhvatimo ranjenog kormorana(nismo ga mi ranili).Nakon nekoliko sati kad smo prisli na nas vez ljudi iz nase Drzavne Granicne sluzbe(DGS)pozvali su nas i uzeli nam podatke jer su se braca Hrvati zalili na nas.Potegli smo neke veze i vezice(u Hrvatskoj)pa smo prosli samo sa opomenom ali su nam ljudi iz DGS objasnili da se to tretira kao pokusaj ilegalnog prelaska drzavne granice.OK slazem se da smo pogrijesili,i dobro smo prosli,ali desava se da Hrvatska policija predje na nasu stranu zakaci jadne alase(oni su im najcesca meta)i prevuku ih na Hrvatsku stranu i onda uhapse.Kazna je 2500kn(oko 300 eur)plus camac mora da se preveze kopnom iz Hrvatske nazad u BiH,plus zabrana ulaska u Hrvatsku..Nasi su cak sklopili neki dogovor s njima da mogu da prelaze i oni na nasu stranu i nasi na njihovu(mislim na kopno).Znaci bjezanje otpada.Ostaje samo da se nadamo da kad izadjemo na vodu nece naici neki nervozni Hrvat da nas kidnapuje i onda uhapsi. 
 


 
 
Dule


Pucajte na plovke koje lete iz hrvatske prema vama, pa će pasti na našu stranu. Šalim se.
Definitivno reke doživljavamo kao mesto gde se opustimo i uživamo, zaboravimo na oprez i na neka pravila.
Čamac daje slobodu, a na reci nema linija. To što je nema ne znači da ne postoji i mora se poštovati. Policija i naša i njihova je tu da kontroliše saobraćaj i državnu granicu. Država na reku gleda kao na saobraćajnicu i to je to. Ponašajte se kao na autoputu, ne prelazite belu liniju i nema problema. To što oni ponekad prekorače ovlašćenja ... ima toga svuda i uvek će biti.
Naše je, i samo naše jer mi smo kapetani i odgovorni smo za posadu i plovilo, da budemo oprezni, da predvidimo moguće situacije i učinimo sve da oni koje povedemo na odmor ne dožive neprijatnosti.
Tamo gde je turizam malo razvijeniji, kao hajdučka vodenica, kao Golubac i Rumune je baš briga ako se malo zanesete i predjete graničnu liniju, to im je reklama.
Zato na pustim mestima maksimalna opreznost i gledajte šta se dešava na suprotnoj obali. Ima li čamaca, da li neki njihov čamac i posada pokazuju zanimanje za vas... (sigurno se ne dive vašem čamcu već procenjuju da li ste u mogućnosti da platite globu). Eto, era je rekao koji deo je rizičan. Taj deo predjite što brze i držite se naše obale. Samo 30 km.
Još bolje je da kod Rama sačekate neki čamac i u društvu taj deo preplovite bez briga. Ako nema čamaca, sačekajte neki naš brod, javite se kapetanu i plovite u njegovom vidokrugu. To niko neće odbiti.
Što se alasa tiče, pa oni jesu najčešća meta. I to ima svojih razloga. Ja sam pričao sa nekima i preneću to svojim rečima.
Alasi ko alasi, navikli ljudi na reke na slobodu. Pravi im je gušt da se nadmudruju sa policijom suseda. Da bace mreže i da im pokupe ribu. To je nadmetanje izmedju njih koje traje godinama. Onda ga ugledaju, iskoriste situaciju i naplate sve stare grehe. Ni oni ne zaboravljaju, i njima je gušt to nadmetanje. Onda alas, naravno, digne dreku da je neopravdano ... bla bla, već ispričano.
Evo, neka Era kaže, ali iskreno
Da li ima na "na piku" nekog rumunskog alasa koji je bezobrazan i stalno im izmiče. Verovatno jedva čeka da ga nagazi u nedozvoljenoj situaciji. TO su lokalne stvari ivalja ih prepustiti njima, sa tim žive oduvek.
Te priče se pričaju po kafanama i kraj kazana sa ribljom čorbom. Ko je kome i šta...
 


 
 
dunavko

Trebao bi neko ko zna dobro engleski da prevede onaj dogadjaj sto je Dule izneo i da se to posalje na adresu E.Unije ,odsek saobracaja i turizma i na jos neke adrese mail-om.Budite sigurni da ce tako brzo i trajno da se smire kad podviknu iz Haga.
 
   
 

Mushu


Kad smo kod EU tu su stvari malo drugacije. Dakle morao bi MUP da uputi dirktnu protestnu notu Rumunima i Del Evr Kom u Srbiji. Onda niz sastanaka na NIVOU i opet slaba vajda. Nikome nije jasno zasto su Rumni i Bugari tu gde jasu, kad su izvor korupcije i najnizeg oblika kriminala. EU je glomazan aparat koji cak nema ingerencije da ultimativno nesto zahteva od svojih clanica to je rezultat propalog pokusaja donosenja Ustava EU. Jednom kad te prime mnogo je lakse nego kad to pokusavas kao mi sada. ja sam vec stvari ispricao relevantnim ljudima ali sem sleganja ramenima nista drugo nisam dobio kao odgovor. Camac uz obalu i polako, Erini predlozi su korisni i treba ih koristiti.
Hvala Ero.
 

 

dunavko


pa neka sup ili neka institucija uradi nesto da bi zastitila svoje gradjane.Ja ipak mislim da ako neko napise nesto na tu temu u EU na odgovarajucu adresu bice rezultata.Ima par primera za neverovati je da tamo neki iz administracije eu-a odgovore i posle prate saituaciju oko nekih manje vaznih tema.Administrativni aparat treba samo malo pogurati i posle on sam ide.Budite sigurni da to funkcionise i nas nacin razmisljanja to ne moze da shvati jer mi smo drukcije drilovani prema institucujama sistema.Neka mi neko prevede taj dogadjaj i ja cu poslati,naci cu adresu,budite sigurni da ce neko odgovoriti.Kod njih se ipak ljudska prava malo drugacije tretiraju.mi smo problem i u nasim glavama.Ja moram da dokazujem da nisam ukrao pentu a ne milicija da dokaze da jesam.Naprave zapisnik da sam prosao kroz crveno a ja proso kroz zeleno,mozda bilo zuto i platis kaznu.E onda pobesnis.Ne verujem da se to tamo dogadja u tom obimu.Znaci Dule,uradio bi veliku stvar kad bi to napisao na engleskom i poslao negde u EU.Valjda smo sposobni da nadjemo tamo neku adresu.Mora da budemo konstruktivni.I ja cu ove godine dole,nisam bio dugo ,pa sta treba da se suljam kroz vrbe na mojoj reci i drzavi.
 

 

Mushu

Upravo dobijate info iz prve ruke. Dakle, imamo blagih iluzija o EU, ali kao sto rekoh relevantni faktori su obavesteni o ovim incidentima i dok ne bude zvanicne reakcija nasih vlasti sigurno se nece nista promeniti. U EU postoje zakoni i naravno da se postuju. Rumunina je suspendovana pomoc EU zbog korupcije i nenamenskog trosenja sredstava EU. I naravno niko nije zbog toga odgovarao, zvuci poznato?
Drugo:Pomoglo bi kada bi to snimili, i ako ti nije zvanican dokaz ipak ima svoju tezinu. Naravno kolege mi veruju na rec, ali pitanje da li je to dovoljno za zvanicnu reakciju EU. Mozda je moguce zapoceti resavanje na nivou problema "velikog broja nauticara" i ucestalosti, ali onda bi trebalo uputiti dopis u ime tih i tih, za koji cu kasnije dati adresu i pobrinuti se da bude razmotren. Jos cekam na predlog kako bi mi mogli efikasno da iniciramo resavanje ovog problema.
 
 


 
Dule

Mushu
Imate moju podršku i ako nešto treba slobodo javite.
Mada mislim da tu niko ništa neće promeniti i da do ulaska našte zemnje u EU to će biti tako. Ne mora kroz vrbake ali mora se biti oprezan i pratiti dešavanja na njihovoj obali, ispred i iza sebe. Ionako na tom delu i nema ništa interesantno na našoj obali, do Srebrnog jezera.
Dunavko, na tom delu nema vrba.
 
« Poslednja izmena: 24, 01, 2009, 02:03:24 pre podne Dule »

Van mreže Bane

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 422
  • Pol: Muškarac
???: RUMUNSKA POLICIJA NA DUNAVU
« Odgovor #1 poslato: 24, 01, 2009, 01:58:38 pre podne »
"Jako" iskustvo. Ponekad je coveku potrebno da procita ovako nesto da bi se prizemljio. Očigledno je da reka osim prirodnih nosi sa sobom i neke druge opasnosti. Tek sada mi je doprlo do sivih ćelija letošnji događaj. Bili su neki stranci usidreni kod nas na marini nekoliko dana i kad su kretali dalje ka Crnom moru pričali su kako se pune do vrha da u rumuniji ne bi morali nigde da staju (tri broda).
Tek su mi sada jasne njihove priče.......

...........jos mi je gore kada se setim da sam im prodavao bayer aspirin, tv novosti a njihove carinike podmićivao sa 5l benzina...........aj neću više.. :comando:
Duško Radović: Pametni i skromni ljudi neće ono što ne mogu. Zato se drugima čini da oni mogu sve što hoće.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: RUMUNSKA POLICIJA NA DUNAVU
« Odgovor #2 poslato: 24, 01, 2009, 11:51:02 pre podne »
a seti se onog holandajnina sa kojim smo pili na mojoj ladji koji je pobegao i nije platio marijnu struju .. nista... e bas mi ga zao jer nije cuo iskustva iz rumunije.. lepo rekao zeljko .. el nije platio marinu? e pa paltice kilo leba 10 evra od rumuna kada mu udju na brod..

Van mreže skipper

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 879
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
???: RUMUNSKA POLICIJA NA DUNAVU
« Odgovor #3 poslato: 24, 01, 2009, 18:52:36 posle podne »
To pismo ili e-mail EU ne pije vodu. Nije Rumunima suspendovana pomoć, nego Bugarima. A što se tiče priča i razgovora sa rumunima od republičkog nivoa pa do lokalnog smo pokušavali da utičemo na njihov sistem rada, i da im ukažemo na taj problem. Problem je veliki, ali konkretan je ustvari samo jedan čovek. Komandir stanice koja radi na tom delu Dunava. S vremena na vreme ga premeste na drugo radno mesto i tada nema, čime ga vrate opet isto. Pa njima nije to u interesu, šta njih briga za naše ribare, gledaju oni svoja posla i prave svoje ,,rezultate,,. Stvarno nemam pik na rumunske ribare, ali stvrno, a i na ovom našem delu nema ih puna. A i šta će oni kod nas, kad je riba sva na njihovoj strani, pa niši rabari idu tamo, a ne oni ovamo. Ali mogao sam X puta da privedem njihovog ribara, da ga zakačim u njihovim vodama, i dovučem ovde. Meni rezultat a on neka dokazuje da nije bio kod nas. Tako to ide. Ali ne vidim sebe u tome.Bar ja, ali dule je u pravu to postoji.

I još jedna stvar. Nemojte da grešite. Svuda uglavnom, matica reke je držana granica, ali ta matica nije uvek na sredini. U Golubcu, gde je širina Dunava oko 8 kilometra, naše je nekih 1 do 1,5 km. Na ovom delu Dunava veći deo gde je naš Dunav je od 1072 do 1068, 1052 do 1050, 1032 do 1027 i 1022 do 1020. Ali nabavite karte i plovite po njima, i pazite ovde nema vrba.

Van mreže skipper

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 879
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
???: RUMUNSKA POLICIJA NA DUNAVU
« Odgovor #4 poslato: 24, 01, 2009, 20:28:50 posle podne »
Nava Politiei de Frontiera Romania - Plovila Granične Policije Rumunije

1."ARVOR 215 R ,, Dužina 7,15 metra, gaz 0,75 metra, rezervoar 110 litara, brzina 30-40 km/h. Motor brodski VW TDI de 120 C.P.

http://ro.wikipedia.org/wiki/Poli%C5%A3ia_de_frontier%C4%83_rom%C3%A2n%C4%83
http://www.politiadefrontiera.ro/

Guglujte ,,Nava Politiei de Frontiera Romania,, pa će te videti plovila.

Van mreže skipper

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 879
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
???: RUMUNSKA POLICIJA NA DUNAVU
« Odgovor #5 poslato: 24, 01, 2009, 21:19:32 posle podne »
Biće od tebe jednog dana  :police:. Naravno, potpuno si u pravu. Uz sve propise i pravila koja idu uz to.

Van mreže skipper

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 879
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
???: RUMUNSKA POLICIJA NA DUNAVU
« Odgovor #6 poslato: 25, 01, 2009, 00:25:33 pre podne »
Kao što sam rekao,  :telephone: je otvoren  :drinks: